Цитата:навіть є таке припущення, що й Хрещатик у вересні 1941 року підірвали саме заради цього — аби знищити історичний центр Києва (та й не лише Києва), списавши все на війну
Цитата:знищення української культурної спадщини під "шумиху" війни (а надто спихнувши все на німців) було однією з головних цілей більшовиків в цих підриваннях.
Цитата:українським
Цитата:Тобто мінувалося все підряд без розбору. Бо ще в липні Сталін закликав залишати німцям лише випалену землю.
Цитата: Українські міста також зазнавали сильних руйнувань — і причому, не лише у воєнні, але й у мирні часи.
Цитата:до речі, а чи був довоєнний Хрещатик Цитата: українськимісторичним надбанням?
Цитата:Щодо українськості того Хрещатика то я вважаю що це вже софістика. Чи є італійським римський Колізей, єгипетськими Піраміди, чи англійською Tower of London? Як мінімум ті будівлі були побудовані українськими руками за українські гроші на українській землі та мали свій колорит (ті частини старого Києва що збереглися суттєво відрізняються від імперської архітектури москвинських провінційних міст 19 сторіччя), а цього всього більш ніж достатньо.
Цитата:Чому ж, якраз дуже добре розбиралися. Адже мінувалися не тільки економічно корисні об’єкти, але й об’єкти історично-культурної спадщини. Що, до речі, цілком відрізняється від класичної військової доктрини "випаленої землі" де на меті стоїть знищення насамперед економічно інфраструктурно та військово важливих об’єктів тощо. Приміські житлові райони не мінувалися.
Цитата:1. Історичні центри москвинських міст так не знищувалися перед приходом німців.
Цитата:2. Щодо аргументу про знищення німців, то, на мою думку, тут якраз і не треба ставити головний наголос, бо очевидно що результат від цих вибухів в плані знищення німців в контексті війни був мізерний, і ті хто ці бомби ставили чудово розуміли що він таким буде.
Цитата:3. Щодо паніки більшовиків, то ця паніка була далеко не всеохоплююча й, при наявності ресурсів, всі стратегічні плани виконувалися або принаймні їх намагалися виконати. <...> Наприклад, попри суцільне фіаско на фронтах в Україні 41 року, чи не з перших місяців війни...
Цитата:4. Щодо українськості того Хрещатика то я вважаю що це вже софістика. Чи є італійським римський Колізей, єгипетськими Піраміди, чи англійською Tower of London? Як мінімум ті будівлі були побудовані українськими руками за українські гроші на українській землі та мали свій колорит (ті частини старого Києва що збереглися суттєво відрізняються від імперської архітектури москвинських провінційних міст 19 сторіччя), а цього всього більш ніж достатньо.
Цитата:Достатньо для чого?
Цитата:Не можу збагнути можливої логіки такого вчинку - навмисне знищити Хрещатик саме через те, що він побудований українськими руками і т.п., а потім відбудовувати за кошт всього Союзу?
Цитата:Але так, щоб "суттєво відрізнявся" від інших провінційних містечок, нмсд, то ні.
Цитата:Враховуючи, що у Лаврі, наприклад, був склад боєприпасів, а потім німці там поставили артилерійську батарею та розмістили солдатів, то і ця культурна спадщина перетворилась на військовий об"єкт.
Цитата:Стосовно мінування, то логіка "випаленої землі" взагалі сумнівна - часи вже не класично-наполеонівські, інші темпи війни.
Цитата: Логіка полягає в потребі знищення історичної тяглості українців і зробити з них радянських людей. Та сама логіка за якою знищувалися церковні архіви тощо. Ще трохи й Ви будете казати що Ви не розумієте логіку Голодомору... А кошти, так коли це більшовики думали про кошти? А точніше про раціональний розподіл наявних ресурсів.
Цитата:Це вже починається у нас з Вами суцільний суб’єктивізм. Зазначу лише що, хоч я не архітектор, але полюбляю розглядати старовині будівлі й, зокрема об’їздивши добру половину Європи, можу зазначити що в незалежності від конкретного архітектора кожне місто та країна має свої особливості й певним чином впливає на "кінцевий продукт" своїм духом, атмосферою тощо, через що один і той самий архітектор змушений певним чином підлаштовуватися під конкретний дух конкретного міста.
Цитата:Ну а щодо грошей Миколи та казни, то гроші ці в них не з Марсу з’явилися а з цілком конкретних податків...
Цитата:Хотів би я подивитися як німці б поставили арт. батарею в Успенському Соборі
Цитата:Ми з Вами обговорювали не доцільність цієї доктрини в часи ДСВ, а мотиви більшовиків
Цитата:Про кошти більшовики думали завжди.
Цитата:Розмови про "історичну тяглість" - це вже точно така софістика, якою можна приховати чи виправдати все, що заманеться.
Цитата:Але звідси не випливає, що кожен будинок можна називати архітектурним шедевром.
Цитата:З тим же успіхом і з тією ж вірогідністю можна стверджувати, що вся Росія побудована "українськими руками за українські гроші" - бо хтозна, як ті податки розподілялись.
Цитата:Напевне ви знаєте, що Лавра, в принципі, у свій час виконувала також і функції фортеці.
Цитата:Ви вже забули, зо "мотиви більшовиків" включали в себе і цю доктрину?