Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 18 квітня 2021 року

Нас (галичан) малороси бояться?

Переглядів: 9759
Додано: 29.04.2004 Додав: Адвокат  тем: 51
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 100
 • 14:37 29.04.2004
  0 0
  Думки на цю тему у мене з'являлися вже давно - так давно, як в 1989 роцi, коли менi довелося навчатися в Київському педагогiчноному тодi ще iнститутi i тодi ще iменi Горького (тепер - унiверситет i iменi Драгоманова вiдповiдно). Як єдиниго iндивiда iз Захiдної України, мене прозвали "Бандера" (зразу попереджаю, що мене це нi в якому випадку не засмутило з очевидних причин). Оскiльки моєю мовою щоденного спiлкування до того моменту була українська, менi "ламало" переходити на росiйську тiльки тому, що у "Кiєвє" i що всi iншi говорили росiйською. От так i пiшло: до мене - росiйською, я - українською... Нiхто не смiявся, на селянське походження української мови не натякав... А згодом багато хто i до мене почав по-українськи (навiть росiяни)... Але з самого початку сценарiй розмови був один - початок росiйською; пiсля моєї вiдповiдi українською - моментальний перехiд на (часто ламану)українську i перше питання: "А ти зi Львова?" Складалося враження, що "централи" асоцiюють розмовну українську виключно з Заходом України - хоча це не дивина...

  А нагадав менi про цю тему випадок, який трапився пiвгодини тому. Пiд час вiзиту до зубного лiкаря (в Лондонi), мiй лiкар, англiєць, похвалився, що має нову медсестру - з України (тут зубнi лiкарi працюють завжди з допомогою медсестри). I ось в кiнцi я iй кажу: "дуже дякую, всього найкращого", а вона менi (пiсля мiнi паузи i з росiйським акцентом): "А ви зi Львова? А я з Києва, але українську вчила в школi"... через 15 рокiв, ситуацiя та ж сама... Але, може, якщо не переконанням, то страхом - "говори по українськи, не дратуй бандерiвця"? Згадуються донецькi дiти, що приїжджали на Тернопiльщину по обмiну на Рiздво з росiйсько-українськими словниками, щоб, не дай Боже, росiйське слово при "бандерах" не сказати...

  То не найкращий шлях (особисто я не вiрю в аксiому "боїться - значить поважає"), але авторитету української мови то нiчого злого не робить. Хто має якi думки з цього приводу?
   
 • 15:17 29.04.2004
  0 0
  Була така казка. Сперечались якось сонце i вiтер: хто швидше роздягне людину? Вiтер каже "я швидко зiрву с неї одежу!" i почав дути намагаючись зiрвати. Але людина почала тiлькi ще сильнiше укутуватись.
  Коли прийшла черга сонця, воно посвiтило, людина пригрiлася i сама скинула одежу.
   
 • 16:48 29.04.2004
  0 0
  Не зовсім зрозумів звязок попередньої байки з темою обговорення...

  Малороси справді мають специфічне уявлення про Галичан.

  В більшості воно виявляється у тому що Галичину вони пов'язують з селом в поганому розумінні цього слова. Всю україномовну музику - колгоспних співів. А українську літературу - до напіврозвинутих сільских байок.
  І якесь там байстрюча з смт Горловки, що у Донецькій області з гордою пикою говорячи скаліченим суржиком (вважаючи його модним і сучасним варіянтом українского язика) дивиться на тебе як на якогось дивака (в кращому разі) з карпат. Тут же у цьому форумі зустрічались елементи, що писали, про Львів це місто в карпатах... А всі галичани виявляється гуцули.
  продовжую список уявлень:
  Бандера це просто бандит що вбивав невинних людей. Те саме Петлюра і інші.
  Галичани погані і підлі люди.
  і тд
  Думаю мене доповнять.

  На питання якої ж ти національности малороси деколи гордо заявляють - Совєтской. І це не жарт. Це 2004 рік. Лондон.

   
 • 20:03 29.04.2004
  0 0
  Схоже, що слово малоросси придумали галичани, які є малоавстрійцями, маломадьярами, малополяками, малолитовцями.Вам це до снаги, ви кайфуєте від своєї близькосьті до Європи.Але маломентальний підхід до земляків з центру і сходу і півдня України не робить Вам честі і з Вашого розуму керувати Вами буде не українець а білорус, або ще хтось.
  Совєти згинули і не встануть.
  А люди говорять так, як мамка навчила.
  В Києві дітвора говорить українською, бо це престижно і важають, що вони українці.Це дійсність, як білий день і чорна ніч.
  А ви все за своє давнє горе.Минулося.Не буде іншого, а буде Україна, її мова, її люди.
   
 • 22:32 29.04.2004
  0 0
  Схоже ти Вік не читав своєї малороської історії і тому незнаєш що вас так вхрестили ваші "кєнти" з Півночі (до яких ви і дотепер тягнетесь), тому вести аргумент з тобою буде не інтересно.

   
 • 22:52 29.04.2004
  0 0
  Я хочу жити для дітей і внуків, а не для предків,яких вже немає і не буде.А мене вхрестив священник і вірую я Богу Здравко,а мої клієнти(не кєнти) знаходяться в Україні,США,Англії,Німеччині,Франції,Іспанії,Японії,Сінгапурі,ГонКонгу
  і ще в деяких країнах з твердою валютою.Я до них тягнусь і з ними працюю сидячи в Україні.В світовій спільноті наше місце.А заробітки для людей в Україні треба зробити в два рази вищі, чім в США. Ось тоді можливо вести дебати про українців і Україну.Решта-то все ПУК.
  В Росіїї теж саме.
   
 • 23:48 29.04.2004
  0 0
  Малороси всіх бояться і росіян і татар кримських і особливо НАТО, а чого ви хочете - їх всю історію "мали", бо боягузи - тобто "замкнуте коло"
   
 • 00:11 30.04.2004
  0 0
  Алекс має рацію. тільки росіян вони ще й люблять, бо ж вони - "велико!роси".
   
 • 00:17 30.04.2004
  0 0
  2 Владик
  Не погоджуюся, кожен малорос розуміє, що росіянин від душі назве його просто зневажливо "хахлом" і він то відчуває в душі. І росіяни як показує досвід не спішать брататися - навіть для чурки з Тайги малорос - то хохол як тут не крути. Яка тут любов
   
 • 11:24 30.04.2004
  0 0
  Владик
  Alex
  Ви і Вам подібні є нерозумні хлопи, які заведуть галичан і інших українців в дупу.
  З Вами тільки бикам хвости крутити, а Україну не зборониш.Десь-колись-хтось уже такий був. Пропав бідолага не залишивши і спомину про себе.
  Скільки людей - стільки і думок. Та вони всі за життя.
  А ваші розмови за царство небесне.
  Слава Україні!
   
 • 12:10 30.04.2004
  0 0
  Питання
  З історії України мені відомо, що українці створили Московію.
  А поляни-предки українців жили між Дніпром і Россю.
  А ким були галицькі люди в той час?
   
 • 12:41 30.04.2004
  0 0
  "Не зовсім зрозумів звязок попередньої байки з темою обговорення... "

  Iншими словами, насильно милий не будеш. Ще не зрозумiло?

  Впровадження законодавчих обмежень використання iнших мов в державi може викликати лише ненависть. Адже є iнший шлях: зробити українську мову модною, престижною, про що i говорив вище Vic.
  Але я не згоден з ним у тому, що українська вже є саме такою. I не згоден я лише спираючись на те, що я бачу. Будь вона такою, не потрiбно було б встановлювати тi вiдсотки на телебаченнi та на радiо.

  Балакати про це можна багато, але я сподiваюсь, що iдею Ви зрозумiли.
   
 • 13:46 30.04.2004
  0 0
  Але я не згоден з ним у тому, що українська вже є саме такою

  у київських дворах дітлахи 8-12 років лопочуть українською мовою.
  Вони не знають совєтів.Вони інші люди. Вони УКРАЇНЦІ без минулого.
  Цього раніше не було.Була російська мова і у дітей.
  А 4-8 річні іще більш відрізняються від трохи старших.
  Вони розкомплесовані українчата, аж приємно на них дивитись і дякувати Богу, що так є.
  А нам старим треба зробити все українське престижним і модним насправді, а не на словах.

  Мене правильно зрозуміли. Там де були американці, в Німеччині,в Японії, в Тайвані і т.д., там люди мають життя і порядок у відносинах.
  Там де побували россіяни, там був бандитизм, бардак, п'янство, крадіжки, хабарництво,неробство, здирництво і т.д.
  Головне, що всім хто там був з цими людьми хотілось кращої долі.
  Ми українці волею Божою потрапили в цю халепу теж.
  Сьогодні бог дав нам шанс.І ніякий поводир нам не допоможе, поки ми всі не зробимо свою долю самі.Зброя тут не допоможе.В світі поважають заможних і богатих.Якщо кожен українець заробить собі грошей в 2-5 раз більше америкаця, то і россіяни і англійцю і інші почнуть говорити нашою мовою.Всі інші шляхи нереальні.

   
 • 20:39 30.04.2004
  0 0
  Мені сумно писати відповідь на цю тему...
  Чомусь я так розумію, що пан Адвокат вже не живе в Україні. Тому й виникає питання: шановний авторе, коли ви були в Україні, то люди реально змінювали свою мовну поведінку. Тепер всі, хто раніше говорив українською в Києві, перебувають за кордоном...
  А те, що діти їздили зі словниками - гон!!! Якщо подібне було, то мало статус винятку, а не правила. І взагалі мені здається, що автор чогось перевищує власну значущсть.
   
 • 12:20 04.05.2004
  0 0
  To BoaConstriktor:

  1. Будь ласка, пояснiть, яке вiдношення факт мого перебування за межами України має до теми, i яке саме питання у вас виникає у цьому зв'язку.

  2. Донецькi дiти - то з власного досвiду в 1992-1994рр. Дiти були просто заляканi страшними казками про злих бандерiвцiв перед поїздкою в Захiдну Україну. Коли приїхали, за пару днiв переконалися, що то були таки казки, а люди на захiднiй Українi - нормальнi та дуже гостиннi (нагадаю, то було коло Рiздва). Ну i безперечно, на початку не кожна дитина мала словник (лише кiлька), але росiйською мовою говорити боялися УСI.

  3. Щодо "власної значущостi": ця тема базована на подiях, якi трапилися в моєму життi. Якщо вам особисто з якихось причин цi подiї здалися непересiчними - то справа вашого свiтосприйняття.

   

Нас (галичан) малороси бояться?

Наші Друзі: Новини Львова