Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 01 червня 2020 року

Війна на вулицях міста

 • 08:36 16.04.2004
  0 0
  Війська США зіштовхнулися в Іраку з тим видом війни, якого всіма силами хотіли уникнути на початку іракської кампанії: війни в міських умовах. Подібні бої - найбільш кровопролитні, вони супроводжуються масовими жертвами серед мирного населення і ведуть до страшних руйнувань. На думку військових аналітиків США, це війна, де існує лише один закон - відсутність усіх законів.      
  Війна в місті практично зводить "на ні" технічну перевагу будь-якої армії. Джим Льюис, аналітик Центра стратегічних і міжнародних досліджень, вважає , що в умовах міської війни на перше місце виходить особиста підготовка військовослужбовців, а важливість технології відходить на другий план.

  Американські війська зіштовхуються в місті із серйозними проблемами. Приміром , більшість радіостанций, використовуваних підрозділами американських наземних сил функціонує в FM-діапазоні - це означає, що сигнал може бути перерваний, якщо радіостанція виявиться в "тіні" висотного будинку або в тунелі. Підрозділу Корпуса морської піхоти нині використовують радіостанції, що працюють у діапазоні 2.4 ГГЦ - на тій же частоті оперує беспроводной Інтернет. Якщо така радіостанція виявляється у висотному будинку , то можливості зв'язку можуть бути обмежені двома-трьома поверхами.
   
 • 08:37 16.04.2004
  0 0
  Особливості міського ландшафту не дозволяють широко використовувати бронетехніку. Авіація не може ефективно застосовувати високоточну зброю: цілі важко засікти. Приміром , досвід іракської війни показує, що високоточні бомби, що використовують для наведення систему JDAM (вона, у свою чергу, використовує інформацію, передану супутниками Global Posіtіonіng System - GPS), не дуже корисні, тому що сигнал наведення може бути заглушений, приміром , міською радіостанцією. Більш ефективні в умовах міста боєприпаси з лазерним наведенням, але для їхнього використання потрібен наземний спостерігач, що виводить бомбу або ракету на ціль . На озброєнні США знаходяться також невеликі безпілотні літаки Dragon Eye, що можуть використовувати невеликі підрозділи піхоти, щоб оцінити ситуацію на сусідній вулиці або на іншому поверсі будинку . Військові АНАЛІТИКИ США вважають , що в міських умовах американські частини будуть мати перевага перед супротивником за рахунок масового використання приладів нічного бачення. Проте , техніка не може дати наступаючу значну перевагу над захисниками міста.

  Військовий аналітик Деріл Прес вважає , що при всьому розходженні типів операцій, що можуть проводити війська в міських умовах, ключ до успіху лежить в індивідуальній підготовці солдатів і офіцерів і їхньому умінні діяти самостійно, не одержуючи постійних наказів і орієнтувань зі штабу. Русс Гленн, аналітик корпорації RAND, вважає , що історія боїв у міських умовах (в американських військових дослідженнях, як зразки подібних боїв звичайно згадуються битви Другої Світової війни в Сталінграді , Берліні і Манілі, операції Ізраїлю в Секторі Газа, штурм Грозного російською армією й операція збройних сил у Могадішо, пояснює "Washіngton Profіle") показує, що для успішного просування вперед, військам що атакують потрібно особлива військова техніка. Приміром , солдати, як правило, для переміщень уникають користуватися дверями і вікнами на першому поверсі, тому що вони знаходяться під прицілом супротивника. Тому до складу персонального озброєння армії США входять кувалди, кирки і ломы, що дозволяють проламувати стіни будинків і переходити з будинку в будинок, не показуючися на вулиці.
  Незадовго до початку іракської війни США стали вивчати досвід Ізраїлю, що вперше у світі став використовувати для ведення бойових дій у міських умовах броньовані бульдозери. У США минулому проведені досвіди дистанційного керування подібною технікою, але поки немає зведень про те, що ця тактика нині використовується в Іраку . Крім того, в останні роки Міністерство оборони США видало ряд замовлень на розробку і виробництво сенсорів, здатних, у тому числі, "бачити" крізь стіни, акустичних детекторів, здатних визначити місцезнаходження одиночного стрільця, невеликих військових роботів, здатних доставляти бойовим підрозділам боєприпаси і продовольство, а також вести розвідку, і інших подібних пристроїв , що покликані полегшити ведення боїв у містах.
   
 • 08:37 16.04.2004
  0 0
  Одним з найважливіших факторів досягнення перемоги в містах буде одержання підтримки від місцевого населення - однак її вкрай складно домогтися у випадку, якщо навіть невелике число мирних жителів буде убите або поранене помилково . Полковник Джордж Фентон, директор Об'єднаного директорату нелетальної зброї, упевнений, що в недалекому майбутньому армійські підрозділи будуть мати на озброєнні і нелетальне , і звичайна зброя , що буде застосовуватися в залежності від обстановки. Використання нелетальної зброї нині застосовуваного , в основному , поліцією, дозволить у багатьох ситуаціях уникнути жертв серед мирного населення.

  Збройні сили США звернули увагу на тактику ведення бойових дій у бойових умовах у 1993 році, після провалу операції в столиці Сомалі місті Могадішо. Війська США повинні були забезпечити безпека гуманітарних конвоїв ООН і, по можливості, захопити проводирів збройних банд, що тероризували населення. У результаті невдало проведеної операції по арешті ватажків однієї із сомалійських угруповань загинуло 18 американських солдатів, 153 було поранені. Ця операція наочно показала недоліки американських збройних сил, пристосованих для ведення боїв у полях і лісах.

  Проблеми американських військ мали системні причини. Справа в тім , що після закінчення Другої Світової війни, військові АНАЛИТИКИ вважали , що їхній ймовірний супротивник (мався на увазі СРСР) не буде вести боїв у містах, оскільки це неминуче приводить до величезної кількості жертв серед мирного населення і страшних руйнувань. Тому солдатів і офіцерів практично не готували воювати в умовах міста. Висновки із сомалійської операції були зроблені. Також були внесені зміни в ідеологію і методику підготовки військ. У 1997 році було прийнято спеціальне керівництво "Воєнні операції в міській місцевості".
  На початку 1990-х років армія США створила гігантський тренувальний комплекс на військове базі Форт Полк. Там було побудоване невелике місто, у якому знаходиться близько 40 великих будинків . На цьому полігоні можуть учитися воювати в міських умовах підрозділу від взводу до бригади. Аналогічні полігони були створені Корпусом морської піхоти. Передбачається, що до 2009 року збройні сили США будуть володіти 80 подібними об'єктами. Звичайно частини , учні вести бої в міських умовах, міняються місцями: спершу одні "захищають" "місто", а інші беруть його штурмом, а потім частини міняються місцями. Солдат учать пересуватися невеликими групами, що складаються з трьох-чотирьох чоловік.
   
 • 08:38 16.04.2004
  0 0
  Прес-служба Збройних Сил США цитує слова полковника Статі Мелоди, директори Об'єднаного керування озброєнь і тактики: "Ми повинні змусити супротивника вести бої в місті на наших умовах. У подібних боях немає чітких рекомендацій - де пересуватися і як стріляти. Ми повинні завдавати удару по супротивнику доти , поки він не буде знищений або не здасться. Якщо буде потрібно, ці удари будуть наноситися багаторазово. Наша стратегія полягає в тім , щоб зломити супротивника не числом, а міццю, щоб цілком виключити можливість організованого опору".

  Експерти Центра оборонних досліджень вважають , що війни майбутнього в основному будуть проходити в містах. За даними Інформаційної програми вивчення населення при Університеті Джона Хопкинса, у найближчі п'ять років чисельність міського населення світу досягне 4.9 млрд., городяни складуть 60% населення планети. Щорічно населення земної кулі збільшується на 77 млн. - 60 млн. з них живуть у містах. Збільшення числа городян у світі відбудеться, в основному , за рахунок країн, що розвиваються, тобто найбільш нестабільних регіонів світу , у яких висока імовірність збройних конфліктів. У 1950 році міське населення в країнах, що розвиваються, складало всего 18%, у 2002 році цей показник зріс до 40%, і за прогнозами до 2030 року приблизно 56% населення країн, що розвиваються, буде проживати в містах. Усе більше людей будуть жити в мегалополісах - містах, чиє населення перевищує 10 млн. чоловік. У 1975 році тільки п'ять міст були мегалополісами. Очікується, що в 2015 році мегалополісів стане 23, причому 21 з них будуть знаходитися в країнах, що розвиваються. Населення 564 міст перевищить 1 млн.
   
 • 12:53 16.04.2004
  0 0
  "Тому до складу персонального озброєння армії США входять кувалди, кирки і ломы, що дозволяють проламувати стіни будинків і переходити з будинку в будинок, не показуючися на вулиці."

  Які там в біса кувалди? Я подивлюсь, як вони бетонні перекриття кувалдами будуть проходити....Чого там вигадувати? Звичайні реактивні гранатомети й використовують. Це ще після боїв в Нормандії в 1944 році виявилось ефективним засобом, коли німці мали "Панцершрек" і "Фаустпатрон", а сучасні аналоги на порядок потужніші.

  Нахтігаль.
   
 • 00:38 17.04.2004
  0 0
  Ги Цікаво як ви будете потім "проходити", саме проходити "скрізь" будинок в який влучив фауспатрон. Щось ви вже зачиталися своїх фашистських ідеологів що вони вам жити спокійно не дають

   
 • 17:10 17.04.2004
  0 0
  Ви взагалі коли небудь чули про кумулятивний ефект? Бачили пробоїну від кумулятивної гранати? І тримали в рученьках щось важче за власного члена?

  В умовах міських боїв для проломів в стінах застосовують гранатомети. Для зачистки--реактивні вогнемети, типу "Шмеля".

  Нахтігаль.
   
 • 23:06 13.10.2008
  0 0
  Цитата:
  Ви взагалі коли небудь чули про кумулятивний ефект?

  Ага.
  Цитата:
  Бачили пробоїну від кумулятивної гранати?

  Ага.
  Цитата:
  І тримали в рученьках щось важче за власного члена?

  Траплялось і ще щось.
  Цитата:
  В умовах міських боїв для проломів в стінах застосовують гранатомети. Для зачистки--реактивні вогнемети, типу "Шмеля".

  Цілком вірно.
   
 • 15:08 14.10.2008
  0 0

  До: Alex Бандерштадтський - #11947

  Цитата:
  Очікується, що в 2015 році мегалополісів стане 23, причому 21 з них будуть знаходитися в країнах, що розвиваються. Населення 564 міст перевищить 1 млн.

  ааааа...
  В одному з таких "смітників" я наразі перебуваю
   
 • 00:03 17.10.2008
  0 0
  Проблема в тому що місто можна оточити і взяти облогою якщо армія противника зважиться дати генеральний бій і потерпить поразки. А якщо в умовах маневреної війни вона перейде до глухої оборони вона по ідеї потерпить поразки тому що глуха оборона це не самий вигідний спосіб війни.
  Єдина проблема в тому як оточити місто якщо армії рівні це проблемно але коли одна переважає тоді це не так важко.
  США після Вєтнаму не зустрічало достойного противника та сама війна в Іраці була прогулянкою втратити три тисячі чоловік за шість років це для них дрібниця але зате який куш вони отримали.
  Війна в Іраці з погляду сучасної теорії війни є військовим навчанням лише нашуміли багато. Ну і мирного населення загинуло багато.
  А так війну в містах краще не вести класичний спосіб це дрібні але часті бої і рейди.    
   
 • 05:31 17.04.2016
  0 0
  очень важную роль играет зал, там должны быть все виды тренажеров, и хорошие инструктора. Мне по совету друзей, как же без них, очень один понравился фитнес-клуб «SportUP». Сумасшедшие люди с сумасшедшими нагрузками есть на кого ровняться, так что и стимул присутствует)))Та и народ общительный, так что весело и хорошо проходит время и важно что с пользой, тренера расслабится не дадут)))
   
Сьогодні:

Щоб лишити відгук авторизуйтесь: Ввійти Зареєструватися
 
 

Війна на вулицях міста

Наші Друзі: Новини Львова