Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 02 грудня 2021 року
Тексти > Тематики > Релігія

Від знищення обряду - до руїни Церкви і Народу

Переглядів: 10931
Додано: 30.11.2003
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 2
о.Ігор Цар
Від знищення обряду - до руїни Церкви і Народу«Жахливе і страшне сталось у цім краї. Пророки пророкують іменем неправди, священики правлять, як хочуть. Народ же мій це любить! І що ви чинитимете, як тому кінець настане?»
(Єремія 5:30-31)

Мої дорогенькі! Бог і Україна – це дві легені, якими дихає кожний щирий українець. Любов до нашої рідної землі, до праці і молитви є даром з неба нам даним. Ми є народ, який постійно бореться за правду і свободу, але ніколи її не має. Однак, у порівнянні з цілим світом, ми сьогодні маємо повні церкви людей і саме наш багатостраждальний український народ є нині твердинею християнства. Ось тому диявол старається зробити все, щоб стерти нас з лиця землі: через знищення обряду – до руїни .....
 

Відгуки 2

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 
 • 0 0
  Бачу, тут змішали горох з капустою, як каже наше прслів’’я.
  Отець узяли фрагменти з історії нашої Церкви, цитати навіть ОО Василіян (дивно) і додали свої погляди. От і вийшла така емоційна стаття.
  Якщо вже ми такі православні, то чому наші Владики, священники та інше духовенство, яке піднімає людей з колін на Святе Причастя і насильно обзиває нас православними у наших церквах, не живе по-східному. Але всі ті лідери, так званих чистителів обряду чомусь не відмовляються від європейського комфорту, не постять взагалі, молитви всі повкоротчували (це, правда, не відноситься до автора статті о. Ігора). Але якщо вже чистити обряд, то беріться за серце обряду -- духовність, внутрішнє життя, а не зовнішні практики.
  А на рахунок зовнішніх практик скажу таке: нехай собі москалі і поляки хоть на голову стають -- Церква не у них сконцентрована. Католицька Церква -- це не Польща. А ми є католиками східного обряду, а не православними, які є схизматиками. Чи православними якого по рахунку Патріархату в Україні ми маємо бути?
  А якщо ми є католиками, то хто мені заборонить дотримуватися католицьких практик, які практикує цілий католицький світ?! Адже вервицю також називають латинізацією, а пропгують московські чотки. Чомусь о.Ігор не захотіли про це написати, як і про багато інше. Наші чистителі обряду не б’’ють поклонів, не виснажують своє грішне тіло потами, не моляться годинами східний часослов, Мінеїв, Октоїхів, Тріоді. Але відслужать коротко, а потім на іномарку і на якийсь бенкет уже по-європейскому, знявши з себе ряси і габіти.
  Чомусь те духовенство, що називає себе православними і гордо стоїть до Святого Причастя, не беруть в руки вервиці, але модно намотують на руки московські чотки, вкорочують по коліна габіти, які вже звужені до такої степені, що про скромність і не може бути мови.
  Отець Ігор добре про це знають. То чому ж тоді критикувати побожних людей, які ще хочуть молитися, постити і приймати Царя царів на колінах? Думаю, у нас є набагато важливіші проблеми, ніж забирати у людей останню надію і віру, що десь ще є святість. А також не дюбивати тих Отців Василіян, які ще дозволяють людям молитися і вірити, дозволяють вірним не іти проти своєї совісті.

  А те, що написав цей ополячений українець (сумніваюся про його існування), так це необгрунтовані слова. Чи знає він і чи забули о.Ігор хто врятував наш обряд і нашу українську мову на протязі історії нашої УГКЦ? Де тоді були ОО Студити, ОО Редемтористи чи інші? -- їх тоді ще взагалі не були на Україні. Отці Василіяни, які всім тепер, як кіска в горлі, зберегли обряд і мову. Чи це вже ніхто не хоче знати? Чи тепер Ви побачите у видавництві ОО Василіян книги протестанських авторів, яких легко друкують ОО Студити? Задумайтеся!
  І якщо Ви ще до кінця не розібралися в тому всьому, то ліпше мовчати, а не баламутити народ Божий.
 • 0 0
  Христос ся Раждає! Отче Ігоре!Статья - Від знищення обряду - до руїни Церкви і Народу , це найкраща яку Я мав змоху читати про наш церковний обрядок!На жал наша церква силно златинізована-особливо в Полщі!Мало котрий свяшщенник згадує православних християн, багато в вас Отців Басилян а народ іх не поважає за іх про латинські напрямки!Отців Студитів є тілкі один в Полщі!Я Стидент політехніки і теологї і знаю що ми ,наша церква повинна бути зразком дла всходу!На превеликий жал так не є!Але росте нове покоління священників одружених які знають що ми православні!Я завжди був і є православний зєднаний з Римом!Але не є так похано, я доброї думки , вважаю шчщо ми не врятуємо православну церкву а вона нас врятує! Славім Його!
Наші Друзі: Новини Львова