Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 26 вересня 2020 року

Як українізувати хохлов?

Переглядів: 15980
Додано: 08.01.2007 Додав: Авжеж  тем: 9
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 148
 • 11:32 09.01.2007
  0 0
  До: Ірочка - #87826

  Щоб виконувати такі поради самотужки, треба бути неабияк сильною людиною. Навіть не знаю, чи зміг би я в Донецьку чи Луганську довгий час говорити українською до всіх, пропускаючи крізь вуха відверті глузування та образи. А вони точно будуть.
   
 • 11:58 09.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Наприклад, такий соб вусатий дідусь у вишиванці та бейсболці з написом "Україна" (в мене така є, можу позичити). Та казка, в якій Котигорошко повиганяв з неньки всіх шахраїв-бізнесменів, комуняк, сепаратистів тощо...
  В точку!
   
 • 13:04 09.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Сонечко, читай уважніше: він якраз вже так не думає.

  Цитата:
  Коли я був такого віку як ти зараз, дівчинко, найкрутіше було "тріо Мареничі", а на вкраїнському ТВ "Вечірня казка" з дідом Панасом та "Катрусин кінозал"

  А яка різниця коли він так думав і шо тоді показували по телевізору? навіть якби я скурила пів мішка відсирілого плану мені б не прийшла в голову така дурниця, що моєї мови вистачить хіба на народні пісні. Бо я шось розумію що нею можна співати все - від опери до хардкору, нею можна лаятись і писати дисертації. І я так думаю, кожна нормальна людина має то розуміти, а як до когось то не доходить, то тре їх трохи роздуплити. І ремінь цілком підходить.
   
 • 13:38 09.01.2007
  0 0
  До: Leya - #87872

  Цитата:
  А яка різниця коли він так думав і шо тоді показували по телевізору?

  Ох, які розумні ви зараз, коли все є, аби гроші були. Здається, що таке джинси, так штани... а коли тебе не було на світі, люди півзарплати віддавали та раділи як дурні, бо то був дефіцит. Так і з музикою, півночі крутили приймачі щоб з трескітом польське радіо послухати. Що було українська естрада? Народні хори, Мареничі, ще декілька співаків... все. Вакуум... Як, наприклад, 100 років назад якийсь вуйко з села не міг навіть подумати, що віз може їздити без кобили - так і я не міг подумати, що рок на українській мові то файна річ. Як для того ж вуйка шоком було побачити авто, так і для мене (та майже для всіх) сенсацією були перші фестивалі "Червоної рути" наприкінці 80-тих років.
  Так що не будьте такими категоричними, може ваши діти будуть сміятися з того що ви колись пальцями по клаві стукали...
   
 • 13:47 09.01.2007
  0 0
  До: Авжеж - #87880

  Розумієте, проблема не в тому яка була музика, а в ставленні до своєї мови. навіть якщо тоді і не було нічого крім тріо Мареничів і діда Панаса, то це не означає, що кожна людина може собі дозволяти думати що гіпотетично цього не могло бути. А отакі твердження як "українською мовою можна хіба народні пісні співати" то показник того що їх автор таки справді "хохол".
   
 • 14:07 09.01.2007
  0 0
  на то і їх хохлами назвали - бо вони ніколи нігде і ні за якіх умов ніколи не українізуються.всьо ясно як божий день.роздули тут масси
   
 • 14:13 09.01.2007
  0 0
  До: Авжеж - #87880

  Цитата:
  Так що не будьте такими категоричними, може ваши діти будуть сміятися з того що ви колись пальцями по клаві стукали...   

  До речі, зважаючи на те яку науку мені доля послала на мою голову в якості майбутньої професії, то я якраз маю так зробити щоб мої діти з того сміялися.
   
 • 14:17 09.01.2007
  0 0
  До: Leya - #87885

  Ви ніби читаєте про що я пишу, але бачу до суті не йдете. Думаєте якось поверхньо, мабуть їсте так само не розжовуєте, ковтаючи (це шкідливо як для здоров"я так і для порозуміння з іншими людьми).
  Я писав, що ТАК РАНІШЕ ВВАЖАВ, бо жив в зовсім іншій країні (СРСР називалася), в зовсім інших ідеологічних умовах (тоді майже всі щиро будували комунізм). Часи змінюються, та змінюються люди.
  Цитата:
  А отакі твердження як "українською мовою можна хіба народні пісні співати" то показник того що їх автор таки справді "хохол".
  Ну дякую, видно вам відніше. Але якщо б, ви не були дівчиною, то я б вам сказав ...
   
 • 14:23 09.01.2007
  0 0
  До: ykrajinka - #87888

  Перепрошую, це ви до кого та про що?
   
 • 14:25 09.01.2007
  0 0
  До: Авжеж - #87894

  висловлення думки шодо теми форуму.
   
 • 14:56 09.01.2007
  0 0
  До: ykrajinka - #87896

  Зрозуміло. Вважаєте, що то марна трата часу. Пропонуєте, хай залишається як є? Назад з хохлів зробити українців неможливо? Може так, Бог з ними. Але якщо ми припинимо робити спроби змінити ситуацію то втратимо ДІТЕЙ хохлів!!!! А з них можна і треба робити справжніх українців!!! Це всесвітньо відома практика. Згадайте, як з українських хлопчиків забраних у полон турки робили найлютіших яничар, чи як московська пропаганда з козацьких дітей наробила безліч хохлів. Що я не правий????
   
 • 18:57 09.01.2007
  0 0
  Мене теми з Галичиною і схожі на цю вже починають дратувати.
  По-перше, хтілося б ще раз нагадати шановному панству,що розмовляти іще не означає бути людиною,а розмовляти українськоюю іще не означає бути українцем.По-друге, від того,що ви будете таврувати людей як "хохлів" і "москалів", бажання стати українцями в них не підійметься. По-третє, не повірете, однак багато моїх друзів і знайомих обожнюють українську мову, культуру і її атрибутику, розмовляють окремими українськими фразами з телеефірів і рекламних роликів українською, однак гарно по-враїнськи вони балакати не можуть,хоч і бажають, бо немає звідки їм її навчитися. ТОМУ в першу чергу слід організувати українські культурні центри,які б надавали БЕЗКОШТОВНІ уроки української мови,а також ЦІКАВО І ЗАВЗЯТО популяризували українську культуру, насамперед серед молоді. Таких центрів ,принаймні в Одесі, нема. Іще тут є деякі ПСЕВДОодесити,які кажуть,що нічого не змінилося в одеському регіоні і взагалі то марна справа тут щось українізувати. Тому хочу для таких популяризаторів і розповсюджувачів новин південного регіону сказати, що після помаранча ми вагомо зрушилися з місця: в нас стало україномовним телебачення, начання,реклама українською, та взагалі народ став українофільським. Тому тикання на тебе "бандерівка" чи "націоналістка" немає,звичайно, якщо ти не не будеш до людей зневажливо ставитись і кричати на усю маршрутку,що "тебе нудить від цих москалів і де моя рушниця забарилася у цьому кацапському натовпі,щоб перерізати усіх до бісової матері". Мовляння, нібито тут не люблять українців, є лише міфічною кинутою пліткою окремих людей,які себе вважають завзятими націоналістами і, напевне, іще живуть в реаліях радянських часів. До речі, такі "націоналісти" нічого й не роблять, окрім розмальовують історичні спроруди,рекламуючи себе, тому ніяк і не відрізняються від тих дурнів,що пишуть на кшалт "Баделан отомстіт Порє". Я не для цього кажу,щоб образити когось, просто хочу сказати,що саме подібні люди відбивають в людей зацікавленість українським і поширюють негативне ставлення до українського.
   
 • 19:01 09.01.2007
  0 0
  До: Авжеж - #87910

  правий. ну і шо далі?слова слова слова...
   
 • 19:04 09.01.2007
  0 0
  Цитата:
  До речі, такі "націоналісти" нічого й не роблять, окрім розмальовують історичні спроруди,рекламуючи себе, тому ніяк і не відрізняються від тих дурнів,що пишуть на кшалт "Баделан отомстіт Порє". Я не для цього кажу,щоб образити когось, просто хочу сказати,що саме подібні люди відбивають в людей зацікавленість українським і поширюють негативне ставлення до українського.
   
 • 19:10 09.01.2007
  0 0
  Цитата:
  правий. ну і шо далі?слова слова слова...

  Будь яка справа починається з ідей, далі - з їх обговорення. В ідеалі ми тут маємо створити щось типу концепції "проривної технології українізації на мікрорівні". А далі - по-перше, на "укрцентрі" є ж люди, які мають певну вагу, певний вплив, певних знайомих, та й наше право об’єднуватися у громадські організації ще ніхто не відміняв . Просто треба вибудувати стратегію, в якій треба поменше "добиватися у влади" і побільше "робити самим"
   

Як українізувати хохлов?

Наші Друзі: Новини Львова