Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 11 грудня 2019 року

«Розкрилася земля і показалося пекло» (Злочин Москви у Вінниці)

Переглядів: 109909
Додано: 04.11.2006 Додав: Sviatoslav  тем: 23
Hi 0 Рекомендую 2 Коментарі: 339
 • 15:10 16.09.2009
  0 0
  До: забу - #177174

  ... і ще "треба було думати, а не носитися з прапорами..." а ви в той час вже в Канаді були? Чи так само носилися з прапорами? А може думали? І що вам то думання дало? Поїхали ж "внуків бавити"...
   
 • 21:20 17.09.2009
  0 0
      
     До: Гіта: -#180456

     Я тут уже давно піднімав це питання, але Ви, Гіта, праві всім тут вся політика до одного місця. Навіть відпадає охота ритися в моїх повідомленнях, які піднімали цю проблему. А суть у тому, що газета "Трускавецкая здравница" опублікувала статтю редактора І.Сусюка (нині вже покійного), в якій йшлося, що Віктор Бурлаков, колишній проректор господарської частини Дрогобицького педінституту на чомусь прокрався і контора захистила свого працівника від суду, а тимчасово влаштувала його столярем в санаторій. Там і знайшов його керівник Руху В.Чорновіл, призначивши Бурлакова(капітана КҐБ) завідувати кадрами руху - головою секретаріату Руху. Бурлакова обирають головою Трускавецької міської ради, але він "активно" працює в русі,роботу голови переклав на свого заступника Матолича і невдовзі ми, Трускавчани почули, що наш голова міста очолив відділ "К" СБУ з присвоєнням чину полковника. Хто його туди рекомендував не відомо до сьогодні. Очолюючи секретаріат руху цей пан не тільки мав нагоду знати всі кадрові таємниці, але й "зарибнив" Рух своїми агенами де тільки міг. Та це і видно по тому хто і як працював в Трускавецькій міській раді.
     Тепер відзначалося 18 років зі створення Руху. Про Вітю Бурлакова забули згадати. А носитися з прапорами разом з Бурлаковим було зовсім безпечно, ніхто ніяких неприємностей не мав.
   
 • 21:36 17.09.2009
  0 0

     До: Гіта -#180456

      
  Цитата:
  А про "очевидні речі", котрі ви мені "не останній людині" мусите пояснювати "з-за кордону", то помиляєтеся, я якраз остання - культура, мистецтво ніколи в цій країні не були перші. І не треба мені з-за кордону шось пояснювати.


     Мені постійного дорікають з України (на форумі), що я не "володію ситуацією" в Україні. Помиляєтесь, бо я майже кожного року приїзджаю в Україну , коли на 6 місяців, коли на два-три. А крім цього щоденно в телефонних розмовах чую, як стогне моя багаточисельна родина, тому і мені не потрібно з України щось пояснювати.
   
 • 21:53 17.09.2009
  0 0

     До: Гіта -#180459

  В "той час" я теж кричав: прапор на раду, їздив на акції Руху в Київ, а пізніше, до 2002 року воював з "бурлаковцями" в Трускавецькій міській раді. Але всі наші мітинги, народні віча, депутатські звернення, судові позови завершились нічим. Нас підтримували старші радикали, молодь кинулась за границю, на базари, в Польщу, а контора розкрадала майно, землю, маючи 100% підтримку в судах, міліції, прокуратурі і в міській Раді наша фракція робила депутатські запити, які осідали в цих структурах.
     А внуків я не їхав бавити , бо їх ще не було. Хотів поїхати другий раз в гості до дочки, а мені в канадській амбасаді відмовили, хоча попереднього разу я не порушив канадських законів і повернувся вчасно. Тоді дочка сказала: не хочуть пускати з візитом - оформимо спонсорство. Можу жити в Україні до шести місяців і в Канаді.   
   
 • 22:15 17.09.2009
  0 0
  До: забу - #177322

  От самі кажете, щоб ми не робили, а воно чогось прити нас обертається. Чому? Може справді влада така, якої народ заслуговує?
   
 • 00:31 21.09.2009
  0 0

      
  Цитата:
  ми не робили, а воно чогось прити нас обертається. Чому?


     Тому, що зневага до закону - "простих, кривих","народних" депутатів, суддів, міліції і всіх решта...
   
 • 01:17 21.09.2009
  0 0

                                                                 ¹ 177

  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОЇ УЧАСНИЦІ КАРАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ ЗАВІДУЮЧОГО ОЩАДНОЮ КАСОЮ ПОНИКОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ КУЦЕКОБИЛЬСЬКОЇ ЛЮБОВІ ВАСИЛІВНИ

                                                       8 березня 1946 р

  НА ЗАВЕДУЮЩУЮ СБЕРКАССОЙ ПОНИКОВЕЦКОГО РАЙОНА ТОВ, КУЦЕКОБЫЛЬСКУЮ ЛЮБОВЬ ВАСИЛЬЕВНУ                                           ХАРАКТЕРИСТИКА

     Куцекобыльская Л.В., 1022 г.р., уроженка с. Максимовка В. Высоцкого района Кировоградской обл., Член ВЛКСМ с 1940 г., из крестьян-бедняков, украинка, образование неполное среднее, работает зав. сберкассой Пониковецкого р-на с января 1945 г. и одновременно работает секретарем первичной комсомольской организации райисполкома. Тов.Куцекобыльская, работая в районе, принимает активное участие в ликвидации банд укр.-нем.-их националистов, а именно: в январе 1946 г. ею был задержан в с. Чепели ученик Вегера, который расклеивал бандеровские листовки. В результате показаний Вегеры был раскрыт схрон в этом же селе. В схроне было убито 7 бандитов, среди них - кущевой "Хмара", роевой "Клим", "Скала", "Яворский", Боровинский; личность двоих не установлена. Взято живыми 3 человека: "Чайка", "Дунай", "Орел". Изъято оружия: 1 пулемет, 6 автоматов, 5 винтовок. Захваченые живыми бандиты помогли отряду лейтенанта тов. Пикман ликвидировать полностью чету "Соловейка" - 27 человек.
     Тов. Куцекобыльская принимала активное и непосредственное участие в бою с оружием по ликвидации боевка "Хмара". В мае 1945 г. тов. Куцекобыльская вела бой с бандою в с. Кадлубийско Пониковецкого р-на, в результате была ранена осколком гранаты, брошенной бандитами.
     Тов. Куцекобыльская принимает активное участие в проведении хозяйственно-политических мероприятий в районе.

     Секретарь РК КП(б)У           Боровик

  Ручкою зверху дописано: "Медалью "За отвагу".

  Держархів Львівської обл. Ф. З п, оп, 1, спр. 559, арк. 165.
   
 • 01:34 21.09.2009
  0 0
  Бачив в тролейбусі таке оголошення,
  збирають дані для музейю репресій,
  там є телефон та інша інформація

   
 • 01:39 21.09.2009
  0 0

                                                              ¹ 178

  ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС І НКВД ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ, ЗАСТУПНИКА НАЧАЛЬНИКА КОНТОРИ ЗВ’ЯЗКУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПОПУДЬКА ІВАНА ПЕТРОВИЧА

                                                    8 березня 1946 р.

                                                    ХАРАКТЕРИСТИКА

     Попудько І.П., народження 1922 р., в с. Борки Зіньківського р-ну Полтавської обл., в сім’ї селянина-бідняка. Освіту має 7 класів, член ВЛКСМ з 1941 р. З початку війни 1941 р. по 1944 рік був в Червоній Армії, з жовтня 1944 року працює в Івано-Франківськомурайоні зам. нач. контори зв’язку по цей день. За час роботи в Івано-Франківському р-ні тов. Попудько проявив себе активним працівником, як по своїй основній роботі, а особливо з бандами укр.-нім.-их націоналістів. Будучи в спецбоївці з лютого по травень місяць 1945 року, при активній участі тов. Попудька ліквідовано бандбоївку районного проводу СБ "Вишня" . При сутичках з бандитами тов. Попудько ніколи не проявляв трусості, а своїм прикладом втягав останніх і завдання, які перед ним ставились, виконував акуратно.

     Секретар Івано-Франківського РК КП(б)У        Хархота

                                                    8 березня 1946 р.

     В горі від руки дописано: " За боевые заслуги"

  Держархів Львівської обл. Ф. Зп, оп, 1, спр. 559, арк. 138
   
 • 02:21 21.09.2009
  0 0


     А ще цікаво було якби СБУ зібрала б інформацію про тих залишків більшовицьких катів, що отримують українські військові пенсії за боротьбу проти незалежної української держави від незалежної держави України. Адже пенсіонерів з 1920 року народження і молодших, які катували і знищували людей за бажання мати незалежною Україну, ще предостатньо. За що вони мають у нашій державі інше відношення до них, ніж, скажімо, 90-річний Дем’янюк зі США?
   
 • 09:07 23.09.2009
  0 0

                                                              ¹ 179

  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ НКВС І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПІДПІЛЛЯ, НАЧАЛЬНИКА НОВО-ЯРИЧІВСЬКОГО РАЙЗЕМВІДДІЛУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТЕПАНЧЕНКА ІВАНА ДЕНИСОВИЧА.

                                                      8 березня 1946 р.

  ХАРАКТЕРИСТИКА НА ТОВ. СТЕПАНЧЕНКА І. Д.

     Тов. Степанченко І.Д., 1912 р.н., українець, з селян, службовець, член ВКП(б) з 1943 р., освіта нижча. За час Вітчизняної війни приймав участь у боях з німецько-фашистськими загарбниками на фронті, а пізніше в партизанському загоні. Нагороджений орденами: "Вітчизняна війна І ступеня", "Червона зірка", медаллю "Партизан Вітчизняної війни".
     Тов. Степанченко працює начальником Ново-Яричівського райземвідділу з серпня 1944 р. По прибутті на роботу в район був призначений командиром групи винищувального батальону, яка складалась з партійно-радянських працівників, і приймав активну участь у боротьбі з бандами укр.-нім.-их націоналістів. Приймав безпосередню участь у боях з бандитами в 23 операціях, в час яких було убито 27 бандитів і захоплено в полон 11. Тов. Степанченко приймав участь у викритті та ліквідації підпілля "ОУН". В боротьбі з бандитами виявив сміливість,рішучість, винахідливість.
     Відданий справі партії Леніна-Сталіна. Так само приймає активну участь у всіх проводимих міроприємствах по району.

     Секретар Ново-Яричівського РК КП(б)У             Петренко

  Ручкою зверху дописано: "Орденом "Красной Звезды".

  Держархів Львівської обл. Ф. Зп, оп, 1, спр. 559, арк. 177
   
 • 08:46 24.09.2009
  0 0

                                                              ¹ 180
  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ, ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ ВИКОНКОМУ ПО ДЕРЖЗАБЕЗПЕЧЕННЮ СІМЕЙ В/СЛУЖБОВЦІВ ПОНИКОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ШУНЯ АНТОНА ВАСИЛЬОВИЧА

                                                      8 березня 1946 р.

  ХАРАКТЕРИСТИКА НА ЗАМПРЕДСЕДАТЕЛЯ ИСПОЛКОМА РАЙСОВЕТА ДЕПУТАТОВ ТРУДЯЩИХСЯ ПО ГОСОБЕСПЕЧЕНИЮ СЕМЕЙ В/СЛУЖАЩИХ ПОНИКОВЕЦКОГО РАЙОНА ТОВ. ШУНЬ АНТОНА ВАСИЛЬЕВИЧА

     ШУНЬ А.В., 1910 г.р., уроженец с. Заболотцы Пониковецкого р-на Львовской обл., кандидат в члены ВКП(б)У с 1941 г., к/карточка ¹ 2358968, из рабочих, служащий, образование 4 класса начальной школы. Работает зам.председателя исполкома райсовета депутатов трудящихся Пониковецкого р-на по гособеспечению семей военнослужащих.
     Тов. Шунь со времени освобождения р-на от нем.-их захватчиков принимает активное участие по ликвидации банд укр.- нем.-их националистов и ОУНовского подполья. Тов. Шунь принимал непосредственное участие с оружием в руках по разгрому боевки "Хмара" в с. Чепели в январе 1946 г., в результате убито 7 бандитов, среди них кущовой "Хмара", роевой "Клим","Скала", "Яворский", Боровинский. Взято живыми 3 бандита - "Чайка","Дунай", "Орел". Изъято оружия: Пулеметов - 1, автоматов - 6, винтовок - 5. По данным тов. Шунь снято 10 человек нелегалов с ОУНовского подполья.
     Кроме того, тов. Шунь принимает активное участие в проведении хозяйственно-политических мероприятий в районе.

          Секретарь РКП(б)У                   Боровик

                                               8 марта 1946 г.

  Ручкою зверху дописано: "Медалью "За отвагу".

  Держархів Львівської обл. Ф. Зп, оп, 1, спр. 559, арк. 151
     
   
 • 09:10 25.09.2009
  0 0

                                                               ¹ 181

  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВД І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПІДПІЛЛЯ, ГОЛОВИ СІЛЬРАДИ с. ПІДЛІСКИ МАЛІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ГЕРМАНЮКА ВАСИЛЯ ЯКОВИЧА

                                                      9 березня 1946 р.

  ХАРАКТЕРИСТИКА НА ГОЛОВУ СІЛЬРАДИ с. ПІДЛІСКИ ТОВ. ГЕРМАНЮКА В.Я.

     Тов. Германюк В.Я., 1901 р.н., українець, безпартійний, походить із селян-бідняків, родом з с. Підліски Львівського району Львівської Обл. До Вітчизняної війни тов. Германюк працював головою сільради с. Підліски, в час німецької окупації працював робітником на торфорозробці в с. Жидатичі.
     З 27 липня 1946 року тов. Германюк працює головою сільради с. Підліски, з роботою справляється добре,. Тов. Германюк до роботи сільради залучив актив села чоловіків і жінок, організував роботу так, що сільрада рік у рік посідає перше місце в районі по виконанню всіх господарчо-політичних завдань.
     За час своєї роботи тов. Германюк оказав велику допомогу органам радянської влади по ліквідації укр.-нім-х націоналістів і учасників "УПА" і "ОУН" не тільки свого села, а сусідніх сіл, як Сетихіва, Стронятин, ін.
     З допомогою тов. Германюка у с. Підліски Малі забитий керівник Бойовки СБ Маслянюк, сам житель цього села, 4 бандита його бойовки явились з повинною зі зброєю. Заарештовано членів "ОУН" і "УПА" 8 чол., в числі яких Мороз Роман Васильович, розвідник, Дідик, зв’язіст та ін.
     По с. Стронятину і Сетихову з допомогою тов. Германюка викриті і ліквідовані бойовки в численості 44 чоловік, в яких були Хомняк Василь Петрович, політреферент редакції "УПА", Хомняк Степан Іванович, станичний, Богдан, керівник бойовки, та ін.
     Тов. Германюк приймає активну участь в політичному житті села.

     Секретар Львівського РК КП(б)У                  Луговий

  Ручкою дописано: "Медалью "За боевые заслуги"

  Держархыв Львывськоъ обл. Ф. Зп, оп, 1, спр. 559, арк. 153
   
 • 03:24 26.09.2009
  0 0

                                                               ¹ 182

  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС і НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ ІНСТРУКТОРА ОЛЕСЬКОГО РК КП(б)У ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ БЛІНОВА ПАВЛА ПИЛИПОВИЧА

                                                      9 березня 1946 р.

     ХАРАКТЕРМСТИКА НА ЧЛЕНА ВКП(б)У ТОВ, БЛИНОВА П,Ф,

     Тов. БЛИНОВ, член ВКП(б)У с 1943 г., в действующей Красной Армии с января 1942 г. по декабрь 1945 г., в РК КП(б)У с декабря 1945 г., в должности инструктора РК КП(б)У по кадрам. Дисциплинированный, к работе относится добросовестно. Ведет большую партийно-политическую работу среди населения. Принимает активное участие в борьбе с укр.-нем.-ми националистами.
     По его данным снят один схрон с вооружением. Сам лично убил 2 бандитов.

       Секретарь Олеского К КП(б)у             Кухаренко

  Ручкою дописано: "Медалью "За боевые заслуги"

  Держархів Львівської обл. Ф. Зп, оп, 1, спр. 559, арк. 154
   
 • 22:34 26.09.2009
  0 0

                                                               ¹ 183

  ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСНИКА КРИВАВИХ РОЗПРАВ НКВС І НКДБ НАД УКРАЇНСЬКИМИ ПІДПІЛЬНИКАМИ, ЗАСТ, ГОЛОВИ ВИКОНКОИУ БРОДІВСЬКОЇ РАЙРАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ДЕМЧЕНКА ІВАНА СЕРГІЙОВИЧА

                                                    9 березня 1946 р.

  ПАРТІЙНО-ДІЛОВА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ЧЛЕНА ПАРТІЇ ДЕМЧЕНКА І.С.

     Демченко і.С., 1911 р.н., українець, службовець, із селян-бідняків, освіта нижча, член партії з 1939 року, нагород не має. Працює у Бродівському районі з жовтня 1944 р. зам. голови виконкому райради депутатів трудящих по держзабезпеченню. З 1946 р. працює інструктором партії. Т. Демченко, як член партії, до дорученої роботи відноситься досить сумлінно, приймає активну участь у політичному житті району, багато працював і працює в селах по виконанню ряду господарських і політичних кампаній, особливо по викриттю укр.-нім.-х націоналістів. Т. Демченко робив не раз багатолюдні збори, де викривав суть їх зрадницької дії перед своїм народом. Це мало великі наслідки: виходили з повиною бандити.
     Т. Демченко сміливо завжди бував там, куди йому поручив роботу райком партії, зі зброєю активно приймав участь у боротьбі з укр.-нім.-ми націоналістами в селі Гримайлівка, де було вбито 9 бандитів, в с. Лагодові було убито 3 бандита, де приймав сам участь.
     Т. Демченко багато працює над собою, чесно виконує свої обов’язки і заслужено користується авторитетом серед районного активу.

     Секретар Бродівського РК КП(б)У                 М. Будник

  Ручкою зверху дописано: "Медалью "За боевые заслуги"

  Держархів Львівської обл. Ф. Зп, оп, 1, спр.559, арк. 160
   

«Розкрилася земля і показалося пекло» (Злочин Москви у Вінниці)

Наші Друзі: Новини Львова