Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 29 травня 2020 року

Ожиріння - хвороба чи нетрадиційна норма?

 • 10:20 08.08.2004
  0 0

  Тисячі огрядних людей вийшли на вулиці Нью-Йорка, щоб висловити своє незадоволення традиційними нормами людського тіла. Вони заявляють, що товстуни також мають право на місце у цьому світі і не повинні соромитися своїх великих габаритів. А натомість - розважатися, танцювати, веселитися.

  Карла Денгертон, учасниця:
  - Часто огрядних людей охоплює бажання кудись сховатися і не привертати до себе зайвої уваги. Суспільство каже їм, що не хоче бачити тих, хто не схожий на голлівудські ідеали краси. Ми змушені носити темне вбрання, тому що, ви знаєте, у темному люди виглядають стрункіше. Ми вдаємося до всіляких інших хитрощів. Ця акція - наш шанс стати на видноті, вийти на публіку, бути яскравими і - утвердити думку, що люди різних розмірів мають значення.


  Скажіть чи вважаєте ви традиційні норми людського тіла справедливими, чи то тільки мода
  Чи прагнете ви до ідеалів - дієта, спорт?
  Якщо маєте таку проблему, чи відчуваєте дискримінацію
   
 • 14:52 08.08.2004
  0 0
     Важко сказати, що є нормою.. Звичайно, худим людям простіше в житті. Візьмем навіть питання одягу.. Легше щось вибрати, всі відомі і невідомі фірми шиють на стандартні розміри 42-46.. А товстуни, та й не обов"язково товстуни.. тільки ті, хто важить більше 65-ти кг. - уже стикаються з проблемою вибору гардеробу. Переважно такі люди купляють одяг або в спеціалізованих магазинах (а це якісь сплошні балахони і розлітайки), або шиють одяг на замовлення... Це по-перше..
     Далі.. Коли дівчинка чи хлопчик повненькі (часто через надмірні старання мам і бібусь, а інколи і через генетичну схильність то повноти), то в школі вони піддаються справжнім каторгам... Діти жорстокі.. Вони не розуміють, як можна образити товстуна на все життя.. і наносять іноді непоправної шкоди.. перш за все - психічної.. Дитина починає уникати однолітків, закривається в собі.. Є, правда, і інший варіант.. дитина стає агресивною і всі товстуна чи товстунку бояться, бо рука важкенька..
     Коли дівчина і хлопець підростають, проблема ще більш загострюється.. Юність.. Коли худорляві дівчатка вбирають все, що їм хочеться, а повненьким - зась.. тільки по колінця, бо естетичний вигляд має бути гарним.. Норм, звичайно, нема.. Але, знов кажу, діти - жорстокі створіння. На дискотеці товстунку вряд чи запросять танцювати, а з товстуном вряд чи погодяться теж..
  Чим далі - страшніше.. якраз у такі моменти - дівчата (бо хлопці не дуже цим страждають)починають голодати... у деявих виходить схуднути на кілька кілограм, деякі просто мовчки страждають...
     Отака невесела картинка в мене вийшла.. Але що є, то є... Працюючи вчителем так надивилася на це все (та й і своя практика в цьому питанні була) що, повірте,розумію, чому ті люди протестують..
  Ще одне, певне, останнє..
  Товстунці чи товстуну важко одружитись.. Звичайно, у людей різні смаки.. І є люди, які вважають, що "коханого тіла має бути багато".. Чи, що "люблю не за тіло, а за душу"... Але одну історію - не забуду ніколи.. Коли жінка в молодості була красивою і стрункою, але після народження дітей поправилась і, через певні проблеми з здоров"ям, не змогла повернутись до попередньої форми... чоловік почав уникати її.. Встидатися, що вона така.. Випарувалась любов до душі... Заставляв сидіти на дієтах і принижував її перед людьми.. Це тільки окрема така історія.. навіть не так.. Малесенька частинка з життя товстунів...
  отаке.. Якщо ще щось напливе - додам!

   
 • 11:01 09.08.2004
  0 0
  Та проблема зовсім не в акцептаціі, на мою думку: мені ще не доводилось бачити людей, які б дуже комплексували з цього приводу, принаймні у Німеччині. Зайвої ваги треба позбутися, якщо це можливо, тому що це руйнує здоров’я; на Заxоді є діти, яким тільки по 3-5 років, а вони вже страждають від того різновиду діабету, котрий лише в людей літнього віку буває. є й випадки, коли діти у віці 5 років від ожиріння помирали (серце не витримало). Отож, не в тому справа, чи вважає суспільство товстунів "привабливими", чи ні. Це гостра проблема, тому що йдеться про людське здоров’я.
   
 • 11:28 09.08.2004
  0 0
  Потрібно поділяти - коли людина має зайвих пару кілограм і коли в неї ожжиріння - хвороба, що повязана з порушенням обміну речовин в організмі.

  Питання соціальної адаптації товстунів є. Можливо, у Німеччині немає, але у нас є.
  Наскільки я зрозуміла, у США також є, раз вони виходять на демонстрації.

  Я вважаю, що, по перше, має бути нормальне ставлення до товстих, оскільки ожиріння чи лишня вага - це виключно їх проблема, їх здоровя і їх кошти.
  Має бути нормальне сприйняття таких людей самих себе і нормальне сприйняття їх іншими.
  А, по друге, для здоровя краще мати нормальну вагу і слідкувати за якістю і кількістю своєї їжі.
   
 • 12:08 09.08.2004
  0 0
  Я вважаю, що людина має мати таку форму, за якої вона себе добре почуває. Дехто себе дуже мляво і незручно почуває (у фізичному плані) маючи "нормальну" вагу і старається набрати пару кілограм ( але це не ожиріння, а невеличкий надлишок ваги). Але зовсім інше питання, коли це хвороба ожиріння.
  Але загалом, я вважаю, що людину сприймають так, як вона себе сприймає сама. Дуже багато прикладів знаю коли товстуни самі на собі ставлять хрест у той час коли інші (не менш товсті) живуть повноцінним життям і не беруть дурного до голови!
   
 • 13:41 09.08.2004
  0 0
  Недавно знайома розказала приклад з своєї лікарської практики, коли до неї в лікарню, в реанімаційне відділення привезли дівчину у напівсвідомому стані. Дівчина ростом 175 см. і не уявляєте якою вагою - 29 !!! я вся причина в тому, що її хлопець колись їй сказав, що вона товста. От, бідна дівчина і сприйняла це занадто занадто серйозно: почала голодувати, неправильний вид дієт, розвинулась болімія, добре що хоч вчасно в лікарню привезли.
  Я, в цих питаннях, дотримуюсь золотої середини. Ну не можуть же всі виглядати 90-60-90. Треба кожному знайти своє. Найкраще зайнятись спортом, це всім допомагає, і при хорошому інструкторі будете не лише виглядати струнко, але і почуватиметеся здоровими.
  А про протест в NY, то я розумію тільки тих, хто дійсно хворий (і старається якось зарадити своєму ожирінню), а не людей, яким ліньки піти на спорт, взяти себе в руки і пересати їсти гамбургери з попкорном біля телевізора.    
   
 • 14:04 09.08.2004
  0 0
  так якраз людей, у якиx зайва вага є наслідком xвороби,серед ниx мало. Більшість з ниx дійсно забагато ґамбурґерів їcть - так їx би в Україну!
  А взагалі - неxай протестують, це також спорт.
   
 • 20:49 11.08.2004
  0 0
  в тій же Америці абсурд - люди жеруть все, що попало - піцци, гамбургери, ще купу якоїсь нездорової фігні, а запивають це все....дієтичною колою! Тіпа "що б такого з"їсти аби похудати" . Якщо в тебе повнота спадкова, або хвороба яка - іди протестуй. А якщо лінива задниця - тоді звиняй. Не можуть всі люди мати привабливі форми. Хоча, ці протести...не думаю, що вони суттєво допоможуть. Наприклад, хтось розуміє, що всі мають право на щастя, такі якими вони є, але якщо йому (їй) неприємно дивитись на ту повну людину, то ніякі протести цього не змінять. І хай на побачення іде хтось інший.
  Хоча, звичайно ж, повнота в 55 кг і 100 кг є різна.
   
 • 12:57 17.02.2009
  0 0

  Таке враження, що в ЄС і США це вже перейшло в хворобливу норму

  Ось читав:
  «КОЛЕКЦІЯ ПРИСТРАСТЕЙ або ПРИГОДИ МОЛОДОЇ УКРАЇНКИ»…
  Наталка Сняданко

  «Весела» книга.
  …ось, напр., уривок (Наталя, як я зрозумів, працювала нянею в Германії):

  Цитата:

  …Через кілька тижнів я зовсім звикла і навіть зникло легке відчуття голоду, що переслідувало мене на початку.
       Інша ситуація була із нащадками сім“ї Де Ляпорте, відчуття голоду у яких не зникало, здається, ніколи. Незважаючи на сувору заборону і жорстокий контроль із боку матері (всі члени сім“ї були злегка схильні до повноти, і вона намагалася змалку привчити дітей до правильного і раціонального харчування) Клеа часто вдавалося за сніданком чи за вечерею схопити потай від матері третю скибку хліба, яку вона жадібно проковтувавла, навіть не намащуючи маргарином чи варенням, а за обідом потай покласти собі додаткову порцію макарон і швиденько з“їсти їх, не поливаючи соусом, поки мати відволіклася на телефонну розмову.
       Молодші ж діти були позбавлені такої можливості, і тому намагалися відшукати щось їстивне всюди. Від них треба було ховати смітник, із якого вони любили діставати і споживати рештки їжі, ховати все їстивне, включно із черствим хлібом, а часом, коли активність їх особливо підвищувалася, вони намагалися випробувати на їстивність і речі, мало для цього придатні: оівці, туалетний папір, стиральні гумки, крейду, тощо. Одного разу надгризеними виявилися навіть мої черевики.
       Спершу мені було дуже шкода цих вічноголодних створінь, і я намагалася потай від мами почастувати їх печивом, шоколадом чи цукорками. Але фрау Де Ляпорте довідалася про це, і після ввічлової, але серйозної розмови я вирішила більше не ризикувати втратити місце праці.  як Вам таке сучасне життя германців ???


       Не розумію, щоправда, навіщо було переводити «печиво, шоколад чи цукорки.» (на папері вони, на жаль, прості й звичайні «цукерки»…) якщо достатньо було «черствого хлібу» чи решток зі смітника… хм…

          Але якщо цей приклад типовий, то можна припустити, що покоління жирунів — неминуче відобраються в генах...
   
 • 20:12 17.02.2009
  0 0
  Цитата:
  можна припустити, що покоління жирунів — неминуче відобраються в генах

  Можна припустити, що саме над цим в основному і бється продуктова генно-модна інженерія, а ми наразі вже бачимо ці досить вагомі результати
   
 • 14:33 18.02.2009
  0 0

  До: Антип - #161698

  Цитата:
  Можна припустити, що саме над цим в основному і бється продуктова генно-модна інженерія,

  Але нащо то їм???
          Чи може розрахунок на те, що тлусті люди хочуть більше їсти і, отже, більше купуватимуть їдла?
   
 • 16:44 18.02.2009
  0 0
  Цитата:
  Наталя, як я зрозумів, працювала нянею в Германії

  В Германії? А це де? Якісь такі чужослова стали люди вживати.
   
 • 16:50 18.02.2009
  0 0
  До: ЮЛЯ - #161764

  Чула від одного москаля шо це десь біля Німетчини
   
 • 16:54 18.02.2009
  0 0
  До: ЮЛЯ - #161764

  Цитата:
  В Германії? А це де? Якісь такі чужослова стали люди вживати.


  Не де, а коли Це за панування Риму
   
 • 17:01 18.02.2009
  0 0
  До: Пан Крук - #161768

  Аха... То значить, тота Сняданко аж така древня бабця. Певно, їла раз на тиждень, що аж так довго живе.
   

Ожиріння - хвороба чи нетрадиційна норма?

Наші Друзі: Новини Львова