Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року

Волю Галичині!

 • 13:01 05.01.2004
  0 0
  А це було б кльво!
  Якось воно приємніше відчувати, що житимеш не в одній країні разом з придуркуватими і дебілкуватими донеччанами, луганчанами та іншими незрозумілими народцями зі сходу. Тра послати їх усіх на... Як це власне кожного року на Новий Рік робить наш президентик з екранів телевізорів. Самі собі раду дамо значно краще ніж цим донбасівським баластом. Звідти ж одні баньдюки до влади так і пруть. І гидота та вся виключно породження протухлих східняцьких мізків. Нах СХІД!
   
 • 15:53 05.01.2004
  0 0
  З мовою маємо взагалі смішну ситуяцію,чесно кажучи про толерантність і освіченість(що ясно пов'язується із культурою).Львівський балак-то є діялект,що реально присутній у кожній державі зі своєю мовою.У Словенії,до прикладу,маємо понад 30 діялектів...Трапляються ситуяції,коли один словенець із іншим привітався,а той прийняв то,як особисту образу.О так-то...
   
 • 16:02 05.01.2004
  0 0
  До Брудного Янгола:
  Так, львівський балак є діалектом. Але чому тоді на цьому форумі інші діалекти не сприймаються
  Чому інший діалект є для галичан чужим і, як висловився Сепаратист про населення інших областей "протухлі східняцькі мізки"
  Я завжди із захопленням сприймала Львів і його насеення, я вважала, що ніде в Україні не має таких чемних, освідчених і культурнорозвинених людей. Панове, ви розчарували молоду максималістку
   
 • 16:27 05.01.2004
  0 0
  Я розмовляю діялектом,але УКРАЇНСЬКИМ...
  Мовну проблєму розгортали і розгортають,якраз не у Львові,як може здаватися,бо легенду про злих львівських бандер,що за російську можуть вбити,то,напевно,вигадки злих комуністів з гвинтівками,що так намагаються себе виправдати за небажання розуміти мову.
  Подивіться навколо...
  У Чернігові 12 хлопаків жорстоко збивають одного тільки за українську мову...
  У Запоріжжі якийсь звір буквально викидає з тролєйбуса шофера за те,що той оголошує зупинки на незрозумілій йому мові...
  У Києві продавець газет заюшує покупця пістолетом за те,що той(яка нахабність)мав собі на горе запитати,чи є українськомовна преса...
  Я знаю,що в сім'ї не без уродів,але ж все-таки...скажіть мені,де ще у світі, розмовляючи державною мовою ти наражаєшся на небезпеку життю?
  Я то за мову бити не буду,а мене?
  Тому,якби я навіть не володів українською,навчився би,і розмовляв би нею(як воно,насправді й є)з принципу(а не тільки через ту любов,яку я плекаю до неї)...Я,напевно мазахіст?
  Знаєте,тут і сам собі замислишся,чи варто було 91-го?...
   
 • 16:47 05.01.2004
  0 0
  Олю,
  східняцькі мізки,то вже певно крик душі людини,що реально не розуміє,чим вона завинила перед своїми "братами"...Бо ж 91-го хотіли всі...і мову,і незалежність,і культуру...а коли дійшла справа до вивчання цієї мови,культури,то очі одразу стухли.
  Знаєте,що все у нас в державі відбувається з руки східньо-української верхівки...І у пляни цієї групи людей,ну аж ніяк не входить,розквіт культури,бо то може нашкодити дружбі з Росією...
  І на Галичині не хочуть терпіти цього надалі,тому в деяких висловлюваннях ви реально маєте відчути певну безвихідь...Й ніби України хочемо(і такі люди,як ви,що не забули про своє й на Сході,нас затримують від бойових закликів(бо ж ще хтось там є свідомий)),й ніби жити так набридло...
  А до діялекту...ну не перебільшуйте Діялекти сприймаються...всілякі(чесне слово )А от російська...м'яко кажучи не дуже,бо то такий собі спосіб самозахисту...Хоча,якщо вам важко,будь-ласка...Про культуру ми пам'ятаємо ...інколи
   
 • 08:15 06.01.2004
  0 0
  До Брудного Ангела:
  Дякую за чемність (щодо спілкування російською чи українською)
  У мене не має проблем з українською. Можу й надалі спілкуіватися таким чином. Лише дуже не приємно, коли люди впадають у крайність і починають лити багнюку на мене лише за тихе слово щодо позичання слів.

  До всіх:
  Чесно кажу: я не бачу великої різниці між позичанням слів з російської чи польської мови (можете тепер закидати мене гнилими помідорами)
  Можливо я так вважаю, бо я зі східної (чи то центральної ) України. Знаю, що у Львові можна дивитися польські канали телебачення, тому і знають там польську, і слова запозичили багато століть тому. У Чернігові взагалі розмовляють лише російською (тому, що біля Росії вони знаходяться,..як Львів біля Польщі).
  Я розумію, що до російської у вас таке ставлення, бо наболіло, бо дуже довго Росія Україну пригнічувала.... Я теж це відчуваю
  Але не можу я не любити свою бабусю лише за те, що вона з Тамбовської області і ніколи не вміла розмовляти українською мовою тому, що жила і працювала в Києві, де на той час українською мови майже не було чути. Не можу і не хочу її ненавидіти за це.
  Розумієте про що я кажу
  Ви дуже глобально все сприймаєте. А коли я слово сказала про російську мову - відреагували ну дуже локально
   
 • 08:20 06.01.2004
  0 0
  Вибачте, щось я не дуже в темі
  Щодо самої теми. Так, Волю Галичині!!! якщо хочеться.
  А ось мені особисто буде дуже сумно, що Галичина тоді не буде частиною моєї країни (придуркуватої і якоїсь там ще Східної України).
  Ви ж останні, хто зберіг набагато більше української культури ніж усі інші області разом узяті.

   
 • 13:23 06.01.2004
  0 0
  Колись десь я вже то писав,але повторюся...
  Справа не в тому,що ми не хочемо бути українцями,а виключно галичанами,справа в тому,що проект "Україна" нас розчаровує своїми безглуздими сперечаннями,щодо шляху...ми в Росію,а якщо не хочете,то йдіть собі в Польщу Яка до біса Польща? Ми й самі нічо...виплутаємось...
  щодо пріоритетів...промисловість на першому місці(а як відомо,на Галичині промисловість майже не розвинута,бо визнана тут нерентабельною ),а вся промисловість(не будемо тицяти пальцима в мапу)знаходиться...ну,всі й так знають,де вона знаходиться...а нам їдь на Київ,на заробітки...а якщо не хочеться здихати
  А дати гроші на туризм Навіщо Най краще Крим процвітає
  щодо політики...усі галицькі партії визнані ультраправими,ледве не фашистськими...й люди називають їх так,навіть не читаючи програм тих партій...доходить до смішного,ГДП(Галицька Демократична Партія)не отримує дозволу на мітинг,бо.....є занадто нацистськоналаштована...звідки вони то взяли біс їх розбере(бачили б ви тих "нацистів",дідики з жовто-блакитними прапорами й мистецькодисидентськими очами)
  Тобто нам немає місця у своїй державі
  Так-от,звідси й випливає,якщо галичанам не дають розвернутись у цій Україні,виникає резонне прагнення до створення своєї.
     
   
 • 13:31 06.01.2004
  0 0
  Щодо туризму: чула, що зараз почав він розвиватися і в Галичині (друзі нещодавно повернулися). Але не знаю напевно чи то за приватні, чи за державні кошти.
  А взагалі культура, мова та й саме населення Галичини не схожі на українські чи то польські. Але не думаю, що здобути незалежність буде так легко.
   
 • 14:11 06.01.2004
  0 0
  От візьму й засуну ще й сюди свою гривню

  Згоден з Олею, що не так просто (здобути незалежність) - досить подивитись на набагато демократичніші держави (як вони самі себе позиціонують) - Англію, Францію, Еспанію.

  А от щодо принципу... (себто, в принципі) Читав-єм недавно супер-дупер буку (вибачайте за жаргон ), тобто книжку - спогади міністра закордонних справ ЗУНР. Мене вразило, що українці на заході були самовпорядковані, свідомі й т.д., а от на сході - цілковита анархія (це вже Директорія!). І як делегація ЗУНР'у, яка ніколи не була за Збручем, приїхавши до Петлюри (Директорії) до Києва, була шокована ставленням тих ж провідників укр народу (Директорії) до того що творилося на Великій Україні, що на Західній.
  Коли ЗУНР прагнули до воз'єднання, а Директорії було то до дупи.
  Коли поляки брали Львів, а Директорія сказала викручуйтесь самі. І коли комуно-москало-жиди валили її, то ЗУНР дала допомогу без слів, хоча сама вже втратила майже всі свої території..

  Це було давно. І після 39 року змінилося лише на гірше.

  І, гадаю, що воля (чи самостійність, чи автономія), але лише дуже жорстка стосовно (вибачте Олю) решти України, МОЖЛИВО, дала би нам нормальну національну Україну (не плутайте з "націоналістичною"). А можливо тому, що зараз в Галичині, та й взагалі на заході України до сих пір прогресує, як-то кажуть брати наші менші, "уравнілавка" не в кращу сторону.

  Правильно думали певні зверхники ЗУНР'у - ліпше зберегти на малій території, а потім ставши на ноги (хоч якось закріпивши досягнення!) допомогти решті. Але перемогла братнє почуття до Великої України. І що то все нам дало? Не Галичині, а всім нам, українцям? Правильно - ніц! Тільки забрало. От про що треба пам'ятати. Не роздувати, а просто пам'ятати і в решті-решт, діяти, враховуючи це. А не місити воду в ступі, чим успішно в нас усі займаються (особливі ті, кому ми через вибори делегуємо право діяти).

  Та... трохи сумбурно я тут замутив... але нічо - думаю ви мене зрозуміли
   
 • 14:28 06.01.2004
  0 0
  Нажаль зараз не так багато свідомих українців
   
 • 14:36 06.01.2004
  0 0
  Знаєте,колись один мій кулєга,запримітив таку відмінність...
  Якщо людина скриготить зубами,при почутій російській,то вона майже двісті відсотків зі Львова...
  Якщо людина за двадцять хвилин замовляє третю філіжанку кави й матюхами обливає,якщо то не "Галка",то вона точно зі Львова...
  А якщо це все присутнє,але,в меншій мірі,й у більш стриманій формі,то та людина,напевно з Тернопільщини,чи Станіславщини(Франківщини)
  Але якщо це все відсутнє(мало там,серце хворе,й кава людині заборонена),то все одно можна відчути,що то є земляк...
  А якщо серйозно...ми не є іншими,ми,напевно,занадто гаряче сприймаємо все,що відбувається навколо України,ми нетерплячі,бо хочемо,щоб все стало краще прямо зараз,тому інколи наша галицька "теплота" й здається агресивною і злою...
  Так,ми не є м'якими і пухнастими,але ми не злі...повірте      
   
 • 14:44 06.01.2004
  0 0
  До Олі, та й усіх тут присутніх (і сепаратистів, і аб'єдіністів):
  А як на вашу думку, якщо дати волю, нехай лише Галичині і не грає ролі яку (хоч би й повну незалежність), то чи при теперішньому розкладі культурности/свідомости/бидляцтва серед її населення, чи дасть це якийсь позитивний результат (без диктаторства в "асобих размєрах", звичайно)?
   
 • 14:53 06.01.2004
  0 0
  До речі, помітив за собою.. - поїхав я зі славного міста Львова до славного міста Ульма (німецьке задуп'я ). Попрацював там. Знав лишень англійську, отож спілкувався альбо англійською, альбо (о сором, мені, Львів'янину! ) російською. Звичайно-ж, потроху, гавтоматично, вчилася й німецка, але для роботи того було недостатньо, тож я вправлявся в ній коли не на роботі.

  Це тривало більше року... і що я помітив:
  1) ДИКУ любов до Львова (раніше було ПРОСТО любов)
  2) Приїхавши до Львова, їдучи в маршрутнім гробівці, мене інтенсивно тягло (о жах!) віддати тому чуваку за кермом свій сніданок (все через той музон - рускій блатняцкій, що звучить у 90% випадків).
  3) я не можу (фізично) слухати коли людина, володіючи прекрасно українською, говорить російською з тим хто говорить українською.

  і т.д.

  а це ж я просто пожив відірвано від того всього. Пояснення? Біс його знає, але результат мені , бігме (прости, Господи..), сподобався!
   
 • 15:04 06.01.2004
  0 0
  До Вуйка:
  Для Галичини це буде позитивним , а ось для всієї України - негативним
   

Волю Галичині!

Наші Друзі: Новини Львова