Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 16 січня 2021 року

Сьогодні Че Геварі виповнилося б 78 років

Переглядів: 6615
Додано: 14.07.2006 Додав: Teren  тем: 110
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 46
 • 11:33 14.07.2006
  0 0
  Сьогодні виповнюється 78 років з дня народження однієї з найбільш одіозних постатей у світовій історії: Ернесто Че Гевари.
   
 • 13:18 14.07.2006
  0 0
     Постать ця, звісно ж, неоднозначна. Проте я берусь сміливо стверджувати, що нам зараз такого типу політик/держ. діяч був би ой як потрібен! Чому? А давайте порівняємо наших «лідерів нації» і команданте. У т. зв. «лідерів нації» , таке враження, в мозку всього одна звивина, яка безперестанно працює тільки в одному напрямку : як би то десь урвати наживи, вкрасти. Це якісь інстинкти безглуздої, пожираючої все на своєму шляху протоплазми, але не дії свідомих своєї місії керівника людей. Людей, які служили б ідеї, - у політиці просто немає. З однієї сторони політбарикад у нас: бандити, кримінальники, з іншої – або клоуни-лицедії або ті ж олігархи. Нами фактично керують АНТИГЕРОЇ. Навіть Сталіну та Берії(виродкам, яких тільки треба пошукати!) не відмовиш у наявності державницького мислення і почуття певної справедливості: напр. син Сталіна був звичайнісіньким офіцером у ЧА, під час війни потрапив у полон і загинув у концтаборі(свідомо кинувся на загорожу під напругою), а син Берії був досить відомим фізиком, працював у команді Курчатова. А подивіться на кумів, братів, племінників хоча б нашого преза: в одного лишень Андрійка Ющенка мобілка коштує 40 тис. зелених амерських гривень, це 20-річне чмо дозволяє собі, прикриваючись ім’ям батька безкарно простягати руки до держ. службовців (певен, всі чули про цю історію з прокурором). Молодші дочки Ющенка вчаться у приватній школі з АНГЛІЙСЬКОЮ мовою викладання, де українська існує у вигляді факультативу(це малесенький штришок щодо ставлення президента до розвитку укр. мови ). В той же час Че ризикнув бути у перших лавах революціонерів на Кубі, а це взагалі спочатку видавалось навіть самим революціонерам як самовбивча затія . Цікавий факт: з 82-ох повстанців, які у 1956 році висадились із шхуни «Гранма» на узбережжя Куби – вижило у боях тільки семеро. Самого Че двічі було поранено. Після перемоги на Кубі він певний час працював у кубинському уряді, але монотонна урядова робота була не для нього, і він приймає участь у революційних повстаннях в Анголі, Болівії. Зауважте: він вже мав усе, майже безмежну владу та доступ до колосальних фін. ресурсів(був міністром пром. політики та міністром фінансів) – але в нього була ІДЕЯ(суперечлива по своїй суті, проте…), а не прагнення до наживи. Тому-то замість спокійного життя урядовця він вибрав бурхливу долю революціонера , загинувши в боях проти урядової армії в Болівії у віці 39 років. З точки зору нашої «еліти» такий крок – величезне безглуздя, оскільки саме поняття «ідея» для них недоступне. І це проблема нас усіх - нами керують не найкращі, а найхитріші та найпідступгіші, кримінальні злочинці та просто бидло.
   
 • 13:35 14.07.2006
  0 0
  че гевари бракує українській революції проти московсько-жидівського імперіалізму
   
 • 13:40 14.07.2006
  0 0
   
 • 16:31 14.07.2006
  0 0
  До: Teren - #70161


  Я так розумію що перша цитата тут (та що про цвяхи) належить Че?
   
 • 16:59 14.07.2006
  0 0
  До: Gandalf - #70173

  Ай-я-яй, а ще ж в радянській школі, мабуть, вчилися ...
   
 • 17:45 14.07.2006
  0 0
  До: Gandalf - #70173

  Був же такий радянський поет: Ніколай Тіхонов, от йому якраз цитата "про цвяхи" й належить.
   
 • 17:45 14.07.2006
  0 0
  До: Teren - #70179


  Та питання просто в тому що в мене підсвідомо вкрай негативне сприйняття цитат усіляких більшовицьких пропагандистів на кшталт Маяковського, під портретами таких людей як Шухевич.

  Я просто не поставив зверху смайлик щоб сигналізувати іронію в моєму питанні. Ну що ж, можна надолужити зараз: .
   
 • 18:44 14.07.2006
  0 0
  Не знаю і не дуже хочу знати ще щось більше про Че, але молоді укр. соціалісти дуже ним пишаються. А якщо з того всього вийде Мороз, то ну його... І молодих соціалістів, і Че. Навіть не можу написати "нехай собі з Богом спочиває", бо маю дуже великі сумніви, що він з Богом.
   
 • 19:41 14.07.2006
  0 0
  Ось тут досить детальна біографія вашого "героя", почитайте, колись сам з цікавістю прочитав цю тему:
  http://monquebec.com/ru/forum/viewtopic.php?t=3542...
  Цитата:
  Ах, да! Меня дотошливый знаток ехидно спросит, а как же бронепоезд? Ведь стихи есть, песни, книги, фильмы о том, как враг прислал бронепоезд, а Гевара его уничтожил! Не дал отбить Санта-Клару.

  Ну, что ж, поймали меня... Был бронепоезд, был. Подъехал, вышел командир, поговорил с Геварой, тот заплатил командиру 4 мешка денег (именно мешки - их из банка принесли), командир сдал бронепоезд без боя. Я не ругаю Гевару за это! Молодец! Правильно сделал! Решил задачу замечательно, без жертв! Только зачем врать, что он великий полководец, город взял, отстоял и бронепоезд гранатами закидывал, лично на крышу забирался и грудью пулеметы затыкал? А ведь весь мир знает о героизме полководца Гевары.
   
 • 21:14 14.07.2006
  0 0
  До: Gandalf - #70181

     Звичайно, розумію вашу мотивацію. Хоча, погодьтеся, фраза вже стала крилатою. Автор помер, а твір його - живе. Найголовніше - що вона (фраза) в даному контексті "в тему" - як стосовно Шухевича, так і стосовно Гевари. Адже сумніваюсь,що у Вас можуть виникнути сумніви стосовно "залізності" характеру та незламної сили волі Шухевича. Так що особисто для мене десята справа - ХТО це сказав, радянський поет чи український.

  До: Igor_Lviv - #70183

     На фоні останніх "коаліційних" метаМОРфОЗ смію стверджувати, що в українських соціалістів (парламетської фракції) спільного з Че не більше, ніж у мене з балериною. Ким би він там не був, але не продався б регіонам - це вже точно. Адже ця людина - вихідець з досить заможної сім’ї, спочатку відмовилася від кар’єри лікаря в Аргентині, а потім - від урядових постів на Кубі в ім’я своїх, можливо й хибних з нашої точки зору, проте ІДЕАЛІВ.

  До: Самійло Немирич - #70187

     Ну, це теж чийсь суб’єктивний погляд. Хтозна, як воно було насправді. Хоча я особисто більше схильний довіряти саме тому джерелу, яке Ви навели (знаючи схильність червоних до "вигадування героїв" і придумування цим "героям" "героїчного минулого" ). Хоча деякі факти з біографії Че не перекрутиш жодним чином. Це перш за все те, що він відмовився від урядових постів і вирішив продовжити справу свого життя - боротьбу за справедливість у світі, якою він її принаймні розумів (правильною чи неправильною була його т. зв. "політична платформа"- це вже інше питання). Зрозумійте правильно, ніхто не збирається його ідеалізувати. Цілком можливо, що УСІ оціночні судження, які про нього дають - суціль вигадка кубинської пропаганди, але ж реальної біографії не переробиш. Воював в Анголі, в Болівії, за що - за гроші? Не думаю, що така діяльність могла йому дати більше, ніж крісло міністра фінансів (!) в кубинському уряді.

  -----------------------------------------------------------------------

     Взагалі Че в свідомості людей - то зараз вже швидше ОБРАЗ ТА НАБІР ЦІННОСТЕЙ, аніж конкретний історичний персонаж. Згадайте навіть наш Майдан: ніхто не помічав прапорів з зображенням Че? А вони були(сам бачив)! Оскільки Че Гевара став символом вже не стільки лівацького руху, як радше уособленням протестності, виклику, нонконформізму як таких. Цей факт,правда,водночас і породжує певний парадокс: образ Че вже став впізнаваним БРЕНДОМ, можливістю для фірм(ну, наприклад, виробників футболок - як найпростіший зразок) привабити клієнта. Як наслідок - після смерті Че служить розвитку капіталізму, проти якого так боровся за життя...
      До чого ж тут тоді Україна? Та просто здається мені, що зараз нам як повітря не вистачає ідеалістів у владі, людей, які НАРОД ставлять вище своїх приватних чи вузькопартійних інтересів. Щось я глибоко сумніваюсь, що якби Бандера чи Шухевич жили б зараз - вони б грались у всі ті брудні політичні ігри з нашими "народними обранцями", переходили з фракції у фракцію і т .д. і т. п. Адже той же Бандера міг не сидіти у концтаборі, а погодитись співпрацювати з німцями, Шухевич міг не боротись проти більшовиків, а "чкурнути" в еміграцію. Але ці Люди відчували обов’язок перед своїм народом. А як би вчинили наші "лідери нації", опинись вони на місці Шухевича, Бандери, Че Гевари? Як Ви вважаєте?...
   
 • 22:34 14.07.2006
  0 0
  Цитата:
  Після перемоги на Кубі він певний час працював у кубинському уряді, але монотонна урядова робота була не для нього, і він приймає участь у революційних повстаннях в Анголі, Болівії.

  Ну так - "ломать - не строить". Тільки Ви, шановний Терене, щось забули згадати, що революції в Анголі та Болівії Ернесто наш дорогенький взявся робити після відвідин Москви і спілкування з кремлівськими вождями.
  Ернесто Че Ґевара - звичайний інструмент у глобальній геополітичній грі тодішніх двох наддержав - США і СССР. Свідомий чи несвідомий. Щоб не сказати "агент Кремля". Крім того, якого дідька він не робив тих революцій у своїй рідній Аргентині, а поволочився свої "ідеї" втілювати по чужих світах?
  Що доброго він і Фідель зробили для тієї ж Куби, яка як була, так і залишилась злиденною?
  Ідейний чоловік Че Ґевара, ура-ура. Так Гітлер також був ідейний, хіба нє? І в Сталіна ідей не бракувало.
   
 • 22:52 14.07.2006
  0 0
  Тю я не те хотів сказати мабуть ГЛЮК!!!!
  Я хотів сказати що у Сталіна з Фіделе були і гані ідеї А от із практикою! НЕПРОЯДОК!!!! А ідеї таки гарні.
   
 • 22:55 14.07.2006
  0 0
  Цитата:
  ...що революції в Анголі та Болівії Ернесто наш дорогенький взявся робити після відвідин Москви і спілкування з кремлівськими вождями.
  - було таке.Не сперечаюсь.

  Цитата:
  ...якого дідька він не робив тих революцій у своїй рідній Аргентині...
  це була його найзаповітніша мрія, до речі. Та й якщо не зробив він революції в Аргентині, то що це, власне, доводить? Не розумію щось ...

  Цитата:
  Що доброго він і Фідель зробили для тієї ж Куби, яка як була, так і залишилась злиденною?
  Ну, не скажіть про злиденність. Не процвітають, звісно ж, але принаймні у порівнянні з режимом Батісти зараз на Кубі хоча б якийсь закон є і люди з голоду не мруть. Та й є у них деякі досягнення: охорона здоров’я, наприклад,- то предмет гордості Куби. Вона в них на одному рівні розвитку з ізраїльською і далеко не остання в світі. До речі, медецина у них - повністю безкоштовна.

  Цитата:
  Так Гітлер також був ідейний, хіба нє? І в Сталіна ідей не бракувало.
  - а ще "ідей не бракувало" у Бандери, де Голля, Шухевича, Т.Г. Шевченка, бійців УПА, та й Папа Римський чи Патріарх Філарет - також більш ніж ідейні люди. Чи бути "ідейним" це вже погано?
   
 • 23:39 14.07.2006
  0 0
  Цитата:
  Не процвітають, звісно ж, але принаймні у порівнянні з режимом Батісти зараз на Кубі хоча б якийсь закон є і люди з голоду не мруть.

  Боженьку мій, та Ви хоч знаєте, про що говорите? Ви бачили ту прекрасну Гавану, яка просто валиться на очах? Ви бачили тих "процвітаючих" кубинців, які просто проходу не дають іноземним туристам, в надії дістати хоч якогось мідяка? Чи не чули про тих доведених до відчаю людей, які, намагаючись вирватися із того "справедливого раю", який їм організували Че Ґевара і Кастро, сідають на човни і гребуть до США, ризикуючи життям, бо прикордонники по них стріляють? Що за комуністичну маячню Ви тут тулите? Що це за справедливість така і рівність, коли людей тримають за закритими кордонами, як худобу у стайні.
  Куба - то найогидніший відстійник комунізму. У нас в совдепії також була найкраща і найбезкоштовніша медицина в світі, чи вже забулисьте як то було? Ви ту Кубу бачили, що так її нахвалюєте? Та поки СССР Фіделю помагав, то вони ще якось-такось тягли, а тепер там повний гаплик - безпросвітна нужда і убогість.
  "Нонкомформіст Че Ґевара" відмовився від кар"єри лікаря - тричі ура. Та нудно йому було в чужих зубах колупатися. Потім йому нудно стало Кубою управляти, коли вони з Кастро там владу захопили. По-перше, нудно,по-друге - не знав як. А от "революції робити" - оце "всєгда пожалуйста". Авантюрист і пройдивсіт цей Ернесто Ґевара.
   

Сьогодні Че Геварі виповнилося б 78 років

Наші Друзі: Новини Львова