Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 25 січня 2020 року

Хмельницький чи Проскурів?

Переглядів: 4768
Додано: 30.07.2007 Додав: Czerjoszyn  тем: 58
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 14
 • 17:40 30.07.2007
  0 0
  З містами, названими на честь комуністичних вождів (Кіровоград, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ тощо) все зрозуміло: їм треба або повернути старі назви (наприклад, Єлісаветград замість Кіровограда), або ж запровадити нові (Січослав замість Дніпропетровська чи Єкатеринослава).

  А як бути з Хмельницьким? З одного боку, Богдан Хмельницький є видатною політичною постаттю в Україні. А з іншого — ця постать була вельми суперечливою. До того ж, не треба забувати й те, що це місце було перейменовано на честь 300-ї річниці Переяслівської ради.

  Отже, як, на Ваш погляд, чи слід перейменовувати Хмельницький назад у Проскурів, ча, може, зробити подвійну назву — Проскурів-Хмельницький?

  До речі, в Німеччинi теж свого часу увічнили пам’ять Мартіна Лютера, перейменувавши місто Віттенберґ. Але стару назву не відкинули, натомість нову додали до старої — Лютерштадт-Віттенберґ.
   
 • 18:05 30.07.2007
  0 0
  Проскурів-маленьке жидівське містечко,часів Кам"янець-Подільської
  губернії,звідки адмін.центр було перенесено первісною рад.владою
  у Проскурів з-за встановлення нового кордону по р. Збруч,тобто
  небезпечного наближення до Кам-Подільського.
  Т.ч. обласний ценр не має підстав називатися Проскуровим.
  Якщо вже міняти Хмеля, то не на Проскурів.Хоча Хмельницький все ж
  пристойніше покидька Дзержинського. Я б лишив.
   
 • 18:07 30.07.2007
  0 0
  реальна ганьба - Кіровог(р)ад.
   
 • 18:39 30.07.2007
  0 0
  А скільки такої ганьби дрібнішого розміру
   
 • 13:58 31.07.2007
  0 0
  До: п.Коцький - #114944


  Проскурів став обласним центром лише в 1940 чи навіть у 1944 році. До цього часу обласним центром був Кам’янець-Подільський. Причина перенесення обласного центру полягала не в небезпечній близькості до кордону (кордон тоді було вже відсунуто далеко на Захід), а зовсім в іншому. Справа в тому, що в 1940 році було відкрито маґістральну лінію Вінниця — Жмеринка — Проскурів — Тернопіль — Львів — Перемишль (до того часу всі потяги на Захід прямували через Шепетівку — почитайте оповідання Остапа Вишні про митницю). Ось київське (чи московське) начальство й побажало, аби всі обласні центри були розташовані по одній оси, тобто на одній залізничній вітці. Ось де справжня причина, чому маленьке містечко Проскурів стало обласним центром, а справжня подільська метрополія Кам’янець-Подільський занепала, перетворившись на ведмежий кут. А в 1954 році, коли по всьому Союзу помпезно відзначали 300-ту річницю Переяслівської Ради, або так званого возз’єднання (насправді ніякого возз’єднання не було, було лише просте приєднання), з цієї нагоди Проскурів перейменували на Хмельницький, а Кам’янець-Подільську область — на Хмельницьку область.
   
 • 15:56 31.07.2007
  0 0
  Може й так.Перетасовок вистачало.Я пам"ятаю, була у нас вдома
  геокарта Вінницької області,в яку входив і Кам"янець. А те що
  медвежий кут - на краще,бо розсвинячили б його до невпізнаності.
  Тепер місто-заповідник.
   
 • 16:37 01.08.2007
  0 0
  Проскуров, Проскурiв ??? Тодi вже Плоскирiв, як вiн i називався до приходу туди роciян.
   
 • 11:45 02.08.2007
  0 0
  Єдиний недолік Проскурова - недостатня кількість дороговказів. Ми, пригадую, якось глухої ночі їхали через Проскурів, котрий Хмельницький, заплуталися, бо не могли визначити, в який бік їхати. Кілька разів заїжджали в тупики. Я вже собі думала: ну, приїдемо додому, подзвонимо тодішньому мерові Хмельницького Чекману і скажемо: що ж це ти, друже, такі недоробки допускаєш?
  На жаль, не встигли. За кілька днів Чекман загинув в автокатастрофі. А шкода, прекрасний був мер.
   
 • 18:44 26.12.2008
  0 0
  Цікаво, а серед дописувачів є хоч один хмельничанин? Здається, що немає. В будь-якому випадку тема висмоктана з пальця. Хмельницький гарна назва, шляхетна. Людина котра носила це ім"я - велика людина. Не розумію, що мав на увазі пан Czerjoszyn, повідомляючи, що Богдан Хмельницький постать суперечлива? Чи може хтось з нас похвалитись , що він чи вона постать однозначна і цілком позитивна? Якщо не великий гетьман то хто? Ярослав Мудрий, його дідусь Святослав? Теж грішили потроху... А у пані Чорнобилянки напевне водій був не надто досвідчений коли вона блукала по нашому місту
   
 • 22:27 26.12.2008
  0 0


     Нам би ваші турботи.Богдан Хмельницький - український державний діяч,звісно,з присутніми йому помилками.А що маємо робити з такими
  назвами:
      Ватутіне,Дзержинськ,Дніпропетровськ,Жовтень,Жовтневе,Іллічівськ,Кіровоград.Кіровське,Колонтаїв,Комінтернівське,Комсомольськ,Комсомольське,Котовськ,Красний Лиман,Красний Луч,Красноармійськ,Красногвардійське,Красноград,Краснодон,Красноїльськ,Каснопавлівка,Красноперекопськ,Краснопілля,Кузнецовськ,Куйбишеве,Леніне,Ленінське,Орджонікідзе,Свердлове,Свердловськ,Совєтський,Щорс.
     Адже живуть там люди і їм не муляє назва населеного пункту.Комуністична ідея ще довго буде існувати у їхніх головах,а історії України,на жаль,нема там місця.
   
 • 22:37 26.12.2008
  0 0

     Щось там комп’ютер недодрукував:Свердлове,Свердловськ,Совєтський,Стаханов,Фрунзівка,Червона Слобода,Червоне,Червоні Партизани,Червоноармійськ,Червоноармійське,Червоноград,Червонозаводське,Червонознам’янка,Чкалове,Щорс.
   
 • 19:24 07.03.2009
  0 0
  Я з Хмельницького і не бажаю змінювати назву свого міста, хоча до історії міста Богдан не був причетний, але він гідна постать, навіть про суперечки щодо березневих статтей.

  Може Івано-Франківську також треба повернути назву Станіслав чи зробимо Івано-Франківськ-Станіслав - це кумедно.

  Думати про зміни назви радянських діячів...
   
 • 00:25 24.10.2015
  0 0
  Всем привет)
  Хочу порекомендовать,ВАМ, попробовать новое пиво "Радой", очень классная новинка,свежое и вкусное пиво,вкус очень сильно отличается от остальных брендов пива )
  Всем советую,сам недавно попробывал очень хорошое да еще и с екстрактом Расторопши)
  И на сайте есть доставка под двери дома)
  http://radoy.com.ua/ru/page/beer.html
   
 • 05:24 05.12.2015
  0 0

  Літературно-художній журнал "Дніпро" започатковує цикл публікацій поезії національних меншин України. «Дніпро» – найдавніший україномовний літературно-художній журнал, який публікує творчість авторів-сучасників. Часопис видається з 1927 року. Дуже цікавий журнал, так що раджу всім. http://www.dnipro-ukr.com.ua/anons.html
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Хмельницький чи Проскурів?

Наші Друзі: Новини Львова