Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 15 серпня 2020 року

9 Травня - свято перемоги чи день скорботи?

Переглядів: 31144
Додано: 09.05.2007 Додав: Авжеж  тем: 9
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 285
 • 11:31 09.05.2007
  0 0
  62 роки тому скінчилася найкривавіша в історії людства війна. Прокотилася вона по українській землі спопеляючи вщент села, містечка і міста, руйнуючи заводи, мости, історичні архітектурні пам"ятки, винищуючи велику масу людей, в першу чергу справжніх патріотів своєї Батьківщини, найчесніших та найхоробріших. А скільки найгарніших та найсильніших (генофонд нації) було примусово вивезено у Німеччину, і які вже не повернулися додому.
  За декілька років цієї страшної війни знелюдніла наша земля, постала велика Руїна. Скільки потім поту й крові треба було, щоб відновити життя у цій пустелі...
  Як уявлю собі це, чомусь не святкується Свято Перемоги, хочеться пом"янути всіх земляків наших, які безневинно загинули у кривавій круговерті війни.

  Дещо з щоденника О.Довженка за 1942 рік:

  "Світе мій убогий! Покажи мені, де на тобі пролилося ще стільки крові, як у нас на Україні. Нема другої України. Нема.
  Чи зберуться наші люди знову на Вкраїні? Чи повернуться вони з усіх нетрів, далеких далекостей і заповнять її замість померлих од ворога, од мору, од кулі і петлі? Чи так і лишаться там, а на наші руїни наїдуть чужі люде і утворять на ній мішанину. И буде вона не Вкраїна, а щось таке, що й подумати сумно."
  "Якщо вся доблесть синів України у Вітчизняній війні, всі жертви і страждання народу і вся переможна сила після війни хитроумними руками і перами відповідних молодців оформиться в єдиний.. котел, а на рахунок українців цими ж таки руками випреться штучно утворена гітлерівська петлюрівщина й антисемітизм з усіма наслідками м”ясорубок, краще б мені вмерти і не знати більш людської підлості і бездонної ненависті і бездонної вічної брехні, якою оплутані ми."
  "Український чесний наш народ поніс найтяжчі жертви у цій війні. Бився чесно, одверто, безоглядно.
  Бідні мої, рідні люди... безхитрісно і чесно поставилися ви до трагічної долі своєї великої Батьківщини. Вічна вам слава, брати і діти мої. Не судилося нам розцвісти у житті. Все у нас було для цього – і земля добра, і багатства, і люди чесні. І трудящі, і здорові, і красиві. Всім узяли – не вистачило тільки доброї долі. Погубила нас нещаслива наша географія і невдала наша історія."
   
 • 11:46 09.05.2007
  0 0
  До: Авжеж - #0


  Цитата:
  Погубила нас нещаслива наша географія і невдала наша історія


  Не по темi i не як полемiка з Довженком, але географiя i iсторiя то перепрошую `лiвi вiдмазки`.

  Нас погубили такi нацiональнi українськi риси:

  - лiннощi
  - боягузтво
  - вiдсутнiсть нацiонального духу
  - пристосуванство
  - зрадництво
  - `хай в сусiда корова здохне`

  I проявлялися тi риси ПОСТIЙНО на протязi останнього тисячолiття.   Так що Голодомор i 1939-1945 були намi 100% заслуженi.   Що заробили те й отримали.   Все чесно.
   
 • 12:02 09.05.2007
  0 0
  Бучіку, а ви собі не задавали питання звідкіля взагалі з’явилися ці риси? На мою думку початок цим рисам заклав ще князь Володимир коли похрестив Русь.Чому так сталося що при скіфах, антах,князі Святославі ми били всіх і захоплювали чужі території а після 988 року не змогли навіть оборонити їх і вже нас постійно били. А вже в 20 столітті сталася справжня трагедія.
  Треба змінювати релігію і свою ментальність і цей процес вже почався.
   
 • 12:02 09.05.2007
  0 0
  Винуватцем, організатором і ініціатором Другої Світової війни є Російська Імперія a.k.a. СССР.

  Святкувати треба не 9 травня, а 22 червня - якби не превентивний удар Гітлера, що зірвав сталінський план нападу, ми би всі (весь світ) гнили в комуністичному пеклі во віки вічні.
   
 • 12:09 09.05.2007
  0 0
  До: Бруно Адольфович - #105114

  Абсолютно з Вами згоден. Я завжди казав, що насаджене силою чуже християнство тільки спотворило і занапастило українську душу.
   
 • 12:10 09.05.2007
  0 0
  До: Buchik - #105111
  Цитата:
  Нас погубили такi нацiональнi українськi риси:

  - лiннощi
  - боягузтво
  - вiдсутнiсть нацiонального духу
  - пристосуванство
  - зрадництво
  - `хай в сусiда корова здохне`

  I проявлялися тi риси ПОСТIЙНО на протязi останнього тисячолiття.   Так що Голодомор i 1939-1945 були намi 100% заслуженi.   Що заробили те й отримали.   Все чесно.


  Я з тобою не згідний. Ментальність, національні риси, національний дух, вдача - усі ці якості не є стабільними. Вони змінюються за одне-два покоління.

  Національний дух англійця вікторіянської доби не до порівняння з національним духом сучасного англійця. Національна свідомість німця періоду роздробленості, німця 1933-1939 і німця-НДР є теж різні речі.
   
 • 12:12 09.05.2007
  0 0
  До: Бруно Адольфович - #105114


  Цитата:
  Бучіку, а ви собі не задавали питання звідкіля взагалі з’явилися ці риси?


  цi риси притаманнi всiм слов`янам (кому бiльше а кому менше).   Просто в силу зовнiшнiх причин захiдним слов`янам довелося працювати над собою а нам було вiльно дградувати далi.

  Цитата:
  Треба змінювати релігію


  з якої на яку?

  Цитата:
  і цей процес вже почався


  не помiчаю
   
 • 12:15 09.05.2007
  0 0
  До: Sink - #105116
  Цитата:
  Абсолютно з Вами згоден. Я завжди казав, що насаджене силою чуже християнство тільки спотворило і занапастило українську душу.


  А чому то християнство так вибірково "спотворювало та занапащувало"?

  Чому християнство не заважало розвиткові Польщі, Німеччини, Італії, Франції, Іспанії? Чому християнство не "спотворило і занапастило" кельто-англо-саксів, а дозволило їм створити мега-імперію? Чому "чуже християнство" не занапастило душу хорватів, литовців, ірландців, португальців?
   
 • 12:17 09.05.2007
  0 0
  До: Dodger - #105117


  Цитата:
  Я з тобою не згідний. Ментальність, національні риси, національний дух, вдача - усі ці якості не є стабільними. Вони змінюються за одне-два покоління.


  Не конче. Вони МОЖУТЬ змiнитися за одне два поколiння, але в переважної бiльшостi етнографiчних українцiв НЕ ЗМIНИЛИСЯ протягом столiть.

  Це не означає що вони не змiняться у майбутньому. Але для цього треба усвiдомити що ми українцi не є такими янголами якими ми себе уявлямемо, зробити роботу над помилками i почати працювати. Переважна частина навiть етнографiчних українцiв не кажучи вже про мешканцiв України цього робити не хоче.
   
 • 12:24 09.05.2007
  0 0
  До: Buchik - #105111

  Справді не в тему. Але, бачу, пане Бучіку, постійне приниження своєї нації - то ваш "коник". Та ні, забув, у Вас є своя нація - галицька.
  А писані Вами негативні вади українського народу (певно що набагато східніше карпатських гір) можна віднести до будь-якої нації (звичайно, десь більш, десь менш).
  1."Лiнощi" - то Ви мабуть російських дєрєвєнь не бачили...
  2."Боягузтво" - якраз на війні українці були з перших героїв - поспитайте старих німецьких солдат, так і після війни (в Карпатських лісах)- поспитайте старих енкаведистів
  3."Пристосуванство, зрадництво" - сумнівний закид, бо таке є у кожного народу
  4."Хай в сусiда корова здохне" - хай, але щось не здихає, та й нафта з газом не переводяться
  5."Відсутність нац.духу" - єдино вірно, цього добра у на с обмаль.

  Цитата:
  Що заробили те й отримали.   Все чесно.

  По вашому і цю кровожерну війну наш народ заслужив? Чесно заслужив? Десятки мільйонів працелюбних українських селян заслужили на винищення від самозакоханих німців? За що???? Може за те, що іх хліб йшов на підтримку молодого гітлерівського режиму, коли вони вмирали від голоду в тридцятих роках?
     
   
 • 12:27 09.05.2007
  0 0
  До: Авжеж - #105123


  Цитата:
  Десятки мільйонів працелюбних українських селян заслужили на винищення від самозакоханих німців?


  Посиланнячка попрошу. Де і коли німці винищили ДЕСЯТКИ МІЛЬЙОНІВ українських селян???
   
 • 12:38 09.05.2007
  0 0
  До: Пан Крук - #105124

  Малося мною на увазі майбутнє винищення українського народу згідно з планами німецьких керівників. Чи не було таких планів, то все вигадка московської радянської пропаганди?
   
 • 12:39 09.05.2007
  0 0
  До: Авжеж - #105123


  Цитата:
  По вашому і цю кровожерну війну наш народ заслужив? Чесно заслужив?


  Безумовно заслужив! Бо навiть в ХХ му столiттi мав нагоду щось зробити, але в переважнiй бiльшостi не хотiв i таки не зробив!

  Це я кацапам кажу що їхнi Муравйови завоювали Україну. Але це всьо туфта. Своєму брату українцевi я брехати не хочу i не можу. Кацапи не змогли б завоювати Україну якби мiсцеве населєнiе (те що зараз голосує за ПР, ставить пам`ятники Ленiну) не iдентифiкувало б себе з тiєю кацапською ортодоксальною цивiлiзацiєю i Росiєю як СПIЛЬНОЇ держави вєлiкоросiв, малоросiв i бiлорусiв.

  Центральна Рада i Директорiя програли тому що не мали пiдтримки в українського населення. То населення або сидiло вдома i вичiкувало хто виграє або давало на порядок бiльше рекрутiв червоним кацапам i Дєнiкiну. Бо то були для них `свої`!

   
 • 12:46 09.05.2007
  0 0
  До: Авжеж - #105123


  Цитата:
  Справді не в тему. Але, бачу, пане Бучіку, постійне приниження своєї нації - то ваш "коник".


  ОК. Як хочте. Що дали свiтовi українцi? Якi скарби свiтової культури, технiчнi винаходи, нобелiвськi премiї?

  Тiлькi прошу не треба Гоголiв, Сикорських, Корольових i Вернадських. Вони не були українцями анi мовно анi культурно анi в бiльшостi випадкiв етнiчно.

  А тепер (якщо знайдете) порiвнайте тi здобитки iз тими що дала свiтовi маленька чеська нацiя. Порiвняння вражає?

   
 • 12:46 09.05.2007
  0 0
  До: Dodger - #105121

  Це непросте питання. Як мені видається, в тих країнах, які Ви назвали, християнство вводилось в часи розвитку державництва. А в Київській Русі - коли держава вже майже дійшла до вершини своєї могутності. Можливо, саме тому християнство не спричинило особливого позитивного ефекту на подальше державотворення українського народу, бо вводилось у часи, які вже не були відзначені грандіозними майбутніми перспективами Київської Русі через досягнення найвищого ступеня розвитку цією державою.
  До речі, писати "кельто-англо-сакси" - неприпустимо. Англо-сакси, перемігши кельтів, створили свою імперію. А кельтську культуру християнство практично доконало.
   

9 Травня - свято перемоги чи день скорботи?

Наші Друзі: Новини Львова