Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 28 вересня 2021 року

Хто перешкоджає завершити розкопки закатованих у Дрогобичі?

Переглядів: 3737
Додано: 02.11.2008 Додав: забу  тем: 90
Hi 0 Рекомендую 1 Коментарі: 5
 • 12:02 02.11.2008
  0 0

     У 1991 році на внутрішній території колишньої тюрми НКВД (нині фізмат факультету Дрогобицького педунівеситету) були проведені розкопки жертв комуністичного терору.Розкопки організував тодішній голова Дрогобицького "Меморіалу" Мирон Бучацький.Розкопки провели у внутрішньому дворику тодішньої тюрми,понад 400 останків було перезахоронено.Ця робота проводилась виключно на ентузіазмі добровольців,Мирон Бучацький у 1991 році діяв на свій розсуд.Лишилось розкопати 32-х метрову криницю.Криниця доверху була заповнена землею.Пройшли 7 метрів.Земля була суха,аж порох курився,казали копачі.Аж тут підійшли якісь міські урочистості і ентузіастів розкопок попросили припинити роботи,бо ж свято.Роботи тимчасово припинили аж на 17 років.Продовженню розкопок чинився невидимий спротив колишньої комуністичної влади,яка успішно перефарбувалась в українських патріотів.Розкопаний колодязь невідомий комуніст засипав так спритно,що навіть господар педуніверситету ректор Скотний не помітив.
     Наприкінці минулого року сесія Дрогобицької міськради прийняла ухвалу "Про продовження розкопок жертв комуно-більшовицького терору на вул. Стрийській,1".Кабмін виділив 40 тис. гривень і підрядник Стебницький гірничо-рятувальний загін знову розпочав розкопки.Але 26 серпня ц.р.викопану яму залито водою і відбувся повторний обвал землі.Видно комусь дуже невигідно щоби нові факти комуністичних злочинів стали відомі громадскості.
     Також дивує і позиція ректора, історика за фахом, пана Скотного.Як міг він допустити,що на території підвідомчого йому закладу 17 років утримується таємниця масового нищення мирних людей?Чому пан Скотний сам не ініціював продовження розкопок?
     А тим часом Мирон Бучацький продовжує боротьбу щоб встановити хто перешкоджає проведенню робіт,чекає розгляду своєї скарги прокурору Дрогобицької міжрайонної прокуратури.
     От нам би повчитись в американців,які не припускають,щоб не встановити де і коли загинув хоч один їхній солдат.Ми ж,на жаль,займаємо позицію росіян,яких не цікавить життя їх підданих,гори трупів у всіх війнах,голодоморах,нищення людей у мирний час в ГУЛАГ’ах,тюрмах.Ми хочемо до Європи,але з таким скотським підходом до людського життя нам там місця не буде.
   
 • 21:52 02.11.2008
  0 0
  Дивна інформація про справи на Західній..то землі в Карпатах продають москалям і бандюкам різним усіх мастей(це при новій еміграції українців по світах), то поділ крученим Львівщини б*ютівським пихачам... Певно, людям так подобається, і до Европи їм не хочеться(хто Вам сказав. Певно, не хочеться їм). Куди вигідніше привозити сюди вибраним дефіцити("у тебе є, у мене - є, а в нього - немає..." і "смак специфічний", - та й по всьому), а потім нині, із тими грошовими кризами n-рік уже... Господи, які щасливі кельти, вони своїх спалюють, і земля спокійно спить, і мертві згадані...
   
 • 07:27 09.11.2008
  0 0
  до: левеня #158619

     А чому,власне кажучи, "дивна інформація"?У Зах.Україні московитів було достатньо.Вони у нас на заході ще не припинили свої марші з нагоди жовтневого перевороту 7 листопада.
   
 • 08:57 09.11.2008
  0 0

               ¹7

     КОРЕСПОНДЕНЦІЯ "У Львівських тюрмах НКВД"
                     
                                             5 липня 1941 року

     Ні людською мовою,ні письмом,ніхто не в силі зобразити тих страхіть і тортур,що перетерпіли загинувші многочисленні жертви большевицького НКВД. Це можна тільки пережити,це треба було бачити.Точного числа і прізвищ закатованих жертв ще не знаємо.Поки що подаємо тільки перші,на швидку руку зібрані,відомості про тих,хто загинув у казематах львівських тюрем НКВД.
     В тюрмі при вул. Сапіги і Лонцького знайдено в келіях стоси кількасот постріляних і змасакрованих трупів мужчин,жінок і дітей.Малу частину з них родини розпізнали і поховали,решту поховано у збірних могилах,тіла були вже так розложені,що годі їх було розпізнати.Ці жертви люди оглядали вже в суботу 29 і в неділю 30 червня,тобто ще перед приходом німецької армії,і коли через Львів проходили вже нечисленні останні частини совєтської армії,і коли львов’яни порозбивали тюрми.Крім цього,на подвір’ї тюрми при вул. Лонцького і Сапіги були закопані на великому просторі трупи,число їх невідоме.
     В тюрмі при вул.Замарстинівській добули 36 трупів,а решта,біля 600,як ствердила комісія,лежать ще у пивницях,верствою,висотою до 2-ох метрів.Тіла в такому стані розкладу,що їх не можна вже повитягати,тому комісія казала їх там замурувати.
     В тюрмі "Бригідки" при вул.Казимирівській кількість трупів невідома.Тільки на подвір’ї земля свіжо зрушена на великому просторі,де теж мабуть,лежать маси трупів.
     Велику кількість людей розстріляно на Повиставовій площі.Шофер,який впродовж цілої ночі возив туди з Бригідок в’язнів,подав,що там вбито понад триста людей.Повідомляють теж про розстріл в Білгорському лісі.
     Нижче подається низка імен,розстріляних енкаведистами у Львові людей родини яких відшукали між убитими своїх родичів і про смерть яких появилися клепсидри на мурах Львова:
     1) Юрій Шухевич,відомий співак(тенор) зі Львова,загинув 27 червня 1941 року;
     2) Василь Бень,літ 55,підполковник армії УНР,директор школи ім. Шашкевича,арештований 26 червня ц. р. і цього ж дня розстріляний;
     3) Григорій Кухар,магістер прав,літ 29,б.ревізор РСУК,головний бухгалтер Медінституту;
     4)Євстахій Струк,32 роки,б. пластун,директор Медінституту;
     5) Михайло Лизунець,43 років,стрілець УСС,старшина УГА,бухгалтер Медінституту;
     6) інж. Василь Геник-Березовський,науковий працівник етнографічного інституту;
     7)м-р Данило Костецький,35 років;
     8)Орест Фільварків,член ОУН;
     9)студ. мед.Іван Савка,25 років;
     10)Ольга Балицька,26 років,урядничка;
     11)Теодор Мацько,студ.мед.;
     12)Степан Масний,студ. мед.,19 років.


                 ЛІТОПИС НЕСКОРЕНОЇ УКРАЇНИ

                 документи,матеріали,спогади
                       книга 1,"просвіта",Львів,1993


     А комуністи в Україні св’яткують.Виходять на площі і вулиці країни,з портретами душогубів,з червоними прапорами,з символікою і піснями,під акомпанемент яких мордували у своїх застінках цвіт української нації.
     Україна досі виплачує пенсії і надає пільги душогубам.Люди!!!Схаменітся!Комуні - трибунал!


      
   
 • 12:05 19.05.2011
  0 0
  Ці матеріали випустила "Просвіта"ю Зрозуміло чому Табачник хоче її знищити? Адже ці катування і розстріли здійснювали нквдісти-жиди.

  Письмо - Сержант Поль Рубелт, полевая почта № 34 539 F -мисс Грете Эггер, Лебринг 71, Steierark, 06.07.1941
  Я был во Львове вчера и видел кровавую баню. Это было чудовищно. Со многих была снята кожа, мужчины были кастрированы, их глаза выколоты, руки или ноги отрублены. Некоторые были прибиты гвоздями к стене, 30-40 человек были замурованы в маленькой комнате и задохнулись. Около 650 человек на этой территории погибли подобным образом. Зловония можно было избежать только если курить сигарету и держать платок у носа. Большую часть этого сделали евреи. Сейчас им приходится копать могилы. Виновные будут [нами] расстреляны. Многие уже умерли из-за удушающего зловония. В этом городе они даже вскрывали могилы и оскверняли трупы. Это ужасно. Трудно даже поверить, что подобные люди существуют.

  Письмо - Лейтенант Лоренц Вахтер - Политическому руководителю в Нойнкирхен, 20.08.1941
  Я действительно не могу описать то, что мы видели во Львове. Это намного, намного хуже того, что могли описать немецкие газеты. Это нужно было видеть. Даже зловония от трупов, которое можно было почувствовать на большом расстоянии от тюремных стен, было достаточно, чтобы сделать человека больным. И сама сцена: сотни убитых мужчин, женщин и детей, ужасно изувеченных. У мужчин были выколоты глаза, у священника был вспорот живот, и туда помещено тело убитого младенца. Я мог бы рассказать еще более страшные вещи, но даже эти меня потрясли. К настоящему моменту я привык к подобным вещам.

  Диверге Вольфганг. Советский Союз глазами немецких солдат. Полевая почта с Востока. http://hedrook.vho.org/library/diverge.htm
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Хто перешкоджає завершити розкопки закатованих у Дрогобичі?

Наші Друзі: Новини Львова