Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 19 квітня 2021 року

Харків'яни, з ганьбою вас!

Переглядів: 2131
Додано: 22.08.2004 Додав: Орчик  тем: 22
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 8
 • 11:44 22.08.2004
  0 0
  Вітаю всих небайдужих Громадян, а особливо харків'ян, з ганьбою.
  Зараз іде мітинг з нагоди відкриття пам'ятника катові Українського народа. Нас знов мають за бидло. А цікаво мені ЧИЯ це ідея. Є вмене великий сумнів, що у губернатора Кушнарьова були такі знання історії, що це його ідея. Хтось йому дав команду. Але й той, кому він безпосередньо бідпорядковується, не світоч Історичних наук. Хтось і йому підказав, а, можливо, і наказав.

  http://www2.pravda.com.ua/forum/read.php?f=1&i=552...

  Протестую і звинувачую
  Це ж треба дожитися до безумства, щоб у центрі Харкова спорудити пам'ятник генерал-губернатору Є. Щербиніну, катові українських селян і ремісників, лютому кріпоснику, блюдолизу розбещеної цариці. За його наказами карали повстанців, загони гайдамаків, коли спалахнула Коліївщина. У ті літа було знищено і ватажків Залізняка і Ґонту. Повстанців колесували, виривали ніздрі, випікали знаки на щоках і лобах. Тисячі знедолених гнали аж у Нерчинськ. Це ж виходить, що харківці зумисне, наперекір історичним фактом, возвеличують мучителів кривавих, посланих закріпачити Україну. Це діється під закликом свята з нагоди 350-річчя Харкова, хоч неподобство прикриває підготовку до виборів президента.
  Я протестую. Я звинувачую керівників міста й області за відсебеньки, байдужість до історичної правди і національного відродження.
  Хто благословив до друку лжекнижку С. Посохова і О. Ярмиша "Губернатори и генерал-губернаторы"? Автори натякають (у підтекстах читач здогадається), що вся Слобідчина - то околиця єдіної і нєдєлімої. Сміх та гріх, однак самодруки сіють чвари, нарі-кання, докори і розбрат. Сотні славетних земляків не увічнено досі, а влада будує пам'ятники то дистрофікам закоханим, то футбольному м'ячу, то отцю Федору, сподіваємся, що Стецькові з Гончарівки скоро з'явиться обеліск у центрі міста. Схаменіться, панове-історики з нацуніверситету.
  Лейб-гвардії прем'єр майор Є. Щербинін очолював "Комиссию о Слободских полках", за його матеріалами вінценосна німкеня проголосила 28 липня 1765 р. маніфест про ті полки, знищувала козацтво, Запорізьку Січ, кріпосникам роздала людські душі, природні багатства. Значить, будемо увічнювати сьогодні гнобителів і шовіністів?
  Не можу згодитися з Г.С. Сковородою, котрий ніби не застеріг нащадків, а по-блажливо обмовився: «Всякому городу нрав и права, всяка имие свий ум голова». Кому це в нашому місті прийшло в розумну голову ставити бронзовий пам'ятник генерал-губернатору з царської епохи? Кажуть, сесія міськради голосувала і благословила те неподобство. Міськрада додумалась спорудити пам'ятник Соборності, а майдан названо іменем Рози Люксембург. До назв станцій метрополітену приліпили нові імена. Давайте назвімо поіменно зумисників, які збурюють слобожанців і готують фальшиві матеріали тим, хто у високих кріслах не заглядає до першоджерел.
  Пропоную і наполягаю відкрити великий том - збірник документів "Гайдамацький рух на Україні в XVIII ст." - видавництво "Наукова думка", Київ, 1970. Перечитайте доноси і накази Є. Щербиніна (документ ¹ 199) - Слобідсько-Українській губернській канцелярії: винищувати повстанців у Зміївський лісах, в Мерефі, Соколовім, в Бабаївському бору (очевидно, ще Жихар не значився). Архіви відкриють очі кожному на минувшину гірку і криваву. Цікавий документ ¹ 257 від 20 листопада 1768 р.: Щербинін пропонує виловлювати повстанців "... понедельно к поимке и сыску воров, разбойников, беглых гусар и безпашпортньїх со оружием... с рогатинами». Саме тоді Г.С. Сковорода жив у селі Бабаї у свого учня, на пасіці дописував збірку "Байки харківські", це він, поет і філософ (за переказами моїх земляків) не підійшов до губернатора Щербиніна, коли той прислав слугу, щоб Григорій Савич прибіг до карети його вельможності. Не зумів Щербині спіймати в свої сіті мандрівного педагога.
  Прізвище губернатора, можливо, нинішні мер і губернатор та їхні депутати сплутали з прізвищем братів Щербиніних - кріпосники, але в чомусь і демократи. Це вони придбали землі в Бабаях і Карачівці, винищували гігантські прадуби і продавали за кордон, щоб влаштовувати бали. Вони спорудили в Бабаях таку ж церкву, котра стояла в Петербурзі на вулиці Форштадтській, їм О. Пушкін присвятив десять творів, до них на гостини приїз-дила красуня Керн, брат Пушкіна, сусіди з Михайлівського. Дехто з філологів писав статті, що один з братів став прообразом головного герою роману "Евгений Онегин». Брати Щербиніни зневажали деспота-губернатора, родичами не були з ним, на гостини не запрошували, і самі не колінкували перед ним. Так брати Щербиніни і їхні нащадки зали-шили добрий слід: відкрили маленьку лікарню, школу при церкві, кільком кріпакам да-ли волю.
  Отже, звинувачую авторів пам'ятника до ювілею в Харкові, протестую проти наруги над історією Слобідського краю, бо сучасники і люди грядущого не пробачать. Харків уже схожий на потьомкінське село: не ремонтують, не реставрують історичні споруди, а підфарбовують і заліплюють сяким-таким розчином тріщини, тобто марафет до першої зливи, а там спишуть мільйони на стихію. А ще чутка блукає Харковом: знеславлений скульптор Церетелі прибув із Москви і позичив з-під якогось пам'ятника фігуру бронзового коня, а на нього хоче посадити неіснуючого козака Харка. А годилося 6 увічнити козака Семена Климовського - автора безсмертної пісні, яку використали у творчості Моцарт і Бе-тховен, - "Їхав козак за Дунай".
  Цим словом намагаюсь застерегти мера Харкова і губернатора області, щоб вони вчасно присікли витинанки, анекдотичні реверанси, бо казуїстика з пам'ятниками (особливо генерал-губернатору Є. Щербиніну) зганьбить наш край. І буде посміх навіть після ювілею рідного міста.

  О. Марченко
   
 • 11:55 22.08.2004
  0 0
  "За пiвгодини до проїзду Кучми центром мiста бiля наметів раптом з'явилися два автобуси молодикiв спортивної статури. Всi, як один, були одягненi у спортивнi костюми".

  "Коли до проiзду кортежу Кучми залишалося кiлька хвилин, молодики швидко розгорнули своi транспаранти, а у прихильникiв Ющенка почали вiдбирати прапори та ламати древка", розповів депутат.

  За його словами, мiлiцiя "спокiйно стежила за тим, як молодики "наводили порядок".

  Джерело
  http://www.pravda.com.ua/archive/2004/august/21/ne...
  Так спортивна молодь харківщини вітає свого кучму
   
 • 12:28 22.08.2004
  0 0
  Знову ж таки, в чому проблема? Специфічний ринок пропозиції спортивно-кримінального елементу не є монополізований, чому не витратитись і не виставити своїх бійців? Гаразд, зараз скажуть що передвиборчий період має свою логіку і т.п., але що робитиме НУ коли 31 жовтня буде організовано неприємний сюрприз у всеукраїнському масштабі?

   
 • 12:35 22.08.2004
  0 0
  Нахтігаль, а мейл у вас є якийсь може?
   
 • 15:34 22.08.2004
  0 0
  Мейл у мене є. Пишіть на адресу skorceny@hotmail.com, відповім.

  Нахтігаль.
   
 • 15:34 22.08.2004
  0 0
  Мейл у мене є. Пишіть на адресу skorceny@hotmail.com, відповім.

  Нахтігаль.
   
 • 01:24 20.10.2015
  0 0
  Привет,ребята)Хочу обратится к ценителям вкусного пива,вчера в баре попробовал новое украинское пиво «Радой»,мне оно очень понравились, вкус мягкий и приятный)Пиво «Радой» варится на основе лечебной Росторопши и вообще оно сделано на основе натуральных компонентов,мне очень понравилось)Так что если хотите отдохнуть после работы за бокалом холодненького пива,то попробуйте пиво «Радой»,будете очень довольны)
  http://radoy.com.ua/ru/page/beer.html

   
 • 00:15 21.05.2016
  0 0
  Мені дуже подобаєтся журнал Дніпро, в якому свого часу друкували свої поезії Павло Тичина, Максим Рильський, Андрій Малишко. Тут уперше було опубліковано повість «Молодість» О. Бойченка, роман «Народжені бурею» М. Островського. обожнюю йогго за звою ріноманітність.
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Харків'яни, з ганьбою вас!

Наші Друзі: Новини Львова