Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 26 вересня 2020 року

Суспільство соціальної справедливості. Основи суспільства

Переглядів: 2857
Додано: 27.11.2009 Додав: Микола_К  тем: 4
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 9
 • 22:55 27.11.2009
  0 0
  Мабуть всі люди на питання – чим відрізняється соціалізм від капіталізму? Дають відповідь, що при капіталізмі існує приватна власність, а при соціалізмі – суспільна. І будуть неправі, бо якщо продовжити далі логіку – чим відрізняється капіталізм від феодалізму, то тут приватна власність нам зрозуміти відмінність між цими ступенями розвитку суспільства мало що може прояснити.
  У темі про ступені розвитку суспільства суттєвих заперечень до того що характерною ознакою відмінності між стадіями суспільного розвитку є принципи розподілу матеріальних благ не було.
  http://www.ukrcenter.com/forum/message.asp?message...
  1. рабовласницький лад – все що вироблене рабом привласнює рабовласник, але раб перебуває на повному його утриманні.
  2. феодальний лад - лише частину (переважно 1/10) селянин сплачував, а за те що лишалось повинен був годувати свою сім’ю.
  3. капіталістичний лад - оснований на матеріальному інтересі хто має більше грошей – той має більше прибутків.
  4. соціалістичний лад – принцип розподілу «від кожного за здібностями – кожному по праці»

  Причому працю, основоположники цього вчення, розуміли не інакше як фізичну працю, тобто те що зробило із мавпи людину, або згідно Біблії «у поті чола свого їстимеш хліб».
  Для правильного розуміння потрібно чітко розмежувати фізичну працю від розумової, вони реально відрізняються от я буду називати фізичну працю – працею, а розумову – труд. Наприклад; праця селянина, тракториста, слюсаря, водія, шахтаря і т.д., але труд – вчителя, лікаря, вченого, бізнесмена, керівника, депутата, міністра і т.д. З точки зору змісту вислів – банк працює, гроші працюють, Україна працює, Верховна Рада працює і т.д. є беззмістовним і розглядати його не будемо.

  Соціалізм – суспільство у якому підлягає розподілу фізична праця, яка необхідна для підтримки даного суспільства у працездатному стані. При соціалізмі працювати фізично повинен кожен його житель порівну. Основоположники цього вчення виходили із того, що продуктивність людської праці буде настільки високою, що людина відпрацювавши фізично припустимо років п’ять зможе себе мінімально забезпечити на всі роки життя.


  «Для соціалізму, який хоче звільнити людську робочу силу від її становища товару, дуже важливо зрозуміти, що праця не має вартості і не може її мати…. Повинно здаватись жахливим, що настане час, коли не буде ні тачечників, ні архітекторів за професіями і коли людина протягом деякого часу давала вказівки як архітектор, буде потім впродовж деякого часу штовхати тачку, допоки не появиться необхідність у його діяльності як архітектора. Хороший був би соціалізм, який увічнює професійних тачечників.» (Ф. Енгельс Анти-Дюрінг стр. 202.)

  Зрозуміло що таке суспільство можливе лише тоді коли час фізичної праці витрачений на підтримування життєдіяльності суспільства буде незначним, і кожен член суспільства зможе ним займатись, наприклад пів року через кожних 5 років, чи якимось іншим чином, наприклад; фізичну працю люди виконують у віці від 25 до 30 років, до 25 взагалі люди лише навчаються, здійснюють керування підприємствами від 30 до 40 років, державою керують від 40 до 50 років, засідають у парламенті від 50 до 60 років, або будь-яким іншим чином. Для нормального функціонування суспільства потрібно цілком конкретна фізична праця для вироблення мінімальної потреби в їжі, одязі та обслуговуванні. От цю працю і потрібно розподілити між усіма членами цього суспільства.

  Із вищесказаного виходить, що ніякого соціалізму в СССР не існувало, та й немає іншої такої держави де фізична праця на благо суспільства була б розділена порівну між усіма його членами. Якщо ми не можемо собі навіть уявити таке суспільство, то це означає що поки немає в природі такої держави яка знаходилась на соціалістичній стадії розвитку суспільства.
   
 • 12:54 29.11.2009
  0 0
  До: Микола_К - #0
  Цитата:
  ніякого соціалізму в СССР не існувало, та й немає іншої такої держави де фізична праця на благо суспільства була б розділена порівну між усіма його членами. Якщо ми не можемо собі навіть уявити таке суспільство, то це означає що поки немає в природі такої держави яка знаходилась на соціалістичній стадії розвитку суспільства.

  А маєте сподівання, що колись ще буде така країна?
  Чи як?
   
 • 17:23 29.11.2009
  0 0
  Із вищесказаного випливають чисто практичні речі.
  1.     ступінь розвитку суспільства, (а значить і справедливості) визначається принципами розподілу матеріальних благ у суспільстві
  2.     ніяким іншим чином не можливо «побудувати» дійсно справедливе суспільство без того щоб розділити фізичну працю порівну між усіма його членами, всі фокуси в цьому плані приречені на провал.

  Можемо приблизно порахувати вже зараз у нашому суспільстві 1/3 створюють матеріальні блага, 1/3 пенсіонери і 1/3 діти і т.д. І з тих хто створює матеріальні блага половина це управлінці, ІТР і т.д.
  Якщо навіть у цей час розділити фізичну працю між усіма громадянами, то робочий час можливо вже скоротити у 2 рази тобто буде тривалість 4 год. в день. Звичайно це поки що виглядає утопією, та немає у людства іншого виходу як невільно, але своїм розвитком наближувати дійсно справедливе суспільство. Вірю що настане такий час, коли продуктивність фізичної праці буде настільки високою, що люди зможуть попрацювати фізично наприклад 2 роки і забезпечити себе на все життя мінімальними матеріальними благами. Так наприклад як в СССР молодих юнаків набирали в Армію, і кожен знав що це є почесним обов’язком.
  Але на сьогодні задача простіша; потрібно просто називати речі своїми іменами – що є справді справедливе суспільство, покращувати всіх і кожного матеріальний стан та використовувати це на набуття Природних знань.
   
 • 22:18 29.11.2009
  0 0


  До: Микола_К - #184174
                                 

  Цитата:
  Вірю що настане такий час, коли продуктивність фізичної праці буде настільки високою, що люди зможуть попрацювати фізично наприклад 2 роки і забезпечити себе на все життя мінімальними матеріальними благами. Так наприклад як в СССР молодих юнаків набирали в Армію, і кожен знав що це є почесним обов’язком.


     А до чого тут "почесний" обов’язок? Чи Ви хочете сказати, що юнак за 3 -4 роки служби в СА або у ВМС "забезпечив себе на все життя матеріальними благами"?

     
   
 • 00:04 30.11.2009
  0 0
  До: Микола_К - #184174
  Цитата:
  Вірю що настане такий час, коли продуктивність фізичної праці буде настільки високою, що люди зможуть попрацювати фізично наприклад 2 роки і забезпечити себе на все життя мінімальними матеріальними благами.
   
 • 01:38 30.11.2009
  0 0
  Цитата:
  А до чого тут "почесний" обов’язок? Чи Ви хочете сказати, що юнак за 3 -4 роки служби в СА або у ВМС "забезпечив себе на все життя матеріальними благами"?

  Ні, це був просто приклад, як розподілити певні функції суспільства між усіма його жителями.
  Насправді матеріальних благ для існування людини не так вже багато потрібно, але мова мусить йти лише про мінімальні блага в їжі, одягу, житлі та обслуговувані, (все решта на інших засадах), бо максимальні блага, для всіх не здатне забезпечити мабуть будь-яке суспільство.
   
 • 00:21 01.02.2016
  0 0
  На сьогоднішній час ми стараємось виховати наших дітей у патріотичному дусі, але іноді нам це з тяжкістю вдається, і тоді ми звертаємось до журналів і різних газет. На мою думку найкращий дитячий журнал, який допомагає виховати дитину в патріотичному дусі- це Пізнайко. Виписую цей журнал вже 2 роки, дитина і я залишились задоволені. Мій син кожного дня розповідає мені всякі цікаві історії з життя України, і показує цікаві картинки.
   
 • 23:47 01.03.2016
  0 0
  Рекомендую всім дуже цікавий та яскравий журнал «Пізнайко», моя дитина від нього просто в захваті, постійно розгадує ребуси, загадки, кросворди, а також кому цікаво розвиток дитини, то тут також є такі завдання на логіку, або мислення. Також є добре те що журнал друкується на українській мові, це з малечку привчає дитину любити свої країну мову та звичаї.
   
 • 02:29 17.05.2016
  0 0
  Вітаю всіх,останній час дуже зацікавився літературою,а саме художньою літературою)
  І мій вибір пав на художній журнал "Дніпро"-дуже корисний журнал як на мене надає можливість реалізувати творчий потенціал і заявити про себе на літературному просторі. Сьогодні часопис публікує твори видатних сучасників і молодих письменників) www.dnipro-ukr.com.ua як на мене то дуже чудовий журнал)
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Суспільство соціальної справедливості. Основи суспільства

Наші Друзі: Новини Львова