Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року

Волю Галичині!

 • 23:07 10.01.2004
  0 0
  Ya dy*e pereprowyy wo puwy po polbsky( ) ale xo4y i svoe vstavutu...
  V*e vsi davno rozmovliaytb pro vidokremlennia vid Velukoi Ykrainu... Ale 4u ne zdaetbsia vam wo tse wtovxne ii y ryku Rosii? Abo stane takuu sobi okremuu moskalbsbkuu krau Ykraina z Duktatorom naverxy yak v Bilorysii? Mu * tyt z vamu vukonyemo veluky misiy...: pulbnum vokom ste*umo za tum Wob naw slavnuu Kuiv moskaliam ne dostavsia. Raniwe ne tak bylo. Raniwe nam(Galu4anam) svidomosti y Velukux ykraintsiv pov4utusia treba bylo... Ix tam prosto znus4ulu(golod, represii). Y nas byv na WASTIA Stepan Bandera yakuu ne dav *ykovy i Berii vuvestu nawi sim`i na Subir. Mo*luvo nam we vartye poborotusia za Sxidny Ykrainy, ga?????
   
 • 09:34 11.01.2004
  0 0
  "Алексе...цікаво,які саме землі по-вашому є Галичиною...
  А то шось і я починаю плутатись"

  Дуже хороше питання і важке, тому сподіваюся що ми цивілізовано то обговоримо - я не претендую тут на назву для того утіворення обовязковим Галичина і не можу сказати про точний склад - основне, то те щоб то було вигідне тим хто буде в утворенні.
  Отже будемо виділяти по областям.

  Галичина - Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська області - спільна мова, історія, культура, інтереси, релігія - ми єдині в будь-якому випадку.

  Волинь - Волинська і Рівненська - те ж бо що і Галичина, хіба віра - православ'я. Не думаю, що релігія то є таким серйозним чинником, тим паче Галичина толерантна до інших віросповідань.

  --коло Дунайсько-Карпатсько-Центральноєвропейського регіону

  Буковина - Чернівецька - (шкода не був у Чернівцях - кажуть дуже гарне місто), з буковинцями жив і працював за кордоном, ІМХО ми дуже близькі, прозахідна ментальність, працьовитість, є вплив Румунії. Тут важко сказати, краще взнати думку самих буковинців і запропонувати їм все те що можемо ми зробити. Віросповідання - православ'я.

  Закрпаття - Закарпатська - історично в 1919 році Закарпаття офіційно увійшло до складу Чехословацької республіки, а в 1939 - Карпатська україна
  http://www.zakarpattja.westportal.net/ZHist4.html
  З Закарпаттям надто важке питання, сподіваюсь що наша спільна недовга історія і прозахідність пересилять на користь Галичини.

  --коло Дунайсько-Карпатсько-Центральноєвропейського регіону

  У вищезгаданих регіонах Західної України націоналістичні настрої найбільш характерні для Галичини, менше для Волині та Буковини і зовсім не характерні для Закарпаття.

  Отже важко говорити про Закарпаття і Буковину і тому значні сили Галичині тре спрямувати в першу чергу на інтеграцію з Волинню(то не так важко) й Буковинною з Закарпаттям.

  Головне, щоб утворення(буду поки називати так, бо навіть згоден на автономію) не перебрало тих традицій нищення регіонів від Києва і Москви. Як для окремої держави - то може бути конфедерація, навіть з можливою квотою в управлінні для "негалицьких" областей - адже головне, що інтереси у нас спільні, а інше не має такого значення. В економічному плані, кожен регіон отримує скільки заробляє - у нас немає пріорететів у вугільній галузі, чи хмарачосо-будуванні з мерседесо-закуплянням, немає середньовічних кланів.

  Одним з головних завдань - це люстрація керівних кадрів і моментальна переорієнтація на Європу без перехідних періодів для тих хто ще не встиг накрасти, при можливості навіть починаючи з сільрад, тут Галичина має бути твердою в національній політиці, тільки без спалювання московських відьм. не треба будувати нове утворення на протиставленні Сходу і Заходу, а тільки на наших інтересах, а зараз вони чітко прозахідні і демократичні.

  До переліку можна додати як стверджуює дехто і східніші області, я полгоджуюся, що головною ціллю є притягнути те що може стати Україною, но спочатку тре закласти базу для того, економічну і політичну культуру не на донецько-дніпропетровських багатовекторних нікому не зрозумілих підкилимних панятіях, а на досвіді цивілізованих держав(тут не треба шукати самобутності і неповторності шляху зростання для бидла на кшталт приватизації, перехідної валюти аля купон, вступу у якісь підозрілі фонди і організації та інші види розкрадань). У політиці використовувати вплив діаспори і всяко помагати їй відчувати себе гордими

  І головне то захиститися від і налагодити співпрацю з Східною україною.

  Так трохи сумбурно, але з вашою допомогою будемо доводити до ладу.
   
 • 09:40 11.01.2004
  0 0
  Відхилюся від теми, для загального розвитку гарний сайт по Галичині
  http://www.geocities.com/ukrgalicia/
  Сподіваюся, що знайдете щось цікаве.
   
 • 09:55 11.01.2004
  0 0
  Ну і головна подія для мене дня сьогоднішнього
  http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=18514
  ВІВАТ місто ЛЕВА !!! Ти ще живе!
  Коментарі до статті подам піздніше, а зараз я просто вражений.
   
 • 11:23 12.01.2004
  0 0
  Та... цікаво було почитати тутка ваші баталії, заки був в гуцулів в гостях (до речі, дуже раджу всім спуститися з гори на кінних саням - то ТАКИЙ extreme!)

  Маю маленьку заувага до тебе, Алексе:

  тутка недавно ми з Олею незле так висвітлили певні моменти в житії Галичини та й певних інших регіонів України, але таке ся складає враження жи певні афтори ніц не читаючи, питають вічно про те відповіді на що вже були в цьому балаку раніше.
  Отож у мене є пропозиція - маю їдну буку, себто книжку, яка містить відповіді (для тих, звичайно, хто вміє читати, українською і думати ) - це спогади д-ра Лонгина Цегельського, міністра справ закордонних ЗУНР'у. Там у ній є й про Галичину і про решту України, і про менталітети. І, що головне, книга базується не на слухах, а на фактах, які й були викладені в ній. Давай-но ми її покладемо в нашу бібльотеку - й будемо посилати певних людей до неї, най троха піднімуть свої знання
   
 • 12:25 12.01.2004
  0 0
  Ого!!!
  Буковина,Закарпаття,Волинь...
  В принципі поділ зрозумілий...Але ж,Алексе,чесно кажучи,особисто я не бачу такого великого прагнення усіх цих перелічених земель(точніше,людей,що там мешкають) виходити з-під Київської руки...деякі навіть і в теперішній Україні нормально себе почувають(зокрема,чернівецькі прекрасно й так пробиваються,мають свій потужний клан)
  І якщо зовсім відверто,й в самій Галичині не всі так за Львів,як проти Києва(а якщо зовсім точніше,проти Дніпропетровська й Донецька)...
  Оскільки світ більш повернутий на фінансах,а не на культурі,то виникає,як мені здається резонне запитання,чим Галичина фінансово привабливіше України ...
  І питання,що цікавить найбільше...яке місто має бути столицею такого державного утворення
   
 • 23:03 12.01.2004
  0 0
  БРУДНИЙ ЯНГОЛ: А як ви думаєте?
   
 • 00:54 13.01.2004
  0 0
  а що вам Дніпропетровськ плохова зробил це я не розумию
   
 • 06:12 18.01.2004
  0 0
  Думаю тре трочи часу присвятити, щоб вилікувати в українцях комплекс столиці - от навіть в Росії вже то почали лікувати
  http://golos.voffka.com/view_theme.php?tid=2
  Такі столиці як Київ і Москва - це наслідок середньовічної ментальності колоній, ми ніколи не змагалися за колонії - тому що наші володарі самі перетворювали державу на сукупність колоній з яких все текло в столичне корито. І навіть не треба від'єднання, коли той комплекс буде подолано українцями, але то не станеться і через 100 років - чим будуть користати її володарі, бо достатньо захопити в Києві престол і "ложити" на регіони.
   
 • 03:37 20.01.2004
  0 0
  CHY SPROMOZHNA GALYCHUNA EKONOMICHNO?

  Pereproshujy za latynku. БРУДНИЙ ЯНГОЛ maje резонне запитання,чим Галичина фінансово привабливіше України. Tak samo i ja gadaju scho te питання naspravdi e mozhe navit' vazhlyvishym dla Galyckoji nezalezhnosti jak movne.

  Tomu jakscho khtos na forumi maje jakys ideji, analityky, dumky pro te chy Galychyna vygraje v ekonomichnomy sensi vid nezalezhnosti proshu dilytysia. Ne maje znachennia chy vy je za nezalezhnu Galychynu chy proty - jak bilsche faktiv ta dumok to krasche dyscussija. Pochav vzhe zbyraty vsi "za" ta "proty" galyckoji nezalezhnosti v takykh categorijakh:

  - podatky/budzetni transfery
  - kultura pidpryjemnyctva
  - struktura gospodarky (export vs import)
  - struktura gospodarky (galuzi, rynky zbutu, rozmir pidpryjemstv)
  - resursy
  - zovnishnja dopomoga

  ale to zabyraje KUPU CHASU i je FUCKING VAZHKO potiagnuty samomu.     

  JE DUMKY ???          
   
 • 08:55 20.01.2004
  0 0
  Buchik - дуже вдала пропозиція, саме до того і потрібно звести розмову і про мовне питання і національне для мене взагалі тут не йдеться, а економіка то частина політики. Можна оцінювати тільки можливі ресурси, бо економіка захоплена Києвом, який поступово передає її Москві(скоріше вже передав).
  Думаєте про то бояться говорити? Ні про це вже говорять вам в лице,
  http://ukr.for-ua.com/news/2004/01/19/185157.html
  тобто поставте Янголе запитання краще, а чим краща Галичина від Москви, якщо в ній вже все продане?
  Отже Київ в економічній дискусії відпочиває на лаві нотаріуса по оформленню дарчої Галичини росії. Питання в тому як випутатися з тієї пастки, куди завела нас Україна. Думаю перші грунтовні дані і аналізи, потрібно створити в новій темі - зараз працюю над тим і то головне - отже факти(бажано лінки) і ваша думка.
   
 • 09:11 20.01.2004
  0 0
  ПОСТУП продовжує тему
  http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=18856
  саме цікаве
  "15 травня 1848 року у Львові Головна руська рада видає маніфест, який УПЕРШЕ в новітній історії проголосив ідею соборності української нації: "Ми, галицькі русини, належимо до великого руського народу, що однією мовою говорить і лічить 15 мільйонів... "

  І ще цікаве, тільки не по морді - бо то лише факти

  "Шевченко, навіть незважаючи на те, що в кінці сорокових років дев'ятнадцятого століття побував у складі Київської археографічної комісії в багатьох місцях Волині, деколи в декількох десятках метрів від кордону з Галичиною, де проживали його єдинокровні брати, за все своє життя лише один-єдиний раз згадує галичан у своїх творах.
  У рецензії на пісню галицького письменника-фольклориста Тимка Падури "Гей козаче, в ім'я Бога" наш славний Кобзар характеризує її як "рукоделье мизерного Падуры, так же похожего на днепровских лыцарей, как я на китайского богдыхана". Досить промовиста відповідь промовистою мовою правдивого східняка галичанам, які теж хочуть бути українцями. "

  Тобто навіть найбільші ідоли можуть похитнутися, а може й не було жодної соборності ніколи.
   
 • 11:08 20.01.2004
  0 0
  Я не буду витирати соплі декому з дописувачів щодо того, які ми бідні та нас вжу купили і т.і.
  Мене ніхто не купив.
  І в мене питання таке, ви Україну до купи збирали, що так запросто її ділите?
  Ще одне питання. Чому всі російські шовінюги вам підспівують в унісон щодо відокремлення Галичини?
  І останнє. В разі чого завжди можна буде перебратися до Галичини. Але не без єдиного пострілу.
   
 • 11:28 20.01.2004
  0 0
  >І в мене питання таке, ви Україну до купи збирали, що так запросто її ділите?

  Галичина якраз чи не єдина хто ДІЙСНО збирав - див. спогади діячів ЗУНР та Директорії

  >Чому всі російські шовінюги вам підспівують в унісон щодо відокремлення Галичини?

  Дві сторони медалі. Одна - читайте попередні пости (2-3 стор. назад). А друга - це відповідь на ваше запитання - без Галичини Україна швидше попаде в лапи москалів (чи економічно, чи політично, чи інакше). Погодьтесь, що Галичина завше було мотором незалежности саме України.

  Але однозначно дати відповідь чи добре це (відокремлення) чи ні - не можна. Чому? Зову ж таки дозволю собі відіслати вас до фактичної літератури.
  А так - на жаль, ні Галичина, ні решта України (погодьтеся - більшість владців та населення!) так і не навчились на навіть на власних помилках. Навіть тих про які пам*ятають (20 ст.)

  Але от останню вашу заувагу, щось я не зрозумів. Може поясните?
   
 • 13:23 20.01.2004
  0 0
  Добрий день, панове.
  Дозвольте висловити своє власне ставлення до проблеми галицького сепаратизму.

  Вважаю, що такий настрій став наслідком певного розчарування. Спробуємо розібратися – розчарування в чому саме?
  Грубо кажучи – в тому, що ми живемо не так добре, як би нам хотілося. Адже саме на краще життя ми сподівалися в 1991. Частина з нас (“національно настроєна”) сподівалась виїхати на національному піднесенні, національній ідеї... – простіше кажучи – на “Слава Україні”. Не вийшло? Так це зайвий раз доводить нашу наївність. І тільки. Не треба лише звинувачувати в цьому Донецьк, Київ, Москву... Треба поглянути на себе. Так, незалежними бути важко, простіше підняти руки і піти туди, де в баланді більше бараболі. Так коли Крим сіпається – це зрада, хохли, москалі, яничари... А Галичина, звиняйте, не те саме? 300 років були пахолками і холуями – і одні, і другі, - а тепер, бачте, аж цілих 10 років пройшло, а в нас не європейські зарплати. Відділяємося далі!

  Відділитися (заховатися, втекти) – не є вирішенням проблеми. Від кого ви зібрались ховатися? Від “злих” дніпропетровців, донеччан, киян? “Гроші керують світом”. Гроші є на Сході України. Бо на Сході є індустрія. В Галичині індустрії нема. Ви хочете відокремитись... Чому ви думаєте, що на зміну східноукраїнському капіталу не прийде польський, німецький і т.д. Та й той самий російський через офшори, бо Європі є куди вкидати гроші – у ті ж самі Польщу, Чехію, Словаччину. Знову “коло руля” будуть зовсім не галичани, якщо саме це вас турбує. Тільки продадуть дешевше.
  Інший фактор. Нещодавно потрапила на очі стаття... чиєсь інтерв”ю... депутат якийсь... звиняйте, не пам”ятаю чия саме. Цікава, хоч і не дуже приємна думка висловлена про депутатів із Західної України на противагу східним. Сенс такий: східняк-депутат намагається при можливості вилізти нагору, скинути конкурента, стати “боссом”. В тому числі і брудними методами, звичайно. Західняк-депутат же одразу шукає “під кого лягти”. Ну немає в нього таких амбіцій. Про правдивість даної тези можна сперечатися. Але зміст галицького сепаратизму, ви мене вибачте, звичайно – один в один такий самий. Тільки й чуєш – прозахідна, проєвропейська орієнтація. Яка завгодно, лише не проукраїнська. “Бо українці нас не носять на руках і Шевченко про нас не дуже схвально написав. От ми й образились.” Нема ресурсів (і людських в тому числі і в першу чергу), щоб лоббіювати інтереси регіону в Україні? Звідки ж вони візьмуться для лоббіювання інтересів Галичини в Сеймі, наприклад? Звідки? Чому вважаєте, що такі ресурси одразу з”являться після відокремлення? Прийдуть інші, тепер вже “варяги”.

  Тут багато говориться про “скуповування” Галичини Москвою чи Донецьком. Причому говориться як про зраду. Чому? Якщо відійти від традиційної москвофобії – продають тому, хто більше дав. Всюди так продають – і в штатах, у в Європі. Вибачте, до нас що – стоїть черга покупців? І чому продати за російські гроші – то зрада, а продати за німецькі – благо? Бо таким чином ми стаємо “ближче до Європи”? Взагалі, вважаю це ознакою меншовартості – лізти під когось, виправдовуючись – “вони нас не люблять.” “Не хочу бути українцем, бо німці більше платять”. Не хочу нікого образити, але аналогія напрошується сама собою.

  То виходить, що ви тікаєте від самих себе? Але такий розпад можна продовжувати до безконечності. Не треба ілюзій щодо Закарпаття, зокрема. Як на те, то Румунія і Словаччина їм вигідніші. Можна знайти (і вони обов”язково знайдуться) розбіжності між Рівненщиною, Тернопільщиною і Львівщиною. Хтось щось не поділить, хтось скаже, що він найправдивіший галичанин і т.п. І що – знову “негайно відділитися”?

  Частина ніколи не стане сильнішою за ціле. От розжувати частину справді легше. І потім виплюнути.

   

Волю Галичині!

Наші Друзі: Новини Львова