Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 22 листопада 2019 року

Язичництво

Переглядів: 94038
Додано: 01.08.2004 Додав: Banderivka  тем: 2
Hi 0 Рекомендую 2 Коментарі: 469
 • 16:22 02.08.2004
  0 0
  А я про що й кажу. Ось ці самі візерунки з побажанням щастя, любові і є символами через які наші предки звертались до своїх числених богів. Сам символ вже був свого роду оберегом. Наразі, коли я вишиваю якусь річ в подарунок я зображую відповідні символи відповідними кольорами в залежності від призначення речі (на весілля, хрестини, родини) я намагаюсь закласти якісь побажання обереги. В момент вишивки я не замислююсь над тим, чиї це символи. Але коли мова йде безпосередньо про їх природу, то тут і видається їх походження і істинне значення.Тобто часто-густо людина використовує їх підсвідомо. А що стосується ремесел, то на Україні здавна ходили посеред людей писанкарство (як жодне інше використовує язичеські символи), гончарство тощо.
  Про достовірність скажу так. Що якщо у християн є хоча якісь письменні джерела, то язичество не має ніц написаного. Про нього ми вже знаємо з наукових джерел сучасності, які базують на міфах, легендах, переказах, аналізі народної творчості. та ще від наших бабусь.
  Багато про це я не знаю, але цікавлюся і маю дещко цікавеньке. Показуйте Ваш і-мейл - поділюся враженнями
   
 • 16:59 02.08.2004
  0 0
  Дуже дякую Намистинко. Давайте поспілкуємось приватно.
  E-mail setoky@yahoo.com
   
 • 19:53 02.08.2004
  0 0
  Я зараз нахожуся за кордоном, і краще ніж будь хто знаю роз"єднання діаспори християнством. Православні та католики гризуться як собаки, протестантів безліч і вони взагалі окрема група, на спільних діях їх не видно. А питаєшся - яка причина? Кажуть - Христос наш бог, а Шевченко - зло.
   
 • 08:07 03.08.2004
  0 0
  Молодій Дівчинці: Питання - Які спільні дії (по об*єднанню християн)? І чому Шевченко зло? А як же вони відносятся до Бандери?
   
 • 10:06 03.08.2004
  0 0
  Цитата:
  Я зараз нахожуся за кордоном, і краще ніж будь хто знаю роз"єднання діаспори християнством.
  А давайте детальніше ...
  Ви зараз там знаходитися... і краще всіх знаєте.
  Дозвольте уточнити - скільки років хоч приблизно(більше року, чи може більше десяти )
  Чи бажаєте запровадження поганських культів тільки за кордоном в замін "неефективного і ворожого Україні християнства"
  Чи маєте такі плани щодо України, якщо маєте то скільки часу ви співіснували з нашими християнськими громадами тут? І як давно

  Цитата:
  Православні та католики гризуться як собаки
  Гризуться люди по перше. Офіціно католицька церква немає притензій до православної, кажу як католик. Колись не могли поділити храмів тут, а що у вас там теж така проблема - храмів бракує
  Щодо самої теми поганьства - чи не думаєте ви Юля, що так не будуть гризтися жреці Перуна і Даждьбога

  Цитата:
  на спільних діях їх не видно Кажуть - Христос наш бог, а Шевченко - зло.

  MEGALOL
  На яких "спільних діях"

  Люди ходять молитися до церкви, зустрітися, поговорити, відчути себе спільнотою. Це їх об'єднує. Якщо ходять і там - це чудово. Національні спільноти як на чужині так і в україні - об'єднували храми, церковні громади. Там де була достатня кількість переселенців починали будувати церкву - це чудово, бо люди не забували своїх коренів.
  Христос казав
  Богові боже, а цісарові цісареве - це сучасне християнство - він не казав ЦІСАР - ТО ЗЛО! І я переконаний, що і у вас такого не кажуть священнослужителі, а як кажуть то назвіть нам цих відступників християнства нам.
  Я ж сам назву у своїй церкві - також є те що невідповідає християнству і кидає на нього тінь. Наприклад переїзд Гузара до Кієва.

  Цей поважний дядько чи від старості чи від блиску Кієва також зраджує галицьку церковну громаду, наш народ - це ганебно, але ця ганьба не на церкві, а скоріше на тих людях які зара прийшли в ній до влади. Але ситуація протилежна - переїзд здійснюється під приводом національних інтересів, єднання та іншої туфти про яку нам розказують всі ті роки Важко не продати сьогодні душу київському чорту, він так гарно відливає золотом розкоші
  Але я ж розумію, що то ніяке не християнство  Цитата:
  А питаєшся - яка причина?
  Нє, наша люба, то не причина точно Це скоріше манера форумного спілкування - самонакручування і "обрив шаблону" - це коли подається абсолютна бздура як аргумент, що ніби не потребує доведень по ходу дискусії.
  У легковірних "зелених" форумчан одразу піднімається пульс і виникає почуття дезорієнтації, у досвідчених викликає сміх.
  Так чому все таки Шевченко зло, тому що не висить в церкві?
  Чи може в пантеоні поган можна легко буде поставити ще одного божка в металі або дереві
   
 • 10:44 03.08.2004
  0 0
  Алексе, ну я тебе просто не впізнАю! Ну чого ти вчепився в нещасних неіснуючих жерців і ніяк не хочеш їх відпустити? І чим тобі так впікся Київ? Гузар хоче сюди переїхати, бо це історична частина Галичини і вотчина Данила Галицького
  А якщо доля пожене нас в окопи, ти будеш вважати соратника-язичника ворогом, а москаля-християнина - братом?
  Справа тут не в релігії, а українськості!
   
 • 00:26 04.08.2004
  0 0
  Цитата:
  А якщо доля пожене нас в окопи, ти будеш вважати соратника-язичника ворогом, а москаля-християнина - братом?
  Язичник мені соратником не буде У темі йшлося про релігію. Можна по суті питання, або скажіть одразу що то прикол. Бо ще то хто серйозно сприйме
   
 • 09:27 04.08.2004
  0 0
  2 Alex Бандерштадтський
  Ото прикол!
  Уявімо собі таку ситуацію.
  Дві тисячі якийсь-там рік. Православні братікі-москалики окупували Галичину. По лісах діють партизанські боївки. Пан Алекс в одній з них. І тут приходить в загін вуйко з дубельтівкою і проситься в загін бити окупантів. Виявляється, що вуйко - язичник! І робить Алекс? Він проганяє вуйка, бо язичник - це ВОРОГ!!!
  Так Алексе?
  Я вважаю, що це посуті питання...Бо тема називається "Язичництво", а не "Символ віри язичників"
   
 • 09:33 04.08.2004
  0 0
  Цитата:
  Він проганяє вуйка, бо язичник - це ВОРОГ!!!

  Та не проганяю я його, а направлю на примусове лікування у відповідний заклад. Silverfish, я розумію що літо - хочеться перетворити дискусію на балаган, але до того є інші теми - про блондинок, актори ...
   
 • 10:10 04.08.2004
  0 0
  Алексе, а де тут балаган? Я викладаю своє бачення, але ти його не хочеш розуміти буквально. От я і вдався до аналогій. Язичник тобі не ворог, а брат! Бо він УКРАЇНЕЦЬ! А християнин тобі хто? Невже християнин-африканець тобі ближче, ніж язичник-українець?
   
 • 10:54 04.08.2004
  0 0
  Цитата:
  Язичник тобі не ворог, а брат! Невже християнин-африканець тобі ближче, ніж язичник-українець?

  Шкода, що тут немає смайлика що крутить біля скроні.

  Silverfish, зізнайтеся що ви пожартували, бо надалі я не буду вас адекватно сприймати
   
 • 11:02 04.08.2004
  0 0
  2 Alex Бандерштадтський

  Ну, по-перше, Алексе Ви таки не знайшли в собі сил визнати, що африканець-християнин Вам набагато братіший, ніж язичниу-українець. Це вже добре
  По-друге!!! Ні в якому разі, ніколи, ні за яких обставин НЕ СПРИЙМАЙТЕ МЕНЕ АДЕКВАТНО!!!!!!!
  А щодо смайлика - підтримую! Дуже полєзна вєщь була б!

  Алексе, а як щодо атеїстів?
   
 • 08:39 05.08.2004
  0 0
  Цитата:

  Ото прикол!
  Уявімо собі таку ситуацію.
  ......
  . Язичник тобі не ворог, а брат! Бо він УКРАЇНЕЦЬ! А християнин тобі хто? Невже християнин-африканець тобі ближче, ніж язичник-українець?
  ......
  Ну, по-перше, Алексе Ви таки не знайшли в собі сил визнати...

  ваші питання нагадали чимось мені репліки Толі з пєси Леся "Кацапи"
  http://www.doslidy.kiev.ua/stories/st-katzapy.htm

  Толя. Папа, а шо лучче - пулімьот чи танк?
  Миша. Танк лучче, по пулімьоту pаз пиХХХХХ і пиХХХХХХХ. (З цими словами Миша наливає вино Опанасу, Гpиші, Толі і собі).
  Толя. Папа, я, як виpосту, виучуся на ахвіцеpа чи на камандіpа. А шо лучче - ахвіцеp чи камандіp?
  Гриша. Та адін ХХХ!
  Опанас. Вафльониш ти іще на ахвіцеpа вчиться.

  Підсумую вашу "ситуацію" і актуальність таких запитань реплікою Міші
  Воно дитина, не понімає шо папі тяжело.  Цитата:
  Алексе, а як щодо атеїстів?
  А як що до ахвіцерів Назву теми бачили? Чому б просто не поговорити про ахвіцерів
   
 • 08:45 05.08.2004
  0 0
  Релігія як і мова, фолькльор, гумор, культура, традиції обєднує нас Галичан.

  Алекс правильно каже, контраст між язичництвом й християнством занадто великий, це те саме що й іслам й християнство. Нащо далеко йти, візьму за приклад всіляких баптистів/свідків чогось там, вони хоча й залишаються галичанами але знаю багато людей що дивляться на них як на "мокрим міхом перевалених" (Водяру пити не мож, деяким телевізор не мож дивитися, з дівчатами спати не можна)

  Лиш уявляю як люди би сприйняли вас Silverfish в неділю за молитвою до Перуна й решти божків в той час коли всі збираються в Неділю до церкви.

   
 • 09:08 05.08.2004
  0 0
  До Здравка: Релігія як і мова, фолькльор, гумор, культура, традиції обєднує всіх українців, а не тільки галичан. Я розумію, що є етнографічні відмінності різних теренів України і це добре, бо як людина не схожа на іншу людину, так і одно село не схоже на інше, так і область на область, і це цікаво, це яскраво, а не сіро, однаково і буденно. Але все одно не треба ділить Україну і виділять її окреми області. Як казали оунівці - Україна понад класси. Я перефразую - Україна понад регіони.

  Про язичнитсво і християнство. Я розумію, що наша релігія в державі - християнство, і це дуже добре, але хай буде і язичнитство, бо це наш рідний світогляд, це наша пам*ять, наші казки, легенди. Я не призиваю молитися до Перуна, але знати про нього все ж таки варто. Чому в Греціі шанують античну міфологію зберігають пам*ятки(а ми ж у них християнську віру взяли), чому і ми не можемо?
   

Язичництво

Наші Друзі: Новини Львова