Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 10 липня 2020 року

Ми памятаємо як то було ... або родом з ХХ-их

 • 10:57 29.07.2004
  0 0
  Пропоную в цій темі пригадати щось з минулого. Що залишилося в нашій підсвдомості з минулого тисячоліття. Така собі ностальгія приємна як в Парьфонова

  початок 80-х
  - Олімпіада в москві, пригадую що плакав як відпускали в небо ведмедика під сумну музику закриття ігор
  - смерть брєжнєва - це просто трагедія, знову плакав як і вся країна, пригадую трансляцію похорону, сумні похнюплені люди на вулицях. Говорили якось пошепки.
  Уявляю як би то зараз Кучма вмер
  - газета Правда і Ізвєстія - на останній сторінці завжди були карикатури на підлих американських імперіалістів, яких ми тоді ще не боялися. Читати ще не вмів, але дуже тих імперіалістів з їх зубастими ракєтами не любив і хотів стати військовим як дід, щоб накостиляти уродам за їх перманентну агресію Пригадую ще подібні плакати на стінах будинків, як то на вул. терешковій - про хрестовий похід америкосів з попами проти здобутків соціалізму.
  - кубіки - такі примітивний конструктор лего - будівельний матеріал для фортець і підставка для кактусів діда. Пригадую їх полімерний запах(певно були шкідливі для здоров'я)
  - Радянська енциклопедія(дитяча здається - 10 томів) з картинками - то кайф було, особливо істоична де було купа цікавих малюнків. Була досить важка, тому доводелося просити підмоги щоб донести її до дивану
   
 • 11:11 29.07.2004
  0 0
  -Мультфільми. Такі старенькі добрі мультики, які і розважали і вчили одночасно.
  -Комунальні квартири... де всі все і про всіх знають, сваряться, радіють разом.. Така собі родина комунальна.. Для мене друзі з того дитинства дуже дорогі.
  -Дитячий садок.Це взагалі найсолодший спогад дитинства... Море дитячих переживань, перша закоханість, море друзів і пізнання нового.. Перший синець і розбитий ніс.
  -Газета "Зірка" ,здається...
   
 • 11:19 29.07.2004
  0 0
  Ще згадала...

  -Автомати з солодкою і мінеральною водичкою серед вулиці.. Бувало, бережеш тих 5 коп., щоб кинути їх в автомат(зіп"явшись на пальчики) і посмакувати сиропчиком..
  -Морозиво "Пломбір" на паличці... То була просто смакота, якої в світі, здавалось тоді, небуло..
   
 • 11:34 29.07.2004
  0 0
  Памятаю той будинок з плакатом з імперіалістами, в якому я жив по вул Терешкової (а не терешковій, як помилково вважає такий собі п. бандерштадтський).
  Памятаю черги за маслом, де масло видавалося з розрахунку пачка на рило, і всі щасливі громадяни СРСР виходили за маслом дружними сімями і моє рило (тоді ще рильце) передавалося кільком знайомим, аби вони мали змогу взяти якомога більше цього небесного продукту.
  Памятаю цирк і льодяники у вигляді пістолетів і півників, в основному червоного кольору. А ще походи "на салют" до церкви Юра, звідки все було так чудово видно.
   
 • 15:33 29.07.2004
  0 0
  Плагіат, але цілком підтримую vakuolku в питанні ПЛОМБІРУ, більше ні за чим ностальгії немає. Мабуть і зараз піду за пакетиком цього продукту, але на жаль воно вже не таке.
   
 • 10:52 30.07.2004
  0 0
  Хоча тоді був ще маленьким, проте маю багато хороших спогадів пов'язаних саме з епохою СРСР.
  Пам'ятаю як у першому класі нас приймали в жовтенята. Проте не відразу 1 вересня, а лише до 22 квітня - дня народження Володі Ілліча. На той час кожен з нас уже повинен був уміти читати і писати (,де ви бачили неграмотних жовтенят?), а також знати напам'ять основні жовтенятські правила, на зразок:
  Ми дівчатка та хлоп'ята,
  Всі веселі жовтенята,
  Жовтенят не забувай,
  В піонери путь тримай!
  Пригадую, як до того моменту ми усім класом на протязі цілого місяці вели себе чемно та сиділи на уроках тихенько як мишки, боячись порушити дисципліну й отримати в кінці тижня незадовільну оцінку за поведінку. Адже, де ви бачили жовтенят-розбишак?
  Добре пам'ятаю і зірочки, котрі ми з такою гордістю носили на піджачках. Зірочка у мене була предметом особливої дитячої гордості, адже виготовлена вона була не з металу, як в усіх, а з пластмаси з напівпрозорими промінчиками, та зображенням маленького Володі у центрі. Приймали в жовтенята нас у приміщені колишнього кінотеатру "Октябрь". Після того, як старші піонери прикріпляли кожному з нас по зірочці, ми отримали право гордо йменуватися онуками Ілліча. Мене зразу призначили зірковим, і класна керівниця закріпила за мною 4 осіб (3 дівчаток та 1 хлопчика), за поведінку котрих я був відтепер відповідальним.
  Пам'ятаю як своєю зірочкою ми разом готували домашні завдання, разом читали книжки, дивилися науково-пізнавальні передачі і в кінці навчального року при видачі табелів були визнані найкращою зірочкою класу, ну а я - найкращим ланковим. За це директор школи в присутності усіх трьох класів вручив мені похвальну грамоту, котра зберігалась ще донедавна.
  Незабутні спогади. По-дитячому наївні та дуже світлі.
  На жаль, стати піонером мені так і не поталанило. У Москві відбувся якийсь там "Путч". Пізніше в ході незрозумілого розвитку подій ми стали незалежними, замість Леніна на стіну прибили Шевченка, нам сказали, що зірочки носити більше не можна, а піонерських галстуків нам не бачити.
  На заміну радянським мультикам прийшли Чіп із Дейлом та Скрудж Мак Дак, замість пломбіру в шоколаді за 27 копійок тепер продавався турецький гумовий "Турбо" за 1 карбованець, а за замість російської мови та літератури в школі ввели уроки християнської моралі.
  Багато кому з точки зору сьогодення така ідейна підкованість тогочасної дітвори може видаватися дещо смішною, проте я не шкодую ані на краплинку. Якби можна було пережити дитинство ще раз, я би вибрав його саме таким. А ідея, не дивлячись на усю свою безглуздість, безперечно, виховувала в дітях щось позитивне, давала приклад для наслідування, предмет для гордості та засіб для особистісного розвитку.
   
 • 12:00 30.07.2004
  0 0
  На жаль, стати піонером мені так і не поталанило. У Москві відбувся якийсь там "Путч". Пізніше в ході незрозумілого розвитку подій ми стали незалежними, замість Леніна на стіну прибили Шевченка, нам сказали, що зірочки носити більше не можна, а піонерських галстуків нам не бачити.

  так-так... Тільки от не всі удостоювалися звання "піонер".. І то був великий встид! Всі тицяли пальцями...
  Особисто я була піонером тільки до 1 вересня... 2 вересня - вже витирала ручку від чорнила до галстука... Це був плив от якраз тих днів...
   
 • 11:14 15.08.2004
  0 0
  Телебачення
  По телевізору важко було найти щось варте для дитини . Особливо зранку завжди були якісь освітні передачі по вивченню мов. А в обід перерва про всіх каналах - цей екран з граткою для налаштування кінескопа і гудіння непреємне в динаміку, телевізійники теж люди тому мають обід. А ще ніхто не розповідав про новий порошок, ультра-тонку прокладку і нові тарифи від юемсі , навіть анонсів передач не було спочатку. А ще диктори з розумними мінами в перервах між передачами і фільмами - розповідали, що там буде далі по програмі Дуже часто йшли концерти класичної музики, а деколи цілий день, коли в країні був траур. З фільмів ще з дитинства задовбували одноманітні напівчорнобілі фільми "війна і німці", де постійно було чути вибухи артилерії і кислі міни совєцьких військових, які під крики Ура йшли щзлагоджено в атаку. Їх було просто безліч і здавалося, що весь сценарій і режесура робив кантужений.
  Звичайно були дуже і цікаві як то про легендарного Штірліца - супер режесура, гра акторів, музика, сценарій, а голос за кадром -

  Не було покемонів і телепузиків, що не могло не радувати Безперечні гіти - "Ну постривай", щось там про Простоквашино(кіт Матроскін, пачтальон Пєчкін , Малюк і Карлсон, про кругосвітню регату капітана Врунгеля(там текст і мультиплікація супер, а ще пісні )
  Найулюбленіший був здається - 80-днів навколо світу, мультяха багатосерійна, здається виробництва Австралії Зараз би подивився з радію. Там ще у одного героя негативного була репліка - "Містер Фікс, а у вас єсть план "
  Дитячі фільми були суперові - особливо пригодницькі. Чортяка, забув зовсім всі назви. Нагадайте плііз.
   
 • 11:32 15.08.2004
  0 0
  Журнали

  Любив переглядати завжди журнали, які виписував дід. Був приємно вражений як побачив деякі в неті
  Наука і жизнь
  http://nauka.relis.ru/
  Там були цікаві фотографії, деколи схеми винаходів, а ще комікси деколи французькі - такі дивні, здається ще якісь ребуси були і кросворд

  Знание - сила
  Подібний до попереднього журнал
  http://www.znanie-sila.ru/

  журнал "Америка"
  Дуже цікавий журнал про США, дивно як тоді такий видавався. Суперова якість була, здається такий папір як у сучасних журналів і купа фото. В основному зачіпалося культурне, наукове життя америки - все то нагадувало той же совок, тілький якийсь дивний, цікавий. Складалося дуже приємне враження про США. Жодної пропаганди і здається політики там не було і виходив він здається навіть в часи застою. Шкода не маю зараз примірників, дуже цікавий погляд на США, країни в реальності яка була зовсім іншою.

  Юний Технік
  То здається в школі виписували, ще був Юний Натураліст . Такі цікавенькиі журнали, ЮТ готував хлопців до совкової реальності - щоб міг і електропроводку полагодити і телевізор, і розвалюху совєцьке авто. Я не любив його читати, там здається цікавою була сторінка фантастики деякий час.
   
 • 05:39 31.08.2004
  0 0
  От надибав на пару сторінок з міфами СРСР, раджук почитати
  http://www.weblinks.ru/index.phtml?category=news&i...
  http://www.andrenalin.ru/ussr.html

  Любимый писатель советской детворы Аркадий Гайдар убивал пионеров во всех своих книжках. Но дети его все равно любили.


  Высшим достижением СССР, конечно, был дизайн. Вовсе не обязательно было, взяв любой предмет, искать на нем гордую надпись Made in USSR, чтобы понять, что это действительно так. Дизайн СССР был стопроцентно узнаваем. Но он настолько опередил свое время, что и сейчас будет по достоинству оценен только через пятьсот лет.
   
 • 05:58 31.08.2004
  0 0
  Пригадав недавню історію про якогось фаната януковича, що назвав своїх двійнят - Віктор і Яна і повідомив це на сайт вождю.
  Згадалися старі добрі часи...

  Імена з СРСР з розшифровкою

  Арвиль - армия В. И. Ленина
  Вектор - великий коммyнизм торжествyет
  Веор - Великая Октябрьская революция
  Видлен - великие идеи Ленина
  Вилен - В. И. Ленин
  Вилан - В. И. Ленин и Академия наyк
  Вилорд - В. И. Ленин - организатор рабочего движения
  Виль - В. И. Ленин
  Вилюр - Владимир Ильич любит Pоссию
  Винyн - Владимир Ильич не yмрет никогда
  Вист - великая историческая сила трyда
  Владлен - Владимир Ильич Ленин
  Волен - воля Ленина
  Ворс - ворошиловский стрелок
  Гертрyда - герой трyда
  Даздраперма - да здравствyет Первое мая!
  Далис - да здравствyют Ленин и Сталин!
  Дележ - дело Ленина живет
  Изаида - иди за Ильичем, детка
  Ким - Коммyнистический интернационал молодежи
  Лапанальда - лагерь папанинцев на льдине
  Ласт - латышский стрелок
  Ледат - Лев Давыдович Троцкий
  Лениор - Ленин и Октябрьская революция
  Лента - ленинская трyдовая армия
  Лес - Ленин, Сталин
  Лист - Ленин и Сталин
  Лyиджи - Ленин yмер, но идеи живы
  Марлен - Маркс, Ленин
  Папир - партийная пирамида
  Пол(ь)за - помни ленинские заветы
  Pевмира - революции мировой армия
  Pосик - Pоссийский исполнительный комитет
  Силен - сила Ленина
  Томил - торжество Маркса, Ленина
  Томик - торжествyют марксизм и коммyнизм
  Трик(ом) - три "К" - комсомол, Коминтерн, коммyнизм
  Фэд - Феликс Эдмyндович Дзержинский
  Ясленик - я с Лениным и Крyпской

  А чудове українське ім'я - Тракторина забули

  Доречі того сезону модне ім'я однозначно - Віктор, щодо дівчаток то раджу утриматися, або скористататися чудовим ім'ям - Вікторія в честь перемоги.
   
 • 11:39 31.08.2004
  0 0
  Фільми та мультфільми у той час були класні, то факт.

  Особисто мені подобалися (та й досі подобаються) мультика про Петрика Пяточкіна ("Петрику, ти чому не спиш?" "У мене безсоння!"), Капітошку, Курчатко у Клітиночку. Ось нещодавно вдалося знайти касету з цими мультиками в інтернеті (http://bambook.com.ua), то моя доця (якій ще немає і півтора року) просто в екстазі від Петрика!

  А фільми - ну таких пісень, як у радянських фільмах, не було і немає ніде. Мій улюблений фільм усіх часів - "Д'Артаньян і три мушкетери" з Боярським (заздрю львівянам та одеситам мого віку та старшим - вони бачили, як то знімалося). А ще - "Гардемарини", "Пригоди Петрова і Васєчкіна", "Буратіно", "Гостя з майбутнього" (то був sci-fi 80-х! ), "Про Червону Шапочку"... Коротше, було що подивитися.

  А хто памятає Діда Панаса (того, що розказував казки о 20.45 по УТ-1)? А тьотю Катю і Катрусю? А після них - ПРАГРАМА ВРЄМЯ
   
 • 06:46 01.09.2004
  0 0
  Взяв у Самуїла "Людина з бульвару капуцинів" - купа задоволення. Вміли робити мюзікли гарні і історія сша виглядало якось привабливіше навіть ніж в їх фільмах. А що америкоси зараз про нас показують - "гінірал пєтров с Кієва с ядєрним чємоданчікам" від ракет які ми десь приховали.   
  Цікава і сама ідея фільму - протистояння хорошого доброго кіно і фільмів жорстоких. Пророчий фільм з огляду на сучасний кінематограф. Нове європейське кіно кажете , а чимось нагадує американські кроваві бойовики на наш манер.
  Здається школа радянського хорошого кінематографу після періоду "чєрнушкі"(це такі фільми про СССР реалістичні за перебудови - мафія, корупція, безнадія) відійшли.
  Ще суперові - "Шерлок Холмс" (краще всяких там Пуаро і холмсів закордонних однозначно, атмосфера, гра акторів, саундтреки ), Пошуки капітана Гранта ...

  Перегляд фільму старого викликав дивне відчуття, що організм наче готовий до спуску на Американських гірках - чекає якогось стресу, ефектів, а тут на тобі - все спокійно, наче потрібно просто розслабитися і дивитися. Після сучасного кінематографу дивне відчуття наче відпочиваєш, а не півтора години стараєшся шалено слідкувати за сюжетом(екшеном), здається америкоси такий фільм вклали б в один дубль свого блокбастера якогось
  Дуже раджу такі старі добрі фільми для сімейного перегляду, які чогось вчать окрім примітивного дикого голівуду . Діти нормальні, психічно-здорові виростуть. А навіть шрека варто подавати дітям не раніше шкільного віку.
   
 • 01:41 12.11.2004
  0 0
  Ще ланк корисний
  http://www.tvmuseum.ru/catalog.asp?ob_no=3106
  Заставки до передач часу Совка - "Прожектор перестройки", "Клуб кинопутешествий", "Кинопанорама", "А ну-ка, девушки!" і ще багато ...
  Качаємо, згадуємо
   
 • 04:13 12.11.2004
  0 0
  Нажаль нічого не пам*ятаю -- запізно народився, але бабця розказувала про ті чудові часи, коли можна було три дні пвдряд не їсти, й з насолодою слухати голос вождя по радіо. Ото були часи! Можна було за декілька підібраних в полі картоплин безкоштовно поїхати поїздом в сибір, або відправитись до пращурів прямо там, на полі. Хороший дядя абсолютно "бєзвоздмєздно" подарує вам 3,5 грамів свинцю. Стандартна пайка для "украинского брата".
   

Ми памятаємо як то було ... або родом з ХХ-их

Наші Друзі: Новини Львова