Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 15 серпня 2020 року

День народження Т.Г.Шевченка

Переглядів: 8245
Додано: 09.03.2007 Додав: Авжеж  тем: 9
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 46
 • 17:36 09.03.2007
  0 0
  Дуже хотілося сьогодні сходити разом із московською діаспорою на покладення квітів до пам"ятника Кобзарю. Але за робочими клопотами не зміг... Нічого, схожу завтра на роковини смерті...

  Л.Подерев"янський якось сказав, що Шевченко майже самотужки зробив українську націю. Мені здається він мав рацію.
   
 • 22:10 09.03.2007
  0 0
  До: Авжеж - #0


  А хто то такий Подерев’янський, щоб його цитувати? Губернатор острова Борнео? Живий класик? Невже вiн для вас є авторитетом? Подерев’янський є символом виродження укр. нацiї (якщо таке поняття як укр. нацiя iснує).Тобто,якщо погодитися з його тезою, що Шевченко "самотужки зробив укр. нацiю", то Подерев’янський сприяє її дегенерацiї i розкладу(щоправда не самотужки, а о "сo товарiщi").   
  До речi,сказав вiн дурню. Можна подумати, що якби не Шевченко, то українцiв як нацiї би не було. Абсурд! Була б! Не треба забувати про iнших поетiв i письменникiв того часу-I.Котляревського,Г.Квiтку-Основ’яненка,П.Кулiша,тощо i про його попередникiв, насамперед Кониського. Саме йому приписують авторство "Iсторiї Русiв", з якої Шевченко черпав сюжети для своїх поезiй i яка багато в чому спричинилася до формування його свiтогляду. Не треба лiпити з Шевченка святого,бо вiн ним не був.
   
 • 23:18 09.03.2007
  0 0
  Просто з Шевченка зробили прапор.Сформували навколо нього українську ідею і т.д.(+скільки ще на Тараса Григоровича навішала радянська пропаганда!!).А він був лише людиною зі своїми проблемами,недоліками,пристрастями. Але є багато речей за які йому потрібно дякувати. Мій TOP 5:відредагована українська мова,багато гарних творів українською і російською (!!!показав всім "русским" як українець може володіти їхнім же словом), витончені портрети і гравюри,церква в селі Суботові на 5-гривневій банкноті,мене іноді грамотні чиновники і їм подібні називають Шевченко (як так можна перекрутити простесеньке прізвище Шевчук?але буває і я цим пишаюсь )А що додасте Ви?
   
 • 00:56 10.03.2007
  0 0
  Цитата:
  Просто з Шевченка зробили прапор.

  І де той прапор? Висить може, десь у Львові на офісі якоїсь "свободи". І все. Далі - глухо. Для людей з Донецька і Харкова Шевченко ніц не вартий. Там ше попередніх прапорів не встигли попалити. І не збираються.
   
 • 00:59 10.03.2007
  0 0
  До: Infante Terrible - #96650


  Додам я таке. Звичайно,Т.Шевченко-талановитий поет i живописець, в нього є дуже гарнi,подекуди генiальнi вiршi, але творчiсть його неоднозначна. Є вiршi досить посереднi. Але це є у кожного поета. I це ще пiв-бiди. Не подобається менi той факт, що саме Шевченко припав до смаку большевикам. I саме через свої вiршi класового спрямування з закликами до фiзичного знищення панiв. Для большевикiв це був козир-мовляв,читайте-сам класик схвалював нашi методи боротьби з експлуататорськими класами,iдею фiзичного знищення експлуататорських елементiв, до яких большевики зараховували т.з. куркулiв i навiть середнякiв. Отже, як не парадоксально це звучить, деякi поезiї Шевченка були взятi большевиками на озброєння пiд час колективiзацiї i розкуркулення, за якими прийшов страшний Голодомор, який забрав мiльйони найбiльш працьовитих селян, на мiсце яких було переселено плебс зi всього совка. Саме той плебс не дозволяє твердити про iснування укр. нацiї.
  Любов большевикiв до Шевченка виявилася в тому, що з нього було створено iдола, культ, божка, "революцiонера-демократа", який схвалював полiтику большевикiв i був їх предтечею. Саме тому ще Ленiн внiс його iм’я в список поетiв, яким треба поставити пам’ятники. А вже за Сталiна в кривавi 30-i роки велетенський пам’ятник поету було споруджено на його могилi в Каневi i в Києвi (на мiсцi пам’ятника Миколi I) перед унiверситетом Св. Володимира, якого теж перейменували на Шевченка i в багатьох мiстах i селах України i за кордоном.
  Ось саме це не подобається менi в творчостi Шевченка. Крiм того, вiн був непослiдовним (не хочу вживати сильнiше слово)-приймав численнi запрошення панiв-помiщикiв, днями й тижнями їв i пив в їхнiх маєтках,користуючись їхньою гостиннiстю а в знак "вдячности" паплюжив потiм їх в своїх вiршах,закликаючи до фiзичної розправи над ними.

  Щодо "редагування" укр. мови, то тут вiн особливо не вiдзначився-писав так як говорив. Вже пiзнiше його дiалект стане лiтературною нормою укр. мови. Лаври "редагування" укр. мови належать Грушевському i Со, який пiсля перебування в Галичинi в кiнцi 19-на поч.20 ст. почав запроваджувати в укр. мову, величезну кiлькiсть галицизмiв, полонiзмiв, германiзмiв,замiняючи всi слова, однокорiннi з росiйськими, проти чого виступали I.Нечуй-Левицький та iншi, але їхнiй протест не було почуто. Результат-ЦI СЛОВА НЕ ПРИЖИЛИСЯ В УКР. МОВI-САМЕ ТОМУ МИ МАЄМО ТАК ЗВАНИЙ СУРЖИК,а насправдi велика частина т.з. суржика-це саме тi слова, якi наш народ вживав столiттями (до реформи Грушевського i Со).
   
 • 01:57 10.03.2007
  0 0
  Про "редагування" Грушевським укр. мови, про протидiю цьому I.Нечуй-Левицького, i що з того вийшло можна прочитати в статтi "Помста академiка Грушевського". Стаття мiстить багато цiкавих маловiдомих фактiв, якi проливають свiтло на причини фактичної тримовности сучасної України-укр."лiтературна" мова (de facto-штучна мертва мова), т.з. "суржик"(de facto-жива розмовна мова) i росiйська (московська) мова (мова окупантiв).

  http://www.versii.com/telegraf/material.php?id=229...
   
 • 03:14 10.03.2007
  0 0
  Deja vu! Наочна iлюстрацiя iснування культу Шевченка в Українi. Замiнiть слово Шевченко на Ленiн i матимете газетну замiтку 20-рiчної давностi.
  Особливо радує згадка про щирих українцiв Д.Табачника, Л.Черновецького,А.Мартинюка i В.Януковича(який за спогадами його спiвкамерникiв, в тюрмi не розлучався з "Кобзарем"). Додає патосу статтi натхненне обличчя укр. Вашiнгтона з томиком Шевченка в руках i його погляд, спрямований у свiтле майбутнє "його нацiї","всiх маленьких українцiв". Тiшить теж напис пiд передостаннiм фото:"Президент прививав молодому поколінню любов до класики". Залишається надiятися,що "прививка" пройшла без ускладнень:

  "У церемонії покладання квітів також брали участь віце-прем’єр Дмитро Табачник, в.о. міністра закордонних справ Володимир Огризко, міністр оборони Анатолій Гриценко, мер Києва Леонід Черновецький, лідер БЮТ Юлія Тимошенко, один з лідерів БЮТ Олександр Турчинов, лідери політичних сил націонал-демократичного напрямку, зокрема, глава Української народної партії Юрій Костенко.

  Псували ідилію представники Української республіканської партії Левка Лук’яненка, які на протилежній стороні вулиці Володимирської, біля головного корпуса Національного університету Шевченка скандували "Ганьба!" у зв’язку з тим, що їх не пускали до пам’ятника.

  До президента квіти до пам’ятника Шевченку встигли покласти прем’єр Віктор Янукович і голова Верховної Ради Олександр Мороз, перший віце-спікер Адам Мартинюк, керівники міністерств і відомств."

  http://www.pravda.com.ua/news/2007/3/9/55493.htm   
 • 10:07 10.03.2007
  0 0
  Я новини не дивлюсь. Прочитала посилання Святослава і здивувалася: як це не пускали до пам’ятника? Що часи повертаються?

  У Харкові, до речі, Лея, святкування відбулося. Я півдня провела біля пам’ятника в парку Шевченка і отримала задоволення від спілкуванння з людьми, співів та нових знайомств з цікавими людьми.
  Трошки псувала картину купка найнятих українофобів з російськими прапорами, але їх вже ніхто всерйоз не сприймає. Ну походили з гаслами "Шєвчєнко писал по-рускі" — мабуть, їм так хочеться, щоби знов була українська мова заборонена... Ми ім свої листівочки подарували, вони постояли трохи та й пішли собі.
   
 • 11:09 10.03.2007
  0 0
  До: Sviatoslav - #96638
  Цитата:
  А хто то такий Подерев’янський, щоб його цитувати? Губернатор острова Борнео? Живий класик? Невже вiн для вас є авторитетом? Подерев’янський є символом виродження укр. нацiї (якщо таке поняття як укр. нацiя iснує).Тобто,якщо погодитися з його тезою, що Шевченко "самотужки зробив укр. нацiю", то Подерев’янський сприяє її дегенерацiї i розкладу(щоправда не самотужки, а о "сo товарiщi").

  Де в мене писано, що ЛП є для мене авторитетом? Пише досить дотепно, навіть філософськи на різну тематику, але дуже вульгарно. Хоча, "мовою" його творів спілкується більшість населення. Це сумний факт. Та й який із сучасних митців уникає брудних матюків у своїх творах?

  Цитата:
  Можна подумати, що якби не Шевченко, то українцiв як нацiї би не було. Абсурд! Була б!
  Цитата:
  Не треба лiпити з Шевченка святого,бо вiн ним не був.
  Цитата:
  Не подобається менi той факт, що саме Шевченко припав до смаку большевикам./quote]
  Цитата:
  Любов большевикiв до Шевченка виявилася в тому, що з нього було створено iдола, культ, божка, "революцiонера-демократа", який схвалював полiтику большевикiв i був їх предтечею.
  Цитата:
  Ось саме це не подобається менi в творчостi Шевченка. Крiм того, вiн був непослiдовним (не хочу вживати сильнiше слово)-приймав численнi запрошення панiв-помiщикiв, днями й тижнями їв i пив в їхнiх маєтках,користуючись їхньою гостиннiстю а в знак "вдячности" паплюжив потiм їх в своїх вiршах,закликаючи до фiзичної розправи над ними.

  Бідний-бідний Тарас. Малював, писав прозу та вірші, був "непослідовним", мучився-страждав, жив як міг, любив Україну та її народ... Так само любив його народ, ще до більшовицької пропаганди майже в кожній хаті висів портрет та читали Кобзар. Цар нав"язав людям цей культ?
  Чи винен ТГШ, що згодом його прапор хтось перефарбував у червоне? Підступні більшовицькі збоченці розуміли, що заборонити національного поета не можна, краще зробити з нього революціонера. Видавали мільйонними накладами Кобзар, де інтернаціоналізмом не пахло - з кожної сторінки волало про ворогів України (москалів, жидів, ляхів), де сказано-пересказано про "землячків", рідних зрадників-янучарів (саме вони в перших лавах кладуть наразі квіти до його пам"ятників). Кобзар й зараз найактуальніший твір.
  Чи винен ВІН, що новітні патріоти України розглядають його як зразок більшовицької пропаганди та шукають чого б такого дорікнути давно спочилому великому поетові.
   
 • 11:22 10.03.2007
  0 0
  Більшовики лише використовували Шевченка, наголошуючи на тому, що більше підходило до їхнього вчення і замовчуючи те, що йшло всупереч їхнім поглядам.Такого авторитета неможливо було забаронити, то вони вирішили просто максимально його використати (як і православну церкву).
  Тому я підтримую Авжеж.
   
 • 22:32 10.03.2007
  0 0
  Поклав таки сьогодні синьо-жовті квіти до ніг кам"яному Кобзарю. Стоїть він обкладений квітами у задумі нахиливши голову, якраз навпроти урядового Білого Дому РФ через річку Москва. Про що думаєш Тарасе?
   
 • 00:50 12.03.2007
  0 0
  До: Авжеж - #96670

  Хоча, "мовою" його творів спілкується більшість населення. Це сумний факт. Та й який із сучасних митців уникає брудних матюків у своїх творах?

  Не можу з цим погодитися. Бiльшiсть укр. народу матюки не вживає пiсля кожного слова . А "населення", тобто плебс може так i спiлкується.
  Але тому вiн i плебс,плебеї,сирiч бидло, унтерменшi.

  Щодо сучасних митцiв-погоджуюсь, але вони вживають матюки зрiдка i переважно в прямiй мовi персонажiв, а для Л.Подерев’янського матюки-самоцiль i вiн їх вживає частiше,нiж звичайнi слова. До речi, майже всi його матюки-московського походження.I вживає вiн їх тiльки з однiєю метою-для епатажу плебсу i обивателiв. Хотiв навести приклади, але передумав-не хочу забруднювати тему, присвяченому справдi великому укр. поету-Т.Шевченку.
   
 • 02:32 12.03.2007
  0 0
  Цитата:
  Хотiв навести приклади, але передумав-не хочу забруднювати тему, присвяченому справдi великому укр. поету-Т.Шевченку.

  От нюхайте, діду, свій кал і не отвлікайтеся.
   
 • 17:03 12.03.2007
  0 0
  До: c:Temp - #96830

  Напевно я образив шанувальника фекальної творчости Подерев’янського, або це вiн сам сховався за цим нiком. Типовий приклад плебсу, унтерменша-недолюдини.
  I це все, що ти можеш сказати на дану тему, дегенерате?
   
 • 17:12 12.03.2007
  0 0
  До: Sviatoslav - #96867
  Цитата:
  Типовий приклад плебсу, унтерменша-недолюдини. I це все, що ти можеш сказати на дану тему, дегенерате?

  Подерев"янський тільки матюкається, а ви взагалі на фашистську термінологію перейшли. Невідомо, що краще...

   

День народження Т.Г.Шевченка

Наші Друзі: Новини Львова