Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 11 грудня 2019 року

«Розкрилася земля і показалося пекло» (Злочин Москви у Вінниці)

Переглядів: 109915
Додано: 04.11.2006 Додав: Sviatoslav  тем: 23
Hi 0 Рекомендую 2 Коментарі: 339
  • 23:59 27.06.2009
    0 0

                                            ¹ 104

        ІНФОРМАЦІЯ "МАСАКРА УКРАЇНСЬКИХ В’ЯЗНІВ У ЩИРЦІ"

                                               11 жовтня 1941 р.

       Для характеристики,як кровожадні енкаведисти масакрували при своїм відступі невинних людей,подаємо тут список закатованих ними жорстоко українських арештованих у підльвівському містечку Щирець (про це ще не було згадки у краєвій пресі). В цій малій місцевості впали з рук червоних катів отсі найсвідоміші громадяни з містечка й сусідніх сіл: Шеремета Іван, Хомин Михайло,Хомин Богдан,Красовський Володимир,Тибінка Теодор,Фітьо Григорій,Фітьо Степан,Рибак Петро,Тибінка Юрій,Тибінка Михайло,Кузь Михайло,Кузь Семен,Янковський Михайло,Романів Іван,Гайдучок Степан,Скочиляс Михайло,Лисий Теодор,Горак Семен,Максимович Іван,Перебський Станіслав (залізничний урядовець,поляк) і 4 незнаних.Усіх 27.Їх перед своєю втечею енкаведисти перевели з в’язниці до стодоли і там усіх в нечуваний звірський спосіб закатували,а потім закопали.
       Коли до Щирця прийшли німці, всіх тих нещасних відкопано,але вони в такому страшному стані ( без рук,ніг,носів, вух і т. д.),що родини впізнавали своїх найближчих тільки по убранню та по білизні. Після того поховано 27 жертв большевицького садизму у збірній могилі,яка стала біля могили полеглих у 1914 - 1920 рр. Очевидно,на могилі,яку видно здалека,стане пам’ятник зі списои усіх закатованих.

       Наш клич (Буенос Айрес, Аргентина),1941, ¹ 39, 11 жовт.
     
  • 02:49 28.06.2009
    0 0

                                              ¹ 104

          ІНФОРМАЦІЯ " НАШ ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ"

                                                 23 липня - 15 жовтня 1941 р.

       У попередньому числі газети ми просили Ш. Читачів подавати в редакцію відомости про замордованих,інтернованих і вивезених большевиками людей.Треба бодай приблизно підвести підсумок невинно катованих людей, які загинули або караються ще в тюрмах у степах Казахстну і т. д. Такі інформації можуть навіть не одного врятувати,як будемо знати, де він знаходиться.Тому звертаємося з проханням подавати про них відомости,які будемо містити під заголовком "Наш тернистий шлях".
       З сіл і містечок не маємо ніяких відомостей.
       У цьому числі подаємо перший список большевицьких жертв:
        Бальцер Еміль ,службовець з Стебника,ареш. 27 квітня 1940 р.,вивезений до Старобільська.
        о. ігум.Бараник Северіян ,забраний 22 червня 1941 р
        Бараник Гриць ,службовець ПСК,ареш. у 1940 р.
        Бенів Іван ,службовець,інтернований 22 червня 1941 р.
       Др. Блажкевич Іван ,ареш. у жовтні 1939 р.
        Блажкевич Наталка ,вивезена в 1940 р.
        Бульфан Володимир ,арешт. у перших днях війни.
        Бульфан Альбін ,ареш. у перших днях війни.
        Проф.Бурко Дмитро ,інтернований 22 червня 1941 р.
        Вісьновський Гіполіт ,службовець з Стебника,ареш. 27 квітня 1940 р.,28 жовтня повідомив карткою,що везуть його до Кам’янця-Подільського.
        Гладилович Степан ,службовець,інтернований 22 червня 1941 р.
        Грабовський Тадей ,штигар у Стебнику,ареш. 24 червня 1940 р.,вивезений з Самбора у травні 1941 р.
        Дережицький Теодор .
        Дзіковський Йосиф ,фельдшер,ареш.9 липня 1940 р.,9 червня 1941 р. була від нього вістка з Харкова.
        Дзюбка з братом ,не маємо відомостей про них.
        Заремба Казимир ,службовець з Стебника,ареш. 24 квітня 1940 р.
        Ільницький Володимир ,арештов. у жовтні 1939 р.
        Кашуба Володимир ,службовець "Галичини", інтернований 22 червня 1941 р.
        Др.Квасневський Мечислав ,інтернований 22 червня 1941 р.
        Кіцили Клим і Тарас ,службовці, Кость вчитель, інтерновані 22 червня 1941 р.
        Клебан Мар’ян ,службовець нафтоперегінного заводу, інтернований 22 червня 1941 р.
        Др.Кобрин з дружиною ,інтерновані 22 червня 1941 р.
        Мгр.Кобрин Ганна ,інтернована 22 червня 1941 р.
        Когут Гриць службовець ПСК,інтернований 22 червня 1941 р.
        Інж.Левицький Остап ,інтернований 22 червня 1941 р.
        Мак Надія ,інтернована 22 червня 1941 р.
        Максимович Антін ,б. посол,інтернований 22 червня 1941 р.
        Огородник Степан ,учитель музики,інтернований 22 червня 1941 р.
        Інж.Олексишин Семен ,зав. лабораторією нафтоперегінного заводу,інтернований 22 червня 1941 р.
        Інж.Петро Людвик ,інтернований 22 червня 1941 р.
        Пілецький Юрій ,син б. директора банку,ареш. 11 червня 1940 р.,був у Самборі до 10 червня 1941 р.
        Рафал Олена ,вчителька,інтернована 22 червня 1941 р.
        Репа Франко ,зав. електроверстатом,інтернований 23 червня 1941 р.
       Інж.Рудницький Володимир ,інтернований 23 червня 1941 р.
        Сваричевський Казимир ,учень,ареш. 4 червня 1940 р.,був у Смборі до 10 червня 1941 р.
        Сваричевська Іванна ареш. 23 червня 1941 р.; троє її дітей,14, 9 і 8 років на опіці п. Вісьнєвської; потрібна негайна допомога.
        о.Сеньківський Яким ,інтернований 22 червня 1941 р.
        Інж.Середа Ярослав ,гол. інж нафтоперегінного заводу,вивезений 1 липня 1941 р.    [
        Соболь ,службовець нафтоперегінного заводу,інтернований 22 червня 1941 р.
        Станьчик Софія ,службоець,інтернована 22 червня 1941 р.
        Інж.Таратуцький Володимир ,вивезений 24 червня 1941 р.
        Татарський Євген ,студент педінституту,інтернований 22 червня 1941 р. (В проведених розкопках комуно-фашистських жертв на території колишньої тюрми НКВД,серед людських останків знайдено гребінець з написом Євген Татарський,що підтверджує загибель Євгена Татарського. - Ю. Зарицький)
        Цайс Броніслав ,службовець нафтоперегінного заводу,інтернований 22 червня 1941 р.
        Чаповський Іван ,службовець,інтернований 22 червня 1941 р.
        Проф.Чмола Іван ,інтернований 22 червня 1941 р.
        Др.Шайна Лаврентій ,лікар,вивезений у травні 1940 р.
        Мгр.Ясеницький Володимир з братом, інтернований 22 червня 1941 р.
        Ясеницький Володимир ,робітник,ареш. 4 листопада 1940 р.,засуджений 26 січня 1941 р. на 7 літ,був до 10 червня 1941 р. у Самборі,звідки вивезли його в Росію.
        Гапкало Михайло з Губич, бухгалтер міськради,ареш. 22 червня 1941 р.
        Герник Петро з Губич,інспектор фінвідділу,ареш. 22 червня 1941 р.
        Мацюрак Богдан з Губич,бухгалтер Бориславської електростанції,ареш. 25 червня 1941 р.
        Михаць Володимир ,син Костя, з Губич,ареш. 22 червня 1941 р.
        Андріївська Марія ,службовець з Дрогобича,інтернована в червні 1941 р.
        Андрушко Олекса ,господар з Мразниці, з жінкою Олександрою,вивезені 13 квітня у 1940 р. у Кустанайську обл.
        Коцюба Володимир ,інспектор шкіл, у Бориславі, з жінкою Марією,вивезені 13 квітня 1940 р.у Кустанайську обл.
        Боган Іван ,син Юрка,кравець зКолпця,інтернований 26 червня 1941 р.
        Варницький Степан з Ріпчиць,ареш. 10 травня 1941,засуджений і вивезений з Стрийської тюрми.
        Вельгуш Ярослав завгосп СШ ¹2 у Дрогобичі, ареш. в 1940 р.
        Гарасим’як Василь замордований у тюрмі НКВД у Дрогобичі.Родина перевезла його тлінні останки і похоронила в рідному селі.
        Гутович Лев ,студент,працював у ліспромгоспі в Дрогобичі,вивезений 22 травня 1941 р.
        Гутович Володимир ,службовець місьфінвідділу з Дрогобича,вивезений 22 травня 1941 р.
        Дреслер Іван ,син Рудольфа, робітник заводу "Саліна",інтернований 26 червня 1941 р.

                                               (далі буде)                 
     
  • 00:26 29.06.2009
    0 0

        Климко Василь ,син Петра,селянин з Колпця,ареш. 1939 р.
        Кобільник Іван ,службовець з-ду "Нафта" у Дрогобичі,інтернований 22 червня 1941 р.
        Антоник Петро з Даляви,ареш. 3 листопада 1940 р.,перебував у тюрмі в Дрогобичі.
        Бойко Микола ,робітник з Дрогобича,ареш. 22 листопада 1940 р.
        Витвицький Михайло ,зав. райспоживсмпілкою у Бориславі,ареш. 22 червня 1041 р.
        Звір Богдан ,директор "Маслосоюзу",арешт. 12 вересн 1940 р.,до 13 лютого 1941 р. перебував у Самбірській тюрмі,опісля вивезений до Ворошиловграда.
        Котик Іван ,шофер з Дрогобича,ареш. 26 червня 1941 р.,перебував в тюрмі в Дрогобичі.
        Кропивницька Марія із Заліктя,вивезена з дітьми 22 травня 1941 р.
        Кубів Зенон з жінкою Ольгою ,з Дрогобича, вивезені 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        о.Леміщук Йосип ,парох Славська,ареш. у Дрогобичі 29 квітня 1941 р.
        Леміщук Теодосій ,ареш. у Славську 30 січня 1941 р.,сидів у Дрогобицькій тюрмі.
        Леміщук Ярослав ,ареш. у Славську 10 травня 1941 р.,засуджений на 3 роки,вивезений на схід.
        Микитин Степан ,шкільний інспектор у Славську, ареш. 28 квітня 1941 р.
        Москаль Іван з Мшанця,замордований у звір’ячий спосіб в лісі біля Дрогобича.
        Німилович Дмитро ,лікар-дантист,ареш. у липні 1940 р.,до 17 лютого 1941 р.,перебував у Дрогобицькій тюрмі.
        Пасічник Йосафат ,студент педінституту,ареш. 21 червня 1941 р.
        Пигичко Петро ,б. справник кооперативи в Залікті,ареш. 18 грудня 1939 р.
        Рогозинська Станіслава з Дрогобича,вивезена з сином 13 квітня 1940 р. до Казахстану.
        Сеньків Василь ,господар із Заліктя,ареш. 18 грудня 1939 р.
        Сокол Юстин ,син Василя,господар із Заліктя,вивезений з жінкою і дітьми 22 травня 1941 р.
        Сокол Микола з жінкою і дітьми вивезений 22 травня 1941 р.
        Сокол Ганна вивезена 22 травня 1941 р.
        Ткач Василь ,господар із Заліктя,ареш. 18 грудня 1939 р.
        Федусевич Юрій з Миколаєва над Дністром,ареш. у Львові в грудні 1940 р.,сидів на Замарстинові.
        Фецяк Марія із Заліктя,вивезена з дитиною 22 травня 1941 р.
        Фецяк Володимир ,б. директор Кредитового Товариства "Будучність",ареш. 18 грудня 1939 р.
        Фецяк Юрій ,поштовий урядник із Заліктя,вивезений з родиною 18 квітня 1940 р.
        Фриз Юстин із Заліктя,вивезений з родиною 22 травня 1941 р.
        Доманська Марія ,студентка,ареш. на початку лютого 1941 р. у Львові,сиділа в тюрмі на Замарстинові.
        Королик Степан , арештований 22 червня 1941 р. у Тустановичах.
        Витвицький Михайло ,ареш. у Тустановичах 22 червня 1941 р.
        Драган Петро ,ареш. у Бориславі 22 червня 1941 р.
        Іваницький Богдан ,б. директор м’ясозбуту,ареш. у Дрогобичі.
        Гавдяк Богдан ,студент,засланий на Сибір за нелегальний перехід кордону.
        Котович Михайло ,учень тех. школи,ареш. 3 квітня 1940 р.,був у Самборі до 10 червня 1941 р.
        Марусяк Франко ,службовець "Укргазу" в Бориславі,ареш. 19 листопада 1940 р.,був у Самборі до 10 квітня 1941 р.
        Сваровський Казимир ,коморник з Дрогобича,ареш. 23 квітня 1941 р.,26 червня викликаний з келії.
        Сваровський Йосиф ,ареш. у Бориславі 19 лютого 1940 р.,26 липня вивезений до Києва.
        Адріянович Любомир, Саєвич Роман ,учні із Самбора,ареш.22 червня 1941 р.
        Журавчик Володимир з Дрогобича,студент,ареш. у Львові у вересні 1940 р.,сидів в Дрогобичі до 15 лютого 1941 р.,опісля вивезений у Старобільськ.
        Главач Михайло з жінкою і 2 дітьми з Трускавця,вивезений у Казахстан 13 квітня 1940 р.
        Гурба Катерина з дочкою Іванкою,Паделкова Катерина,Кавецька Марія,Бурик Серафима з сином і 2 дочками,Габшій Марія з малою дитиною,Білас Лука з жінкою та дочкою,Харковий Михайло з жінкою,Крамар Яким з жінкою,Кривко Марія - всі з Трускавця,вивезені 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
       Німці: Спанери Яків, Леопольд,Віктор,Йосиф,Ганзель Филип, Шварц Зигмунд,Язловські Зигмунд і Йоган та Фогельгезанг Георг - рільники з Болеховець,вивезені 23 червня 1941 р. до Дрогобича,де пропали.
        Білас Дмитро з Жінкою,Данилишин Марія,Данилишин Василь з жінкою та дочкою,Павлічко Михайло з жінкою та дочкою,Слонський Максим з жінкою та дітьми,Кісаки Гриць та Адам - всі з Трускавця,вивезені 23 травня 1941 р.
        Мотика Марійка ,з Трускавця,ареш. 5 березня 1941 р.,сиділа в Дрогобичі.
        Данилишин Петро з Трускавця,ареш. 19 вересня 1940 р.,дістав кару смерти у Дрогобичі,де його замордовано і віднайдено на жидівськім кладовищі.
        Ріжняк Ярослав з Трускавця,студ. педінституту,забраний в армію.
        Пристай Василь з Трускавця,його бачили у Стебнику в міліції в днях війни.
        Данилишин Андрій з Трускавця,пропав без вісти.
        Солець Юрко, Бурик Дмитро ,селяни з Трускавця,пропали у 1939 р.
        Капко Степан,учитель,Гусяк Юрко,Гандзюк Іван з жінкою, з Трускавця вивезені в Архангельськ на тяжкі роботи.
        Макух Тетяна з сином Володимиром,Заяць Стефанія з Дорожева, вивезені 12 квітня 1940 р. у Новоросійськ.
        Летнянчин Єва з двома дітьми з Дорожева,вивезені 12 червня 1940 р. у Новоросійськ.
        Квик Василь з Дорожева,ареш. 14 лютого 1941 р.,просидів 2 місяці у Самборі,вивезений у табори.
        Купчин Андрій з Дорожева,ареш. 26 лютого 1941 р.,сидів в Стрию.
        Бартиш Осип з Дорожева,ареш. 26 лютого 1941 р.,сидів в Стрию.
        Куцан Іван з Дорожева,голова ССТ,ареш. 10 квітня 1941 р.,сидів у Стрию.

                                               (далі буде)   
                 
           
                                      
     
  • 00:35 29.06.2009
    0 0
    До: забу - #171224


    Просто хотів сказати, що робите потрібну справу. Зайшов подякувати від імені укрцентрівців.
     
  • 09:03 30.06.2009
    0 0

                                               (продовження)

        Кравець Михайло з Гаїв Нижніх,вивезений на Сибір з жінкою і дочкою у квітні 1941 р.
        Манько Василь з Гаїв Нижніх,засуджений 17 червня 1941 р. на три роки.
        Монастирський Теодор , син Гната,народжений 11 жовтня 1908 р.,з Борислава,ув’язнений 22 червня 1941 р.
         Турів Михайло,син Теодора,мешканець Борислава,вул. Коцюбинського,91,ув’язнений 22 червня 1941 р.

          Замордовані в червні 1941 р. в Бориславі, в будівлі НКВД, де совєтська влада після війни відкрила "палац щастя"(забу):

        Інж. Витвицький Петро ,бригадир 2-го промислу,останньо без праці,інтернований 22 червня 1941 р., замордований .
        Герляк Франко ,робітник,інтернований 22 червня 1941 р., замордований .
        Гузикевич Казимир ,робітник,інтернований 22 червня 1941 р., замордований .
        Добрянський Микола ,бухгалтер лісопункту,інтернований 24 червня 1941 р., замордований .
        Кішко Ілько ,селянин,інтернований 22 червня 1941 р., замордований .
        Козловський Юрій ,учень,інтернований 24 червня 1941 р., замордований .
        Лєккостай Данута ,медсестра,інтернована 26 червня 1941 р. замордована .
        Лобаза Едвард ,учень,інтернований у перші дні війни, замордований.
        Маців Михайло ,крамар,інтернований 24 червня 1941 р., замордований .
        Опришко Корнеля ,інтернована 22 червня 1941 р., замордована .
        Петруняк Юрко ,рільник,інтернований 22 червня 1941 р., замордований .
        Попель Ірина ,службовець тресту "Укрнафтовидобуток",інтернована 24 червня 1941 р, замордована.
    Сприя Орест ,учень,інтернований 25 червня 1941 р., замордований .
        Стефанюк Дмитро ,службовець міськради, інтернований 22 червня 1941 р., замордований .
        Тенорович Станіслав ,робітник, інтернований 24 червня 1941 р., замордований .
        Шнабель Марія ,учениця,інтернована у перших днях війни, замордована .

                                 * * *

        Галік Йосиф ,швець у Бориславі,пропав у перших днях війни.
        Гнатів Дмитро ,уродж. 1903 р. у Тустановичах,лісовий робітник,арешт. 22 червня 1941 р.
        Гнатів Матвій ,уродж. 1906 р. у Тустановичах,працював сторожем в суді 2-ої дільниці,ареш. 23 червня 1941 р.
        Проф.Гостиля Ілярій у Бориславі,ареш. у лютому 1940 р.опісля вивезений в Сибір.
        Кушнір Микола ,робітник з Борислава,нтернований 22 червня 1941 р.,перевезений у Дрогобич.
        Турок Степан ,робітник з Борислава, пропав без вісти восени 1940 р.
       
                                              З Борислава:

        Білик Василь ,ареш. в березні 1040 р.,засланий в Архангельськ,за інформацією товариша недолі, помер у грудні 1940 р.
        Борис Євгенія і Ірина ,учениці, вивезені в лютому 1940 р. у Кустанай.
        Бочень Станіслав ,вивезений 29 червня 1940 р. в Іркутську обл.
        Гостильова Олена ,професор,вивезена з двома дітьми у лютому 1940 р. у Кустанай.
        Жевуська Марія з сином Андрієм,вивезена 13 квітня в Кустанай.
        Зарицький Василь з жінкою Марією і дітьми: Мирославою,Володимирою, і Стефою вивезені 13 квітня 1941 р. в Кустанай.
        Ільків Михайло з жінкою Марією і дітьми:Степаном,Дарією,Мироном,Богданкою,Світланою і Вірою вивезені 13 квітня у Кустанай.
        Зарицький Степан з жінкою,матір’ю і братом Дмитром вивезені 22 травня 1941 р. на Поволжя.
        Ільків Петро з жінкою і дочкою Іриною ,вивезені 13 квітня 1940 р. у Кустанай.
         Др.Калуська ,вивезена 13 квітня 1941 р. у Кустанай.
        Лаврів Ганна з матір’ю ,вивезені 22 травня 1941 р. в Поволжя.
        Масловський Іван з батьком , жінкою,і дочкою ,гайовий,вивезені в лютому 1940 р. в Омську обл.
        Ніклевич Степан з родиною ,вивезений у лютому 1940 р. в Кустанай.
        Пасіневич Мартин з жінкою ,гайовий,вивезені в лютому 1940 р. в Омську обл.
        Пільків Марія з дитиною і кузинкою Солецькою Іриною вивезені 13 квітня 1940 р. у Кустанай.
        Поклацька Ірина з батьками ,вивезена 13 квітня 1940 р. у Кустанай.
        Сенів Гриць з жінкою і сином Мирославом ,вивезені 22 травня 1941 р.
        Сенів Розалія і Наталія з дитиною ,вивезені 22 травня 1941 р. на Поволжя.
        Хмура Станіслав ,вивезений 29 червня в Іркутську обл.
        Проф.Холява Станіслав ,вивезений 29 квітня 1941 р. в Іркутську обл.
        Хорти Дмитро,Микола з жінкою і дочкою Мирославою вивезені 22 травня у Сибір.
        Чосновічова Софія ,вчителька,вивезена у лютому 1940 р. в Сибір.
        Янушкевич Марія ,селянка,вивезена в лютому 1940 р. в Кустанай.
       

                                              З с. Винники Побузького р-ну(можливо Підбузького р-ну,забу):

        Винницький Ілля ,ареш. у березні 1941 р.засудж. на 3 роки.
        Голубицький Іван ,ареш. 3 квітня 1940 р.
        Магур Іван ареш.5 травня 1940 р.,та його родина: Магури Ілля,Розалія,Юрій,Ольга,Марія,Ярослава,Ярослав,Марія та Іван вивезені 22 травня 1940 р. до Новосибірська.
        Магур Катерина ,вивезена 25 вересня 1940 р.
        Лапинський Йосиф ареш. 3 травня 1940 р.
        Олексяк Михайло ,ареш. у березні 1941 р.
        Олексяк Микола ,вивезений на Сибір.
        Поточняк Петро ,ареш. 1940 р.

                                              З с. Воля Якубова:

        Кобрин Василь ,б. голова кооперативи,ареш. 24 вересня 1940 р.,перебував у Стрийській тюрмі.
        Інж.Кулиняк Володимир ,арешт.17 грудня 1939 р.
        Кулиняк Софія ,учителька,вивезена 14 квітня 1940 р. в Казахстан.


                                               З с. Биків:

        Глухівський Йосиф ,учитель,вивезений з жінкою в березні 1940 р. на Кавказ.


                                             (далі буде)     
       

                                                                                    
                               
     
  • 07:09 01.07.2009
    0 0

                                              (продовження)

        Кульчицький Володимир з жінкою і 3-ма дітьми,рільник,вивезені у березні 1940 р. на Кавказ.
        Тарнавський Іляріон ,посол,ареш. у листопаді 1939 р.
        Тарнавська Марія з чотирма дітьми,жінка посла,вивезена у березні 1940 р на Кавказ.
        Баранський Іван ,службовець райспоживспілки з Урожа,арештований 20 грудня 1940 р.
        Баць Євстахій ,студент педінституту,з Княжполя,ареш. 11 листопада 1940 р.
        Бачинський Ярослав ,перукар з Тустанович,ареш.6 грудня 1940 р.
        Бегей Михайло ,лісничий з Ісаїв,ареш. в серпні 1940 р.
        Білий Дмитро з Унятич,учень механічного технікуму,ареш. 20 грудня 1940 р.
        Білас Ольга з Трускавця,ареш. 11 грудня 1940 р.
        Білий Михайло , кравець з Унятич,ареш. 9 жовтня 1940 р., замордований .
        Вельгуш Гафія ,кравчиня з Дрогобича,ареш. 1 листопада 1940 р.
        Владика Дмитро ,шофер з Добромиля,ареш. 16 листопада 1940 р.
        Войцехович Степан з Конюхів,ареш. 14 червня 1940 р., замордований .
        Гавриш Степан ,рільник з Медвежої,ареш. у серпні 1940 р.
        Герасим’яки Василь і Степан з Доброгостова,арештовані 14 грудня 1940 р., замордовані .
        Гороховський Василь з Урожа,ареш. 20 листопада 1940 р.
        Грабар Микола ,кравець з Гаїв-Бійнич,арештований 24 вересня 1940 р.
        Гук Іван з Гаїв Вижніх,ареш. 25 вересня 1940 р.
        Гурий Василь з Лужка Долішнього,ареш. 21 грудня 1940 р. замордований .
        Данилишин Петро з Трускавця,ареш. 19 листопада 1940 р., замордований .
        Єдліцький Михайло з Раневичів,ареш. у серпні 1940 р.
        Журавчак Іван зі Східниці,ареш. 4 грудня 1940 р., замордований .
        Зарицький Степан з Тустанович,ареш. 7 грудня 1940 р., замордований .
        Іванчук Філомена ,учителька зі Стрия,ареш. 23 жовтня 1940 р., замордована. .
        Киселичник Юрко з Станилі,ареш.12 грудня 1940 р., замордований .
        Кліщ Василь з Медвежої,ареш. 5 листопада 1940 р.
        Коваль Петро з Мигового,ареш. 18 листопада 1940 р.
        Когут Дмитро ,рільник з Тустанович,ареш. 6 грудня 1940 р.
        Когут Євстахій з Борислава,ареш. 16 листопада 1940 р.
        Колбаснюк Василь з Орлового,ареш. 4 грудня 1940 р.
        Королик Василь , з Борислава,ареш. у серпні 1940 р.
        Костишин Олекса з Орлового,ареш. 4 грудня 1940 р., замордований .
        Кулинич Степан , із Сольця ,ареш. 21 грудня 1940 р., замордований .
        Куций Василь з Солонська,ареш. 30 жовтня 1940 р.
        Кушнір Констянтин з Орлового,ареш. 4 грудня 1940 р.
        Левкун Степан з Ісаїв,ареш. у серпні 1940 р.
        Лесишин Катерина з Гаїв Вижніх,ареш. 4 листопада 1940 р.
        Манько Василь,з Добромиля,ареш. 12 листопада 1940 р.
        Марчишин Василь з Гаїв Нижніх,ареш. у серпні 1940 р.
        Мацюрак Марія з Дрогобича,ареш. 15 листопада 1940 р.
        Мацюрак Теофілія ,студентка з Дрогобича,ареш. 15 листопада 1940 р. замордована .
        Мудра Марія ,учителька з Добромиля,ареш. 9 вересня 1940 р., замордована .
        Павук Йосип ,рільник з Жогатина,ареш. 28 листопада 1940 р.
        Палюга Степан з Княжполя, ареш. 18 листопада 1940 р.
        Приріз Степан ,нач. пожежної сторожі з Дрогобича,ареш. 3 листопада 1940 р., замордований .
        Радищак Микола ,рільник з Снятинки,ареш. 12 листопада 1940 р.
        Скоропад Олекса з Гаїв Вижніх,ареш. 27 вересня 1940 р., замордований .
        Сов’як Василь з Лішні,ареш. у серпні 1940 р., замордований .
        Сов’як Іван ,учень технічної школи з Лішні,ареш. 26 вересня 1940 р.
        Сокирко Іван з Ісаїв,ареш. у серпні 1940 р.
        Сорочин Атанас ,кравець з Ластівки,ареш. 17 вересня 1940 р., замордований .
        Стемпіцький Йосип зі Східниці,ареш.4 грудня 1940 р.
        Стефанців Степан з Доброгостова,ареш. 12 грудня 1940 р., замордований .
        Суботяк Микола з Орова,ареш. 4 грудня 1940 р.
        Суботяк Федь , з Орова,ареш.3 грудня 1940 р., замордований .
        Сусюк Іван ,рільник З Монастиря Лішнянського,ареш. у серпні 1940 р., замордований .
        Тожевець Йосип з Ляцька,ареш. 17 листопада 1940 р., замордований .
        Торський Микола ,рільник з Унятичів,ареш. у серпні 1940 р.
        Федецький Іван, рільник з Арламова,,ареш. 16 листопада 1940 р.
        Хован Василь з Унятичів,ареш. 4 вересня 1940 р., замордований .
        Хомей Михайло з Ісаїв,ареш. у серпні 1940 р.
        Хомин Андрій ,рільник з Ісаїв,ареш. у серпні 1940 р., замордований .
        Хоміцька Євгенія ,учениця з Слобідки,арештована 14 листопада 1940 р.
        Цап’як Йосиф ,робітник з Княжполя,ареш. 16 листопада 1940 р., замордований .
        Блоняш Іван ,слюсар-шофер на "Польміні",ареш. 16 листопада 1941 р.
        Вайс Іван ,рафінатор на заводі "Ґаліція" у Дрогобичі,ареш. 22 червня 1941 р.
        Гнатів Володимир ,котляр з Борислава,ареш. 22 червня 1941 р.
        Гречковський Олександр ,технік земвідділу в Дрогобичі,ареш. 15 травня 1940 р.,засуджений на 5 літ,вивезений в Росію.
        Гучко Андрій ,кооператор з Попелів,інвалід,ареш. 2 лютого 1941 р.
        Держко Володимир ,службовець,ареш. 10 травня 1941 р.
        Добжанецький Едвард ,слюсар з Дрогобича,ареш. 23 червня 1941 р.
        Казимір Карло ,технік-дантист з Дрогобича, ареш. 24 червня 1941 р.
        Кисіль Капер ,шофер у міськоиу відділі палива,ареш. 13 лютого 1941 р.,вивезений до Умані.
        Конопка Лев ,поштовий урядник з Дрогбича,ареш. 22 березня 1941 р.,вивезений у Росію.
        Коперський Роман ,бухгалтер облпромради в Дрогобичі,ареш.24 червня 1941 р.
        Краснянський Дмитро ,ареш. 26 лютого 1941 р.
        Криловський Йосип ,слюсар на "Польміні" у Дрогобичі,ареш. 27 вересня 1940 р.,засуджений на 10 літ,вивезений 16 лютого 1941 р. до Самбора.
        Курчак Яким ,нач. пожежної сторожі на "Польміні" в Дрогобичі,ареш. 24 жовтня 1940 р.,перебував у Дрогобицькій і Самбірській тюрмах.


                                              (далі буде)             
                 
                                              
           
                       
           
          
     
  • 09:01 03.07.2009
    0 0

                                              (продовження)

        Лесів Василь ,слюсар з Дрогобича,ареш. 29 травня 1940 р.
        Лєнтович Мар’ян ,поштовий урядник в Дрогобичі,ареш. 21 червня 1941 р.,перебував в Дрогобицькій тюрмі.
        Лівош Станіслав ,токар на "Польміні" в Дрогобичі,ареш. 23 червня 1941 р.
        Миськів Анна ,робітниця електровні в Бориславі,арештована в квітні 1940 р.
        Паровський Станіслав залізничний працівник в Дрогобичі,ареш. 27 вересня 1940 р.
        Севйорек Владислав ,урядовець з Дрогобича,ареш. 23 червня 1941 р.
        Снятинський Микола ,слюсар на "Польміні",ареш. 17 листопада 1940 р.,перебував у Дрогобицькій і Стрийській тюрмах.
        Стадник Едвард ,органіст,інтернований 23 червня 1941 р.
        Черняк Станіслав ,перукар з Дрогобича,інтернований 23 червня 1941 р.
        Гладкий Іван з дружиною,дитиною і братом,лісовий службовець з Орова,вивезені 10 лютого 1940 р.до Свердловської обл.
        Гарват Карло ,лісовий інженер зі Східниці,ареш. в серпні 1940 р.,сидів в Дрогобицькій і Самбірських тюрмах до 10 травня 1941 р.
        Гарват Олена зі Східниці,ареш. у серпні 1940 р.,перебувала в Дрогобицькій і Самбірських тюрмах до червня 1941 р.
        о.Данилків Іван зі Стрілок,ареш. 6 листопада 1940 р.,перебував у Дрогобицькій тюрмі.
        Данилків Микола ,диригент хору у Стрілках, ареш. 4 листопада 1940 р.,перебував у Дрогобицькій і Самбірських тюрмах,засуджений на 25 літ.
        Ільців Іван ,рільник з Грушова,ареш. у жовтні 1940 р.,перебував у Стрийській тюрмі,засуджений на 10 літ.
        Качур Методій ,ареш. 23 серпня 1940 р.,вивезений до Свердловської обл.
        Кліщ Степан ,моторовий у Бориславі,ареш. 25 березня 1941 р.,вивезений до Умані.
        Кушний Володимир ,робітник з Дрогобича,ареш. 1 жовтня 1939 р.
        Лучак Осип ,рільник з Ступниці,ареш. у вересні 1939 р.,вивезений до м. Ухта.
        Мазуркевич Карло ,ареш. 15 лютого 1940 р.,вивезений до Архангельська.
        Москаль Василь з братом,студент з Мразниці, ареш. на кордоні,перебували у Самбірській тюрмі.
        Николишин Йосип з дружиною і дітьми ,з Липівця,вивезені в 1940 р. в Сибір.
        Новицький Ілля ,б. судовий Возний з Дрогобича,ареш. 9 квітня 1940 р.
        Новицька Ганна, дружина Іллі, з двома доньками мамою і сестрою вивезені 11 квітня 1940 р. в Сибір.
        Олексишин Йосиф ,робітник,ареш.1 червня 1941 р.,вивезений до Харкова.
        Пилипів Яків ,слюсар з Дрогобича,ареш. 10 квітня 1940 р.
        Пилипів Йосипа,жінка Якова,з дитиною ,вивезена 12 квітня 1940 р. у Кустанайську обл.
        Петрів Ярослав ,торговець з Трускавця,вивезений 7 червня 1941 р.
        Плитич Микола службовець з Борислава,ареш. 22 червня 1941 р.,перебував у Бориславській тюрмі.
        Сов’як Михайло ,кахляр з Лішні,ареш. 28 жовтня 1940 р.
        Сорочинський Василь ,залізничний робітник у Самборі,ареш. восени 1940 р.,вивезений на схід.
        Юрків Іван ,учитель в Майничах,ареш. 17 грудня 1939 р.,перебував у Дрогобицькій тюрмі.
        Янів Ілля ,рільник з Добрівлян,ареш. у березні 1940 р.
        Янів Ольга,дружина Іллі,з дитиною,вивезена 22 травня 1941 р.
        Бараняк Йосип ,студент педінституту з Підбужа,ареш. 20 червня 1941 р. у Дрогобичі,пропав без вісти.
        Біла Пазя ,з Літині,вивезена 24 квітня 1941 р. до Омська.
        Ганусей Володимир ,рільник з Ролева,ареш. у вересні 1940 р.,перебував до кінця лютого 1941 р. у Стрию,в березні вивезений до Кольбушева.
        Головкевич Михайло з дружиною і двома дочками з Болеховець,вивезені 22 травня до Омська.
        Данилович Роман ,службовець з Дрогобича,ареш. 7 лютого 1941 р.,сидів у Самбірській тюрмі,17 березня 1941 р. вивезений на схід.
        Добош Федь з родиною,з Болеховець,вивезений у Кіровську обл.
        Гавдяк Олекса з родиною ,вивезений у Кустанайську обл.
        Жирик Василь ,ареш. на мості у Перемишлі з початку большевицького наїзду.
        Жирик Микола ,арешт. і засуджений на 8 літ,в перших днях приходу большевиків.
        Жирик Олекса з ріднею вивезений у Кустанайську обл.
        Когут Настя з Ясениці Сільної,ареш. 6 листопада 1940 р.,сиділау Стрийській тюрмі.
        Лівий Михайло з дружиною ,з Болеховець, вивезений в Кустанайську обл.
        Лялюк Тарас ,службовець облфінвідділу у Дрогобичі,ареш. 10 вересня 1940 р.,до 17 лютого 1941 р. перебував у Дрогобицькій Тюрмі.
        Михалик Йосиф ,ареш. 23 березня 1940 р.,вивезений до Харкова.
        Паньків Михайло з ріднею ,з Болеховець,вивезений.
        Паньків Федь З Болеховець,ареш.16 червня 1941 р.
        Петйон Варвара ,кравчиня з Дрогобича,ареш. 8 травня 1940 р.
        Фоталаш Сень ,працівник цегольні у Дережичках,ареш. 10 березня 1940 р.,вивезений до Харкова.
        Фідик Микола ,селянин з Лужка Долішнього,ареш. 20 червня 1941 р.,перевезений з Дрогобича до Стрия.
        Чаплінська Ярослава з Дрогобича,вивезена 30 листопада 1940 р. до Архангельська.
        Янів Микола ,робітник з Мразниці,ареш. у листопаді 1940 р.,перебував у Стрийській тюрмі,вивезений до Києва.
        Янів Йосиф з жінкою,дитиною і мамою ,вивезені восени 1940 р. у Сибір.
        Яцуляк Іван ,робітник з Борислава,ареш. 27 січня 1941 р.,вивезений у Кіровоградську обл.
       

            З с. Ріпчиців

        Бандрівський Михайло ,рільник,ареш. 5 жовтня 1940 р.,вивезений у Запоріжжя.
        Гаврилишин Іван ,ареш. 26 грудня 1940 р.,перебував у Стрийській тюрмі.
        Гаврилишин Олекса ,ареш. у квітні 1940 р.,перебував у Стрийській тюрмі.
        Гнатків Гаврило ,рільник,вивезений 22 травня 1941 р. у Сибір.
        Гнатків Степан ,ареш. у вересні 1939 р.,вивезений у Сибір.
        Дякович Гринь ,рільник, ареш. 25 червня 1941 р.
        Дякович Степанія з родиною вивезена 10 лютого 1941 до Омська.
        Кобільник Ганна з дітьми вивезена 22 травня 1941 р. в Сибір.
        Кобільник Іван,син Миколи, ареш. 28 вересня 1939 р.,вивезений у Краснодарський край.
        Кобільник Іван,син Гриня, з родиною вивезений 10 лютого 1940 р. до Омська.
        Кобільник Степан ,рільник, вивезений 10 лютого 1940 р. до Омська.
        Пристай Михайло з родиною вивезений 10 лютого 1940 р. до Омська.
        Фогель Казимир з родиною вивезений 10 лютого 1940 р. до Омська.

                                              (далі буде)              
                       
         
                     
       
                         
     
  • 00:56 05.07.2009
    0 0

                                            (продовження)

               З с. Попелів:

        Андрухіви Володимир і Северин з жінками і дітьми .
        Заяць Марія з сином ,.
        Костишин Феся з дочкою .
        Любанців Осипа з дітьми .
        Любанців Станіслав з родиною ,вивезені 22 травня 1941 р.
        

                 З с. Сторонної:

        Андрусевич Степан .
        Дебеляки Василь,Дмитро,Михайло.
        Кундики Михайло та Йосип,Сабат Микола, Столяр Василь ,ареш. у січні 1941 р.,перебували у Дрогобицькій і Самбірських тюрмах.
        

                  З с. Лішні:
       

        Бурий Микола ,ареш. у 1940 р.,перебував у Дрогобицькій тюрмі.Вивезений на роботи в невідомому напрямі.
        Сов’як Михайло ,ареш. 28 жовтня 1940 р.
        Сусюк Олекса ,ареш. у 1940 р.

                   З с. Раневичів:

        Бабак Микола ,селянин,ареш. у 1941 р.
        Валага Володимир ,ареш. у 1941 р.
        Валюх Петро з родиною,селянин,вивезений у квітні 1940 р. у Казахстан.
        Йосифів Михайло ,робітник,ареш. у 1941 р.,перебував у Самбірській тюрмі.
        Йосифів Ольга д. Василя, ареш. в 1941 р.
        Ілик Василь ,ремісник,ареш. у 1940 р.,перебував у Самбірській тюрмі.
        Ілик Іван ,ремісник,ареш. у 1940 р.,перебував у Самбірській тюрмі.
        


        Попадин Онуфрій з Підбужа,вивезений у квітні 1941 р.
        Свищ Михайло зі Східниці,інтернований 25 червня 1941 р.
        Куцір Федір (літ 78),Попадин Федір (літ 28),Марія (33),Катерина (22), Ілько (16), Анна (10) ,з Підбужа, вивезені.
        Попадин Микола з Підбужа,ареш. у грудні 1940 р.,перебував у Дрогобицькій тюрмі.
        Нижник Анна з сином і матір’ю з Добрівлян,вивезені 22 травня 1941 р.,останні вістки з Новосибірська.
        Міттельштед Олександр з Підбужа,ареш.16 червня 1941 р.,перевезений до Самбірської тюрми.
        Піхоцький Микола з Бистриці,ареш. 15 жовтня 1940 р.,перебував у Самбірській тюрмі.
        Причевич Василь з Бистриці,вивезений 28 жовтня 1940 р.,перебував у Свердловській обл.
        Кейс Людвік з Раковця-Снятинки,ареш. 23 червня 1941 р.
        Вербицька Стефанія і Корпан Яніна зі Львова,вивезені 28 червня 1940 р.,перебували у Свердловській обл.
        Кліщ Андрій з родиною зі Снятинки,вивезений 20 лютого 1940 р. до Омська.
       
                                              (далі буде)
           
                  
     
  • 02:42 05.07.2009
    0 0

                                            (продовження)

        Андрушко Мирослав ,слюсар з Трускавця,ареш. 10 лютого 1941 р.,вивезений до Умані.
        Бичкало Степан з Кропивника Нового,арешт. у січні 1940 р.,перебував у Самбірській тюрмі.
        Биків Гринь ,рільник з Ясениці Сільної,ареш. у березні 1941 р.,вивезений до Умані.
        Бойко Явфімій з Могилева,бухгалтер,ареш. 22 червня 1941 р., замордований НКВД у Бориславі .
        Борис Михайло з жінкою,дочкою і сином з Гаїв Вижніх,вивезені у квітні 1941 року до Казахстану.
        Борис Остап з дочкою і двома синами з Гаїв Вижніх,вивезені у квітні 1941 р. до Казахстану.
        Габлинський Ярослав ,селянин з Кропивника Нового,,ареш. 22 червня 1941 р., розстріляний у Нагуєвичах.
        Голубінка Степан з Ясениці Сільної,ареш. 5 травня 1940 р. НКВД у Бориславі,перебував у Дрогобичі,під кінець червня вивезений до Самбора.
        Дмитрах Данило ,рільник з Волі Якубової,ареш. 24 вересня 1940 р.,до 7 травня 1941 р. перебував у Стрию.
        Должанський Ярослав ,робітник з Дрогбича,ареш. 22 червня 1941 р.,перебував у Дрогобицькій тюрмі.
        Зарицька Юлія з родиною вивезена 22 травня 1941 р.
        Зельонка Микола ,селянин зі Старого Села,ареш.30 липня 1940 р., вивезений до Ніжинська.
        Левандовський Іван ,службовець з Борислава,ареш. у червні 1941 р.
        Лютик Микола з жінкою Юлею,рільник з Снятинки,вивезений 14 квітня 1940 р. у Кустанай.
        Мачужак Гаврило ,селянин з Рибника,інтернований 29 червня 1941 р., замордований коло Синевідська.
        Охват Юстина з Губич,ареш. 30 грудня 1940 р.,перебувала у Бориславі,відтак у Стрию,вивезена до Винницької обл.
        Паращак Микола ,робітник зі Східниці,ареш. 27 листопада 1940 р.,вивезений до Архангельська.
        Піців Гринь ,працівник шевської артілі у Дрогобичі,ареш. 1 грудня 1939 р.,в кінці лютого 1940 р. вивезений у Сибір.
        Постойко Степан ,робітник з Дрогобича,вивезений 15 березня 1940 р. у Казахстан.
        Постойко Єва жінка Степана,вивезена 15 березня 1940 р. у Казахстан.
        Постойко Нестор ,ареш. 22 грудня 1939 р.
        Сабат Осип з жінкою Софією,рільник зі Снятинки, вивезені 14 квітня 1939 р. у Кустанай.
        Хлонь Іван зі Снятинки,ареш. у вересні 1939 р.
        Хлонь Микола ,рільник зі Снятинки,вивезений 14 квітня 1940 р. у Кустанай.
         Яремчак Михайло ,працівник телефонної спілки в Дрогобичі,вивезений 26 квітня 1941 р.
        Бориславський Володимир ,рільник з Ясениці Сільної,ареш. 4 травня 1941 р.,вивезений до Умані.
        Брильовський Дмитро зі Старого Села,зловлений на кордоні,перебував у Самбірській тюрмі 13 серпня 1040 р.
        Вінтер Михайло з жінкою і 2 дітьми вивезений у травні 1940 р. в Новосибірську обл.,с.Черемошники біля Томська.
        Гавак Анастазія ,селянка з Урича,ареш. у квітні 1940 р.,перебувала у Стрийській тюрмі,засуджена на 10 літ.
        Гриньків Федь з Довгого, к. Мединич,ареш. 10 березня 1941 р.,перебував у в’язниці в Стрию,опісля вивезений невідомо куди.

                                              (далі буде)       
       
           
                 
              
     
  • 05:59 05.07.2009
    0 0

        
                                              (продовження)

        Кадлевич Омелян з родиною з Логославів Велких вивезені 10 лютого 1940 р. до Омської обл.
        Кобільник Василь з Довгого,ареш. 23 червня 1941 р.
        Кушнір Василь з Тустанович,ареш 21 грудня 1940 р., замордований у Самборі.
        Нечипір Іван з Волощі,ареш. 30 вересня 1940 р.,перебував у Стрию,засуджений на 5 літ,правдоподібно вивезений під Москву.
        Павлик Осип з Нагуєвич,вивезений до Архангельська,остання вістка весною ц.р.
        Павлюкович Петро ,з Раневич,робітник на "Польміні",ареш. на весні 1940 р.,вивезений до Києва.
        Піхонь Михайло ,зарібник з Медвежої,вивезений у липні 1940 р. в Сибір.
        Раків Ярослава ,санітарка з Дрогобича (завод ¹2),вивезена у березні 1940 р. до Туркестану.
        Яблонська Наталія з Дрогобича,вивезена у квітні 1940 р.

                З Кропивника Нового:

        Бобичак Микола ,рільник,ареш. у листопаді 1940 р.,вивезений на Поволжя.
        Габлинський Мирослав ,учитель,б. сотник УГА,ареш. 22 червня 1941 р.
        Ліщинський Марко з родиною ,вивезений у лютому 1940 р. в Омську обл.
        Плоскодняк Іван ареш. у жовтні 1940 р.,вивезений у Свердловську обл.
        Пронь Богдан ,рільник,арештований 16 березня 1941 р.,вивезений до Умані.
        Свищ Дмитро ,ареш.у жовтні 1940 р.,вивезений у Сибір.
        Терпляк Степан з родиною, вивезений у лютому 1940 р. в Омську обл.
        Цімерлян Олекса ,крамар,ареш. 16 березня 1941 р.,вивезений до Умані.
        Цуцуряк Михайло ,ареш. 22 червня 1941 р.

               З Кропивника Старого:

        Лучак Гринь ,рільник,ареш. у березні 1941 р.,вивезений до Умані.
        Хробак Михайло ,ареш. 22 червня 1941 р.
       
                 З Добрівлян:
        Берегуляк Іван з родиною ,вивезений 22 червня 1941 р.
        Берегуляк Степан ,ареш. 23 березня 1940 р.
        Бойко Розалія з родиною,вивезена 22 травня 1941 р.
        Бойко Степан ,ареш. у березні 1940 р.
        Божик Степан ,інтернований 28 червня 1941 р., його дружина інтернована 30 червня.
        Лудин Василь ,ареш. у березні 1940 р.
        Лудин Ксеня з родиною вивезена 22 травня 1941 р.
        Нижник Андрій ,ареш. у березні 1940 р.
        Нижник Анна ,урядничка в Дрогобичі,вивезена 2 травня 1941 р.
        Нижник Домініка з родиною,вивезена 22 травня 1941 р.
        Нижник Роман ,ареш. 23 березня 1940 р.
        Нижник Євдокія з родиною ,вивезена 22 травня 1941р.
        П’єх Андрій ,робітник пекарні в Дрогобичі,ареш. 23 березня 1940 р.
        Тварожек Павлина з дітьми ,вивезенау Кустанай,13 квітня 1940 р.
        Шводчак Іван, згинув від большевицької кулі 1 р.
    28 червня 1941 р.
        Яцюшка Єва з дітьми ,вивезена у Кустанайську обл. 13 квітня 1940 р.
        Яцюшка Михайло ,ареш. у січні 1940 р.

                                              (далі буде)                            
                                           
     
  • 21:20 05.07.2009
    0 0

                                             (продовження)

               З Борислава:

        Альбинова Степанія ,ареш. 22 червня 1941 р.
        Баб’як Степан ,службовець лісопункту у Тустановичах,ареш. 6 січня 1941 р.,сидів до 26 червня у Дрогобичі.
        Бавман Болеслав ,студент,ареш. 1940 р.
        Бей Іван ,робітник,ареш. 23 серпня 1940 р.,сидів до квітня ц. р.,відтак вивезений у невідомому напрямку.
        Бембен Станіслав ,робітник,арештований 28 жовтня 1939 р.,був у Красноярському краї.
        Березовський Степан ,робітник,ареш. у листопаді 1939 р. при спробі перейти кордрн,вивезений у Сибір.
        Бойко Єфим ,інтернований і замордований енкаведистами .
        Бродзіцька Марія з дітьми ,вивезена 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        Бурий Василь ,ареш. 22 червня,вивезений у Дрогобич,там сидів до 26 червня.
        Войновська Іванна з дитиною ,вивезена у Казахстан 13 квітня 1940 р.
        Голіян Григорій з Борислава,вивезений у Харків.
        Гронь Едвард ,робітник,інтернований у перші дні війни.
        Гжеля Здіслав ,ареш. 25 червня 1941 р., замордований у Бориславі .
        Дзедзіна Едмунд ,робітник,ареш.22 червня 1940 р.
        Драган Дмитро з жінкою і дочкою Ярославою вивезені 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        Драган Петро син Дмитра,ареш. восени 1939 р.
        Жевуська Марія з дитиною ,вивезена 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        Жулкевич Лєшек ,вивезений 4 липня 1940 р. у глиб Росії.
        Журавчак Матвій зі Східниці,забраний 22 червня НКВД.
        Зарицький Степан ,ареш. взимку 1941 р., розстріляний .
        Ільницький Микола зі Східниці,забраний примусово як депутат-большевик.
        Калапунь Олекса ,ареш. 1 червня 1941 р. в Ясениці,сидів у Самборі.
        Камінський Віктор ,інженер,ареш. 20 жовтня 1939 р.,сидів у Дрогобичі,перевезений в Київ.
        Кафель Казимир ,ареш. 18 травня 1940 р.,сидів у Дрогобичі.
        Костиляк Едвард з Дрогобича,ареш. перед війною.
        Крисько Іван син Василя,ареш. 13 грудня 1939 р.,вивезений у Глибину Росії.
        Лабанців Іван ,робітник,ареш. у жовтні 1940 р.,сидів у Дрогобичі.
        Лейбич Григорій ,селянин,інтернований 27 червня 1941 р.
        Лещак Михайло з жінкою і дитиною ,вивезені у лютому 1940 р. у Свердловську обл.
        Лісовський Сень з Борислава,арештований 25 липня 1940 р. ,вивезений у Запоріжжя.
        Лютовський Юрій ,студент,ареш. 14 травня 1940 р. ,сидів у Самборі,вивезений у невідомому напрямку.
        Мазур Ольга ,ареш. за перехід кордону біля Перемишля.
        Мор Йозеф ,німець,забраний з праці 25 червня і вивезений НКВД.
        Мурин Франц ,учень,ареш. у Львові,пропав без вісти.


        Намачинський Дмитро з Млинків,ареш. у лютому 1940 р. у Дрогобичі.
        Оначишин Іван ,ареш. 24 червня 1940 р.,студент,сидів у Самборі,10 червня вивезений на Схід.
        Осередчук Юліян ,учитель,ареш. у жовтні 1940 р.
        Паньків Теодор ,забраний підступом до Дрогобича,нібито до райспоживспілки 10 червня 1941 р.,не вернувся.
        Пелехач Михайло ,правдоподібно, з Дрогобича,сидів у Бориславі.
        Пилип’як Михайло зі Ступниці,ареш. 27 березня 1941 р.,сидів у Стрию.
        Ретерман Олександр ,урядник,ареш. 21 жовтня 1940 р.,сидів у Дрогобичі.
        Риботицька Зеновія з дитиною ,вивезена 22 травня 1941 р.
        Свищ Володимир ,забраний 22 червня,перебував у Бориславі ще 23 червня.
        Свищ Богдан зі Східниці,ареш. 22 червня і вивезений НКВД у Борислав,де був ще 23 червня,відтак перевезено його в Дрогобич.
        Свищ Ярослав ,зі Східниці,сидів у Бориславі.
        Соляник Володимир,учитель,ареш. у Кропивнику Старім 22 червня 1941 р. і замордований НКВД 26 червня у Нагуєвичах.
        Соляник Михайло ,службовець з Кропивника Старого,,ареш. 17 листопада 1940 р. у с. Ясинці коло кордону,до 12 січня 1941 р. сидів у Сколім,,потім - у Дрогобичі,,4 травня 1941 р. вивезений у невідомому напрямку.


                                              (далі буде)
                  
       
                  
                  
           
     
  • 22:09 05.07.2009
    0 0

                                              (продовження)


        Стеценко Ігнатій ,емігрант з Хорола (Полтавщина),ареш. з початком приходу червоної влади.
        Стеценко Катерина з дітьми: Тетяною,Любомирою,і сестрою Шур Євдокією ,вивезена 13 червня 1940 р. у Казахстан.
        Сулюк Едмунда ,вивезена 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        Томин Іван забраний 22 червня НКВД.
        Фроникевич Осип з родиною вивезені 12 лютого 1940 р. в Омську обл.
        Харват Бубі забраний з праці 25 травня і вивезений НКВД.
        Харват Карло з жінкою,німці,ареш. у вересні 1940 р.,сиділи у Самборі.
        Чоснович Роман ,арешт. у жовтні 1939 р.,вивезений.
        Шлямп Йосип ,німець,робітник,ареш. 22 червня 1941 р.,вивезений у Дрогобич.
        Шлямп Іван ,робітник,ареш. 22 червня 1941 р.,вивезений у Дрогобич.
        Шурек Осипа з дітьми Софією і Уршулею ,вивезені 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        Шурек Тадей ,ареш. 22 березня 1940 р.,сидів у Дрогобичі.
        Ямро Франко і Теофілія ,вивезені 13 квітня 1940 р. у Кустанай.
        Янів Осип ,робітник, ареш. у жовтні 1939 р.
        Янів Павлина з матір’ю ,вивезена 13 квітня 1940 р. у Казахстан.
        Янушкевич Микола ,ареш. 17 жовтня 1939 р.,вивезений у Калінінську обл.
        Яворецька Осипа з дітьми,вивезена 13 квітня 1940 р. у Сибір.
        Яворецькі Осип і Чеслав ареш. 18 лютого 1940 р.,сиділи у Києві.
        Ярошевський Юрій ,учень,ареш. 19 лютого 1940 р.
        Ярошевський Казимир ,59 літ,каліка,ареш. у жовтні 1939 р.,вивезений у Кіровську обл.
        Блажкевич Марія ,робітниця з Дрогобича,вивезена у березні 1940 р. на Кавказ.
        Дяків Степан з Летні,ареш. 3 липня 1940 р.,перебував у Медвежоборську.
        Лавдир Онуфрій з Летні,ареш.3 липня 1940 р.,перебував у м.Соляні (Азербайджан)
        Лисик Петро з Летні,ареш. 10 березня 1941 р.,вивезений на Харківщину.
        Фігура Іван ,ареш. 15 жовтня 1940 р. при переході границі.
       

                   Зі Стебника:


        Губицький Іван ,ареш. у 1941 р.,сидів у Самбірській тюрмі.
        Гук Павло з родиною , вивезений 22 травня 1941 р.
        Івасівка Осип з жінкою і сином Михайлом вивезені 22 травня 1941 р. у Новосибірськ.
        Мороз Юрко з жінкою і сином Михайлом вивезені 22 травня 1941 р.
        Онисько Михайло ,ареш. 1941 р.,сидів у Самбірській тюрмі.
        Онисько Петро ,ареш. у 1941 р.,сидів у Самбірській тюрмі.
        Онисько Розалія ,вивезена 22 травня 1941 р.
        Яньо Богдан з родиною ,вивезений 22 травня 1941 р.
        Мґр.Микитин Степан ,інспектор шкільний зі Славська,ареш. 30 квітня 1941 р. і перевезений до Дрогобича.
        Зельнка Стах зі Старого Села,ареш. у жовтні 1940 р.,перебував у Стрийській тюрмі.
        Недвідек Іванна з Дрогобича,вивезена 23 травня 1940 р.,перебувала у Турткулі.

       Вільне слово (Дрогобич), 1941, ¹7 - ;¹, 23 лип. - 15 жовт.                                   
     
  • 23:16 05.07.2009
    0 0
     
  • 05:06 06.07.2009
    0 0

                                             ¹ 107

                                                   13 грудня 1941 р.

       ІНФОРМАЦІЯ "ЧИЇ ДІТИ?"

        3 грудня 1940 р. станіславські енкаведисти привезли до дитячого садка у Коломиї (вул. Ратушева,72) 10 дітей,а 21 грудня з Городенщини п’ятеро дітей у віці від 1 - 3 років,без жодних документів,які могли б вказати,як ці діти називаються,хто їх батьки і звідкіля вони.
       Прізвища та імена цих дітей списано на підставі різних принагідних папірчиків та на підставі того,що про них могли сказати самі вихованці першого дня по втечі большевиків з Коломиї. Подаємо список цих дітей:
       1) Горкавчук Микола
       2) Доскакевич Михайло
       3) Филип Юрко
       4) Желізняк Юрко
       5) Данильчук Роман
       6) Данильчук Віра
       7) Гриць Івась
       8) Шварц Ганс
       9) Шварц Іда
    10) Липецька Ірина

        Данильчук Роман помер першої ж ночі по приїзді до Коломиї. Він і його сестра Віра походять,правдоподібно, з Рогатинщини.
        Липецьку Ірину забрала її мати 28 грудня 1941 р. Довідавшись з часопису "Воля Покуття", що в Коломиї є забрані енкаведистами діти,вона приїхала з Маріямполя. Жінка довго ходила від ліжечка до ліжечка,поки пізнала дитину,бо вона за півтора року підросла і змінилася.Нещасна мати розповідала,що вона не могла заплатити поставки,тому більшовики вивезли її в Росію на примусові роботи,а дитину від неї забрали невідомо куди.
        Ганс та Іда Шварци - братчик і сестричка. Сестричка старша,говорила по-німецьки.
        Гриць Івась казав,що його мама і тато в школі,та їх дідусь також в школі...Він був убраний у кращий одяг,у зеленому капелюшку і зелених ручної роботи шкарпетках.
       Подаємо список дітей,що їх привезло НКВД до Коломиї з Городенщини. Ці діти без жодних документів.Вдалося тільки записати їх імена,а саме:
       1) Хлопчик Володко
       2) Дівчинка Маруся І
       3) Дівчинка Маруся ІІ
       4) Дівчинка Олена
       5) Дівчинка Ганнка
       Дівчата Оленка і Ганка ,правдоподібно, сестри і їх прізвища,здається Володек (?).
       4 травня 1941 р. з дитячого садка у Станіславові привезено до Коломиї ще групу дітей.Їх список:
       1) Гіттер Альфред ,син Карла
       2) Федорчук Софія з Жаб’я
       3) Мазурак Марія
       4) Бурштинська Іванка
       5) Помєтлав Осип
       6) Безкевич Володимир
        З Станіславова,вул. П.Скарги,10.
       7) Лазарчук Станіслав
       З Станіславова,вул. Ринок,22.

       Ці діти тепер в Коломийському садку (вул. Ратушева,72),якого управителькою є п.Сухолиткова.Вони під опікою п. бурмістра Меннеля,живуть у достатку і виховуються в любові і відданості до свого народу,ждуть, коли батьки заберуть їх додому.

       Вільне слово (Дрогобич),1941,¹ 68,13 груд.                        
     
  • 09:15 07.07.2009
    0 0

                                               ¹110

         СПИСОК УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН З ЧОРТКІВСЬКОГО ПОВІТУ,АРЕШТОВАНИХ БОЛЬШЕВИКАМИ ЗА ЧАС ЇХ ДВОРІЧНОГО ПАНУВАННЯ

            Листопад - грудень 1941 р.,січень - лютий 1942 р.

       Нижче містимо список тих українців,що були заарештовані большевиками і доля яких досі невідома,за винятком тих, що,правдоподібно, були розстріляні в Умані. У списку подаємо прізвище,та ім’я,дату народження,місце походження.
       
        З Чорткова:

        Баран Василь (1898 р.)
        Мірус Іван (1915 р.)
        Маньовський Роман (1913 р.)
        Южда Григорій ( 1924 р.)
        Бабій Стефанія (1923 р.)
        Філь Михайло ( 1899р.)
        Дзьоник Петро (1905 р.)
        Дзьоник Софія ( р. н. невідомий)
        Юрчинська Надія
        Юрчинський Юрій
        Гуцал Ярослав
        Олійник Петро
        Головівський Орест
        Старак Володимир
        Сось Степан
        Пеликівна Леонтина
        Літинська Євгенія
        Білинський Іван
        Ільницький Володимир
        Телепко Іван
        Кужіль Михайло
        Марковський Михайло .

         З Білого:

        Провальний Іван (1922 р.)
        Третяк Володимир (1919 р.)
        Байдужий Михайло
        Байдужий Андрій
        Мазур Степан
        Мазур Анна
        Кульба Петро
        Криса Семен .

        З Шидлівців:

        Гута Володимир ( 1901 р.)

        З Швайківців:

        Процьків Роман (1922 р.)
        Іванців (1904 р.)

        З Улашківців:

        Гановський Михайло (1916 р.)
        Гановський Василь (1923 р.)
        Зазуляк Петро (1902 р.)
        Дзюба Євстахій (1920 р.)
        Дзюьа Ярослав (1923 р.)
        Кишкан Іван (1912 р.)
        Дрогомирецький Лев (1913 р.)
        Солтис Володимир (1912 р.)

        З Білобожниці:

        Шевчук Павло
        Заячківський Антін
        Шегедин Іван
        Полутранко Петро
        Старак Іван
        Підвисоцький Михайло
        Юрчишин Іван
        Савчик Микола
        Пилявський Теодозій .

        З Рідодубів:

        Довбенька Микола (1919 р.)
        Огаль Тома
        Бриндьо Василь (1915 р.)
        Назар Іван (1924 р.)
        Козар Яків
        Зарівний Степан (1922 р.)
        Цюпка Павло (1923 р.)
        Цюпка Тимко (1892 р.)
        Огаль Яків (1906 р.)

        З Хом’яківки:

        Осадца Осип (1917 р.)
        Осадца Осип (1919 р.)

        З Угрині:

        Межиброцький Павло (1910 р.)
        Кобзар Осип ( 1911 р.)
        Штира Северин (1898 р.)
        Бегар (1897 р.)
        Лесів Петро (1922 р.)
        Дутка Богдан (1922 р.)

        Зі Звиняча:

        Онищук Василь (1924 р.)
        Килярський Микола (1921 р.)
        Градовий Степан (1900 р.)
        Грицак Михайло (1921 р.)

        З Росохача:

        Пирожак Сава (1888 р.)
       
        Зі Скородинців:

        Василів Степан (1903 р.)
        Лис Степан (1906 р.)
        Футра Микола (1907 р.)
        Савіцький Андрій (1906 р.)
        Пелехатий Антін (1923 р.)
        Фількевич Микола (1920 р.)
        Солецький Антін (1919 р.)
        Шевців Григорій (1920 р.)
        Пищик Василь
        Чайка Іван (1890 р.)
        Калабух Петро (1897 р.)

                                               (далі буде)    
           

                      
                  
           

                      
          
               



                                                     
     

«Розкрилася земля і показалося пекло» (Злочин Москви у Вінниці)

Наші Друзі: Новини Львова