Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 03 червня 2020 року

Інтернет дуелі

 • 09:17 16.06.2004
  0 0
  Натрапив на гарну статтю присвячену цікавому питанню інтернет спілкування - ІНТЕРНЕТ ДУЕЛІ
  http://psi-logic.narod.ru/duel/duel.htm
  Російською і хотів б, щоб допомогли з перекладом там 10 розділів невеличких
  Перекладачка тут
  http://pere.slovnyk.org.ua/cgi-bin/pere.cgi?l=uk_UA
  Тема досить цікава для всіх учасників, пропоную обговорити етику спілкування у форумі, олсновні прийоми ведення суперечок і т.д.
  Як бажаєте допомогти у перекладі, то вкажіть Розділ (там їх 10)
   
 • 09:19 16.06.2004
  0 0
  ПЕРЕДМОВА -----------------------------------------------
  Одні називають Інтернет сучасним прокляттям, інші - останнім островом свободи, треті - лише вдосконаленим телефоном. Тут ми розглянемо один цікавий бік інтернетрів: словесні поєдинки.

  Ви запитаєте: так йдеться про риторику? І так, і ні. З одного боку, йдеться справді про риторику, як мистецтво словесного поєдинку, суперечки. Проте є й відмінність. Слово "риторика" асоціюється у нас із давніми греками чи середньовічними схоластами. Можливо, з сучасними теледебатами. З дискусією реальних людей віч-на-віч. Але у спілкування в Інтернеті є своя чудова специфіка, яка відрізняє його від усього переліченого.

  Головна риса суперечок у Інтернеті - це цілковита безкарність. Будемо називати речі своїми іменами. Причому "безкарність", не обов'язково у сенсі карного кодексу, а ширше. У реалі вас у розмові зі співрозмовником пов'язує купа взаємних обмежень. Це - ваш колега, із яким потім доведеться мати справу. Або, гірше того, начальник. Якщо дома - ваш родич. Якщо він на вас образиться, то потім помститься. Зробить гидоту чи не надасть звичної послуги чи надасть, але не в звичному розмірі...

  Навіть якщо ви їдете в поїзді й розмовляєтье з вашим попутником, то ви не цілком безнаказанні. Якщо він образиться, то вам доведеться певний час терпіти його присутність поруч з усіма наслідками. Нарешті, справа може дійти до мордобою чи заподіяння шкоди вашій власності.

  У Інтернеті - не так. Єдиний метод впливу на вас - слова. Єдиний ваш метод впливу на інших - теж слова. За бажання ви можете зберігати повну анонімність, тож добратися до вас реалі буде неможливо. Якщо не робити зовсім уже великих дурниць, то також неможливо і "зламати" ваш комп'ютер.

  Тут виникнути одне заперечення. А саме: можна згадати про МОДЕРАТОРІВ. Але що може вам заподіяти модератор? Максимум - заблокувати вам доступ в одне лише це місце. Це неприємно, адже втрачається цікаве коло спілкування. Лише. Взагалі, тема модераторства заслуговує окремої розмови трохи пізніше.

  З іншого боку, повна безкарність поширюється не тільки на вас, а й на вашого співрозмовника. Ви залишаєтесь перед обличчям людини, на якого можете впливати словом і тільки словом. Голий розум проти голого розуму. Підкуп, погрози, шантаж, насильство, зваба,- усі ці традиційні методи в онлайні виявляються непотрібні, якщо хоча б одна зі сторін відмовляється надати достатньо даних про себе. Навіть якщо дані надано, вони цілком можуть бути неправдивими.

  У такій ситуації таки успіх на боці того, у кого краще подвішанитй язик. Проте язик - не маятник, і управляється він мозком. Тому, кажучи про "гострому язика", ми розуміємо гострий розум. Можливо, ви кмітливі, але саме в області словесних дуелей недосвідчені. Тоді це керівництво - для вас. Назва "інтернет-фехтовання" прозоро натякає на майстерні уколи довгих і гострих язиків в ніжну м'якуш чужого самолюбства
   
 • 12:52 16.06.2004
  0 0
  Алексе, дякую за лінк, але підтримаю розмову не раніше, ніж уважно прочитаю весь матеріал. Одне скажу - це таки цікаво. Багато правил можна застосувати і в живій дискусії. Але є такі, які годяться тільки для інтернету. РОзберуся - поговоримо.
   
 • 13:29 16.06.2004
  0 0
  Розділ 1. Техніка безпеки.
  Для початку трохи про техніку безпеки. Як уже наголошувалось, анонімність може зробити вас неушкодженим від всього, крім чужих слів. Це зручно. Проте є у цьому і мінус.
  Що коли ви прийшли на цей форум чи чат тільки для лайки? Що коли ви хочете розповісти про свою роботу чи захоплення? Залишити посилання на свій сайт чи місце роботи? Зберегти за собою авторство матеріалів, опублікованих у цьому форумі? У такій ситуації вам доведеться розкрити своє інкогніто.
  Ось тільки ні до чого розкривати його повністю. Точно не варто називати домашню адресу і телефон. Краще не уточнювати місце роботи чи навчання. Чи варто розкривати справжнє ім'я? Спірне питання. Люди, що готові перейти від сварки Мережі до сварку в Реалі, як правило, дуже тупі. Вони не зможуть знайти вас по вашому імені або місці проживання. І навпаки: ті люди, які можуть вас знайти, зазвичай обмежуються погрозами. Але завжди є вийнятки. Вирішуйте самі, наскільки великий ризик у вашому випадку. Добрим компромісом є постійний і досить пам'ятний псевдонім. За ним вас можна лекго впізнати, але важко знайти.
  Не застосовуйте для доступу до форуму чи чату той пароль, що й для вашої пошти, ICQ і так далі. Цей пароль зазвичай відомий лише модераторам форуму. Проте, по-перше, ви можете колись з ними посваритися. А по-друге, форум можуть колись зламати. Не застосовуйте пароль, який легко підібрати. А легко підібрати паролі, які є звичайним словом української чи англійської мови, українським або англійською ім'ям, іноді в комбінації з цифрами. Або те ж саме, але в зворотному напрямку. Погані паролі з сусідніх літер типу qwerty чи qaz. Погані дуже короткі паролі. Постарайтеся скласти пароль з випадкового набору символів. Або, якщо ви не здатні запам'ятати такий пароль, то складіть його як комбінацію зі слів із навмисними помилками.
  При реєстрації на форумі або в чаті часто потрібно вказати e-mail. Ніколи не вказуйте домашній чи робочий e-mail. Навіть якщо адміністрація чата клятвено гарантує його нерозголошення, цим клятвам не треба вірити. Чат можуть зламати чи посердитесь з адмінами. Заведіть "сміттєву" безкоштовну поштову скриньку на ua.fm чи ukr.net і вкажіть його. Ніколи не вказуйте свою домашній чи робочий e-mail в чаті. Це загрожує вам такими неприємностями:
  -     Ви почнете регулярно одержувати по пошті спам.
  -     Вашу поштову скриньку можуть свідомо переповнити сміттям, за скачування якого вам же і доведеться платити .
  -     Вам почнуть посилати віруси і троянів. Інколи під час спілкування в Мережі вашому співрозмовнику стає відома ваш IP-адреса.
  Усупереч поширеній думці, це по собі ще не несе небезпеки. Небезпеку несуть “дірки” операційної системи вашого комп'ютера і, особливо, в поштового сервера. Якщо зловмиснику невідомий ваш IP, то він навіть не знає кого атакувати. Тому, не варто всім говорити свій IP, але якщо він став відомий, не варто і панікувати. Потрібно наразитися на справді могутнього хакера, щоб він зміг зламати ваш комп'ютер, знаючи лише IP-адресу. Домашній комп'ютер зламати набагато важче, ніж сервер загального користування (наприклад, той, де міститься форум чи чат). Таких фахівців екстра-класу в Мережі - одиниці. І занадто малоймовірно, що він захоче витрачати час на вас.
  Хакери звичайного середнього рівня діють двома основними способами. Перший - це використання відомих помилок в операційних системах (помилок, які до них знайшли хакери екстра-класу). Але про ці помилки стає швидко відомо й творцям операційних систем. Тому, щоб уникнути таких атак, треба просто вчасно оновлювати програмне забезпечення і ставити "латки". З появою Windows XP це стало зовсім просто (технологія Windows Update).
  Другий шлях зламування вашого комп'ютера середнім хакером - це ваша власна дурість. Щоб уникнути такий оказії, досить дотримуватися кілька простих правил "комп'ютерної гігієни":
  -     Не лінуйтеся придумувати важко відгадувані паролі. Подробиці див. вище.
  -      Не лінуйтеся придумувати різні паролі для різних випадків. Подробиці см. вище.
  -     Якщо при реєстрації вам пропонується запровадити ключове питання-відповідь для відновлення забутого пароля, пам'ятаєте, що цією можливістю із задоволенням скористається хакер. Відмовтеся від цієї "послуги" або ж вигадайте так само важку відповідь, як і пароль.
  -     Ніколи не скачуйте з Мережі програми з сумнівних сайтів. Особливо з порнографічних і хакерських. Взагалі не копіюйте собі на комп'ютер програми, взяті з сумнівних джерел. У програмі може бути вірус чи троян. Якщо берете програму у знайомого, то врахуйте, що він може і не знати про її зараженість. Цілком безпечно качати музику, картинки, фільми, тому, що усе перераховане це - не програми. Флэшки, скачувані у вигляді exe-файлів, можуть бути заражені - акуратнішими з ними. Також зараженими можуть бути doc-файлі для Microsoft Word.
  -      Якщо поштою прийшов лист з вкладенням (attachment) і ви не знаєте, від кого воно, зітріть не читаючи. Не намагайтеся відкрити і вивчити прикріплений файл. Саме такі спроби звичайно і активізують шкідливу програму, яку було сховано в файлі. Якщо ж розпирає цікавість, зверніться до фахівця (не до сусідського парубка!), він це зробить з дотриманням належних запобіжних заходів.
  -      Якщо поштою прийшов лист вкладенням (attachment) і ви знаєте, від кого воно, але цей ваш знайомий не збирався вам нічого надсилати, зтирайте його, не читаючи. Пам'ятайте, що зворотню адресу під силу підробити навіть зовсім слабенькому хакеру. Якщо вам прийшов спам, не відповідайте на нього. Якщо в ньому пропонується відмовитися від цюого розсилання, не піддавайтеся на хитрість і не відмовляйтеся. Будь-яка ваша відповідь підтвердить спамеру, що ви читаєте його сміття, і вам надішлють потім в 10 разів більше спаму.
  -      Не приймайте за чисту монету листи, які надіслали нібито від адміністратора мережі, чату чи форуму або від антивірусної системи чи від якої-небудь автоматичної системи. У більшості випадків це буде мережевий хробак чи троян. Якщо є шанс, що лист від адміністратора, не полінуйтеся йому зателефонувати перш ніж виконувати якісь дії, що рекомендуються в ньому. Не піддавайтеся на провокації типу "прочитай і відішли другу". Це - той хробак, але розрахований не на помилки системи, а на людську дурість. Тобто, психологічний хробак. Найвідоміші хробаки такого роду - це "листи щастя", "поздоровлення" від малознайомих особистостей і "голосування на захист чогось". Такі хробаки перевантажують і гальмують роботу Мережі.
   
 • 13:45 16.06.2004
  0 0
  >>Не піддавайтеся на провокації типу "прочитай і відішли другу".
  Ага, це як у анекдоті про албанський вірус, який просить вас самостійно знищити всі файли на компютері і переслати його (вірус) усім своїм знайомим.
   
 • 18:12 16.06.2004
  0 0
  А мені особливо сподобалась частина "мужской язык".
  От воно виявляється як? (хлопаю очима і руками, тупцяю ногами...)

  Виявляється, прекрасний захід сонця звучить "мужскім язиком" як "охуительный закат" (вибачаюсь, це просто скопійовано).

  В згальному, як на мене, вартим уваги є лише перший розділ "Техніка безпеки" і другий. А дальше? тільки час марно витрачати.

  А то я щось не люблю "візжать і хіхікать" (хоча пригаю, хлопаю в лоноді...) і прийдеться іноді для вираження емоцій говорити "охуительный закат сегодня"!
   
 • 18:35 16.06.2004
  0 0
  Десь в Кацапнеті ака Рунеті знайшов статтю про статистику користувачів. Там ставився діагноз - Рунет молодшає і дурнішає. Напевно це і є причина поширення цієї "чоловічої" мови (мужского язика). Але не думаю, що "русскій матєрний" став беззаперечною нормою - в тому ж Рунеті є купа "культурніших" сайтів і форумів. Це проблема часу - перебісяться, тоді будуть більше часу звертати на зміст. Думаю, УАнет теж чекає цей перехідний період - і це добре, це свідчення розвитку. Наприклад, на чаті Сміта, матюки не модеруються - і я вважаю, це позитивним явищем.
   
 • 20:53 16.06.2004
  0 0
  Ох ці мені нет-дуелі

  Спілкувався я з одним, як не смішно, прізвище (нетівське) Рабіновіч. Говориш про одне, відповідь отримуєш про друге, у продовженні третє. Поспілкувався з ним так, стало аж цікаво. А коли мені стало цікаво і почав вже входити у "смак" того "діалогу", Рабіновіч взяв і зник.

  То хто виграв цю дуель?
  -----------------------------------------
  Бійся байдужих… НЕ МОВЧИ!
  http://www.kruk.com.ua/
   
 • 09:13 17.06.2004
  0 0
  Дякую, Івану, що підтримав. Інших бачу мало цікавить , хоча стаття дуже добре написана і дуже корисна всім.
  Тільки уважніше вичитуйте помилки.
  Робіть відступи, щоб не йшло суцільним текстом - для зручності прочитання.

  Отже йдемо далі
  http://psi-logic.narod.ru/duel/duel2.htm

  РОЗДІЛ 2
  Прощавай, вічливість!

  Ми вже говорили про безкарність Інтернету. Ця безкарність породжує ряд відмінностей між спілкуванням в Мережі і спілкуванням в реалі. Взагалі, у Мережі є багато традицій, які видатися дивними новачку. Саме про них зараз і поговоримо. Багато хто умовності етикету в Інтернеті скасовує. Якщо ви спробуєте вимагати їх дотримання, вас можуть послати відразу дуже далеко.

   
 • 09:17 17.06.2004
  0 0
  Здрастуй і прощавай

  В житті, входячи у кімнату, ви вітаєтеся з присутніми.
  У Мережі, входячи на форум, ви не робите цього. Це буде сприйняте приблизно так, як якби ви привіталися, входячи у великий магазин. Більшість вас проігнорує чи здивується. Деякі дадуть відповідь привітанням. Деякі - глузуванням. Ця традиція розумна. У форум постійно хтось заходить і виходить. Якщо кожен буде вітатися і прощатися, то за всіма цими "привіт" і "па" більше нічого і не побачиш. Тобто, на відміну від реала, у форумі вітання й прощання - це ознака поганих манер (чи ознака недосвідченого новачка).

  У чатах народу менше, тому ставлення до вітанням нейтральне. Якщо ви забули сказати "привіт" чи "па", це взагалі нічого не значить. Якщо вам не відповіли на ваше вітання, це тим більше нічого не означає. Зазвичай, якщо в чаті починають інтенсивно вітатися, це - ознака нудьги, відсутності цікавих тим для розмови.
  * це точно
   
 • 09:20 17.06.2004
  0 0
  Ти і Ви

  Анонімність Інтернету означає, що ваш співрозмовник може мати будь-яку стать (підлогу ) і вік, незалежно від того, що про нього написано.

  Отже, шанобливе звернення до старших "ви" втрачає сенс. Більшість людей в Мережі звертається до всіх на "ти", у тому числі до адміністрації форумов/чатів. Рідше зустрічається звернення "ви" чи "ви"/"ти" вперемішку. Звернення на "Ви" з великої літери може бути сприйнятий як глузування.

  ** От це справді для мене нове, але справді автор має рацію здається.
   
 • 09:28 17.06.2004
  0 0
  Еківокі

  Церемонії в Мережі не прийняті. Це виражається багато в чому. Найпростіше показати це на прикладах.
  У цій табличці наведено реакції на одну й ту саму ситуацію в реалі і в Мережі. Не всі, звісно, реагують саме так. Але знайте, що такі реакції вважаються звичними.

  Схема : Ситуація -> Реакція в реалі -> Реакція в Мережі


  Ви сказали дурість -> Ви переконані? Чому ви так вважаєте? ->Ти гониш! Так ти пиз####... Що за марення!?

  Ви щось попросили -> Вибачте, але... Я б вам допоміг, але... -> Обойдешся. Обломись Фиг тобі!

  Ви когось присоромили за грубість -> Вибачте... -> ПНХ!

  Ви когось звинуватили в дурниці -> Так як ви смієте! ->Сам дурень!

  Ви повільно реагуєте -> Ну так що? -> Не гальмуй! Ти що - гальмо?

  Ви комусь порадили змінити свою поведінку ->(незграбне мовчання) ->Засунь собі свої поради в задницю!
   
 • 09:36 17.06.2004
  0 0
  Смайлики

  У Мережі ви не бачите облич співрозмовників.

  Міміку заміняють різні смайлики. Це - символічні зображення тієї або іншої гримаси.

  Ж) чи чи :-) - усмішка.

  чи :-( - незадоволений.

  :-/ - здивований.

  :o) - клоун.

  ))))))) - регіт.

  :] чи 8) - самовдоволена усмішка.

  :P чи :-P - показати язика.

  ;) чи ;-) - підморгнути.
   
 • 09:39 17.06.2004
  0 0
  Скорочення

  Є цілі колекції скорочень, які використовують у Мережі. Насправді скорочень, які зрозумілі всім чи багатьом, не так багато. Ось вони:

  2 Вася = репліка для Васі
  LOL = невтримний регіт
  10x = спасибі

  IMHO = моє особисте переконання, на мою думку
  AFAIK = наскільки я знаю
  FYI = до вашого відома

  afk, away = відійти від комп'ютера
  re = я повернувся до комп'ютера

  y = так
  hi, q = привіт

  brb = почекай зараз повернуся   
 • 09:44 17.06.2004
  0 0
  Орфографія

  Ви не можете змусити співрозмовника писати так, як вам подобається. Тому ваш співрозмовник писатиме так, йому швидше, а вам все одно зрозуміло.

  Через це в Мережі:

  - часто не ставлять крапку в кінці речення
  - починають речення з маленької букви
  - пишуть імена з маленької букви

  - скорочують імена і псевдоніми
  - пропускають купу ком
  - лінуються виправляти орфографічні помилки

  - крапки і тире ставляться де завгодно і вони означають паузу в мові

  Якщо в Мережі вкажете співрозмовнику на орфографічну помилку чи, тим більше, помилку в розстановці знаків пунктуації, вас не вважатимуть грамотним людиною. Навпаки, вас вважатимуть ідіотом, якому більше нічого сказати чи заперечити.

  ***
  От деяким грамотєям - то варто почитати
   

Інтернет дуелі

Наші Друзі: Новини Львова