Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 18 квітня 2021 року

Заповіді Б-жі

Переглядів: 11656
Додано: 31.05.2014
Hi 1 Рекомендую 0 Коментарі: 109
 • 22:27 31.05.2014
  0 0
  Sitro:
  Цитата:навіть про знання напам’ять біблійних заповідей немає жодного смислу тут питати!

   
 • 22:28 31.05.2014
  0 0
  Джерел повно! навіть в Інтернеті...

  Пошук залежить лише від Ваших конфесійних уподобань

  Як от http://uk.wikipedia.org/wiki/Десять_заповідей

   
 • 22:29 31.05.2014
  0 0
  http://uk.wikipedia.org/wiki/Десять_заповідей

  Цитата:І Бог промовляв всі слова оці, кажучи: Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю з дому рабства.

      Хай не буде тобі інших богів передо Мною!
      Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею. Не вклоняйся їм і не служи їм, бо Я Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину батьків на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене, і хто держиться Моїх заповідей.
      Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно, бо не помилує Господь того, хто призиватиме Його Ймення надаремно.
      Пам’ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий субота для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх. Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив тому поблагословив Господь день суботній і освятив його.
      Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!
      Не вбивай!
      Не чини перелюбу!
      Не кради!
      Не свідкуй неправдиво на свого ближнього!
      Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, ані всього, що ближнього твого!
   
 • 22:29 31.05.2014
  0 0
  Цитата:Церковнослов’янською мовою

      А́зъ є́смь гсдь бг҃ъ тво́й, изведы́й тѧ̀ ѿ землѝ єгѵ́петскїѧ, ѿ до́му рабо́ты: ¦ Да не бу́дутъ тебѣ̀ бо́зи ині́и ра́звѣ Менє̀.

      Не сотворѝ себѣ̀ кумі́ра, и всѧ́кагѡ подо́бїѧ, єли͂ка на небесѝ горѣ̀, и єли͂ка на землѝ ни́зу, и єли͂ка въ вода́хъ подъ земле́ю: ¦ да не поклони́шисѧ ѝмъ, ни послу́жиши ѝмъ.

      Не во́змеши и́мене гсда бг҃а твоегѡ̀ всу́е.

      Помни день суббѡ́тный, є́же свѧти́ти єго̀: ¦ ше́сть дні̀й дѣ́лай и сотвори́ши (въ ни́хъ) всѧ͂ дѣла̀ твоѧ͂. Въ де́нь же седьмы́й — суббѡ́та гсду бг҃у твоему̀.

      Чтѝ отца̀ твоего̀ и ма́терь твою̀, да бла́го ти́ бу́детъ, и да долголѣ́тенъ бу́деши на землѝ бла́зѣ, ю́же гсдь бг҃ъ тво́й дае́тъ тебѣ̀.

      Не ѹбі́й.

      Не прелюбы̀ сотворѝ

      Не ѹкра́ди.

      Не послу́шествуй на дру́га своего̀ свидѣ́тельства ло́жна.

      Не пожела́й не позе́́́̀̀̀̀єгѡ̀, ни рабы́ни єгѡ̀, ни вола̀ єгѡ̀, ни осла̀ єгѡ̀, ни всѧ́когѡ скота̀ єгѡ̀, ни всего̀ єли͂ка су́ть ближнѧгѡ твоегѡ̀.
   
 • 22:30 31.05.2014
  0 0
  УГКЦ

  Цитата:

  У катехизмі "Христос — наша Пасха" Української Греко-Католицької Церкви, дається наступний текст Десяти Божих Заповідей[2]:

  Я Господь Бог твій.

      Нехай не буде в Тебе інших богів, окрім мене.
      Не взивай намарне імені Господа Бога твого.
      Пам’ятай день святий святкувати.
      Шануй батька твого й матір твою.
      Не вбивай.
      Не чужолож.
      Не кради.
      Не свідчи ложно на ближнього твого.
      Не пожадай жінки ближнього твого.
      Не пожадай нічого того, що є власністю ближнього твого.

  Додатково відокремлюються «Дві головні заповіді любові»:

      Люби Господа, Бога твого, всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всіма мислями твоїми.
      Люби свого ближнього твого, як самого себе.
   
 • 22:32 31.05.2014
  0 0
  Відповідно
  http://bible-lessons.in.ua/dorogovkaz/zapovidi.htm....
  Десять Заповідей Божих

  Цитата:
  Цитата:"Учителю, котра заповідь найбільша в Законі? Він же промовив йому: Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять." (Матвія 22:36-40)
  Перша Заповідь
  Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Першою заповіддю Господь Бог указує людині на Самого Себе і спонукає нас шанувати Його - єдиного істинного Бога. Ми повинні боятися і любити Бога та довіряти Йому понад усе.

  Друга Заповідь
  Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Другою заповіддю Господь Бог забороняє ідолопоклонство, тобто забороняє робити собі для шанування кумирів або ідолів, або шанувати подобу чи зображення того, що ми бачимо на небі (Сонця, Місяця, зірок), і що знаходиться на землі (рослин, тварин, людей), або знаходиться у водах (риб).

  Із забороною поклонятися кумирам та ідолам ніяк не можна плутати поклоніння святим іконам та мощам, за що часто східній (православна церква) і західній церкві (греко-католицька церква) дорікають протестанти і різні секти.

  Шануючи святі ікони, ми не вважаємо їх богами або кумирами, вони для нас тільки зображення, образ Бога, або ангелів, або святих. Слово «ікона» грецьке і означає «образ». Поклоняючись іконі і молячись перед іконою, ми молимося не матеріальній іконі (тобто фарбі, дереву або металу), а тому, хто на ній зображений.

  Святі ікони дані нам для побожного спомину про справи Божі і святих Його, для побожного піднесення думок наших до Бога і Його святих.
   
 • 22:34 31.05.2014
  0 0
  Цитата:Третя Заповідь
  Не згадуй імені Господа Бога твого даремно.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Третьою заповіддю забороняється вимовляти ім’я Боже даремно, коли вимовляэться в пустопорожніх розмовах, жартах, іграх, для прокльонів, присягання, брехні чи обману, чи використовувати Його забобонно, aлe звертатись до Божого Імені у кожній турботі, молитися до Нього, прославляти Його та дякувати Йому.


  Четверта Заповідь
  Пам’ятай день суботній, щоб святити його: шість днів працюй і виконуй у них всю роботу свою, а день сьомий субота для Господа Бога твого.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Четвертою заповіддю Господь Бог повелів шість днів працювати і робити свої діла, хто до яких покликаний; а сьомий день присвячувати служінню Богу, на святі угодні Йому діла.

  Святими й угодними Богу ділами є: турбота про спасіння своєї душі, молитва у храмі Божому і вдома, вивчення Закону Божого, просвічення розуму і серця корисними пізнаннями, читання Святого Письма та інших корисних для душі книг, благочестиві розмови, допомога бідним, відвідування хворих і ув’язнених, втішання засмучених та інші добрі діла.

  http://bible-lessons.in.ua/dorogovkaz/zapovidi.htm....
   
 • 22:35 31.05.2014
  0 0
  Цитата:П’ята Заповідь

  Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі.

  Що це означає?

  Відповідь:
  П’ятою заповіддю Господь Бог наказує нам шанувати батьків своїх і за це обіцяє довге життя у добробуті.

  Шанувати батьків означає: любити їх, шанобливо ставитися до них, не ображати їх ні словами, ні вчинками, слухатися їх, допомагати їм у праці, турбуватися про них, коли вони в біді, а особливо, в час хвороби та їхньої страсті, а також молитися за них Богу, як за життя їхнього, так і після смерті.

  Гріх непошани до батьків – великий гріх. У Старому Завіті, хто лихословив батька або матір, карався смертю.
   
 • 22:39 31.05.2014
  0 0
  Цитата:Шоста Заповідь
  Не вбивай.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Шостою заповіддю Господь Бог забороняє вбивство, тобто позбавлення життя іншої людини і самого себе (самогубство) в будь-який спосіб.

  Життя – найбільший дар Божий; тому позбавляти себе або відбирати в когось іншого – найжахливіший, найтяжчий і найбільший гріх.

  Самогубство – найстрашніший з усіх гріхів, вчинених проти шостої заповіді, бо у самогубстві, крім гріха убивства, є ще тяжкий гріх – відчай, ремствування на Бога і зухвалий бунт проти Провидіння Божого. Крім того, самогубство виключає можливість покаяння.

  Людина буває винною в убивстві, якщо навіть убила іншу людину ненавмисно; і таке убивство є теж тяжким гріхом, бо в цьому випадку той хто, вбив винен у своїй необережності.

  Сьома Заповідь
  Не чини перелюбу.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Сьомою заповіддю Господь Бог забороняє перелюб, тобто порушення подружньої вірності і будь-яку незаконну і нечисту любов.

  Чоловікові і дружині Бог забороняє порушувати шлюбну вірність і любов. Неодруженим же Бог велить дотримуватися чистоти думок і бажань – бути цнотливим у ділах і в словах, у помислах і бажаннях.

  Для цього слід уникати всього, що може збудити у серці нечисті почуття: лайливості, безсоромних пісень і танців, спокусливих видовищ і картин, читання аморальних книг, пияцтва тощо.


  додатково: тобто... якщо ніяких таких почуттів все це у вас не збуджує (а скоріше навпаки), можете не уникати ... якщо так вийде
   
 • 22:42 31.05.2014
  0 0
  ОСЬ НАЙЦІКАВІШЕ (як для нашої країни і її влади) !!!:
  Цитата:Восьма Заповідь

  Н Е   К Р А Д И !!!

  Що це означає?

  Відповідь:
  Восьмою заповіддю Господь Бог забороняє крадіжку, тобто привласнення в будь-який спосіб (!!!!!!!!!!!) того, що належить іншим.
   
 • 22:43 31.05.2014
  0 0
  Цитата:Дев’ята Заповідь
  Не свідчи неправдиво проти ближнього твого.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Дев’ятою заповіддю Господь Бог забороняє говорити неправду про іншу людину і забороняє взагалі усяку неправду, як приміром: свідчити неправду на суді, робити неправдивий донос, обмовляти, зводити наклепи, лихословити, розпускати плітки.

  Неприпустимо для християнина навіть така неправда, коли немає наміру вчинити зло ближньому, адже будь-яка неправда не гідна звання християнина і не узгоджується з любов’ю та повагою до ближніх.

  Ніколи не слід докоряти й осуджувати інших, якщо ми не покликані до цього за своїм становищем і посадою. «Не судіть, щоб і вас не судили», - говорить Спаситель.
   
 • 22:46 31.05.2014
  0 0
  http://bible-lessons.in.ua/dorogovkaz/zapovidi.htm....
  Цитата:Десята Заповідь
  Не жадай дому ближнього твого, не жадай жони ближнього твого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані осла його, ані всякої худоби його, ані всього, що у ближнього твого.

  Що це означає?

  Відповідь:
  Десятою заповіддю Господь Бог забороняє не тільки робити щось погане іншим, ближнім, які оточують нас, але й забороняє погані бажання і помисли щодо інших.

  Гріх проти цієї заповіді називається заздрощами. Той хто заздрить, хто в думках жадає чужого, той від поганих думок в жадань легко може перейти і до поганих справ.

  Але й сама по собі заздрість оскверняє душу, роблячи її нечистою перед Богом, як каже слово Боже: «Думки злі – мерзотність для Бога» (Притч. 15, 16). «А через заздрість диявола гріх увійшов у світ» (Прем. 2, 24).

  Одне з головних завдань істинного християнина – очищати свою душу від усякої внутрішньої нечистоти, згідно з настановою апостола: «очистьмо себе від усякої скверни плоті і духа, творячи святиню в страхові Божому» (2 Кор. 7,1).

  Потрібно берегтися від усяких поганих жадань і думок і бути задоволеним тим, що маємо: дякувати за це Богу, а за інших радіти, якщо вони мають усього багато.

  Bиcнoвoк
  Що кaжe Бoг пpo вcі ці зaпoвіді?

  Відповідь:
  "Я — Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що карає за провину батьків на синах до третього й четвертого покоління тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам поколінь тих, хто любить Мене і хто держиться Моїх 3аповідей" (Вихід 20:5-6)

  Що це означає?

  Відповідь:
  Бог погрожує покарати всіх, хто порушує ці 3аповіді. Тож, ми повинні боятися Його гніву та не проявляти непослуху до того, що Він наказує. Проте Він обіцяє милість та всяке благословення всім, хто дотримується цих заповідей. Отже, ми повинні також Його любити, вірити в Нього та охоче діяти (палко та старанно впорядковувати ціле наше життя) згідно з Його заповідями.
   
 • 22:48 31.05.2014
  0 0
  Непогано написано...
  хоч не зовсім розібралася з якої то було конфесії © 2007-2014 Уроки Біблії

  http://bible-lessons.in.ua/dorogovkaz/zapovidi.htm....
   
 • 22:50 31.05.2014
  0 0
  Ще є

  http://preobrazhennja.org.ua/content/poyasnennya-1....

  Цитата:Закон Божий – Десять Заповідей Божих, у яких міститься норматив відносин між людиною і Богом – у перших трьох; у решті семи – між людиною і ближнім.

  Вони написані не випадково саме в такому порядку.

  1. Я Господь, Бог Твій: не матимеш інших богів крім Мене.

  Ніщо і ніхто не повинен стояти на перешкоді у твоєму наближенні до Творця. Пам`ятай слова, славної пам`яті Степана Бандери: „Мета життя людини – це наближення до Бога!". Твоє серце повинне на 100% належати Богові. Не дозволяй ворогові (сатані) заволодіти твоїм серцем через світові спокуси, бо „що може людина дати за душу свою навзамін?” Ця – перша, найголовніша Заповідь у Законі Божому, бо з неї випливають три основні богословські чесноти – ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ.

  Грішать проти цієї Заповіді також ті, хто з пустої цікавості чи через брак віри Богові, звертається за допомогою до різних екстрасенсів, відьом, ворожок, чаклунів, гороскопів та поза Христовою Церквою, збудованою на Св. Апостолі Петрі, іде уприємнювати собі слух до різних сект, на зразок „свідєтєлєй ієгова”, „мормонів”, „адвентистів сьомого дня”, „п`ятидесятників”, „благовєстєй” та інших єретичних угрупувань, створених людьми, а не Господом нашим Ісусом Христом...
   
 • 22:51 31.05.2014
  0 0
  Цитата:2. Не взивай намарне імені Бога Твого.


  Ще раз нагадаю, що не можна без потреби і без належної Творцеві поваги і любові, вживати у розмові Його Святе Ім`я. „Бо не вважатиме Господь безвинним того, що призиває Його ім`я надаремно.” (Вих.20,7) Мають провину проти цієї Заповіді також ті, хто склавши гідно, на Біблії чи за допомогою імені Божого, військову Присягу, не виконує її або порушує.


  3. Пам`ятай День святий святкувати.


  Ця Заповідь зобов`язує нас взяти активну участь (в Неділі і свята) у Святій Божественній Літургії та не робити важкої праці без важливої потреби і поглибити свої знання правд православної віри. Адже записано: „шість днів працюй, а сьомий день віддай Богові твоєму”.

  Але оскільки деякі заблукані єретики спекулюють словами зі Святого Письма (Біблії), кажучи, що Бог призначив сьомим днем Суботу, а не Неділю, то мушу пояснити, що так, як ці людці, говорять лише ті, хто лишився людиною „вчорашнього дня” і чекає на свого власного, нового месію та зрікається Господа Нашого Ісуса Христа і Дня Його Воскресіння.
   

Заповіді Б-жі

Наші Друзі: Новини Львова