Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 20 січня 2021 року

Halloween!

Переглядів: 7791
Додано: 23.10.2006 Додав: Fjametta  тем: 6
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 22
 • 16:57 23.10.2006
  0 0
  Як ви ставитеся до цього свята? Воно вам подобається? Чи взагалі святкують його в Україні і чи святкуєте його ви?

  Ось трішки інформації з історії цього свята:"В день 31 жовтня, кельти відзначали своє головне свято – Самайн, кінець старого і початок нового року. З цим святом було зв’язано безліч звичаїв. Християнізація островів Британії і Ірландії – місць проживання кельтів, – призвела до того, що кельти відмовилися від своїх язичницьких звичаїв. Однак пам’ять про Самайн залишилася жити в ґенераціях жителів Ірландії і Шотландії .

  З 835 року з благословення папи Римського Григорія IV Західна Церква (яка в ті часи ще не відділилася від Східної) стала святкувати день Всіх Святих 1 листопада. День напередодні 31 жовтня – в середньовічній англійській мові отримав назву «All Hallows Eve» (повечір’я дня Всіх Святих), або «Halloween» .

  Збіг дат призвів до того, що в народній свідомості це свято і Самайн частково ототожнилися, із-за чого Halloween набуло забарвлення Самайну і бурхливо відзначалося. В епохи Середньовіччя і Нового часу Halloween вподобали відьми, які обов’язково влаштовували в цей день шабаш .

  Звичай робити з гарбузів світильники був привезений ірландськими і шотландськими іммігрантами, які перебрались до США в XIX ст. До початку XX ст. під їхнім впливом в містах США стала розповсюджуватися мода влаштовувати на Halloween акції дрібного вандалізму бити скло, підпалювати дерева і т.п. Популярність цього божевілля була настільки великою, що в 20-ті роки американським бойскаутам прийшла в голову ідея пропагувати відмову від вандалізму в цей день, не відмовляючись від самого свята; їхнє гасло таке: «Sane Halloween!» (Хай живе здоровий Хеллоуін!). Хуліганство бойскаути замінили сумнівним маскарадом і випрошуванням цукерок. З цих пір хеллоуін і став улюбленим святом американських школярів, а через американську поп-культуру, що пропагує однаковий стиль одягу, однакову їжу, однакову музику, він розповсюдився і в інших країнах. "

   
 • 12:02 26.10.2006
  0 0
  ага! дуже-дуже цікаве і страшне свято.От якби ж то його в Україні святкували-то було би файно.Але нажаль усім впадло (вибачте) придумати і вдягнути костюм!
   
 • 12:09 26.10.2006
  0 0
  Можна було б на кладовище сходити, трупів поїсти
   
 • 12:22 26.10.2006
  0 0
  в нас на рiдних селах , восени ,як урожай вже був позбираний , а на полях ще були не позбиранi гарбузи i динi , то дiти i пiдлiтки збирали то гарбузи ,вирiзали з них мякоть i робили голову з очима i носом ротом ,вставляли свiчку i ходили пiд вiкна старших ,переважно самотнiх людей лякати ,
  то була така традицiя , нiхто того якось спецiально не називав , додатково ще до вiконної рами iншого вiкна причiпляли на грибiй нитцi невелику картоплю , i вiдходив вiд вiкна за огорожу , i делiкатно потягав за нитку , з невеликими iнтервалами , та бульба барабанила по шибi , в другому вiкнi хтось пiдносив гарбуз з щербатими зубами i свiчкою в серединi.
  для дiтей то була забава , старшi люди гнали дiтей i визивали поганими словами , то була така неписана традицiя ,предки нашi теж робили такi збитки ,

  так само в навечiря на Андрiя робили збитки вредним господарям , наприклад виволiкали браму /хвiртку / на дах будинку i iнше
   
 • 21:27 26.10.2006
  0 0
  Не розумію, чому українці мають святкувати кельтські свята. Американці є не святкують руське народне свято - Івана Купала!
   
 • 22:45 27.10.2006
  0 0
  Нормальна така група,мені подобається...
   
 • 04:12 28.10.2006
  0 0
  не забудьте ще про День подяки і день Мартіна Лютера Кінга. Як же нам без цих свят в Україні!
   
 • 11:47 28.10.2006
  0 0
  Я ж не кажу давати цьому святу статус державного! Нехай воно буде як знайомство з культурами інших країн! НЕ більше!
  Просто воно досить цікаве, все таке моторошне і страшненьке!
  От наприклад вчора, у моїй школі, я з кількома однодумцями організували це свято!(наперед, бо 31 якраз канікули) Було весело, багато дітей прийшло у костюмах!Ми зробили такий захід, у якому ознайомили учнів з традиціями цього свята! Розповіли про нього, дали якісь знання дітям! І вони це добре сприйняли!
  Були відьми, чортики, циганки, привиди, вампіри, лісові феї та ангели!
  Я взагалі не чекала що діти застосують стільки фантазії !!!   
 • 12:02 28.10.2006
  0 0
  "...став улюбленим святом американських школярів,..."
  Відносно легалізації проституції в Україні я ще подумаю, але галовіна нам точно не треба.
   
 • 12:06 28.10.2006
  0 0
  До: Windshield - #78523


  ...угумсь...
   
 • 17:21 28.10.2006
  0 0
  Я теж проти Ґеловіна,ми,браття,своє,українське,вже позабували,а як не забули,то вважаємо,що то не прикольно...
  де ті обряди(маю на увазі не всю Украйну,де-не-де вони ше збереглись) Нового Року,Святвечора???
  а що ми святкуємо 23 лютого???день власної приниженості...
  Схаменіться,відштовхуватись треба від Свого,а чуже,якщо воно дійсно варте,інтерпретувати!!!
   
 • 18:05 28.10.2006
  0 0
  Запалювання свічки в гарбузі, де прорізані дірки. Якось ми навіть лампочки від ліхтариків вставили і чекали до ранннього ранку, щоб налякати людей, що ідуть на базар.
  Гарбуз був, бо Мама виростила, і то не кожного року.
  Ми про галовін не знали, не чули. Старші від нас також про галовін не чули. А от про Івана Купала чули. І про Різдво Христове також. А знаєте що - про підіків і наркотики ми також не чули. В ті часи, коли я вішав гарбуз над дорогою, машин по дорозі не шастало. Асфальту ще не було. Мій Тато казав, що наша хата коштує, як десять Волг 24-х. На все місто було 5-ро москалів і три жидівські сімї, але я і того не знав. Ми були людьми другого сорту, з заслання. Бабця розказувала, що в сибіру, коли їх заставили підписатися на довічне проживання, в голові був тільки образ Шевченка і його слова.
   
 • 00:07 29.10.2006
  0 0
  Моє ставлення? Я обожнюю Хеллоуін ! Коли ще можна випустити на волю свою відьмівську натуру ? По-моєму, хоча це свято за походженням неукраїнське, воно дуже близьке містичній українській сутності. Чорти, відьми, страхіття різні... Ну, майже "Ніч перед Різдвом".
   
 • 00:11 29.10.2006
  0 0
  ЦИТАТА:
  "ага! дуже-дуже цікаве і страшне свято.От якби ж то його в Україні святкували-то було би файно.Але нажаль усім впадло (вибачте) придумати і вдягнути костюм!¹

  Не робіть таких загальних висновків! У вільні студентські роки ми з друзями завжди відзначали Хеллоуін - з костюмами, гарбузами, свічками і демонічним гримом. В цьому році не вийшло - сімейне життя, побутові проблеми і т. п. Але, думаю, в майбутньому традиція відродиться. Слово відьми даю !
   
 • 00:11 29.10.2006
  0 0
  З пенька зїхала
   

Halloween!

Наші Друзі: Новини Львова