Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 27 листопада 2020 року

Як українізувати хохлов?

Переглядів: 16182
Додано: 08.01.2007 Додав: Авжеж  тем: 9
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 148
 • 17:19 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  То як через якихось 22 відсотки національної меншини, вся Україна має говорити російською?!

  Нєа. Практично вся Україна говорить по-російськи. Вже навіть до Львова доходить (почитайте текст TERENa). Якшо процес українізації буде і надалі йти в незмінному напрямку, то скоро Гузули на полонинах почнуть па рускі говорити!
   
 • 17:20 08.01.2007
  0 0
  ГУЦУЛИ я мав на увазі
   
 • 17:26 08.01.2007
  0 0
  До: Сян - #87664

  Цитата:
  ...скоро Гуцули на полонинах почнуть па рускі говорити!


  На жаль, років 15 тому я спостерігав таку картину, як здається біля Ворохти місцевий супроводжував двох російськомовних з Києва і так пнувся па-рускі говорити, що аж зі шкіри ліз - тяжко йому було, але старався. Так що сумно.
   
 • 17:32 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Німці виділяються свією пунктуальністю, порядком, чистотою і законопослушністю. Поляки - своїм інколи навіть безпідставним гонором і своєю гостинністю. Росіяни - своєю натактоовністю, безкультурям і звичкою завжди досягати цілі за допомогою сили і брехні. Тому моє питання - якими є люди за Збручем?


  Вже якщо так пішли, німці переважно скнари, стукачі, а ще закомплексовані(особливо старше покоління) в плані своєї ж історії в минулому столітті.

  Поляки - за минулорічними опитуваннями один з найнещасливіших народів в європі, молодь не бачить перспектив у рідній країні, воліють здебільшого батрачити на чужих панів, поступово асимілючись. Щодо питань Львова, Галичини - страшні шовеністи. Вважають з себе бозна-що, хоча в америці поляк то синонім чукчі за анекдотів.

  В кожній нації можна знайти негативні риси. І росіяни далеко в тому не рекордсмени.
  А за збручем я не збираюся шукати негативних рис. Вони - ІНШІ, ви то всі знаєте.
   
 • 17:35 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Ні про яке насильство річ не йде! Читай мою ¹87787 "для повзучої (не агресивної!!!) українізації Центру, далі Півдня та Сходу нашої держави".

  Думаю що це є і залишиться мрією. Ніхто (або дуже малий відсоток) з російської не буде переходити на українську. Бо:
  1. Росія більша країна ніж Україна.
  2. Росія сильніша економічно і політично, ніж Україна, (тому вступ в НАТО є необхідністю),
  3. в світі російська мова є більш популярною, ніж українська
  4. Знаючи російську легше знайти добру роботу - бо відкриваються ринки праці в цілому російськомовному просторі - аж до Сибіру (тут не маю на увазі будівельників)
  Хто за таких умов буде переучуватися і робити з української свою рідну мову? Або хто буде вчити своїх дітей української? (Якшо навіть так - то лише як другої мови). Тому чим довше ми будемо з Росією брататися, тим швидше ціла Україна перейде на російську мову! A Процес вже почався...
   
 • 17:43 08.01.2007
  0 0
  До Пан Крук
  Теж стикався з подібним. сумно? може і так - але точно не всім! Уявляю як ці кієвлянє перлися з гуцулів. І нафіга цим кієвлянам українська здалася? Це питання не до Вас. Швидше до всіх прихильників насильницькї і ненасильницької українізації України!
   
 • 17:45 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Росія сильніша економічно і політично, ніж Україна, (тому вступ в НАТО є необхідністю)

  Та НАТО - це панацея від усіх бід.
   
 • 17:46 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  1. Росія більша країна ніж Україна.

  А Китай більший ніж Японія. Щось я не спостерігаю масового переходу японців на китайську.
  Цитата:
  Росія сильніша економічно і політично, ніж Україна, (тому вступ в НАТО є необхідністю),

  Який стосунок має вступ у НАТО до українізації хохлів?
  Цитата:
  в світі російська мова є більш популярною, ніж українська

  З тієї банальної причини, що по світу тусує більше москалів, бо їх банально більше жиє на світі.
  Цитата:
  Знаючи російську легше знайти добру роботу - бо відкриваються ринки праці в цілому російськомовному просторі

  Тоді вже краще робити "рідною" англійську,німецьку чи іспанську - тоді такий ринок праці відкриється, що російськомовний простір може просто відпочивати.
   
 • 18:00 08.01.2007
  0 0
  Д-р Лонгин ЦЕГЕЛЬСЬКИЙ

  ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ

  http://www.universum.org.ua/journal/2002/cegel_11....

  Цитата:
  Національний орґанізм такої соціяльної структури рішучо є крайно хорим, обезвіченим орґанізмом. Як цей орґанізм зуміє — нa случай розгрому Совєтів — оформити себе в національну державу, це справді мало-що не безнадійна проблема. Що правда, найдеться якийсь процент теперішних службовиків совєтської влади та інтелектуалів, яких Совєти ще не донищили, котрі стануть до праці над будовою української національної держави.
   
 • 18:04 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Якраз Сталін цього не робив. Перша спроба українізації була в 20-х роках (Джугашвілі ще не був при владі), але це було потрібно, щоб навернути українське селянство до радянської влади.

  Помиляєтесь ви. Сталін приходить до влади на початку 24-го.

  Так, 30 квітня 1925 ВУЦВК і Раднарком УССР ухвалили спільну постанову про заходи до термінового проведення повної українізації радянського апарату. Як результат до 1933 року чисельність українців в апараті управління збільшилася майже на 40%.

  У 1927 році більше половини книжок друкувалися українською, три чверті всіх газет були україномовними. Українська мова звучала на Кубані, на Воронежчині, на Північному Кавказі - там, де жили переважно українці.

  Ну що українізатори, вам і не снились би такі результати в незалежній.
   
 • 18:07 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
      Цитата:
      Бо вже трохи, знаєте, дістала ситуація, коли навіть у Львові бізнесові "вершки" розмовляють російською, а на фірмах чи серозних установах інструктивні матеріали, формуляри і т.п. готуються російською (говорю з власного досвіду). Чомусь російська навіть у Львові дуже часто стає мовою корпоративного спілкування, а українській відводиться роль мови для плебеїв.

  Як думаєте - чоме це відбувається?

  Звісно ж, є і об’єктивні передумови:
  1) я мав відношення до однієї фін. установи з головним офісом у Києві та поширеною мережею філій в цілій Україні, в т. ч. й на Сході(де по-українськи ні бум-бум), отож цілком логічним було офіційною мовою установи зробити російську, як зрозумілу для всіх
  2) львіському бізнесу доводиться мати справу з російськомовною клієнтурою з інших міст - рано чи пізно переходити на російську стає необхідним, щоб і правил гарного тону дотриматися, і щоб донести думку до партнера, напр., із Криму. Так поволі і звикають.
  3) У відстоковому вираженні частка підприїмців-росіян у Львові куди більша, ніж відсоток росіян серед мешканців взагалі. Це має своє коріння в тому, що такі росіяни є переважно львів’янами в другому-третьому поколіннях і дуже часто є дітьми інженерів/офіцерів/викладачів вузів/КДБ-істів/вчених в різного роду НДІ та КБ, тобто і успадкуавли гени недурних батьків і(це головне)свого часу могли отримати чудову освіту та хороші умови для росту, в т.ч. й для старту в бізнесі. Зараз їхні діти теж отримють кращі умови до розвитку у порівнянні з переважною більшістю львів’ян. Зачароване коло виходить.
  Але є й суб’єктивні передумови:
  1) українці залишаються сільською нацією, а так як села вимирають, то й мова вимирає. Десь читав, що в 91 році українською вдома спілкувалося 54% українців, а в 2001 - вже тільки 46%. А якщо ще й згадати, що спілкуватися ВДОМА і спілкуватися в принципі - то трохи різні речі, та ще й не забуваємо, що левова частка в тих 46% припадає не на українську, а на "руско-украйнонський суржик", то взагалі 3,14_zdec’ українській мові вимальовується
  2) українці так і не спромоглися створити більш-менш конкурентноздатної в порівнянні з російською культури (перш за все, масової), тож певна частинка "невизначених", ну, тобто, не настільки принципових українців, як ми з вами, навіть із Заходу, природно тяжітиме до потужнішої культури. Ну де є українські фільми? Чи широко відомі україномовні письменники(Андрухович, Дереш та ін. в якості ілюстрації не підходять - їх читає максимум декілька відсотків "просунутіших"). Слава богу, вихід із ситтуації існує. Біда лише в тому, що майже нікому то не треба - втілювати в життя ідею відродження мови
   
 • 18:14 08.01.2007
  0 0
  ЮЛЯ
  Цитата:
  А Китай більший ніж Японія. Щось я не спостерігаю масового переходу японців на китайську.

  Японці не переходять на китайську, бо вони від свого народження спілкуються Японською. А в нашому випадку ми говоримо про тих, які від народження на Українін російською спілкуйться. Тому ваш приклад не зовсім вдалий. Згідно вашої логіки це китайці мали би на японську переходити. Ті китайці, які живуть в Японії і від свого народження спілкуються тільки китайською!

  Цитата:
  Який стосунок має вступ у НАТО до українізації хохлів

  Економічна і політична безпека країни є передумовою її нормального розвитку. Нормальним я також вважаю ситуацію, коли всі громадяни якоїсь держави знають державну мову!
  Цитата:
  З тієї банальної причини, що по світу тусує більше москалів, бо їх банально більше жиє на світі.

  І не тільки. Старше покоління східного блоку країн вивчало частково російську в школах. Також на європейських університетах на відділі славістики ви частіше зустрінете російську, а не українську. Для професійних перекладачів російська є теж перспективнішою
  Цитата:
  Тоді вже краще робити "рідною" англійську,німецьку чи іспанську - тоді такий ринок праці відкриється, що російськомовний простір може просто відпочивати.

  Мова не йде про робити мову рідною. Мова йде про рідну мову російськомовного населення України. Треба виходити з того що є! Тому нелогічно за нинішніх обставин переходити російськомовним на українську! І тому вони не будуть цього робити. Українською будуть спілкуватися тільки ті, хто це до тепер робив, бо таку мову він вивчив в рідному батьківському домі!
   
 • 18:22 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Також на європейських університетах на відділі славістики ви частіше зустрінете російську, а не українську.

  Чого це лише на відділеннях славістики - он у Ітоні ще досі викладають російську.
  Цитата:
  Економічна і політична безпека країни є передумовою її нормального розвитку.Нормальним я також вважаю ситуацію, коли всі громадяни якоїсь держави знають державну мову!

  Та НАТО наплювати, якою мовою говорять в Україні - та хоч суахілі!
  Цитата:
  Для професійних перекладачів російська є теж перспективнішою

  Ну, це я й без Вас добре знаю, але на російську притьмом не перейшла. Бо мене й змоєю українською непогано годують.
   
 • 18:25 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  ому нелогічно за нинішніх обставин переходити російськомовним на українську! І тому вони не будуть цього робити.

  Хе-хе, а досить легко можна було б зробити так, що і вивчали б, і не питання - "хотіли б - не хотіли б" - були б просто змушені. Це достить просто було б зробити 2 роки тому, коли в пасічника був безмежний (як він тоді думав. Як бачимо, помилявся вуйко ) кредит довіри населення. Таке б йому точно простили б, бо за правильного позиціонування східній еліті було б не до питання мови. Знаєте, а найголовніше, що метод, який я пропоную - безкровний і ніякого примусу собою не передбачає
   
 • 18:28 08.01.2007
  0 0
  До: Teren - #87658
  Цитата:
  А якби він ці гроші на культуру, напр., потратив? На підтримку діяльності укр. діаспори в Росії, Казахстані, Білорусі?

  Дякую за підтримку.
  Щодо української діаспори у Москві.
  За переписом населення в столиці Росії мешкає приблизно 300 тисяч людей, які асоціюють себе Україною. Це найбільш чисельна (окрім татар) нацменшина Москви, та найменш впливова на життя міста. Найбільш впливові в основі вихідці з Кавказу. Може незабаром вони будуть складати більшість населення, але то майбутні проблеми Москви.
  Так от в Москві є величезна українська бібліотека (респект Юркові Кононенко, який самотужки років п"ятнадцять робить цю велику справу), ще є пафосний Український Культурний центр на Арбаті. Бібліотеку відвідують тільки старі дідугани, які раз за разом перечитують безсмертні твори українських письменників.
  З Центром складніше. Час від часу там проводяться "показові" (для державних спонсорів з Києва) заходи: виступи хорів-бандуристів та виставки українських митців. Величезна зала, хол та взагалі весь центр завжди порожній. Хто в розбещеній подіями Москві на таке піде дивитися? До того ж реклами ніякої.
  Одного часу (років 10 назад) виник фан-клуб київського "Динамо" (раніше ніж такий було створено в Києві). Ініціативна група об"єднала шанувальників футболу та зняли в оренду за величезні гроші маленьку кімнатку в Культурному Центрі, підвели інтернет, супутникове телебачення, зробили крамничку фанатської атрибутики та періодичних спортивних видань. Центр ожив! Щодня в маленьку кімнатку набивалося з декілька десятків земляків. Провели три збори, де збиралося до 300 фанів. На таке диво приїздили дивитися з Києва, знімало російське телебачення.
  Що ж ви думаєте. Керівникам центру, цим старим пердунам (в минулому мабуть просиджували штани в якихось непотрібних київських установах) набридло це зворушення. За декілька місяців орендну плату було піднято в 10 раз! Дешевше було знімати помешкання в Кремлі. Актив фан-клубу зробив багато щоб порозумітися з бюрократами, проводили навіть мітинг на Арбаті. Уявляєте, в центрі Москви, на багатолюдній вулиці стоїть мовчки юрба (200-300) молодих людей з українськими та динамівськими прапорами. Москалі не вірили своїм очам. Думаєте керівники центру злякалися та пішли назустріч? Ще б пак. Членських внесків не вистачило на покриття оренди, розчаровані активісти пішли в депресію, фан-клуб поволі розвалився. В Українському Культурному Центрі знову стало затишно та малолюдно.
  Але з бюджету гроші (та не маленькі) на підтримку діаспор регулярно виділяються, це точно. Але в чиїх кишенях вони осідають? Бо в Москві українська діаспора лише на папері.
   

Як українізувати хохлов?

Наші Друзі: Новини Львова