Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 26 вересня 2020 року

Як українізувати хохлов?

Переглядів: 15976
Додано: 08.01.2007 Додав: Авжеж  тем: 9
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 148
 • 14:43 08.01.2007
  0 0
  Вважаю, що тема галицького питання та розколу країни вичерпала себе.
  Влада займається своїми улюбленими справами, тобто свариться-мириться з опозицїєю, ділить державне майно та посади між своїми прихильниками чи кланами, та таке інше... Мовне питання та відродження національних культурних цінностей її починає турбувати лише незадовго до чергових виборів.
  Отже, що можемо(чи не можемо) ми, пересічні громадяни зробити самотужки чи об"єднавшись, для повзучої (не агресивної!!!) українізації Центру, далі Півдня та Сходу нашої держави?
  Які пропозиції?
   
 • 15:37 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Як українізувати хохлов

  а яка різниці чи хохол українізований, чи русифікований, чи полонізований. Мені начхати на якій він мові розмовляє.

  Пропозиція - лишити хохлів у спокої. Вже сталін(здається чи не єдиний серйозно то робив) їх українізував і що з того?

  А щожо теми галицького питання та розколу - то перегляньте з 70 сторігок за минулі роки, вже не один герой її закривав, але хтось постійно витягує її.
   
 • 15:57 08.01.2007
  0 0
  я чесно кажучи не розумiю цього бажання `українiзувати`, `германiзувати` етсетера. То є пiдхiд совєтiв i нацистiв - втручатися в людське життя i проти волi людини щось iз нею робити.

  Я терпiти не можу хахлiв але вони теж є блiдою подобою людської iстоти i тому теж мають право жити життя як вони вважають за потрiбне.

  Вони вважають себе пiвденним регiональним вiдгалуженням рускай нацii тож залиште їх у спокої
   
 • 16:02 08.01.2007
  0 0
  До: Авжеж - #0

  Цитата:
  хохлов

  Найперш за все нам якнайшвидше потрібно викорінити використання в мові таке образливе слово.
  Найважливіше - це допомогти україномовним українцям вичавити із себе раба і розмовляти українською в російськомовному середовищі.
   
 • 16:10 08.01.2007
  0 0
  2 Buchik
  Абсолютно не згодний. Українці за збручем є звичайні люди, як і німці, поляки, росіяни, чи будь-яка інша нація. Донецьк також сформував за час україни свою концепцію і потрібно поважати її.

  Люди на схід часом добріші, душевніші, простіші від галичан. Є якісь мінуси з мого погляду.
  Галичани також "хороші", ну ЮЛЯ вже десь про то нещодавно писала. Підписуюсь під кожним словом. Думаю пан Івченко - характерний персонаж галичанина. Але узагальнювати не тре.
  Основний висновок - ми різні і крапка
   
 • 16:20 08.01.2007
  0 0
  до Роман
  Цитата:
  Найважливіше - це допомогти україномовним українцям вичавити із себе раба і розмовляти українською в російськомовному середовищі.

  А що Ви пропонуєте зробити з тими 22-ма відсотками населення України, якe вважає себе росiйскою нацiональною меншиною і яке проживає в основному в східному і південному регіоні? Їм ви теж хочете допомогти вивчити українску мову. І ще один коментар - як ви хочете допомогти комусь говорити українською, якщо той хтось сам цього не хоче? Така допомога мені швидше насильство нагадує! А насильство - це погано
   
 • 16:26 08.01.2007
  0 0
  До: Alex Бандерштадтський - #87635
  Цитата:
  а яка різниці чи хохол українізований, чи русифікований, чи полонізований. Мені начхати на якій він мові розмовляє.

  Дивлячись, як розуміти слово "хохол", адже в енциклопедіях такого поняття немає.
  Ви, шановний пане, розумієте, що це людина з деякими вадами характеру (ледачий, хитрий, скупий та інше). Але в кожного народу в світі є такі вади, хоча в деяких вони більш визначенні. Це окрема тема.
  В моєму розумінні, хохол - це етнічний українець, з будь-якої частини країни, який з будь-яких причин відцурався від своєї історії, культури, мови, країни тощо. Раніше були полонізовані хохли, зараз русифіковані.

  Цитата:
  Пропозиція - лишити хохлів у спокої.

  Таких, як я думаю залишати в спокої не можна, бо вони складають більшість населення.

  Цитата:
  Вже сталін(здається чи не єдиний серйозно то робив) їх українізував і що з того?

  Якраз Сталін цього не робив. Перша спроба українізації була в 20-х роках (Джугашвілі ще не був при владі), але це було потрібно, щоб навернути українське селянство до радянської влади. Другий тимчасовий ренесанс українізації був при Хрущові. Все... Сталін - це справжній кат нашого народу: знищення через голодомор великої частини населення всієї України, нищення та депортація у Сибір населення Західної України, жорстоке подавлення визвольного руху... Ще треба?

  Цитата:
  А щожо теми галицького питання та розколу - то перегляньте з 70 сторігок за минулі роки, вже не один герой її закривав, але хтось постійно витягує її.

  Я підняв цю важку тему, та не думаю що на ній буде багато сторінок. Про розкол та розбрат якось легше писати. Гарячих голів вистачає, дайте тільки шаблями помахати...
   
 • 16:31 08.01.2007
  0 0
  До: Сян - #87645

  Цитата:
  А що Ви пропонуєте зробити з тими 22-ма відсотками населення України, якe вважає себе росiйскою нацiональною меншиною


  То як через якихось 22 відсотки національної меншини, вся Україна має говорити російською?!

  Цитата:
  Така допомога мені швидше насильство нагадує!

  Подивіться будь ласка у тлумачний словник, що означає слово насильство.

  А допомогти можна тільки тим які самі цього бажають, яле у російськомовним середовищі якось ніяковіють.
   
 • 16:36 08.01.2007
  0 0
  До: Авжеж - #87649

  Нам насправді потрібно мобілізувати наші зусилля і направити нашу енергію на конструктивні дії.
   
 • 16:41 08.01.2007
  0 0

  до Alex Бандерштадтський
  Цитата:
  Абсолютно не згодний. Українці за збручем є звичайні люди, як і німці, поляки, росіяни, чи будь-яка інша нація.

  Німці виділяються свією пунктуальністю, порядком, чистотою і законопослушністю. Поляки - своїм інколи навіть безпідставним гонором і своєю гостинністю. Росіяни - своєю натактоовністю, безкультурям і звичкою завжди досягати цілі за допомогою сили і брехні. Тому моє питання - якими є люди за Збручем? Бо Галичани з огляду на історичні обставини мали постійні контакти з Австрією, Польщею і розвивалися як своєрідний невеликий середньоєвропейський народ. А тому інакше ніж решта України, яка століттями належала до російської Імперії.

  Цитата:
  Донецьк також сформував за час україни свою концепцію і потрібно поважати її.

  Яку концепцію України має зараз Донецьк - ні для кого не секрет. Тільки якось трудно почати цю концепцію поважати...
   
 • 16:46 08.01.2007
  0 0
  До: POMAH - #87642
  Цитата:
  Найперш за все нам якнайшвидше потрібно викорінити використання в мові таке образливе слово.

  Я не менш за вас не люблю це слово.
  В Москві я взагалі можу перестати спілкуватися з людиною, яка використовує цей термін. Але москалі досить легковажно вважають, що це не образливе слово. Доказати зворотнє їм майже неможливо. Бог їм простить! А от як простити українців, які себе називають хохлами?
   
 • 16:55 08.01.2007
  0 0
  Цитата:
  Вважаю, що тема галицького питання та розколу країни вичерпала себе.
  Повністю підтримую.

  Що стосується українізації, то поодинці ми можемо українізувати державу винятково за допомогою власного прикладу та власної принципової позиції, що навіть саме по собі, погодьтеся, не так вже й погано. Треба ставати максимально успішними, при цьому залишаючись україномовними. Бо вже трохи, знаєте, дістала ситуація, коли навіть у Львові бізнесові "вершки" розмовляють російською, а на фірмах чи серозних установах інструктивні матеріали, формуляри і т.п. готуються російською (говорю з власного досвіду). Чомусь російська навіть у Львові дуже часто стає мовою корпоративного спілкування, а українській відводиться роль мови для плебеїв.
  Якщо ж говорити про українізацію на серйознішому рівні, то необхідна кооперація, створення організації з чималим фінансовим забезпеченням. Оскільки діяльність такої організації здатна принести її спонсорам тільки витрати, а можливі дивіденди - лише моральне задоволення і "користь суспільству", то поява такої організації малореальна (на жаль, українські бізнесмени - не євреї, а тому жертвувати на справи національно корсині ніхто, швидше всього, не буде). На жаль, люди, які дійсно хочуть щось змінити(як укрцентрівці) не мають поки що ні такого впливу, ні таких мат. ресурсів. Політикам же тупо нас*ати на такі, з їхньої точки зору, дурниці, як мовне питання (обгрунтування в статті Богуна, там де про тип "smart guy"). "Лідери" націоналістів здатні лише язиком молоти і набивати свою кишеню (показовий приклад Івченка - споносорований ним донедавна "ФК Скала" (Стрий) грав у першій українській лізі. На скільки мені відомо, бюджети команд першої української ліги починаються десь від 1 млн. вічнозелених. А якби він ці гроші на культуру, напр., потратив? На підтримку діяльності укр. діаспори в Росії, Казахстані, Білорусі? Як ви*бнутися перед коцапчєгами в ситуації, коли то було найменш доречно, і розмовляти в Москві через перекладача - то він перший, а вже як щось корисне для держави робити - то звиняйте. Дядько тільки своєю скандальновідомою автівкою запам’ятається і величезними кредитними зобов’язаннями "Нафтогазу", які посилено нарощувалися (і розкрадалися) в період його керівництва )
  Проте, якщо помріяти... припустити, що колись, нехай не зараз, а в перспективі або така організація буде створена, або до влади прийдуть люди, яким не фіолетово, що їхні співгромадани не знають власної мови, то - необхідна, як і в кожній сфері діяльності, ретельно спланована робота. Доручати такого роду діяльність в жодному випадку не можна людям старої генерації, тим пенсійного віку діячам, які з скорботним виразом обличчя ведуть дебати про перспективи укр. мови, а потім обов’язково збиваються на "садки вишневі", поезії Франка, але не пропонують конкретних рішень. Їх некомпетентність і безвідповідальність і призвела поширеність укр. мови до того жахливого стану, в якій вона зараз і знаходиться. Такі речі необхідно доручати молодим, розумним та "зубатим" українцям - із свіжим незашореним баченням. Зброєю українізації мають бути не тупі теледебати (читай: рюмсання про нещасну, знедолену укр. мову в прямому ефірі), а ефективні програми, розроблені за участю професійних психологів, проектних менеджерів, конфліктологів, фінансистів, юристів. Ефективність - "во главу угла"! Конкретні справи, а не базікання! Наші "компетентні" базікали все рюмсають, все переливають з пустого в порожнє, а тим часом у древноьму Володимирі (між іншим, не таке вже й мале місто) жодного українського радіо не тягне - зате польських штук сім. Люди з Закарпаття (українці) розказували, що дивляться угорське ТБ, оскільки українське у них тупо "не тягне". Оце вам зразок української "інформаційної політики", а заодно - "українізації"
   
 • 16:57 08.01.2007
  0 0
  До: Сян - #87645
  Цитата:
  І ще один коментар - як ви хочете допомогти комусь говорити українською, якщо той хтось сам цього не хоче? Така допомога мені швидше насильство нагадує! А насильство - це погано

  Ні про яке насильство річ не йде! Читай мою ¹87787 "для повзучої (не агресивної!!!) українізації Центру, далі Півдня та Сходу нашої держави".
  Треба, мабуть, створити такі умови, щоб відбувалася українізація. Ніхто не заставляв насильно моїх тата та маму 40 років назад, коли вони приїхали із села у місто, переходити на російську мову. Навчальні заклади були російськими, діловодство на російській... потихеньку й перейшли.
   
 • 17:05 08.01.2007
  0 0
  Ось адреса одного севастопольського форуму: http://forum.sevastopol.info/viewforum.php?f=11
  Дописують туди такі ж самі користувачі інтернету,як і на цей сайт, з єдиною хіба різницею, що тут вони переважно україномовні, а там - місцеве населення.
  Достатньо прочитати вже самі лише назви тем, щоб переконатись: прірва у різниці світогляду є надто глибокою, щоб зводити усе це в рамки конституційного поняття "український народ".
  Також не розумію, навіщо їх українізовувати? Демократія все ж таки. Не хочуть - не треба. Бажають другою російську мову? Нехай роблять собі її хоч першою, хоч нульовою, лиш би нам тут не заважали.
   
 • 17:13 08.01.2007
  0 0
  До Teren
  Цитата:
  Бо вже трохи, знаєте, дістала ситуація, коли навіть у Львові бізнесові "вершки" розмовляють російською, а на фірмах чи серозних установах інструктивні матеріали, формуляри і т.п. готуються російською (говорю з власного досвіду). Чомусь російська навіть у Львові дуже часто стає мовою корпоративного спілкування, а українській відводиться роль мови для плебеїв.


  Як думаєте - чоме це відбувається?
   

Як українізувати хохлов?

Наші Друзі: Новини Львова