Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 19 вересня 2020 року

«Розкрилася земля і показалося пекло» (Злочин Москви у Вінниці)

Переглядів: 114743
Додано: 04.11.2006 Додав: Sviatoslav  тем: 23
Hi 0 Рекомендую 2 Коментарі: 339
 • 08:32 01.09.2009
  0 0

                                                             ¹ 158

  СПЕЦПОВІДОМЛЕННЯ НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ НКВС ДРОГОБИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ГОЛОВІ ОБЛВИКОНКОМУ ПРО РОЗСЛІДУВАННЯ ВБИВСТВА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РУДКІВСЬКОГО РАЙВИКОНКОМУ І БУХГАЛТЕРА РАЙФІНВІДДІЛУ

                                                      26 грудня 1946 р.
                                                   Совершенно секретно

       Председателю облисполкома депутатов трудящихся Дрогобычской области   тов. Леженко

                                                          СПЕЦСООБЩЕНИЕ

     21 декабря с.г. в 17 часов в с. Подгайчики Рудковского р-на двумя вооруженными лицами, одетыми в форму военнослужащих убиты: зам. председателя райисполкома тов. Музыка Василий Михайлович - депутат Верховного Совета УССР и бухгалтер райфинотдела Кривишин Мирон Иосифович. Тт. Музыка и Кривишин выехали утром в с. Подгайчики для проведения регистрации переселенцев из Польши. Прибыв в с. Подгайчики, они остановились в квартире местной жительницы Сивак Магдалины, где и проводили регистрацию. После обеда на квартиру явились 2 неизвестных, одетых в форму военнослужащих, вооруженных автоматами и выстрелом в упор из пистолетов убили тт. Музыку и Кривишина, после чего скрылись.
     Проверкой на месте установлены следующие детали:
     а) тов Музыка в с. Подгайчики перепись проводил два дня подряд и оба дня останавливался на квартире у гражданки Сивак, которая является его знакомой.
     б) неизвестные вооруженные, совершившие убийство, говорили на русском языке.
     в) тов. Музыка при выездах в район пренебрегал охраной даже в тех случаях, когда ее ему предлагали.
     В порядке ответных мер задержано 38 человек жителей с. Подгайчики, из состава которых арестовано 6 человек, подозреваемых в соучастии в убийстве. Одновременно подготовлено 12 семей к выселению.
     Расследование продолжается.
     Первые данные об убийстве тов. Музыки и Кривишина говорили о том, что якобы таковое было совершено военнослужащими, вследствии чего до перепроверки сообщение о нем было задержано.

     Нач. управления НКВД Дрогобычской области генерал-майор   Сабуров

  26 декабря 1945 г.
  ¹ 02/1624
  г. Дрогобич

     Держархів Львівської обл. Ф. Р-2022, оп. 2, спр. 27, арк. 69
   
 • 02:03 02.09.2009
  0 0
  Цитата:
  неизвестные вооруженные, совершившие убийство, говорили на русском языке


  Тобто, можливо, української і не знали, не розуміли?

  Цитата:
  Одновременно подготовлено 12 семей к выселению


  Чи не росіян?
   
 • 06:26 02.09.2009
  0 0

     Сьогодні 70-річчя нападу фашистської Німеччини на Польщу.Меркель говорила, які жахи довелося пережити полякам під час фашистського вторгнення, ще раз вибачилася перед поляками. Путін засудив пакт Рібентропа-Молотова, проте не вибачився (РФ є правонаступниця СССР) за напад СССР на Польщу, а почав виправдовуватися, що і інші європейські країни, мовляв,теж укладали з фашистами угоди. Путін жодним словом не згадав ту жахливу різанину, що вчинили совєти в Україні і Польщі(факти наведені в даній темі).
   
 • 06:50 02.09.2009
  0 0
  Цитата:
  Віктор Суворов: Польщу поділили в Москві

  Віктор Суворов: Давайте я вам от що розкажу. Ось у Гітлера - червоний прапор, і у Сталіна червоний прапор. Гітлер будував соціалізм, і Сталін будував соціалізм. У Гітлера - чотирирічні плани, у Сталіна - п’ятирічні плани. У Гітлера - одна партія у влади, решта в тюрмі. І у Сталіна - одна партія у влади, решта в тюрмі. У Гітлера гестапо, у нас - НКВД. Там Гітлерюгенд, там комсомол. Сталіна називали вождем, Гітлера фюрером. Гітлер ходив у напіввійськовій формі, і Сталін теж. У Гітлера не було бороди, і у Сталіна не було бороди. Я питаю: в чому ж різниця? Я її знайшов. Різниця у формі вусів.

  Бі-Бі-Сі: Але ставлення до німецького фюрера і радянського вождя до й під час війни було дуже різним, у тому числі і з боку західних країн, чи не так? Тобто різниця ще і в тому, як на їхні дії дивилися та ж сама Британія та США?

  Віктор Суворов: Гітлер захопив половину Європи, і весь світ оголосив йому війну. Світ був проти Гітлера. Сталін захопив половину Європи, і весь світ аплодує йому! Гітлер влаштував в Європі концтабори, і Сталін влаштував в Європі концтабори, і нічого. Так, Сталін геніальний. Злий геній. Тут геній і злодійство поєдналися в одній особі.

  Бі-Бі-Сі: Тобто ми можемо говорити про те, що була певна самоцензура на Заході, викликана тим фактом, що Сталін був їхнім союзником у війні? Наприклад, інформацію про розстріл службовцями НКВД десятків тисяч поляків під Хатинню у Британії довго замовчували.

  Віктор Суворов: Звичайно. От Гітлер погана людина, а Сталін - ну дурник. От він боявся війни. Він боявся спровокувати...

  Бі-Бі-Сі: А до речі, справді часто пишуть, що Сталін боявся будь-яких дій чи рухів, які Гітлер міг би розцінити як провокацію. Чому він так боявся провокацій?

  Віктор Суворов: Нічого він не боявся провокацій. Якщо ми сидимо вночі і боїмося, що на нас нападуть вовки, то як тільки ми побачили вовчі очі, ми починаємо кричати і так далі. А якщо ми полюємо на вовків, то ми поводимося тихенько, щоб їх не злякати. Це позиція Сталіна: не злякати Гітлера.

  Бі-Бі-Сі: Вторгнення Німеччини в Польщу 1 вересня 1939 року стало наслідком пакту Молотова-Рібентроппа, який розділив так звані сфери впливу між Німеччиною та СРСР. Ваш погляд на цю угоду?

  Віктор Суворов: Часто порівнюють: ось була Мюнхенська змова в 1938 році, Великобританія і Франція віддали шматок Чехословачини Гітлеру. А наступного року був пакт Молотова-Рібентроппа. Але різниця ось яка: Великобританія і Франція прагнули миру. Вони хотіли укласти мир. А пакт Молотова-Рібентроппа - це пакт для того, щоб розв’язати війну. І це була пастка для Гітлера.

  Бі-Бі-Сі: Кажуть, що це це була ініціатива Гітлера, що він надіслав свого міністра закордонних справ до Москви, не будучи впевненим у реакції Сталіна на його пропозиції, а Сталін просто погодився на них.

  Віктор Суворов: Так, так, це, звичайно, ходова версія, так пояснюють, однак! Сталін зробив усе так, щоб Гітлер попросив його. Німеччина не мала ресурсів. Велика Британія і Франція з одного боку, з заходу, можуть блокувати Німеччину. З півдня Німеччина також блокована, бо Альпи, потім Середземне море, в якому британський флот, у Північному морі також. З трьох боків Німеччина оточена. А на Сході стоїть Сталін. І Сталін запрошує Велику Британію і Францію на переговори в Москву.

  Бі-Бі-Сі: Тобто ви кажете, що це запрошення двох західних сил до переговорів показало Гітлеру, що йому краще поспішити і самому запропонувати угоду?

  Віктор Суворов: Так. Тобто Сталін загнав Гітлера в кут. І Гітлеру нічого не лишалося робити, як прийти до Сталіна і сказати: ой, будь ласка, не домовляйся з Великобританією і Францією, давай з тобою будемо друзями. Сталін постачав Гітлеру залізну руду, бавовну - без неї не можна порох робити; свинець, вольфрам, молібден, хром, нікель. Без них воювати не можна. У Сталіна це все було, і він дав Гітлеру. Не можна було воювати без каучука. Сталін каже: я дам тобі каучук. А у нас немає його, так Сталін купував далеко-далеко, платив величезні гроші, а Гітлеру давав майже безкоштовно: ти тільки воюй.

  Бі-Бі-Сі: Тобто Сталін, за вашою версією, підтримував війну Гітлера в Німеччині, плануючи пізніше сам атакувати ослаблену війною Європу?

  Віктор Суворов: Правильно, і вся ідея у мене висловлена одним словом: криголам. По-польськи це буде "льодоламач". В Польщі, в Варшаві я заходжу в будь-який ресторан - мені там шампанське одразу ставлять. Там мене знають. Це дуже приємно.

  Бі-Бі-Сі: Згадавши Польщу, логічно поговорити і про Україну. Внаслідок пакту Молотова-Рібентроппа СРСР анексував частини Східної Польщі, які зараз належать Україні. Тобто Україну в її сучасних кордонах ми бачимо завдяки угоді між двома диктаторами. Ви вважаєте себе українцем - як ви ставитеся до цього факту?

  Віктор Суворов: Коли ми говоримо, що Україна існує в цих кордонах завдяки Сталіну, я з цим згоден. Проте ми повинні пам’ятати і про те, що завдяки Сталіну було знищено таку кількість українців, підірвано генофонд України, було знищено селянство - я вже не кажу про інтелігенцію, про українську релігію, знищення всіх церков і таке інше. Отож те, що злочинець Сталін зробив з Україною і те, що він зрештою там дав їй, це не може спокутувати тих страшних злочинів, які Сталін зробив проти України.

  Бі-Бі-Сі: Останніми днями з’явилася інформація про те, що нібито існував такий Український легіон, кілька сотень націоналістів з ОУН Мельника, які в 39 році в вересні перейшли словацький кордон у другому ешелоні німецького війська і йшли в напрямку до Львова. Є думка, що Абвер мав план: якщо Польща чинила б спротив, а СРСР не зайшов у Польщу, то Німеччина могла б організувати українське повстання з допомогою цих диверсантів і оголосила б про маріонеткову укр державу в 1939 році. за такого сценарію Сталін начебто мусив увійти в Польщу, щоб не допустити маріонеткової укранської держави під протекторатом Німеччини.

  Віктор Суворов: Справа в тому, що дії Сталіна тепер можна випрадовувати як завгодно. Проте давайте не забувати його стратегічну мету, давайте здагаємо ту пастку, яку він влаштував Гітлеру. Все, що ви кажете зараз, - це пояснення. Але глибинна мета Сталіна була зовсім інша. Був підписаний пакт Молотова-Рібентроппа, 23 серпня 1939 року. Пакт "про ненапад". І після цього був напад на Польщу. Це був пакт про початок Другої світової війни, тому що вони напали на Польщу, і одразу Великобританія і Франція оголосили Німеччині війну. Раз вони оголосили війну Німеччині, то це вже виходить європейська війна, а за Британією і Францією стоїть Америка. Тобто вже виходить світова війна. Так от давайте не забувати, що цей пакт було підписано не в Берліні, а в Москві. Гітлера там не було, там був Сталін. І Сталін обдурив Гітлера. В Москві розділили Польщу: ось, Гітлере, половина Польщі тобі - половина мені. Першого вересня починаємо. Добре! Гітлер починає першого вересня, третього вересня Великобританія і Франція оголошують йому війну. Опа! І все. Він уже виграти не може, бо за Британією і Францією стоїть Америка. Він уже програв війну. А Сталін каже - а я не готовий. Я боюсь. Гітлер розгромив Польщу, а після цього, 17 числа, Сталін каже - ой, тепер я готовий. І вступає в Польщу. Зразу почали шукати буржуазних націоналістів, одразу їх почали везти в Гулаг.

  Бі-Бі-Сі: Кажуть, що в 1939 році тікали з обох боків, і з територій, захоплених Німеччиною, і СРСР. І, зустрічаючись на кордоні, дивувалися: куди ви йдете?

  Віктор Суворов: Так-так. Я приводив оце порівняння, що в цього вуса, і в того вуса. Так от Гітлер, якщо так розібратися, нічого подібного до того, що зробив товариш Сталін, Голодомор, - нічого подібного Гітлер в Німеччині не влаштовував проти своїх людей. Гітлер вчинив страшні злочини проти тих, кого він вважав ворогами. Він знищував їх. А Сталін так: це вороги, їх знищуємо. А це - свої люди, їх також знищуємо. Ось що страшно.


     Ось така історія, яку ніяк не хочуть "переписувати" російські дядя вова і дядя діма.
   
 • 13:49 02.09.2009
  0 0
  дядя вова продемонстрував жест деякого хотіння
   
 • 22:54 02.09.2009
  0 0
  Цитата:
  Тут геній і злодійство поєдналися в одній особі


  Геній, бо дозволив собі знищувати геніальних непересічних ОСОБИСТОСТЕЙ? і докори ніякі внутрішні його не мучили... і совість... Чи була вона в нього взагалі?
   
 • 08:55 03.09.2009
  0 0

                                                              ¹ 159

  ДОНЕСЕННЯ КЕРІВНИЦТВА БІБРСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОМУ ОБКОМУ КП(б)У ПРО ДЕМОРАЛІЗАЦІЮ І ВІДМОВУ ВОЇНІВ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ БРАТИ УЧАСТЬ У ПРИДУШЕННІ УКРАЇНСЬКОГО ПОВСТАНСЬКОГО РУХУ

                                                           1945 р.
                                                       Сов. секретно

     Секретарю Львовского обкома КП(б)У               тов. Грушецкому

     Как Вам известно, Бобрский р-он поражен бандитизмом. За последнее время отмечены факты бандитских проявлений, вырвавших из наших рядов наилучших товарищей. Сил из числа воинских частей, дислоцирующихся в Бобрском р-не, достаточно для успешной борьбы с бандитизмом, если бы все подразделения включились активно в борьбу. Однако борьбу в основном ведут органы НКВД, НКГБ и советско-партийный актив, что же касается одной из основных вооруженных сил, находящихся в нашем р-не, Воинская часть ¹ 34004 ( она же и 92476), дислоцирующихся в с. Романово, от борьбы с бандитизмом отстранилась, якобы по указанию полковника Якушева.Последнее время командир указанной части тов. Смык категорически отказался в помощи району вблизи лежащих селах Романоо,Пидьярково, Селиски, Николаев, Городиславичи.
     Как характерные безобразия, от которых отмечаем следующее:
     1. 12 мая 1945 г. бригада по выполнению задания о реализации госзайма во главе с уполномоченным СНК СССР по заготовкам, орденоносцем т. Климко и членами бригады зав. РЗО т. Кучер, зоотехником Ярмольской, обратились за вооруженной помощью при поездке в с. Николаев. На основании указания Якушева зам. командира части Голубев отказал им в этом. В результате вооруженная бандитская шайка убила этих товарищей.Четыре часа наши вели бой с неравными силами и, только тогда, когда товарищи были убиты, воинская часть выслала небольшой отряд, но бандитов не было, возвратились обратно.
     При нашем приезде, при обращении к Голубеву поехать в Николаев, последний грубо отказал, опираясь на указания Якушева.
     Необходимо отметить, что не только они отказывают району. Был случай в апреле месяце, командованием части было послано 9 бойцов во главе с лейтенантом-орденоносцем за сеном в с. Пидьяркив, отстоящим от фильварка в 1,5 км. На эту группу напала банда, завязалась перестрелка. Подкрепление не было выслано. В результате ихних же бойцов побито 6 человек, а трем лишь удалось бежать через другие села. Можно привести и так же аналогичный факт:
     В с. Городиславичи от этой части в марте месяце были посланы 12 бойцов. Охранения выставлено не было. Бандитами уничтожено 9 бойцов, сожжен дом, в котором оставались бойцы, и только троим удалось спастись, а подкрепление выслано не было. В мае месяце бандой сожжен ряд построек фильварка.
     Наряду с этими фактами в подразделении отличаются факты разложения,пьянства, хулиганства.
     1. 10 мая 3 пьяными бойцами этой части в гор. Бобрка брошена граната на центральной улице прямо в толпу детей, в результате убит сын одного рабочего - школьник 8 класса.
     2. 1 мая 1945 г., в день празднования, сам Голубев избил гранатой по голове председателя Бобрского райсоюза тов. Котелкина (чл. ВКП(б)).
     3. В этом же мае месяце бойцом из пулемета был ранен командир подразделения Смык.
     4. Примерно 6 мая два бойца ушли без разрешения командования в с. Стоки, отстоящем в 12 км от расположения части, перепились, начали стрелять друг в друга, в результате, где сами бойцы делись, неизвестно. Их нет до сих пор, а один из командиров, лейтенант Жуков, ввалился в исключительно пьяном виде в кабинет нач. НКГБ с заявлением, что его бойцы пропали в с. Стоки.
     Таким образом, когда воевать с бандитами, воинское подразделение, стоящее в с. Романово, неспособно, опираясь на указания Якушева и занятость посевной компанией, проявляют трусость в борьбе с бандой, и не исключена возможность, что при таком положении они будут сами биты бандитами.
     Сообщая о выше изложенном, просим Ваших указаний вышестоящему командованию о наведении большевистского порядка в воинском подразделении ¹ 92476, стоящем в с. Романово, и включение его в активную борьбу с бандитизмом.

          Секретарь Бобрского КП(б)У                      Рубан
  Председатель райсовета депутатов Трудящихся              Омельченко
     Нач. Бобрского РО НКГБ майор госбезопасности          Вихнич
     Нач. Бобрского РО НКВД ст. лейтенант госбезопасности Сенич

  Держархів Львівської обл., Ф. Зп, оп. !, спр. 222, арк. 93-94
   
 • 08:37 04.09.2009
  0 0

                                                                ¹ 160

     ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ НКВС І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПІДПІЛЛЯ СТАРШОГО АГРОНОМА ЗЕМЕЛЬНОГО ВІДДІЛУ РАДЕХІВСЬКОГО РАЙВИКОНКОМУ ІВАНЧЕНКА МИКОЛИ ВАСИЛЬОВИЧА

                                                       7 лютого 1946 р.

     ХАРАКТЕРИСТИКА СТАРШЕГО АГРОНОМА РАДЕХОВСКОГО ЗЕМЕЛЬНОГО ОТДЕЛА
              ТОВ. ИВАНЧЕНКО НИКОЛАЯ ВАСИЛЬЕВИЧА


     Тов. Иванченко Н.В. родился в 1918 г., происходит из крестьян, б/партийный, украинец, образование среднее. С 1944 г. работант старшим агрономом земельного отдела Радеховского района. Тов. Иванченко к своей работе относится добросовестно, уделяя много внимания земельным комиссиям сел, а также земельным вопросам для крестьян, пользуясь большим авторитетом. Помимо своей основной работы тов. Иванченко Н.В. выполняет поручения райкома партии как уполномоченный по селу Мукани. Проводя работу в селе Мукани по обеспечению выполнения заданий партии и правительства сумел показать себя достойным и честным беспартийным большевиком в борьбе с оуновским подпольем и бандитами. В селе Мукани тов. Иванченко 14 мая 1945 г. убил заместителя командира районной боевки и ранил руководителя этой боевки бандита Никона Петра и доставил его в органы НКВД. Все это происходило в сложной напряженной обстановке борьбы с бандитизмом.
     Тов. Иванченко как ранее,, а также в настоящем является уполномоченным по селу Мукани, с такой же энергией проводит работу по ликвидации банд и Оуновского подполья. Предан партии Ленина-Сталина и социалистической Родине.

       Секретарь Радеховского РК КП(б)У                      Канивец

     Ручкою зверху дописано: "Медалью "За отвагу".

  Державний архів Львівської області, Ф. Зп, оп. 1, спр. 559, арк. 159
   
 • 08:55 05.09.2009
  0 0

                                                              ¹ 161

     ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС І НКДБ
  ПРОТИ УКРАЇНСЬКИХ ПОВСТАНЦІВ, ЗАВІДУЮЧОГО ОЩАДКАСОЮ ЖОВКІВСЬКОГО РАЙОНУ БИКОВСЬКОГО МИХАЙЛА ПАВЛОВИЧА

                                                    7 березня 1946 р.

  ХАРАКТЕРИСТИКА НА ЗАВІДУЮЧОГО РАЙОЩАДКАСОЮ ТОВ. БИКОВСЬКОГО М.П.

     Тов. Биковський М.П., 1910 року народження, руський, освіта нижча ,
  член ВКП(б) з 1939 року, в Жовківському районі працює з вересня 1944 року, до виконання службових обов’язків відноситься сумлінно, фінансові плани по райощадкасі систематично виконує, за що неодноразово одержував преміяльні вознагородження від обласного управління ощадкас.
     Тов. Биковський приймає також активну участь в громадській роботі, як уповноважений райкому КП(б)У в селах району проводить масово-політичну роботу серед селян, під час виборів до Верховної Ради СРСР тов. Биковський був секретарем дільничої виборчої комісії в с. Мокротин, де домігся позитивних наслідків голосування за кандидатів до Верховної Ради СРСР.
     Також тов. Биковський приймає активну участь в боротьбі проти залишків українсько-німецьких націоналістів. Під час нападу бандбоївки на радянсько-партійний актив в серпні 1945 року в с. Мокротин тов. Биковський, переслідуючи тікаючого бандита, забив його з гвинтівки.
     РК КП(б)У просить представити тов. Биковського М.П. до урядової нагороди, як активного учасника боротьби з українсько-німецькими націоналістами.

       Секретар Жовківського РКП(б)У               Ф.Кірста
  7 березня 1946 р.
      Ручкою зверху дописано: "Медалью "За отвагу".

  Держархів Львівської обл. Ф.Зп, оп. 1, спр. 559, арк. 147
   
 • 10:01 05.09.2009
  0 0

                                                                ¹ 162

     ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ НКВС І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПІДПІЛЛЯ ДИРЕКТОРА ЖОВКІВСЬКОГО ХАРЧПРОМКОМБІНАТУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ БЛАГОВІСНОГО ІВАНА ВАСИЛЬОВИЧА

                                                    7 березня 1946 р.

     ХАРАКТЕРИСТИКА НА ДИРЕКТОРА РАЙХАРЧПРОМКОМБІНАТУ ТОВ, БЛАГОВІСНОГО І.В.

     Тов. Благовісний Іван Васильович , 1912 року народження, українець, член ВКП(б) з 1932 р., освіта нижча . У Жовківському районі тов. Благовісний працює з вересня 1944 р., на роботі організаційні здібності проявляє недостатньо, що правда пояснюється це низьким рівнем його загальної і політичної освіти . У громадській роботі тов. Благовісний приймає активну участь, також активно веде боротьбу з рештками українсько-німецьких націоналістів.Під час перебування тов. Благовісного уповноваженим РК КП(б)У у с. Добросин за його ініціативи і особистої участі викрито і ліквідовано бандбоївку в кількості 5 чол. на чолі з сотенним Брухом. Під час підготовки і проведення виборів до Верховної Ради СРСР тов. Благовісний працював по с. Мокротин як довірена особа, де    проводив добре агітаційну роботу серед виборців і домігся позитивних наслідків голосування за кандидата до Верховної Ради СРСР .
     РК КП(б)У просить представити тов. Благовісного І.В. до урядової нагороди як активного учасника боротьби з українсько-німецькими націоналістами.

       Секретар Жовківського РК КП(б)У                   Ф. Кірста

     Ручкою зверху дописано: "Медалью "За боевые заслуги"

  Держархів Львівської обл. Ф. З п, оп. 1, спр. 559, арк. 114
   
 • 21:21 05.09.2009
  0 0

                                                               ¹ 163

     ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС І НКДБ
  ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО ПІДПІЛЛЯ ГОЛОВИ БІБРСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОСОВІАХІМА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ КРИВОРОТОВА ВАСИЛЯ ОЛЕКСІЙОВИЧА

                                                      7 березня 1946 р.

     ХАРАКТЕРИСТИКА НА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ БОБРСКОГО РАЙОННОГО СОВЕТА ОСОВИАХИМА ТОВ. КРИВОРОТОВА ВАСИЛИЯ АЛЕКСЕЕВИЧА

     Работая преседателем Осовиахима, тов. Криворотов вместе с этим совместно с работниками НКВД,НКГБ вел активную борьбу по ликвидации бандитизма и за время 1945 года он принимал участие более чем в 20 чекистских войсковых операциях, в результате которых ликвидировано более 100 человек бандитов.
     При ликвидации бандбоевки "Горностая" и "Беды" в с. Звенигород 6 мая и 19 декабря 1945 г. тов. Криворотов сам лично убил 4 бандитов, вскрыл более 9 схронов, которые им же и были взорваны.
     Пребывая на операциях, тов. Криворотов, несмотря на свои ранения в Отечественной войне, показал себя, как выносливый боец, знающий технику борьбы. При его личном участии и работников Бобрского райвоенкомата был пойман харчевой сотни "Полтавци" бандит по кличке "Дядя", который в процессе следствия дал ценные показания, на основе которых органами НКВД, НКГБ удалось полностью ликвидировать бандбоевку, руководимую бандитом "Калиной", насчитывающую до 30 человек.
      Секретарь Бобрского Райкома КП(б)У                    Рубан
                                                       7 марта 1946 г.

     В кінці тексту характеристики олівцем дописано: "рожд. 1916, русский,служащий, 7 кл. образование" ,место рождения МССР, г. Кузьмо-Демянск*, с 1945 - января. - на должности
     * текст не чіткий

  Рукою зверху дописано: "Медалью "За отвагу".

  Державний архів Львівської обл. Ф. З п, оп, 1, спр. 559, арк. 99.

   
 • 23:19 06.09.2009
  0 0

                                                                ¹ 164

  ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ НКВС І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПІДПІЛЛЯ СЕКРЕТАРЯ ГОРОДОЦЬКОГО РК КП(б)У ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЛІСОВОГО ВАСИЛЯ ІВАНОВИЧА

                                                      7 березня 1946 р.

  ХАРАКТЕРИСТИКА НА ЧЛЕНА ВКП(б) ТОВ. ЛІСОВОГО В.І.

     Лісовий Василь Іванович 1907 р. н., українець,освіта середня, член ВКП(б) з 1932 року, партквиток ¹ 3825740, працює секретарем Городоцького РК КП(б)У по кадрах. За час своєї роботи секретарем РК КП(б)У по кадрах, крім основної роботи активну участь приймав у боротьбі з бандами укр-нім-х націоналістів. В зиму 1944-45 р. був райкомом КП(б)У затверджений політробітником рухомої групи РВ НКВС, яка провела велику роботу по знищенню бандитів. Рухома група РВ НКВС настигла сотню бандитів і 35 бандитів були побиті. Тов.Лісовий брав безпосередню участь у боях по знищенню бандитської сотні і переслідував банду і в районах Дрогобицької області. Крім того тов. Лісовий приймав і приймає активну участь майже у всіх операціях проводимих в районі по знищенню банд укр-нім-х націоналістів.

  Секретар Городоцького РК КП(б)У                        Шпитяк

  Ручкою зверху дописано: "Орденом "Красной Звезды"
  Держархыв Львывськоъ обл., Ф. з п, оп. 1, спр. 559, арк. 199
   
 • 03:16 07.09.2009
  0 0

                                                                ¹ 165

  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС І НКГБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКИХ ПОВСТАНЦІВ, ЗАВІДУЮЧОГО ОБЛІКОМ СОКІЛЬНИЦЬКОГО РАЙКОМУ ЛКСМУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НЕМ’ЯТОГО ВОЛОДИМИРА ПЕТРОВИЧА

                                                      7 березня 1946 р.

     ПАРТІЙНО-ДІЛОВА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ТОВ. НЕМ’ЯТОГО ВОЛОДИМИРА ПЕТРОВИЧА

     Тов. Нем’ятий в.п. 1924 р.н., українець, член ВЛКСМ з 1942 року, освіту має середню, працював зав. обліком райкому ЛКСМУ.
     Під час хлібозаготівель був уповноваженим в с. Наварія. Це село першим в районі виконало хлібопоставку на 28 серпня 1945 року. За час проведення боротьби з укр.-нім.-ми і польськими націоналістами в 1944-1945 рр. т. Нем’ятий приймав активну участь в усіх проводимих операціях, особисто затримав 11 бандитів і дезертирів. В засадах тов. Нем’ятий ранив керівника бандбоївки в с. Поршна Дебляка ("Комар").
     Тов. Нем’ятий інвалід Вітчизняної війни, зараз працює воєнруком середньої школи.

     Секретар Сокільницького РК КП(б)У                    Коваль

  Ручкою зверху дописано: "Медалью "За отвагу"

  Держархів Львівської області, Ф. З п, оп. 1, спр. 559, арк. 155.
   
 • 22:24 07.09.2009
  0 0

                                                                ¹ 166

  ХАРАКТЕРИСТИКА УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ АКЦІЙ НКВС І НКДБ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ, СЕКРЕТАРЯ ВИННИКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ДЕПУТАТІВ ТРУДЯЩИХ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІДГОРНОГО ДМИТРА СТЕПАНОВИЧА

                                                    7 березня 1946 р.

  ХАРАКТЕРИСТИКА НА ПІДГОРНОГО ДМИТРА СТЕПАНОВИЧА

     Тов. Підгірний Дмитро Степанович, 1916 року народження, уродженець с. Лисиничі Винниківського району Львівської області, українець, освіта нижча, із селян бідняків, безпартійний.
     У 1940-41 рр. працював секретарем сільської ради. При окупації німецькими загарбниками працював вдома у своєму господарстві. Після визволення Червоною Армією Винниківського району, з 27 липня 1944 року працював секретарем сільради,пізніше головою сільради в с. Лисиничах.
     Підгірний Д.С. в лютому 1945 р. був відкомандирований на курси радянських працівників у м. Харків, після закінчення яких працює секретарем районної ради депутатів трудящих, з роботою справляється, дисциплінований,приймає активну участь у громадсько-політичній роботі в районі, працює керівником агітколективу с. Зубра, виступає з доповідями і бесідами серед населення району на політичні теми, провів велику роботу в підготовці і проведенні виборів до Верховної Ради СРСР. Проводить сам сміливу боротьбу з бандами укр.-нім.-х націоналістів, як то: в засадах, операціях, викритті їх у ворожій діяльності. За його допомогою викрито ОУНівську підпільну організацію в с. Лисиничі і арештовано 22 чол., за його допомогою органами НКВС вилучено у бандитів зброю: кулеметів - 2 шт., автоматів - 5 шт.,гвинтівок 10 шт. Користується великим авторитетом серед партійних організацій і населення району.

  Секретар Винниківського РК КП(б)У                      Горовий

                                                      7 березня 1946 р.

  Ручкою зверху дописано: "Медалью "За отвагу"

  Держархів Львівської обл. Ф. З п, оп. 1, спр.559, арк. 170
   
 • 01:11 08.09.2009
  0 0

                                                              ¹ 167

  ХАРАКТЕРИСТИКА АКТИВНОГО УЧАСНИКА КАРАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ МОСКОВСЬКО-БІЛЬШОВИЦЬКИХ ОКУПАНТІВ ПРОТИ УКРАЇНСЬКОГО ПАРТИЗАНСЬКОГО ПІДПІЛЛЯ ЗАВІДУЮЧОГО ВІЙСЬКОВИМ ВІДДІЛОМ ПЕРЕМИШЛЯНСЬКОГО РК КП(б)У ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПІСКОВОГО ЛЕОНІДА ЄРОФІЙОВИЧА

                                                      7 березня 1946 р.

     ХАРАКТЕРИСТИКА НА ТОВ. ПІСКОВОГО Л.Є.

     Тов. Пісковий Леонід Єрофійович, 1913 р.н., українець, за соціальним походженням - з робітників, освіта середня, член ВКП(б) з 1940 р. Прибув у розпорядження Перемилянського райкома КП(б)У у вересні 1945 р. по мобілізації ЦК КП(б)У на посаду завідуючого військовим відділом РК КП(б)У.
     З перших днів роботи в районі прийняв активну участь у боротьбі з бандами укр.-нім.-х націоналістів. У жовтні 1944 р. з групою бійців у складі 9 чоловік прийняв бій з бандою в с. Добряничі в кількості 20 чоловік, в результаті цього бою було вбито 3 бандита і 2 захоплено живими. У вересні 1944 р. разом з військами НКВС брав активну участь у боях в Унівському лісі, в результаті цього бою було 200 чоловік убитими. Крім цього, активну участь приймав у двотижневій операції по ліквідації банд у Бібрському лісі в грудні 1944 р., а також і в ціому ряді інших операцій. Осоюливу увагу приділяв у 1944 р. створенню винищувального батальону, де разом з цим був комісаром цього батальону.
     Тов. Пісковий в результаті напруженої боротьби з бандами втратив здоров’я і зараз інвалід 1 групи.

                    Секретар РК КП(б)у               М. Бойко

  Ручкою зверху дописано: "Орденом "Красной Звезды"

  Держархів Львівської обл. Ф. З п, оп. 1, спр. 559, арк. 184


   

«Розкрилася земля і показалося пекло» (Злочин Москви у Вінниці)

Наші Друзі: Новини Львова