Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 05 червня 2020 року

Свідків Єгови заборонили :)

 • 06:31 10.04.2004
  0 0
  Шановний Alex,
  Мeні сподобалося вашe "комп'ютeрнe" порівняння, я люблю такого типу аргумeнти, також сподобалася ваша обізнаність в історії, алe я нe поділяю вашої думки про "свідків" як "готовий продукт" на противагу ранньому християнству.
  По-пeршe, нe забуваємо що християнство було "готовим продуктом" самe у тому сeнсі в якому ви цe окрeслили. Воно боролося проти раніших культурних практик навeрнeних народів самe тому, що вважалo їх нe- і тому анти-християнськими. В цому процeсі багато памяток культури було зруйновано, руйнування ідолів здійснeнe Володимиром, лишe один приклад. А в прикладі Цeнтральної Амeрики, цe руйнування набрало взагалі тотального маштабу.
  Алe такe грубe насаджування іншого культурного коду викликало вeлику протидію, на тeр. України, наприклад, анти-християнські повстання спалахували аж до 14 ст. В рeзультаті цeрква була змушeна допустити симбіоз поганських та християнських практик заради утвeрджeння християнства, хоч сама цього вона нe схвалювала. В рeзультаті Івану Купалу було надало християнського значeння як і багатьом іншиm поганським культурно-рeлігійним практикам. Чи наприклад, Різдво зявилося з римського язичeського свята Ceнтунаріїв і т.д. Там дe цeрква була нeпоступлива, як наприклад в Китаї, там вона зазнала нeвдачі.
  Отжe цe була лишe вимушeна практика.

  Щодо "свідків" та інших, то їхня вeрсія є сильно амeриканізовано-зматeріалізована вeрсія християнства, алe я нe впeвнeнї що рeлігійні громади в інших країнах нe адаптовують її до своїх культурних традицій.

  їх можна звинувачувати в примітизмі, алe нe забуваймо, що спeршу вчeні люди (афінські філософи) також висміювали нову рeлігію у примітивізмі. Протягом 2 століть християнство було пeрeважно віруванням рабів та бідноти, як і зараз інтeлeктуальний рівeнь "свідків" нe є надто високим, мяко кажучи.
   
 • 06:46 10.04.2004
  0 0
  далі, хочу нагадати що ранні християни усіх дратували, бо рішучe нe йшли на ніякі компроміси, що стосувалися їхнйої рeлігії. Вони відмовлялися поклонятися імпeратору, повністю запeрeчували насильство і т.д. Тeпeр пригадаймо, що як німці так і совєти розстрілювали "свідків" під час 2 світової, бо ті відмовлялися від військового призову. "Cвідків" так само пeрeслідували за відмовляння поклонятися прапору і т.д.

  Далі, одні і другі замкнуто існували, тому римляни сeрйозно вірили що християни займаються каннібалізмом - вони тут нeправильно зрозуміли мeсідж з Євхаристії - тобто поїдання хліба та води як тіла і крові. так само, можна почути багато дурниць про "свідків" бо вони так само закрита спільнота.

  я цe всe наводжу нe для того щоб на їхню сторону ставати, їхня настирливість мeнe самого дeколи дратує, алe і нe трeба їх сприймати як щось конeчно ворожe. існуй сам і дай існувати іншим
   
 • 08:08 10.04.2004
  0 0
  "“Возлюби ближнього свого» – це означає передусім:
  «Залиш ближнього свого в спокої!» – і якраз ця деталь доброчесності пов’язана з найбільшими труднощами."

  Фрідріх Ніцше
   
 • 00:45 01.05.2004
  0 0
  По-перше, Свідки Єгови в Москві подали на апеляцію і я впевнений, що вони цб справу вийграють. Річ у тім, що на основі їхньої літератури не можна прийди до висновку, що вони "антисоціальна" (дистрктивна чи тоталітана) секта. Як пишуть деякі релігієзнавці, психологи та юристи - всі процеси над "сектами" в Росії ведуться не професійно, заангажовано. Так, шо не радуйтесь.
  А взагалі не розумію, чого ви так до них ставитесь? Я солідарен з Тарасом, що треба бути толерантним до "інших". До речі наші православні як "канонічні", так і "неканонічні" не чим не краще за них. Православні взагалі заполітизовані. А Свідки всього навсього ходять й проповідують. Якщо ви не хочете з ними говорити, просто скажіть їм це. Скажіть: "Пробачте мені не цікаво" і йдіть собі куди йшли, або закрийте двері etc.
   
 • 00:53 01.05.2004
  0 0
  А про релігійне зомбування ви щось чули п.Крук?
   
 • 00:55 01.05.2004
  0 0
  Перепрошую. попередній пост не до Крука а до Креса.
   
 • 08:42 02.05.2004
  0 0
  Перепрошую. передпопередній пост не до Креса а до Кеса.
   
 • 10:14 03.05.2004
  0 0

  Не захищаючи Свідків, проте...

  Цілковите невігластво в Слові Божому є причиною таких суперечок.
  Це все одно, що учительство про виховання дітей бездітним - сьома вода на киселі.
   
 • 02:24 04.05.2004
  0 0
  Знову починається...
   
 • 03:45 29.05.2004
  0 0
  І я також би хотів поділитись своєю думкою.
  Мені доводилось декілька раз стикатися з їхньою літературою і розмовляти з ними. І напевне це перший раз за весь час перебування на цьому форумі я підтримую вислів Сенеки про релігійне зомбування!
  Перш за все "Сідки Єгови" являються організацією, з ДУЖУ добре налагодженою адміністративною структурою контролю. Вони ведуть списки людей з якими проводились розмови. Їхні адреси і дані. Якщо ви запросили їх до себе до дому. Майте на увазі вони повернуться. Вчення "Свідків Єгови" постійно змінюється. Особливо після декількох невдалих спроб прогнозування кінця світу. Це можна простежити з їхньої ж власної літератури. Прийняття в церкву і назначення на якісь посади має свої певні етапи. Простим членам церкви серйозних доручень не дадуть. Денний розклад, чи режим складається таким чином, щоб людина немала навіть вільного часу і постійно перебувала в контакті з членами організації. Це являється одним із методів промивання мізків. людина під постійним наглядом і контрольом і дуже змучена. Таку людину дуже легко настроїти на потрібну частоту. Так що говорити, що вони просто ходять і проповідують не зовсім коректно. Хочу сказати, що після таких "проповідей" в душу дуже смутно стає. Їхній штаб, якщо я не помиляюся знаходиться в Денвері це помоєму штат Колорадо чи ні? Одним словом вони вірять, що всі вказівкм які приходять зі штабу це є від Бога. В яких будівлях живуть президенти організації я згадувати не буду.
  Тарас був правий нарахунок інтелектуальних людей, чесно кажучи ви незустрінете на таких на вулиці (виключення завжди бувають). Так як ті люди які ідуть по вулицям це прості посланці від яких не потребується мислення тільки виконання встановленої програми. Тому і приходится їм бути закритою спільнотою, так як на основі їхнього ж вчення вони викриваються і викриваютсья як сатаністи. Саме так, але про це я вже сьогодні немає сили писати. На закінчення. Одного разу мене попросив мій знайомий поговорити з дівчиною яка збиралась вступити до "Свідків", хоча вона там була вже пів року. Так якщо в неї не було відповіді на якісь питання, вона говорила, що поговорить з пастором чи навіть ліпше як я сам поговору. На що я любязно відмовився за браком знань І цю відповідь ви можете почути від багатьох. Якщо вони не знають, що сказати вони або підуть, або любязно запропонують відвідати їхню церкву.
  Але як би там небуло ми повинні любити всіх людей і толерантно відноситися до всіх, ким би вони не були! Адже ми всі створенні єдиним Творцем.
  Але не до їхнього вчення
   
 • 05:51 29.05.2004
  0 0
  "Вони ведуть списки людей з якими проводились розмови. Їхні адреси і дані. "
  Що ви маєте на увазі?
  Подають їх в організацію як статистику, чи просто записують в блокнот(ну це не дивно - кожен так поступає). Чи існують певні вказівки, тренінги по рекрутуванню і вимоги для звітування. І подавайте джерела - звідки то знаєте.

  "В яких будівлях живуть президенти організації я згадувати не буду"
  В яких саме? І що значить президенти?
  Введіть нас в ієрархію цієї організації?
  Ви точно знаєте, ЧИ ПРИПУСКАЄТЕ?
   
 • 03:31 30.05.2004
  0 0
  Точно знати це значить бути членом цієї органзації, ні я не є. Знаю це з свідчень колишніх членів, і з того, що прочитав. Це не є мої припущення, це те що я взнав і те що аналізую і порівнюю. Ні вони не записують це в блокнот просто так. Нажаль я неможу подати вам джерела, так як я не занотовую все, що навчаюсь, а мабуть потрібно. Більше сказати нічого не можу, просто не памятаю. Я колись читав про ієрархію і роботу цієї організації, але просто небуло потреби все запамятовувати.
  Про існування певних вказівок, тренінгів і вимог до звітування, я конкретно сказати чи описати не можу, я там не був, не бачив і не трогав. Можем тільки проаналізувати їхню діяльність на основі того, що маємо і порівняти з системої роботи інших сект, так як в основному принцип один і той же.
   
 • 03:38 30.05.2004
  0 0
  Алекс на мою думку ви зачіпили важливу тему. Не знаю як там зараз на Україні, але памятаю півтора року тому "Свідків Єгови" можна було легко зустріти на вулиці. Тут в Лондоні мені приходилось зустрічати пару раз Мормонів (вчення в них різні, принцип роботи подібний)І я думаю, що висвітлення чи обговорення цієї проблеми є важливим.
   
 • 19:20 25.06.2004
  0 0
  Скільки себе пам'ятаю, стільки пам'ятаю своїх сусідів "свідків".Був час, що вони регулярно,ледь не що дня, ходили до нас(на запрошення моїх батьків!!!)на чай-каву, розмовляли годинами про Богапро свті я т.ін.
  я не була присутньою на них,бо ще була мала для того.Але з самого дитинства пригадую їх дуже ввічливими,приємними,уважними.
  З певного часу вони перестали до нас вчащати, не знаю,чоу: чи то вони зрозуміли, що даремно гайнують час, чи може бутьки їх загрузили якимись невідомими їм істинами--неважливо.
  Загалом--вони непогані люди, але більщість із них--дійсно темні люди,як говорилося вище. Вони не знають куди йдуть. Інколи люди купуються на просто смішні речі(в місті моєї бабуся був випадок, коли чоловікові свідки купили піджак, псля чого він став дуже ревним сектантом).
  Я погоджуюся щодо зомбування. Чи хтось часом помічав, що коли з вами мило говорять свідки(їх переважно ходить двоє, ніхто не задумувався, чому?...)то ніби з тіла пропадає сила і вже навіть не хочеться з ними сперечатися. Деякі люди здаються і просто покірно слухають. І тут вони застосовують метод повторювання, коли в певний момент інформація(яку ми чуємо багато разів)починає сприйматися,як єдиноістинна.
  В секту дже лугко потрапити--вам завжди посміхаються "голівудською усмішуою",і широко розкривають обійми. Але вийти з секти є дуже сколадно. Дійсно, вони ведуть дуже інтенсивне спільнотне життя. Зони їхньої праці дуже чітко поділені,вони постійно на посту,мало того, до них на "облік" потрапляють усі, в кого вони затрималися хоч би на 5-10 хв.
  Але крім того, вони дуже пильнують одне одного.В їхні обов'язки входить "доносити"(трохи грубе слово)на своїх "співбратів".Там дуже з цим жорстоко. Якщо людина відійшла хоч на крок, повторюється дуже ітенсивна терапія "зомбування"-навчання.


  Як з ними боротися?
  Я зовсім не погоджуюся з Curiozita, що потрібно застосовувати силу. Тільки слабка людина буде застосовувати силу .Не подобається--обійдіть...
  Одного разу я мала поганий настрій і вирішила зірватися на єговістах.Я зробила велику дурницю, тому що я образила щиру людину,яка,бідолашна,вірить у ті всі бздури.
  Чи н краще посміхнутися і відійти.

  загалом-мені шкода тих бабусьок,які продали себе на старі літа і ходять з блаженним винлядом проповідувати аж ніяк не Бога і рай...
  і взагалі мені їх шкода...
   
 • 10:53 26.06.2004
  0 0
  "З певного часу вони перестали до нас вчащати, не знаю,чоу: чи то вони зрозуміли, що даремно гайнують час, чи може бутьки їх загрузили якимись невідомими їм істинами--неважливо. "

  Ага справді- у мене теж таке було. При чому мені здається, що вони централізовано розподіляють сфери впливу, бо як міняв квартири приходили нові - як їм набридало, то більше ніхто не зявлявся. Так рази 3 було.
   

Свідків Єгови заборонили :)

Наші Друзі: Новини Львова