Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 30 вересня 2020 року

Голод-33 як акт національної ганьби

Переглядів: 23216
Додано: 06.03.2004
Hi 0 Рекомендую 0 Коментарі: 172
 • 23:07 25.11.2005
  0 0
  до Kleo:

  Цитата:
  Мені теж соромно за "наших", за наш народ, який не може за себе постояти, за людей з рабською психологією.
  Більшість українців - бидло і раби, найвища мрія яких - самим вибирати свого господаря.


  А до кого, Кліо, належите ви? Як ви можете ображати народ, свій народ?!

  Якщо вже ми так любимо порівняння, то подивіться на народи Чехії, Словаччини, Східної Німеччини, Польщі, Прибалтику, Балкани? Вони, виглядає теж бидло і раби (якщо керуватися Вашими словами), бо були під совєтами більше 40 років?
  Не плюйте в тарілку, з якої їсте.
   
 • 23:23 25.11.2005
  0 0
  Цитата:
  Проте жодна статистика не зафіксувала в Україні стихійних рухів і повстань із вилами, косами та сокирами. Це при тому, що вмирало від голоду воєнне покоління. Пухли ті селяни, які пройшли фронти Першої світової, цілими селами зголошувались до Петлюри й Тютюнника, йшли в загони Зеленого, Махна – і не квітки ж вони там вирощували…

  Мене завжди вражали «акти безглуздої покори».


  Я годину тому розмовляла з жінкою, яка пережила голод.

  Ви не праві. Були спорадичні повстання. А тих хто воював у Петлюри та інших вже не було - їх винищили ще у 1928-29рр.
  Якщо ви жили за рад. влади, то напевно пам"ятаєте, як "вільно" ви могли виступати проти того, що вам не подобалося. А тут мова йде про голодних, знесилених селян (в основному) у яких вдома купа дітей. Багато навиступаєшся правда?
  І ще. Прослідкуйте, які верстви населення залишишися помирати голодною смертю. Ті, яких називали куркулями, розкуркулили і вислали або в Сибір, або вони мали досить можливостей, щоб втекти до міст, де було трохи легше. У селах залишилися особи без паспортів, колишні наймити, яким поміняли куркуля на колгосп. Вони не мали відчуття власності до землі, були в більшості неосвічені. Таку масу людей зорганізувати було практично неможливо там де все було насичене нишпорками НКВД. Крім того, ці люди не знали, що проводиться геноцид. Вони, напевно, сподівалися, що голод закінчиться.
  І взагалі, зараз легко говорити, що люди у 32-33 були бидлом, які не могли постояти за себе. Ми були під Кучмою скільки років, поки нарешті вирішили, що треба щось робити?
   
 • 00:58 26.11.2005
  0 0
  ...Проте жодна статистика не зафіксувала в Україні ...
  Он в повідомленні ¹11 говориться, як віщали допущені.
  І чи не цьому лихові ми завдячуємо тим, що маємо на місці вмерлих і спустошених поселень - привезений народ, що так ненавидить все українське.
   
 • 01:55 26.11.2005
  0 0
   
 • 14:57 26.11.2005
  0 0
  До: voldemar - ¹15

  Цитата:
  до Kleo:

      Цитата Kleo:
  Цитата:
  Мені теж соромно за "наших", за наш народ, який не може за себе постояти, за людей з рабською психологією. Більшість українців - бидло і раби, найвища мрія яких - самим вибирати свого господаря.


  А до кого, Кліо, належите ви? Як ви можете ображати народ, свій народ?!


  Так, робимо пошук... Наприклад:

  http://www.ukrcenter.com/forum/message.asp?message...

  Цитата:
  Я стільки чула про Талмуд - що то чудо-книга, особлива.


  Цікаво, чи з тих самих джерел знань Клео робить свої висновки про Українців??
   
 • 21:24 26.11.2005
  0 0
  До Юлії:

  «коли вимерло все село, то з обох боків перед в’їздом до села ставилися навхрест дошки й на них вішали чорний прапор»

  Я років із десять тому проходила «вулицею такого «села».
  Неподалік був город моєї подруги, городянки. До нього кілометри два треба було йти пішки якимсь дивним шляхом: по обидва боки шляху зграйки здичавілих слив та троянд, а серед них – хрести.
  По п’ять, десять в кожному «садочку. Хат нема, але вулиця тягнеться й тягнеться. А навкруги нічого. Тільки сичі в чагарнику очима блимають, а далі вкруг ставка – мальви цвітуть. Ніхто тоді мені нічого не пояснив, тільки потім якось дізналася, куди ті люди поділися. Село величеньке було.

  Та і в мого діда в той час всі загинули на селі. Мати завжди плакала, коли згадувала.
  Треба заборонити комуністів. Чим вони краще за фашистів?
   
 • 21:32 26.11.2005
  0 0
  "Мені теж соромно за "наших", за наш народ, який не може за себе постояти, за людей з рабською психологією.
  Більшість українців - бидло і раби, найвища мрія яких - самим вибирати свого господаря.
  Мені соромно за президента, за премєра, за нашу безхребетність і продажність."
  Підло, безглуздо і , насамперед, безпідставно вважати український народ бидлом. Це рабське тавро причипила нам Росія, а згодом і радянська влада, яка не могла змиритися з волелюбним мужнім українським духом, з думкою самого існування українців як наріду, а України як незалежної самостійної держави. Навіть політика геноциду під час голодомору була свідомим, заздалегідь чітко спланованим щеблем до полюдного винищення українського наріду. Чому почався голодомор і для чого? Просто радянській владі не тільки потрібно було сільське зерно, яке ці "нерозумні хохли" не хотіли віддавати задля його обміну на гроші, на техніку, необхідних для побудови "Вєлікого комунізму". Ні , просто Сталін побоявя отієї крамезної української сили,яка нищівно чинила опір радянській системі під час міжколоніальної війни під проводом С. Пітлюри, яка швидкими темпами почала відроджувати свою багатовікову культуру, мову, історію, а тим самим робила спробу відродити й саму Батьківщину. Країна Рад злякалася цієї непокори і подальшого її розвитку. Тому єдиним вихідом з цього був ефективний план знищення того "наглого" наріду, тобто свідоме впровадження голодомору на теріторіях, де мешкали українці ( також на тер-її Кубані і Північного Кавказу, де українське населеня складало понад 60%). Не вистачало зброї навіть для відстрілювання величезної кількості українців, як і не вистачало трун для поховання нечисленної маси загиблих від нелюдського голодування. Померлий і напівживий люд просто збирали купами і скидували ,як тварин,у глибокі бараки- могили, не позначаючи ці міста смерті навіть хрестом.Люди пухли від голоду і вмирали в страшенних муках ні за що і не від чого. Голодомор не можна порівняти і з війною, бо останнє не є таким довготривалим і безплідним тортуром ,тому що ти ,в першу чергу, знаєш , що хоробро, патріотично вмираєш за Батьківщину, за незалежність, а по-друге, твоя смерть є швидкоплинною або майже миттєвою. А тут- жах!..Жахливий чорний потворний Голод, який проходить селищами, залишаючи за собою спорожнілі поля, будинки скорчених від мук кістлявих трупів, роз"їдаючи не тільки живі серця, а й розум живих, зголоднілих людей...Як ви можете засуджувати люд за те, що він не повстав?! Він просто не міг повстати, бо в нього не тільки не було сили, а й в прямому розумінні цього слова - не було розуму, бо ,якщо довгий час людина не поїсть, її мозок не отримує потрібні поживні речовини і пошкоджується,а з тим -і спотворюється психіка. Від страху померти людина починає несамовите рефлекторне виживання, переступаючи за грані своєї гідності,свідомості і ,насамперед, людськості. Вона скаженіє,зверіє...Тому жахливі картини канібалізму або навіть поїдання власних дітей матір"ю були численними і звичайними під час голодомору. Вам погано,якшо ви не отримаєте достатньо їжи лише день, а якщо суцільний голод панує днями, тижнями...Жахливо коли помирає людина, а якщо йде всеохоплююче вимирання людей, кількість котрих сягає десятки тисяч, десяток мільйонів...
  А тепер спробуйте назвати оту безвихідність при пануючій тоталітарній владі неспроможністю "бидла" повстати!
  Вам не потрібно бути соромно за свій народ, який мужньо і віддано пройшов довгими кривавими стежками пригноблення до незалежності своєї країни. Нехай краще стане соромно тим, хто забуває отой шлях свого наріду, цурається і зневажає історію своєї нації.Нехай стане соромно отим злочинцям гідності, які приховували ситуацію тогочасної України, вкриваючи це тонкою запоною процвітанням Радянського Союзу,за якою стояв кров і сморід тисячі,мільйонів жертв заради втілення комуністичних ідей. Навіть сьогодні ганьба тим, хто не визнає отих страшних злочинів радянської системи , ганьба тим сучасникам, які бідкаються за "хорошим часом" комунізму, нещівна ганьба Сталінським прихильникам у сьгоденні, а ще більша ганьба- спввітчизникам, які взагалі не знають і не хочуть знати сторінки власної держави, які навіть і не знають про голодомор...Ганьба!
  Слава Україні і пошана загиблим братам!!!
   
 • 23:19 26.11.2005
  0 0
  Якби комуністи наші теперішні мали хоч елементарну людську гідність, то повиходили б з партії...то вони б навіть і не вступали.Це партія вбивць. Закриваючи очі на таке страхітливе наше минуле, вони немов підтверджують, що одного разу, в новий критичний момент вони б вчинили те саме.
  Дивно чути про сором...
  Людям, яких я знаю, навіть не цікаво щось більше знати про ті події - ну, напевно було...Ось за кого сором!
   
 • 23:31 26.11.2005
  0 0
  Клео трохи рiзкувата, але з її думкою я погоджуюся: до нас ставляться так як ми їм дозволяемо. Голодомор стався тому що бiльшiсть на територiї УНР не пiдтримала рiшуче українськi державнi сили.   Я не знаю про Голодомори в Прибалтицi, Фiнляндii i Польщi
   
 • 23:55 26.11.2005
  0 0
  До Бучіка:
  Цитата:
  до нас ставляться так як ми їм дозволяемо.


  Мені цікаво як довго ви жили за рад. влади, і що особисто ви могли зробити чи зробили, щоб до нас ставилися інакше.
   
 • 14:43 27.11.2005
  0 0
  До: voldemar - ¹24


  Можу запитатися чому Вас цiкавить iсторiя моїх особистих стосункiв з радянською владою? Радо вiдповiм, але це ж нiчого не мiняє в концептуальному планi бо варiантiв вiдповiдi є лише двоє:

  - я був цiлком задоволений совецькою владою/або просто боягуз/або був пристосуванець i вступив до компартiї з карєрних мотивiв. В усiх тих випадках цiлковито заслужив те ставлення русскаго гасударства до мене котре воно демонстувало до українцiв починаючи з 1654р.

  - я був незадоволений/не боягуз/не пристосуванець i спричинявся в рiзний спосiб до послаблення i евентуального кiнця тiєї влади.

  Волдемаре, я гадаю ви розумiєте що опiр будь якiй владi можна чинити в рiзний спосiб. Не кожен має в собi сили повторити шлях Чорновола/Лукянека/Священникiв Греко-Католицької церкви. Але вiд бiльшостi того i не вимагається. Для демонстрацiї єдностi i несприйнаття режиму достатньо було i таких простих дiй, за котрi КГБ в тюрму не кидало i з роботи не звiльняли:

  - вiдмова вiд спiвпрацi з КГБ в якостi iнформаторiв /конспиративної явки(факт з iсторiї моєї родини та багатьох iнших)

  - демонстративний остркiзм/iгнор знайомих або родичiв заплямованих колаборанством факт з iсторiї моєї родини та багатьох iнших)

  - виховання своїх дiтей в нормальному українському дусi Можу запитатися чому Вас цiкавить iсторiя моїх особистих стосункiв з радянською владою? Радо вiдповiм, але це ж нiчого не мiняє в концептуальному планi бо варiантiв вiдповiдi є лише двоє:

  - я був цiлком задоволений совецькою владою/або просто боягуз/або був пристосуванець i вступив до компартiї з карєрних мотивiв. В усiх тих випадках цiлковито заслужив те ставлення русскаго гасударства до мене котре воно демонстувало до українцiв починаючи з 1654р.

  - я був незадоволений/не боягуз/не пристосуванець i спричинявся в рiзний спосiб до послаблення i евентуального кiнця тiєї влади.

  Волдемаре, я гадаю ви розумiєте що опiр будь якiй владi можна чинити в рiзний спосiб. Не кожен має в собi сили повторити шлях Чорновола/Лукянека/Священникiв Греко-Католицької церкви. Але вiд бiльшостi того i не вимагається. Для демонстрацiї єдностi i несприйнаття режиму достатньо було i таких простих дiй, за котрi КГБ в тюрму не кидало i з роботи не звiльняли:

  - вiдмова вiд спiвпрацi з КГБ в якостi iнформаторiв /конспиративної явки

  - демонстративний остркiзм/iгнор знайомих або родичiв заплямованих колаборанством

  - неучасть у будьяких владних iнституцiях СССР/УССР

  - виховання своїх дiтей в нормальному українському дусi

  Якби так робила бiльшiсть українцiв то й советская власть в нас була б така як у полякiв чи мадярiв а не така як була. А якби весь етнiчний український масив (а не лише ЗУНР) виявив рiшучiсть i твердiсть в 1917-20рр то не було б в нас русскага гасударства i саветской властi як його прояву.

  Повертаючись до мене. В 1991р мав сiмнадцять рокiв. Я перелiчив методи пасивного опору вище. Моя родина (як i багато, багато iнших) використовивали їх усi.
   
 • 18:21 27.11.2005
  0 0
  Повне відхилення від теми...Такі обговорення треба просто перевести в листування, а не виносити їх на форум.
   
 • 19:19 27.11.2005
  0 0

  Цитата:
  Повне відхилення від теми...Такі обговорення треба просто перевести в листування, а не виносити їх на форум.


  Повністю згідна з Виндшілдом.

  Дякую Бучіку за змістовну відповідь.
  Повірте, я не намагалася вас образити чи принизити, просто хотіла знати вашу позицію. У моєї родини була приблизно така сама громадянська позиція як і у вашої. Але у тих областях України, де був "запроваджений" голодомор, була майже повністю знищена свідома укр. інтелігенція, було завезене у прямому розумінні рос. населення і т. д. , тобто було створене підгрунтя для фактично безопірного винищення населення. Я спитала одну старшу жінку, яка була свідком голодомору у 6-річному віці, чи пам"ятає вона спротиви з боку населення. Її відповідь була "Дитинко, чи ти жила за совіцької влади? Як багато ти могла противитися?" Виглядає, що такий був тоді менталітет?
   
 • 23:04 27.11.2005
  0 0
       А що я особисто зробив для УКРАЇНИ? Поставмо кожен собі таке питання.Звичайно, добре сидіти в теплій хаті і робити "мудрі" висновки звинувачуючи старих, жінок та дітей, що не взяли коси і вила і не вчиняли опору.Ще на пам"яті,коли два фашисти з автоматами вели на розстріл сотню євреїв, ніто з них не накинувся на двох охоронців, але я ніде не зустрічав повідомлень,що євреї бидло,яке не вчинило опору своєму знищенню.
      Цитата Kleo:Більшість українців бидло і раби, найвища мрія яких -самих вибирати свого господаря.
      Таке писати означає ненавидіти свій народ, додавати образ та приниження народу, в компанії антиукраїнського хору.

      А що зробив кожний з нас, критиків,щоб позбутися комуністичного привиду? Може замість філософії і протирань штанів в інтернеті,наприклад, об"єднатись в громадську організацію ліквідаторів комуністичного минулого? Або запропонувати створити таку секцію, скажімо, в "пОРІ", ВИЙТИ НА ПЛОЩІ І ВУЛИЦІ ЗІБРАТИ КОМУНІСТИЧНИЙ МОТЛОХ І ВИВЕЗТИ ЙОГО НА СМІТНИКИ. Що,Kleo?
       
      Цікаво, як Президент Ющенко уявляє Україну в ЄС чи НАТО з тим комуністичним мотлохом /пам"ятниками лєніну, назвами вулиць і установ та ін...? Як собі уявити в європейській країні "походи" комуно-фашистів Симоненка,Вітренко з портретами організатора голодомору сталіна?
  Президент України сьогодні заявляє, що голодомор визнали ще тільки понад 60 країн світу. А що тут дивуватись? Якщо в країні,де він є Президентом,спадкоємці та правонаступники комуністичних головорізів не тільки не вибачилися за своїх попередників кпсс за вчинене масове багатомільйонне знищення людей мученицьким голодом, але й відкрито пропагують і вославляють організатора голодомору сталіна.
     Сталін був винахідником і конструктором цілої сітки коцтаборів -ГУЛАГ"у,створенням фашистських організацій НКВС, КГБ та таємних катівень при них, винахідником і організатором масових депортацій в Сибір україців,литовців,латишів,естонців,татарів,чеченців та ін...
     Які окуляри потрібно приписати українській владі, щоб вона побачила об"єктивно суть злочинного комуністичного руху в Україні і світі? Світ тим швидше визнає факт голодомору,коли ми в Україні осудимо комунізм нарівні з фашизмом.Це дві бандитьські ідеології між якими різниця бачиться тільки в кількості знищених ними людей та затосовуваних ними способах вбивств людей.Маю надію,що створений Указом Президента України інститут голодомору ,підготує фактичний матеріал голодомору для передачі в ООН з метою визнання геноциду українського народу.А от про визнання комуністичної ідеології винною
  у масових знищеннях людей в колишньому СССР наша українська влада не зробила жодного кроку. Ходять з портретами душогубця-сталіна навіть у нашій столиці,ходять з совєтськими орденами різні наглядачів гулагів,кагебістських катівень і військовою пенсією у кишені кленуть Україну.Їхні діти і внуки в кадрах армії, СБУ,судах, прокуратурі,МВС,державних установах, бізнесі становлять більшість...
      Так що роботи нам по саме горло.Вперед, на громадську толоку.
  Виметемо з нашої хати весь комуністичний мотлох!!!
      
   
 • 10:08 28.11.2005
  0 0
  свiт дiзнається ,очi їм вiдкриваються ,декотрi вперше чують про Великий Голод На Українi.
  як Українська влада не буде впертою ,настирливою в цьому питаннi нiхто не зробить це за нас.

  ми запалили свiчки ввечерi ,дiтям ,/може ше замалi до того/ але розповiли про Голодомор ,панахида   за жертвами Великого Голоду була вiдправлена в українських греко-католицьких церквах Польщi .
  Сьогоднi на першiй сторiнцi Газети Виборчої стаття :Rosja :To nie ludobójstwo

  Україна має багато приязних їй держав ,тiльки повинна бути конкретна ,тверда позицiя /в питаннi визнання Голодомору геноцидом проти українського народу /українського уряду на чолi з президентом.
   

Голод-33 як акт національної ганьби

Наші Друзі: Новини Львова