Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 21 січня 2021 року

Волю Галичині!

 • 13:00 11.06.2004
  0 0
  НедоЄвропа
  Олена Зварич, для УП , 6.05.2004
  Відтепер українці ще міцніше замислилися над своїм улюбленим парадоксом: чому ми є на Європейському континенті, але не є в Європі?
  ..............Висловлю крамольну думку: Україна і українці ніколи не хотіли бути в Європі.Ми не вміли хотіти цього ТАК, як, скажімо, Польща і поляки. Я буцімто хотіла, хотіли мої друзі і ще мільйонів десять українських інтелектуалів та інших галичан. Решта жили як живеться, без орієнтирів та мрій про "світле майбутнє", і телевізор не зомбував їх принадами інакшого, європейського, життя.
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/may/6/1.shtml

  Санітарний кордон
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/may/2/1.shtml
  Юрій Андрухович, Berliner Zeitung , 2.05.2004
  У дні, коли Європа - принаймні, на офіційному урядовому рівні - усіма силами готується до свята з нагоди розширення, мене все частіше запитують, як на це все дивляться з України. Що думають аутсайдери про цей чужий Першотравень? Що це за почуття - раз і назавжди усвідомити себе "неєвропейцями"?
  Насправді зараз занадто пізно запитувати про це: 1 травня для нас нічого не зміниться. Датою нашого відділення від майбутнього було 1 жовтня 2003 року, коли Польща й Угорщина ввели обов'язкові візи. У той день на нашому західному кордоні виник новий варіант залізної завіси - санітарний кордон
  Прикметник "санітарний" недвозначно вказує на певні заходи для уникнення заражування. Як при виході з зони, зараженої ящуром, вас пропускають через особливий коридор з тирсою, просоченою дезинфекційним засобом, який огидно пахне. Залізна завіса була, принаймні, більш шаноблива!
  Це правда, що в нашій країні ми всі небезпечно заражені. Заражені фатальною політикою, яку так самовбивчо і вперто проводить наше керівництво, заражені бідністю, дурістю, пасивністю, невірою. До того ж заражені Росією ...  Евро-2004 ЗА КОГО БОЛЕЕТ УКРАИНА?
  Прежде всего это Россия. "Все-таки что-то свое, близкое, родное... Многих российских футболистов знаю, постоянно слежу за ними", - так искренне и безыскусно аргументировал недавно на страницах "СЭ" свои симпатии к российской команде вице-чемпион Европы-88, главный тренер киевского "Динамо" Алексей Михайличенко.

  "Ну а вы-то за кого собираетесь болеть на Евро-2004?
  Олег Блохин: - Всей душой - за Россию. Не забыл, как за меня там переживали, когда играл за сборную Союза. Да и у киевского «Динамо» там всегда было много болельщиков. Теперь вашу сборную к тому же возглавляет мой личный друг, как же за него не поболеть? "
  http://www.aif.ru/online/aif/1232/14_01?print  Футбол. Рейтинг ФІФА: нижче не можна, за нами Буркіна Фасо...champion.com.ua, 9.06.2004
  http://www.champion.com.ua/football/?football-4069-9
  Дожилися... Тепер головному тренеру збірної України Олегу Блохіну можна говорити про свою команду не лише "нижче за Зімбабве", але й за Конго, Кот- Д`Івуар, а в найближчому майбутньому українців можуть обігнати такі "гранди" шкіряного м`яча як Естонія та Буркіна Фасо...

  Шотландський капітан - за поразку Англії
  Капітан збірної Шотландії з футболу Кристіян Дейлі (який, до речі, грає в Англії за лондонський клуб "Вест Хем Юнайтед"), відверто заявив, що, як кожен справжній шотландець, звісно, вболіватиме лише проти Англії. Він взагалі визнав, що його життя буде досить печальним, якщо англійська збірна виграватиме на Євро-2004.
  Ба більше; капітан збірної шотландії та гравець англійського клубу висловив щирі сподівання, що французи таки поб'ють англійців у стартовій грі Євро-2004, і поб'ють добряче!
  Отож, шотландець запевняє, що його земляки у неділю відчують себе французами і вболіватимуть за поразку Англії. Як, власне, і кожен шотландець, що себе шанує.
  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/sport/story/2004/06/040610_euro_2004_scotland.shtml
  -------------------------------------------

  Соцпартій та Компартія ведуть переговори про висунення єдиного кандидата від лівих сил на президентських сил, однак результатів вони поки що не мають. Про це у студії "Громадського радіо" повідомив Олександр Мороз, лідер Соцпартії України, зазначивши, що потреба єдиного кандидат від лівих сил є у суспільстві.
  http://www.radio.org.ua/news/?eid=17760


  Німецький політолог з Товариства зовнішньої політики Німеччини у Берліні Александр Рар 10.06.2004
  Говорячи про наступну президентську кампанію та взаємовідносини голови президентської адміністрації Медведчука і прем’єра Януковича, Рар сказав: "Вище посади, яку він зараз має, Медведчук не отримає. Це досить велика посада".

  "Річ тут про важливіше : про змову трьох-чотирьох економічних, політичних груп, українських олігархів на користь Януковича. Рік тому це ще виглядало утопією. Тепер це сталося. Програє Західна Україна, програє опозиція проти Кучми. Головні сили домовилися і разом ідуть на вибори", - додав він.
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/june/10/news/1.shtml

  Медведчук: Ющенко не стане президентом. Я вітатиму, якщо він підтримає кандидата від більшості
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/june/5/1.shtml

  Чего вы ожидаете от Януковича, если он станет президентом?
  - Я высоко ценю внутреннюю и внешнюю политику президента Леонида Кучмы. Я работаю на эту политику. Естественно, я уверен, что Янукович продолжит дело Леонида Кучмы. Иного ни ему, ни кому бы то ни было, уже не позволит страна.

  Почему вас и Виктора Ющенко считают антагонистами?
  - Если бы я был третьим лицом, я бы ответил так: Ющенко в своей деятельности отдает заметную дань популизму, а Медведчук - обыкновенный политик, которого всегда интересует только суть дела. Это видят как друзья, так и недруги. Отсюда - репутация антагонистов.

  - Чего вы ожидаете от Ющенко, если он станет президентом.
  - Не станет.


  Белоруссия в Европу, Украина в Россию, Россия никуда 08-06-2004
  http://www.gazeta.ru/2004/06/08/oa_123298.shtml

  Многие в России, на Украине и в Белоруссии хотят заново объединиться и восстановить СССР. Таковы результаты исследования, проведенного ВЦИОМом с помощью Донецкого информационно-аналитического центра и белорусского социологического центра «Новак».
   
 • 02:01 12.06.2004
  0 0
  до речі Андрій Шевченко на питання російської газети спорт-ехпресс за кого він буде вболівати- про Росію і не заікнувся і ще коли говорив про книжку яку йому порекомендувала прочитати його дівчина він сказав що не знайшов перекладу книжки ні на українську і лише потім ні на російську.
   
 • 14:35 12.06.2004
  0 0
  На жаль, ці начебто псевдо-інтелектуальні розмови про "галицьку незалежність" вже мають згубний вплив для Української Держави.
  Останній приклад-відкритий ветеранів льввських "Карпат".:

  У РАЗІ, ЯКЩО СИТУАЦІЯ НЕ ЗАЗНАЄ ПРИНЦИПОВИХ ЗМІН, БУДЕМО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ВАС І З ПРОХАННЯМ ПОСТАВИТИ НА РОЗГЛЯД ПИТАННЯ ПРО ТЕПЕРІШНЄ СТАВЛЕННЯ ДО ФК “КАРПАТИ” УКРАЇНСЬКИХ ФУТБОЛЬНИХ ВЛАСТЕЙ ПЕРЕД УЄФА ТА ФІФА, А ТАКОЖ ПРО МОЖЛИВІСТЬ ПРИПИНЕННЯ ВИСТУПІВ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ЛІЗІ Й ВИВЧЕННЯ МОЖЛИВОСТІ УЧАСТІ КОМАНДИ В ЧЕМПІОНАТІ ОДНІЄЇ ІЗ СУСІДНІХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН.

  "Карпати" шантажують Федерацію футболу тим, що вони виступатимуть в "ОДНІй ІЗ СУСІДНІХ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН".
  Львіщина межує лише з Польщею. То, що Польща для львівян ближче, аніж Україна? Хоча в листі сказано "однієї з.." Значить маються на увазі ще якісь країни. Значить сусідні не з Львіщиною а з Україною(бо Львщина межує лише з однією країною). Так що "Карпати хочуть виступати в одній з цих країн: Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Білорусь, Росія?
  З вищої ліги вилітають різні команди. Футбольний український чемпіонат ой як далекий від ідеалу. Є і договірні ігри, є і відверто брутальне суддівство.Нарікань багато. Але НІХТО не біжить в інший чемпіонат! Цього року Таврія була на волосинку від вильоту. Але кримська Таврія(а Крим має ой які зв'язки з Росією) не заявляла про свій виступ у російському чемпіонаті. Вони зчепивши зуби билися у кожному матчі. Відібрали у Динамо-Київ 4 очки у двох іграх, а в передостанній грі з Шахтарем рубилися як на смерть і лише за 5 хвилин втратили нічию.
  Минулого року вилетів харківський "Металіст". І також не шантажуав своїм переходом до Російського чемпіонату(хоча від Харкова до російського кордону всього 50 км.) Запросили іншого тренера, додали інвестицій, прибавили у грі і не плакали. Наступного року харків'яне знов у вищій лізі.
  Ніхто інший окрім льві'ян під загрозою вильоту не говорив про виступ в іншій країні. Це ж наскільки вже свої містечкові інтереси треба ставити вище за загальноукраїнські, щоби таке зробити!
  Це ж прецендент! Тепер в наступні роки, кожен, хто вилітатиме, може проситися до інших країн!
  Ось вам і згубний приклад! От вам спочатку інтелектуальні бесіди, а потім руйнування української держави.

   
 • 15:34 13.06.2004
  0 0
  Cлобожанин написав

  ---Ось вам і згубний приклад! От вам спочатку інтелектуальні бесіди, а потім руйнування української держави---

  Слобожанине, я от ніяк не допру - чом Ви за українська ДЕРЖАВУ так нервуєтеся? ДЕРЖАВА то є апарат гноблення і примусу, нє? Що воно за етатізм такий?

  Теж мені, радєтєлі гасударства украінскава...
   
 • 21:33 13.06.2004
  0 0
  Панове!!! Української держави зруйнувати неможливо,оскільки такої не існує в природі. Існує держава Україна із народом України ,яка аж ніяк не є українською ні за формою ні за духом. Щоб щось руйнувати потрібно його збудувати!!!
   
 • 08:21 14.06.2004
  0 0
  ditto
   
 • 10:15 14.06.2004
  0 0
  Згідна з Сенекою - Українську державу ще потрібно будувати. Руйнувати поки-що ще немає чого.
   
 • 20:37 14.06.2004
  0 0
  to Buchik:
  Мене хвилює доля Української Держави, бо я свого часу за неї боровся і пишаюся тим, що нам її вдалося вибороти. Те, що вона має не такий вигляд, про який мріялося-це факт, але сама наявність держави вже безперечний позитив для нації. Тому мені не всерівно , яким чином змінюватиметься Українська Держава. І мені не подобаються люди, які розвалюють цю Державу.

   
 • 15:57 15.06.2004
  0 0
  Слобожанине

  Я Вам заздрю.   Я це серйозно, без стьобу. Ви є невиправний ідеаліст. Романтик 19го століття. Як Петефі з Міцкевичем.   Тільки романтик може переконувати себе що ТАКА держава є "безперечний позитив для нації". ЦЯ держава не є українською хоч через які рожеві окуляри на неї не дивися (солідарний з Сенекою та Клео).

  Вам не подобаються люди "які розвалюють цю Державу".   А Вам не спадало на думку що переважна більшість тих людей (я не кажу за прихованих агентів СБУ та ФСБ) стояли поруч з Вами на мітингах Руху наприкінці 80-х або в живому ланцюгу Злуки?

  Різниця між ними та Вами в тому що вони вже зрозуміли що війну програно і треба рятувати те що ще можна врятувати. Вони зрозуміли що територія за Збручем населена людьми які за будь якої влади хотітимуть в ЄЕС і Путіна. Котрі обрали Кравчука в 1991 і оберуть Януковича в 2004.

  Слобожанине, Велику Україну вже програно, тож не будьте BAD LOOSER!

  PS. Мені подобаються або не подобаються лише чиїсь вчинки або ідеї. Це не впливає на моє ставлення до людей котрі їх сповідують.          

   
 • 18:02 15.06.2004
  0 0
  Говорять "я уже все зробив" старі втомлені люди.
  Говорять "ще потрібно все робити" молоді люди.

  А у Слобожанина:
  1. "Мене хвилює доля Української Держави..."
  2. "мені не подобаються люди, які розвалюють цю Державу..."
  Так перше чи друге?
  А як вам зміна шляхом прийняття державної російської мови і приєднання до Росії?

  Тобто Ви вважаєте, що Держава - це як картинка? Купив, повісив у кутку, і добре - хай собі висить, лиш би на голову не впала.
   
 • 18:05 15.06.2004
  0 0
  Слобожанину

  Щодо Карпат і переходів я би з Вами довго поговорив. Але не у цій темі, а в якійсь із новостворених.
   
 • 09:41 16.06.2004
  0 0
  Я кожен раз бачу, що на захiд вкраїни це якийсь дитячий садок, неспроможний нi до чого.
   
 • 09:51 16.06.2004
  0 0
  2 Патріот
  Коли закінчуються аргументи починається таке лайно - патріотичні бачення чи то "видіння".
  Тільки що вам тамм ввижається мало кого цікавить, свою спроможність ви вже показали за 10 років і ледь досягли до рівня школи для розумововідсталих африканських націй завдяки багато чому таким патріотам
   
 • 15:51 16.06.2004
  0 0
  Buchik писав:
  "Слобожанине, Велику Україну вже програно, тож не будьте BAD LOOSER! "

  Я живу на Великій Україні. Я боровся на Великій Україні за Українську Державу. Я не збираюся емігрувати з Великої України ані в Словаччину, ані в Польщу, ані в Галичину.
  Моя Україна для мене не програна. Якщо вона програна особисто для Вас і Вам подібним, то це Ваша особиста проблема. Але якщо Ви збираєтеся боротися з Україною для відоокремлення одного з її регіонів, то ви такі ж самі вороги як і російські шовіністи, які намагаються в той чи інший спосіб приєднати Україну до Росії.

  Ця гілка нагадує давно вже воду у ступі, яку товчуть антиукраїнські сепаратисти. Знову нагадую, що цей сайт називається "УКРАЇНЬКИЙ центр". Не почуваєте себе українцями, не хочете бачте бути "бед лузерами", то-прапор в руки!
   
 • 20:21 16.06.2004
  0 0
  Десять свідчень того, що Україна - неорадянська держава
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/march/25/1.shtml

  ...Ким є центристи, які відокремились від КПУ у серпні 1991 і керують Україною дотепер? Вони - так само, як і центристи Росії або СНД - демонструють неорадянську політичну культуру.Нещодавні події в Україні підтверджують тенденцію до консолідації української неорадянської політичної культури, що почала окреслюватись з часу переобрання Л. Кучми у 1999 році..... з-поміж трьох основних олігархічних партій влади СДПУ(о) найбільше нагадує КПУ радянських часів.
  http://www.ukrcenter.com/forum.asp?message_id=8346&forum_name=Новини і Політика

  Ющенко: "Ми не виключаємо, що влада піде моделлю державного перевороту", Громадське радіо , 15.06.2004

  ....Віктор Ющенко: Складність заключається в тому, що за цими панами є шлейф. Тому що сьогодні вибори йдуть не по конкретних двох прізвищах. Вибори йдуть: влада, бандити і не бандити. Не ідеологія, не ліві і праві, не консерватори і ліберали...

  Сергій Рахманін: Але ми з вами можемо припустити, що народ може помилитися. От раптом народ помилився і він не сприйняв висуванця від влади як бандита. Він його підтримав. Що це означає? Країна приречена ще на 5-10 років стагнацій? Що тоді робити?

  Віктор Ющенко: Я думаю, що країну відкине від прогресу, перш за все, політичного, в основі демократичного, економічно-соціального, принаймні, на 10-15 років.

  Сергій Рахманін: Чому ж вони так голосують? От не хочуть жити за "понятіями", але якщо проаналізувати вибори наші останні. Ну якось дивно воно все у нас видається.

  Віктор Ющенко: Якби до цих людей була донесена об’єктивна інформація....

  Сергій Рахманін: Ви прекрасно знаєте, що у нас, на жаль, немає можливості у суспільства отримувати вільно об’єктивну інформацію,...
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/june/15/4.shtml


  УП15.06.04 Олександр Зінченко -Новий менеджер Ющенка

  …Олександр Зінченко вважає, що уряду Віктора Ющенка "були створені пільгові умови, яких не було у жодного попереднього" Кабінету міністрів. Політбюро СДПУ(о), як і прогнозувалося, визнало роботу уряду з виконання програми "Реформи заради добробуту" незадовільною і доручило фракції висловити недовіру уряду.

  СДПУ(о) вважає, що під час загострення політичної кризи у прем'єра не було чіткої політичної позиції. "Ющенко мовчазно дозволив використати своє ім'я й репутацію тим, хто намагається неконституційним шляхом перебрати на себе владу в державі і знищити злагоду в суспільстві", - сказав Зінченко…

  Це – уривок із новини від 13 квітня 2001 року. За два тижні до відставки уряду Ющенка, до якої доклав руки й лідер фракції СДПУ(о) Олександр Зінченко.

  .....Ще один багаж Зінченка – це його зв'язки. Він був головою відділу пропаганди та агітації ЦК ВЛКСМ у часи, коли школу комсомолу проходили багато чинних діячів як у владі, так і в опозиції. І це стосується не тільки істеблішменту України.
  Ну і, безперечно, прихід Зінченка – це певний прорив для Ющенка на східному напрямку. Він не викликає алергії на сході України. Хоча б тому, що створив російськомовний канал "Інтер" – спільно з ОРТ, коли той було заборонено транслювати в Україні. Крім того, Зінченка не можуть зустріти в Донецьку свастикою і п'яними підлітками – він все таки один із керівників найвищого органу державної влади.
  Ще одне – це широкі контакти Зінченка в Росії, які формувалися з часів його комсомольської роботи в Москві та не піддаються обліку. Як приклад можна навести: у віце-спікера близькі, якщо не дружні відносини з Володимиром Приходьком. Тим самим, що є заступником глави адміністрації президента Путіна.

  .................

  .....Проти Тимошенко працює ще один впливовий фактор – її уразливість до компромату. Відносини з Лазаренком назавжди наклали слід на імідж лідерки БЮТ. Останній місяць канали Медведчука розкручують скандал із Боровком. Інколи здається, що влада нищить Тимошенко з тим, щоб після її приєднання до табору Ющенка перенести негатив на нього. (Хоча, з іншого боку, Банкова може пресингувати Тимошенко як раз з іншою метою: щоб Ющенко користувався саме цією логікою і тримався осторонь лідерки БЮТ.)

  .....Єдине можна додати, що чим далі стає все більш очевидним, що на соціалістів як учасників коаліції з підтримки Ющенка розраховувати не доводиться (кажуть, що навіть відпустка в газеті "Грані", оголошена на все літо, пов'язана з обіцянкою Мороза не дратувати провладних і комуністичних партнерів неконтрольованими текстами про політреформу).
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/june/15/3.shtml


  16.06.04 Скинь олігарха з поїзда, або Хто врятує Україну од нової Руїни?

  Наново реанімоване питання політичної реформи в Україні та змін до Конституції, окрім політично-ситуативного, має також вимір екзистенційний, пов’язаний з глибинними смислами існування країни.

  Технологічний зміст політреформи очевидний — не пускати до влади тих чи інших політиків, переділити між олігархічними кланами реальні політичні можливості та інші ресурси, він вимірюється актуальністю найближчих місяців та років. Але є й стратегічне надзавдання, пов’язане із світоглядними аспектами, — змінити форму державного правління на парламентську (чи парламентсько-президентську) республіку та зробити безсмертним олігократичний режим.

  Олігархи — це абсолютне зло з погляду державних інтересів, оскільки вони істочають, підривають державу, перетворюють її на корпораціоподібне утворення.

  Але в Україні процес олігархізації мав свої певні особливості, які тепер ускладнюють боротьбу з олігархами та їхніми імперіями. За притаманного українській політичній культурі слабкого державницького інстинкту олігархічне начало підміняло собою державницьке на всіх структурних рівнях. В результаті українська політична система опинилася в заручниках у олігархів.
  Сучасна українська олігархія — це багаторівнева інтегрована система різноманітних суб’єктів та ресурсів, до якої зазвичай належать чи знаходяться під контролем: промислові та непромислові підприємства, банки, інвестиційні кампанії, телеканали, газети, журнали та інтернет-видання, політичні партії, фракції у Верховній Раді, посади у виконавчій та судовій владі, посади в регіональних органах влади, журналісти, політтехнологи, політологи, соціологічні служби, комунікаційні канали з західними та російськими політичними й фінансовими колами, а також футбольні клуби й пивні бренди.

  Логіка здорового державного організму підказує, що олігархи та олігархати — це небезпека для держави, найефективнішою формою боротьби з якою є перетворення на звичайний конкурентний бізнес шляхом позбавлення їх політичного впливу та мінімізації інформаційно-культурного впливу.

  ...гасло відновлення Справедливості може дуже непогано "зіграти" на цьогорічних президентських виборах. Питання лише в тому, хто і під який передвиборчій сценарій почне скидати олігархів з політичного поїзда?

  Різноманітних антиолігархічних передвиборчих сценаріїв може бути п’ять-шість, але вартий уваги перш за все наступний.

  На вибори реєструється кандидат з напів-спецслужбістським минулим та "силовим" сучасним, який обіймає певну "сердиту" посаду і одразу ж, маючи на те Височайший Дозвіл, починає разом зі своєю службовою командою грубо мочалити олігархів.
  "Полетить" кілька голів, одного-двох, найбільш одіозних, на передвиборчі місяці можуть і "закрити", зробивши з них "українських Ходорковських". Може відбутися частковий перерозподіл медіа-ресурсу і деяких адміністративних повноважень.
  Причому індикатором його справжніх намірів може стати використання чи невикористання образу Путіна. Якщо героя-"олігархожера" позиціонують як "українського Путіна", при цьому Москва допоможе з підтримкою, передовсім телевізійною, можна казати впевнено — саме ця людина збирається стати фаворитом — хай не голосування, а хоча б підрахунку голосів
  Основна боротьба на цих виборах розгорнеться, вочевидь, між кандидатом од влади (яким може бути як діючий президент Леонід Кучма, так і невідомий з іміджем силовика-"олігархожера" — такого собі "українського Путіна"; участь Віктора Януковича стає все менш ймовірною) та Віктором Ющенко.
  ........http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/june/16/1.shtml
   

Волю Галичині!

Наші Друзі: Новини Львова