Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 03 грудня 2020 року

Чи потребує Новий Заповіт священиків?

Переглядів: 60938
Додано: 20.03.2008 Додав: Даяна  тем: 15
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 332
 • 19:33 23.03.2008
  0 0
  До: POMAH - #143829

  Цитата:
  Ви говорите про священство, як про якусь касту вибраних, демонізуючи його. Христос говорить про нове священство, яке Він передав Апостолам, апостоли своїм учням

  Вибачте, якщо ви не правильно сприйняли слова, я вас ніде не звинувачувала а лише писала, з ким є рохходження.
  І так, ваші слова: "Ісус передав священство апостолам" підтверджуються Біблією? Чи ототожнюєте ви поняття "святість" і "священицтво"? А те що "старозавітнє священство нічого спільного немає із новозавітнім" я погоджуюсь, бо Павло сказав що новозавітнє священицтво прийняв лише Ісус.
  Цитата:
  І де Ви побачили тут заперечення, тут тільки підтверджується що ці слова є синонімами, але не абсолютним

  Хитрий прийомчик зі словом "абсолютний" (якого немає в усіх наукових словниках), але і він нівелюється наступним:
  "У перекладах слід зберігати таку відповідність:
  πρεσβύτερος, presbyter — пресвітер,
  ίερεύς, sacerdos — священик (див. Катехизм Католицької Церкви, 2002, 1536-1568)."

  А тепер я з допомогою Павлового пояснення відповім на ті питання:

  - З якою метою Бог встановив священиків? Які функції вони мали здійснювати?
  «Бо кожний першосвященик, з людей вибраний, для людей настановляється на служіння Богові, щоби приносити дари і пожертви за гріхи , « (євр.5:1)«Усякий першосвященик настановляється для приношення дарів і пожертв . Євр.8:3)

  -Чи були вони посередниками між Богом і людьми ?
  "Твій батько був перший згрішив, і відпали від Мене твої посередники ,тому Я позбавив священства священиків, і Якова дав на прокляття, і на зневагу Ізраїля!" Ісаї 43:27,28

  2. Чи змінилось священство у Новому заповіті?
  "Коли бо священство зміняється , то з потреби буває переміна й Закону". Євр.8:12

  -Якщо так, то яким чином? Хто у Новому Заповіті виконує ті функції , які на священиків були покладені Богом? Чи Ісус виконує зараз ті функції? Чи є Ісус посередником між Богом і людьми? Чи замінив Ісус собою священиків як посередників між Богом і людьми?
  "Бо Той, що про Нього говориться це, належав до іншого племени, з якого ніхто не ставав був до жертівника. Бож відомо, що Господь наш походить від Юди, а про це плем’я, про священство його, нічого Мойсей не сказав. І ще більше відомо, коли повстає на подобу Мелхиседека Інший Священик, що був не за законом тілесної заповіді, але з сили незнищального життя. Бо свідчить: Ти Священик навіки за чином Мелхиседековим. Попередня бо заповідь відкладається через неміч її та некорисність. Бо не вдосконалив нічого Закон. Запроваджена ж краща надія, що нею ми наближуємось до Бога. І поскільки воно не без клятви, вони бо без клятви були священиками, Цей же з клятвою через Того, Хто говорить до Нього: Клявся Господь і не буде Він каятися: Ти Священик навіки за чином Мелхиседековим, то постільки Ісус став запорукою кращого Заповіту! І багато було їх священиків, бо смерть боронила лишатися їм, але Цей, що навіки лишається, безперестанне Священство Він має . Тому може Він завжди й спасати тих, хто через НЬОГО до Бога приходить , бо Він завжди живий, щоб за них заступитись. Отакий бо потрібний нам Первосвященик: святий, незлобивий, невинний, відлучений від грішників, що вищий над небеса, що потреби не має щодня, як ті первосвященики, перше приносити жертви за власні гріхи, а потому за людські гріхи, бо Він це раз назавжди вчинив, принісши Самого Себе. Закон бо людей ставить первосвящениками, що немочі мають, але слово клятви, що воно за Законом, ставить Сина, Який досконалий навіки! " (Євр.7: 12-28)«І кожний священик щоденно стоїть на служінні і багато разів приносить одні й ті самі пожертви, котрі ніколи не можуть винищити гріхи» .(Євр.10:11,12)Але Він, принісши одну пожертву за гріхи, назавжди сів праворуч Бога, «Але Сей Першосвященик одержав служіння тим пречудовіше, чим кращого Заповіту Він посередник , котрий утверджений на кращих обітницях» (Євр.8:6)«Кажучи: Новий показав ветхість першого; а те, що стає непридатним і старіє, близьке до зотління. » Євр.8:13 «І тому Він є Посередник Нового Заповіту , щоб смертю Його, для покути від злочинів, учинених за першого Заповіту, вони, що прикликані, могли одержати обіцянку вічного спадку. Бо, де є заповіт, там необхідно, щоб настала смерть заповідача.» Євр.9: 15,16. Бо, якби перший Заповіт був бездоганний, то не було б потреби шукати місця іншому (Євр.8:7)

  -Чи є ще хтось крім Ісуса посередниками?
  "1 Тим.2:5 «Один бо є Бог, і ОДИН Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус »." "І тому Він є Посередник Нового Заповіту" Євр.8:15

  - Чи апостоли називали себе священиками? Чи називали їх так інші християни?
  Ні.
   
 • 23:33 23.03.2008
  0 0
  Даяно, мені дуже жаль,що замість того, щоб керуватися просто
  здоровим глуздом, ви використовуєте якісь дурниці, написані
  шизоїдами (давніми) і тільки тому визнаними осмисленими.
  Це ж повна дурня! Вслухайтеся тільки "ПОСЕРЕДНИКАМИ нового
  заповіту". Так і проситься замінити слово " Діллерами".
  Таж треба мати власний розум!
  Я не сварюся, я істини хочу!Скільки ж віків ми будемо серйозно
  відноситися до методики 2000 річної давності?
   
 • 13:09 24.03.2008
  0 0
  До: п.Коцький - #143845

  Не зрозуміла, які у вас конкретні пропозиції.
   
 • 13:29 24.03.2008
  0 0
  Та просто не сприймати всерйоз ні старі, ні нові
  намагання оволодіти нашою свідомістю.
   
 • 13:42 24.03.2008
  0 0
  До: п.Коцький - #143856

  Цитата:
  Та просто не сприймати всерйоз ні старі, ні нові
  намагання оволодіти нашою свідомістю.

  Маєте на увазі атеїзм? Та то кожному своє і питання спірне стосовно оволодіння свідомістю в залежності від того, чим саме та свідомість оволодівається і чим саме і кому шкодить чи допомагає.Я не належу до жодної конфесії, що допомагає мені НЕУПЕРЕДЖЕНО вивчати Біблію. Мене найбільше цікавить відповідність написаного там з практикою. А себе я не вважаю особливорелігійною, не кажучи вже про якийсь упереджений фанатизм, який часто спостерігається.
   
 • 13:55 24.03.2008
  0 0
  Та що ж там вивчати? Як на одній сторінці "Не убій"
  а буквально на слідуючій "Підіть і вбийте їх усіх,
  бо я віддаю вам землю цю" Зібрані писання різних шизоїдів
   
 • 10:07 28.03.2008
  0 0
  До: п.Коцький - #143859

  Підтримую п.Коцького!
  Цитата:
  Та що ж там вивчати? Як на одній сторінці "Не убій"
  а буквально на слідуючій "Підіть і вбийте їх усіх,
  бо я віддаю вам землю цю" Зібрані писання різних шизоїдів

  Біблія - на моє переконання, вичайні тексти єврейської літератури, притаманні тій дещо дикій епосі.

  Хоча від ідеї єдиного Бога і, отже, майбутнього світу в спілці братській НЕ ВІДМОВЛЯЮСЬ!
   
 • 11:20 28.03.2008
  0 0
  Найк, ви переоцінили жидів. Вони,як завжди, все крадуть.
  Уніфікацію релігії,-тобто однобожжя, першим провів фараон
  Аменхотеп. А тора взяла свій початок від халдеїв сходу,
  що було недавно підтверджено на знайдених глиняних
  табличках Вавілону.
   
 • 14:29 28.03.2008
  0 0
  До: п.Коцький - #144024

  Дякую. Я завжди підозрював, що Біблія склепана на основі різних, подекуди контроверзійних джерел.
   
 • 00:30 09.04.2008
  0 0
  Старозавітні священики кров’ю тварин освячували жертівник. Це була символіка і прообраз жертовної крові Ісуса. Сьогодні подібна практика «освячення» водою помешкань, машин і т.д., яку придумали «отці», стала прибутковим бізнесом.


  Чи є щось подібне у Новому Заповіті? Звичайно нема. Ніхто не заперечує того, що апостольські служителі утримувались за рахунок общини, але ніколи вони не ставали багатшими від тих, хто робив пожертви:
  «Ні срібла, ані золота, ні одежі чиєїсь я не побажав...   Самі знаєте, що ці руки мої послужили потребам моїм та отих, хто був зо мною. Я вам усе показав, що, працюючи так, треба поміч давати слабим, та пам’ятати слова Господа Ісуса, бо Він Сам проказав: Блаженніше давати, ніж брати» (Дії 20: 33-35).
  Сьогодні «отці» за гроші прихожан купують собі квартири, будинки, автомобілі. І чим більша посада (сан), чим більший церковний приход - тим крутіша «тачка».

  А з допомогою якого «духа» і з якою метою (результатом) ті «пречесні отці» «освячують» все і вся, і на якій підставі за це беруть гроші. Ні, не вимагають, просто БЕРУТЬ ! Апостоли з допомогою Духа Святого СПРАВДІ допомагали людям (уздоровлювали, воскрешали). Але чи брали за це гроші?
  «Уздоровляйте недужих, воскрешайте померлих, очищайте прокажених, виганяйте демонів. Ви дармо дістали, дармо й давайте. НЕ БЕРІТЬ ані золота, ані срібла, ані мідяків до своїх поясів, ані торби в дорогу…» Матв. 10: 8-10.
  «Та промовив Петро: Срібла й золота в мене нема, але що я маю, даю тобі: У Ім’я Ісуса Христа Назарянина устань та й ходи!» Дії 3:6
  Звичайно, у АПОСТОЛЬСЬКІЙ церкві були певні витрати, допомога бідним і відповідно пожертвування самих членів громади :
  «Отож, я надумався, що треба вблагати братів, щоб пішли перше до вас та приготували заздалегідь оголошений ваш щедрий дар, щоб був він приготований, як щедрий дар, а не річ примусова. А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме!   Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає! «2 Кор. 9: 5-7
  «А тепер я йду до Єрусалиму послужити святим, бо Македонія й Ахая визнали за добре подати деяку поміч незаможним святим, що в Єрусалимі живуть». Рим.15:25,26.
  А чи брали гроші апостоли за «релігійні послуги» ? Звичайно, що НЕ БРАЛИ.

  Церковний бізнес-самий прибутковий, бо єдиний серед усіх бізнесів, який не потребує вкладення ВЛСНИХ коштів.
  http://www.expres.ua/articles/2005/09/23/1669/
  http://life.pravda.com.ua/surprising/4798a7b6d1455...
  http://times.liga.net/articles/gs013009.html
  http://glavred.info/archive/2008/02/01/144752-5.ht...
  http://www.amurpravda.ru/articles/2005/09/15/16.ht...
  http://www.nr2.ru/nn/73863.html
  http://argument-consulting.com.ua/node/149

  Церква відокремлена від держави, тому важко точно дізнатись її фінасові обороти, але важко-не означає неможливо, ну... бодай приблизно:
  http://communist.ru/root/archive/politics/pochem.z...

  (Тут на форумі хтось з дописувачів скинув у якійсь темі прикольне фото зі священиком на дорозі, у якого в руках табличка з розцінкою "освячення" вітчизняних авто та іномарок (це фото тут би дуже пасувало).
   
 • 01:04 09.04.2008
  0 0
  В ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ "Чи потребує Новий Заповіт священиків?"

  Не маючи змоги біблійно заперечити вищенаведене про відсутність священиків у Новому Заповіті, нинішні "святі отці" спираються на так звані "святі передання", кажучи: "Необхідність священицтва у Новому Заповіті доводять "отці церкви"- наступники апостолів, яким нема підстав не довіряти".
  Таким чином "слово людське" ставиться вище, ніж Слово Боже. Але чи дійсно у Новому Заповіті ми не маємо підстав не довіряти "послідовникам" апостолів і сліпо їм усім вірити? Ісус вірив у своїх апостолів, кажучи: "« Поправді кажу вам: Що тільки зв’яжете на землі, зв’язане буде на небі, і що тільки розв’яжете на землі, розв’язане буде на небі.» (Мт. 18 : 18 ) «Кому гріхи простите, простяться їм, а кому затримаєте, то затримаються!» (їв. 20 :23).
  Але чи це стосувалось послідовників апостолів? Чи казали вони шось подібне іншим своїм наступникам ? Такого ми не бачимо. Швидше навпаки, апостол Павло казав, що серед самих апостольських послідовників (єпископів-старійшин) постануть вчителі, які казатимуть ПЕРЕКРУЧЕНЕ:
  "Пильнуйте себе та всієї отари, в якій Святий Дух вас поставив єпископами, щоб пасти Церкву Божу, яку власною кров’ю набув Він.Бо я знаю, що як я відійду, то ввійдуть між вас вовки люті, що отари щадити не будуть... ІЗ ВАС САМИХ навіть мужі постануть, що будуть казати перекручене, аби тільки учнів тягнути за собою..." Дії 20: 28-30
  Тому тут варто задати питання по-інакшому: Кому є підстави не довіряти: апостолу Павлу чи його наступникам ?
  А перекручення Євангелії починалось ще при апостолах, що змусило Павла попередити:
  "Дивуюся я, що ви так скоро відхилюєтесь від того, хто покликав Христовою благодаттю вас, на іншу Євангелію, що не інша вона, але деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію. Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! " Гал.1:8.
  Таким чином, сьогодні християни повинні довіряти лише Писанню.

  ================================================================
  Вказану вище цитату про прощення гріхів сьогоднішні "отці" прив’язують до т.з. таїнства сповіді перед священиком. Ось так вони це пояснюють: "Тому, щоб зовсім очиститися від гріха, тобто одержати від Бога прощення, треба не тільки розкаятися, а ще й зробити так, як заповідав Господь: сповідати (виказати) гріхи свої перед Церквою в особі її священства — перед священиком — і одержати через нього відпущення гріхів.Бо Господь дав апостолам, а через них і їх наступникам — архиєреям, а далі священикам, в`язати й розв`язувати гріхи людям: «Що зв`яжете на землі, буде зв`язано й на небі, і що розв`яжете на землі, буде розв`язано й на небі» (Мт. 18, 19).

  Тут хочеться, щоб "отці" довели Писанням:
  1. Де у Новому Заповіті сказано, що гріхи треба очищувати перед священиком (чи то навіть лише перед старійшинами)?
  2. Де сказано, що влада відпускати гріхи якою наділив Ісус апостолів, перейшла" через них і їх наступникам — архиєреям, а далі священикам" ?

  Ісус про сповідь казав так: " А коли прогрішиться твій брат проти тебе, іди й йому викажи поміж тобою та ним самим; як тебе він послухає, ти придбав свого брата.
  А коли не послухає він, то візьми з собою ще одного чи двох, щоб справа всіляка ствердилась устами двох чи трьох свідків. А коли не послухає їх, скажи церкві; коли ж не послухає й церкви, хай буде тобі, як поганин і митник!"
  Матв. 18: 15-17
  У Н.З. сказано: "Признавайтесь один перед одним у своїх прогріхах" (ЯК.5:16)
  А сьогодні це зробили лише прерогативою т.з. "отців", які, всупереч апостольському вченню (1 Тим.2:5), і далі вважають себе посередниками:"Шануйте священика, бо він слуга Господній! Він посередник між людьми"
  http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?option=com_conte...
  (передостанній абзац).
   
 • 17:57 09.04.2008
  0 0
  Чому на цих "святих отців" влада не накладе податок??? О, тут, мабуть, є політична доцільність... ;)

  Хоча від мене доходу цим "бізнесменам на вірі", як з цапа молока, але ж "вівцеподібних" ідіотів та ідіоток ніде не бракує!

  А от щодо апостолів, то я би не був настільки наївним, як Даяна.
  Що сказав Ісус багатому юнакові? "Багатство своє роздай бідним..." Тобто не казав "продай, а гроші поклади мені до ніг"... Звичайно ж, на 99 відсотків міфічна особа могла собі таке дозволити. А от апостоли - це живі люди! З Діянь апостолів , 5-го розділу довідуємося: "1. А один муж на ім‘я Ананія, з дружиною своєю Сапфірою, продавши маєток,
  2. Утаємничив із ціни, зі згоди дружини своєї, а деяку частку приніс і поклав до ніг Апостолів . Ось звідти і росте це все! А наївна Даяна розказує - уздоровлювали, воскрешали... Дівчинко, вам сім років???


   
 • 12:42 10.04.2008
  0 0
  До: Nike_Велес - #145093

  Цитата:
  а деяку частку приніс і поклав до ніг Апостолів

  На цей закид апостолам, вам краще би було ще й довести-на які цілі ішли ті гроші.А стосовно Ісуса, то хіба не було у його апостолів тоді "скриньки" на потреби? Тому різниця тут лише в наступному: на які цілі направлялись гроші тоді, яким чином вони надходили, чи брали апостоли гроші за "релігійні послуги", чи освячували за гроші все що на очі попадеться....і т.п.
   
 • 13:26 10.04.2008
  0 0
  До: Даяна - #145155


  "колись були хлопці файні,
  хлопці-вусачі!.."
   
 • 00:56 13.04.2008
  0 0
  Чомусь перестало працювати наведене мною посилання на бухгалтерію церков:
  http://communist.ru/root/archive/politics/pochem.z...
  Але це не страшно:
  http://www.litportal.ru/genre23/author3941/read/pa...
  http://www.nakanune.ru/articles/cerkov_?print=1
  http://cgi.keke.ru/go.php?http://newsru.com/religy...
  http://www.religio.ru/arch/22Apr2007/news/14683.html
  http://bdg.press.net.by/dsp/2002/05/2002_05_03.4/4...
  http://www.index.org.ru/journal/11/mitrohin.html
  http://24.ua/news/show/id/10776.htm
  http://www.strana-oz.ru/?article=104&numid=1
  http://www.risu.org.ua/ukr/religion.and.society/ot...
   

Чи потребує Новий Заповіт священиків?

Наші Друзі: Новини Львова