Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 25 січня 2020 року

Україна в планах воюючих сторін в Першій світовій війні

Переглядів: 27749
Додано: 27.12.2012
Hi 0 Рекомендую 1 Коментарі: 4
 • 10:00 27.12.2012
  0 0
  Істотне місце у стратегічних планах антагоністичних блоків займали українські землі, що мали вигідне геополітичне положення, значні матеріальні ресурси та людський потенціал. Росія, прикриваючись ідеєю «об’єднання всіх руських земель», відкрито готувалася загарбати Галичину, Буковину та Закарпаття, щоб назавжди покінчити з «мазепинством» і сепаратизмом. Австро-Угорщина прагнула приєднати до Габсбурзької імперії хоча б Волинь і Поділля. Німеччина, намагаючись створити потужну світову імперію, також була не проти взяти під свій контроль найродючіші землі Європи. Не менш важливими були-геополітичні розрахунки. У таємних документах німецького генерального штабу, датованих 1 грудня 1915 p., зазначалося: «Для кожного, хто в дійсності знає і розуміє географічне та економічне положення, у якому перебуває Росія, є свідомий того факту, що Велика Росія може існувати тільки через посідання багатої України...» Навіть Англія і Франція, які не мали жодних територіальних претензій до України, намагалися використати її для послаблення Австро-Угорщини. Отже, генерали ділили землі й багатства, зрозуміло ж, без відома і згоди їх господаря — українського народу, який тоді був розтерзаний між двома імперіями. Не дивно, що саме українські землі найбільше постраждали від війни.

  Для України світова війна мала подвійно трагічний зміст. Єдиний народ за відсутності власної держави, що захищала б його конкретні інтереси, опинився у двох конфронтуючих таборах. Близько 3,5 млн. українців у російській армії та 250 — 300 тис. в австрійському війську боролися і вмирали за чужі для них інтереси. Але найгіршим було те, що сини одного й того ж народу, розділеного між двома імперіями, змушені були вбивати один одного.
   
 • 18:54 28.12.2012
  0 0
  Українські землі були плацдармом для різних воєн через своє географічне положення. Якщо взяти Першу світову війну, то найбільше бойових дій мало місце на території сучасної західної України. Настільки мені відомо в Першій світовій воювали два рідних брати мого прадіда,родом з Київщини, які в подальшому виїхали до Галичини десь в 20-хх. Подальша їхня доля невідома. Їхня наймолодша сестра, нині покійна, з якою я розмовляв останній раз десь 15 років тому,розповідала, що в основному ядром національно-визвольних змагань, як їх сьогодні називають історики), на землях центральної та східної України були саме учасники Першої світової війни. Хоча я й не чув, щоб з цих земель воювало стільки українців як, скажімо, в Другій світовій. Який був націольний склад в царській армії, складно десь знайти, бо в військових документах в ті часи писали лише віросповідання. Цікавим є той факт, що на початку 20 -ст. в царській армії було трохи більше 10% генералів німецької націольності. Десь читав про доповідну записку міністра внутрішніх справ Миколі 2-му, в якій той писав, що німці - найкращі, бо буцім-то англійці та французи, які дуже довго живуть в Росії геть не можуть вивчити російської, а німці хоч і плутають слова, зате здатні до опанування російської на задовільному рівні.
   
 • 15:10 12.05.2013
  0 0
  http://istoryk.in.ua/ukrayina-v-pershiy-svitoviy-v.... ця стаття добре розкриває проблематику України та перша Світова війна.
   
 • 05:20 13.10.2015
  0 0
  Привет на сайте очень часто находил комментарии о новом пиве Радой? кто то пробовал? его у нас вообще реально найти? Расторопша, расторопша, что это вообще фиг его знает.
  Ура я наконец нашел это пива Радой, про которое везде расписано в интернете. Скажу так пиво как пиво пить можно, но всех комплиментов которые ему приписывают думаю оно не достойно. Но то что я его нашел, то я уже победитель! а вам слабо?

   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Україна в планах воюючих сторін в Першій світовій війні

Наші Друзі: Новини Львова