Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 15 серпня 2020 року

Скасування української бібліотеки у Москві

Переглядів: 2227
Додано: 11.03.2007 Додав: Авжеж  тем: 9
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 8
 • 15:02 11.03.2007
  0 0
  Як cтало відомо українській громадськості, Комітетом з культури Москви (підрозділ Уряду Москви) планується реорганізація єдиної в Російській Федерації Бібліотеки української літератури в бібліотеку народів Росії, що, як неважко здогадатися, означатиме фактичну ліквідацію української бібліотеки, другий раз у її історії. На співробітників Бібліотеки чиниться тиск.
  На відновлення Бібліотеки української літератури, ліквідованої тоталітарним режимом у 1938 році, пішло 18 років напруженої роботи українських громадських організацій разом з державними органами Москви. Величезними зусиллями книголюбів, мешканців Москви та Підмосков’я, за участі українських організацій всієї Росії, бібліотек та видавництв України сформовано єдиний у Російській Федерації унікальний бібліотечний фонд.
  У Постанові Уряду Москви визначено, що Бібліотеку засновано «з метою створення умов для розвитку національних культур у Москві та організації вільного доступу до інформації та літератури українською мовою». У новому приміщенні, тобто в нормальних умовах, Бібліотека відкрилася менш ніж рік тому, 26 травня минулого року. Під час відкриття міськими керівниками високого рівня було сказано багато правильних слів про важливість роботи відновленої московською владою Бібліотеки української літератури.
  Тим більш незрозумілим є те, що зараз відбувається навколо Бібліотеки. Виявляється, що установу культури, створену для пропаганди толерантності, читання та книги, хтось намагається зробити розмінною монетою сьогочасних політичних взаємин, або, про що говорять багато членів українських організацій, предметом майнових інтересів, пов’язаних з красивим приміщенням Бібліотеки в центрі Москви.
  Українська громадськість Москви виразила обурення подібними планами та діями і звернулася до керівників Росії та Москви з вимогою припинити їх.
  Мерові Москви Юрію Лужкову надіслано також колективного листа читачів Бібліотеки. У ньому, зокрема, відзначається: «Ми, читачі Бібліотеки, зі здивуванням і тривогою сприйняли звістку про те, що в певних адміністративних колах є намір під видом її реорганізації-розширення фактично позбавити нас, а разом з нами й представників однієї з найчисленніших національних меншин країни, єдиної не лише у Москві, але й в усій Росії державної установи культури, покликаної забезпечувати національно-культурні, освітні, інформаційні потреби українського населення, слугувати реальному спілкуванню української та російської культур і літератур... Нічим іншим як політиканством або роботою на політико-рейдерське замовлення є злісні нападки на бібліотеку активістів з так званих «політичних екологів» Підмосков’я, які, самі не відаючи що творять (адже вони не бувають на бібліотечних заходах, жодного разу не виходили на пряме спілкування зі співробітниками Бібліотеки) безпідставно обвинувачують бібліотеку та її співробітників у «розпаленні міжнаціональної ворожнечі», жадаючи від Вас «закрити» державну установу культури. Можемо Вас запевнити, шановний Юрію Михайловичу, що насіння міжнаціональної ворожнечі сіють своїми провокаційними діями саме такі ревнителі «політекології».
  Дивно, що в цій ситуації державні органи - засновники Бібліотеки нічого не зробили для того, щоб по-справжньому вникнути в цю ситуацію, захистити її колектив від злісних наклепів, від неодноразово повторюваних спроб порушити нормальну діяльність установи культури».

  Боротьба триває...
   
 • 16:38 11.03.2007
  0 0
  Прикра річ. Росія, як то зазвичай, вгамовує свою жагу до влади в Україні опосередковано.
   
 • 21:24 11.03.2007
  0 0
  бiблiотека... Юрка Кононенка шкода. хороший хлоп
   
 • 21:45 11.03.2007
  0 0
  До: Buchik - #96778
  Сьогодні розмовляв з Юрком, каже "будемо боротися". Найгірше, що бібліотека є культурним закладом Москви та майже повністтю на балансі Лужкова...
   
 • 11:32 26.05.2007
  0 0
  До: Buchik - #96778
  Цитата:
  Юрка Кононенка шкода. хороший хлоп

  Міністру закордонних справ України
  п. Яценюку А.П.

  від громадянина України Кононенка Юрія,
  1958 року народження,
  паспорт ¹ АК815918, виданий 7 грудня 2006 р. 2RUS,
  мешкаю за адресою:
  Россия, 127276, Москва, ул. Академика Комарова,
  дом 11б, квартира 26

  З А Я В А

       11 травня 2007 р. я прямував потягом 4 Київ – Москва з Києва, де перебував з 30 квітня, до місця постійного проживання. На станції Брянськ-Орловський о 4.15 після нетривалого огляду моїх речей митниками мені було запропоновано перервати поїздку у зв’язку з тим, що вони не можуть на місці здійснити митний контроль частини предметів, що мені належать. Перед початком митного контролю я заявив, що не маю наркотиків, зброї, валюти, інших речей, що заборонені до ввезення, або вимагають письмового декларування, а також речей, що належать іншим особам.
       У приміщенні Володарського митного посту Брянської митниці всі мої речі без винятку були ретельно переглянуті, при чому найбільше зацікавлення викликали друковані видання, компакт-диски, флеш-карти, особисті та службові папери. Процес огляду знімався на відеоплівку.
       Оскільки я не перевозив товари, ввезення яких заборонено або обмежено законодавством Російської Федерації, по кожному предмету я дав докладні роз’яснення митникам та відповів на всі запитання.
       Після проведення контролю митниками було прийнято рішення про вилучення для експертизи речей, які належать особисто мені: 28 компакт-дисків з відеопрограмами, 2 флеш-карт та ксерокопії статті «Ні – убивствам і розправам» з газети «Літературна Україна» за 15 лютого 2007 р.
       На зазначених двд-дисках моїми друзями та мною були записані в Києві за телевізійною трансляцією українські кінофільми, культурологічні програми, а також російські кінофільми («Карнавальная ночь», «Джентльмены удачи» та ін.) На дисках були відповідні позначення. Запис здійснювалась переважно з культурологічного каналу «Глас», а також каналів «Київська Русь», Новий канал, УТ-1, 1+1, Інтер тощо.
       На флеш-картах містились записані керівником Центру комп’ютерних технологій Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України Л.Й.Костенком презентації та зв’язані комп’ютерні файли з історії та культури України, бібліотечної справи, фрагменти (зразки) баз даних НБУ та комп’ютерні програми для роботи з ними, а також резервні копії баз даних Бібліотеки української літератури в Москві, в якій я працюю, інші комп’ютерні файли службового характеру. Копії матеріалів з флеш-карт у мене є.
       Копію зазначеної статті я зробив з примірника Бібліотеки української літератури в Москві, вона містить точку зору авторів (С. Паняка та В. Коломацького) на деякі події в середовищі української діаспори Росії.
       Слід зазначити, на мій погляд, що дії митників були зарані продумані та сплановані . Про це свідчить те, що при вході в вагон митники одразу звернулись до мене, їх було троє, а не один, як завжди, разом з ними одразу був і працівник міліції. При огляді речей у вагоні у першу чергу оглядались книги О. Гончара, які лежали у валізі зверху, передані мені для Бібліотеки української літератури вдовою письменника. Незважаючи на те, що мною було дано пояснення, що це книги класика української літератури, митники поставились до цього з підозрою. У цілому склалося враження, що одразу шукалася причина для того, щоб зняти мене з потягу (після знайдення компакт-дисків одразу було запропоновано збирати речі та виходити з вагону). Маючи великий досвід перевезення через кордон за останні 15 років друкованих видань та аудіовізуальних матеріалів для Бібліотеки української літератури, зокрема й набагато у більшій кількості, вперше зіткнувся з подібним підходом.
       Протягом майже 6 годин, коли я перебував у приміщенні митниці, ніяких інших дій, крім огляду речей та складання актів, не проводилося, хоча необхідна техніка у приміщенні митниці була. У ході приватних розмов з інспекторами митниці мені дали зрозуміти, що вони виконують вказівку.
       З акту митного огляду незрозуміло, чи було знайдено ознаки адміністративних правопорушень, оскільки у відповідний графі записано лише «митний контроль». Пояснень з цього приводу я не отримав.
        Однозначно пов’язую те, що сталося, з подіями навколо Бібліотеки української літератури в Москві, та моєю громадською діяльністю як заступника голови Об’єднання українців Росії.
       Вважаючи дії працівників митної служби Російської Федерації неправомірними, прошу сприяти розслідуванню цього інциденту та поверненню моїх особистих речей.
       З приводу зазначеного мною надіслані заяви до Державного митного комітету Російської Федерації та консульського відділу Посольства України в РФ.
       Додаток:
  -     копія акту митного огляду на 1-му аркуші;
  -     копія акту взяття проб або зразків на 2-х аркушах;
  -     копія постанови про призначення товарознавчої експертизи на 2-х аркушах.

  Ю. Кононенко

  14 травня 2007 р.
   
 • 01:20 07.12.2015
  0 0
  Доброго вечора)Не треба читати багато книжок,щоб стати хорошим керівником…ось я,наприклад,просто послухав передачу «Боси та керівники»,в ефірі був присутній керівник вели компанії України.він розповів якими рисами повинен володіти хороший керівник…це відповідальність,комунікабельність,цілеспрямованість,наполегливість і головне відповідальність…http://www.yaskraveradio.fm/program.htm
   
 • 02:46 10.12.2015
  0 0

  Захоплююся журналом «Дніпро». Дуже люблю читати літературно-художні твори.
  Ви пишете українською вірші, прозу, драми, але не пробували себе у великій літературі? Журнал «Дніпро» запрошує на свої сторінки. http://www.dnipro-ukr.com.ua/anons.html
   
 • 02:31 16.05.2016
  0 0
  Я вот дома занимался и что то не очень помогло, массу не могу набрать никак. По этому решил записаться в зал и мне посоветовали «SportUP», говорят что очень крутой, и все тренажеры есть для прокачек всех мишц. Кто еще там занимается, как Вам??
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Скасування української бібліотеки у Москві

Наші Друзі: Новини Львова