Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року

Волю Галичині!

 • 16:45 14.04.2004
  0 0
  Тарасу
  Ви дали чудовий аналіз ситуації в Галичині,розглянувши всі pro et contra.Але одне мене здивувало-"це можна помітити навіть на вулицях Львова, де російська мова помітно посилила свої позиції".Невже це можливо? У Львові, в столиці галицького П"ємонту на 13 році незалежності, російська мова посилила свої позиції? Як ви це поясните? Адже на відміну від Києва у Львові не було багато "русскоязічніх".Хто тепер русифікує Львів?
   
 • 20:20 14.04.2004
  0 0
  Посилила - це не те слово. Захоплює все більші плацдарми - більше підійде. Галичани вже не ті,що були 60 років тому. Люди ходять у кавярні і на дискотеки де грає російська попса,бо "більше нема де піти".Можливо багатьом це не подобається але ніхто зауважень не робить. Те саме стосується маршруток і базарів. Галичани приймають ворожу культуру,хоча мають доступ і до своєї.

  А на рахунок сепаратизму,то дальше ніж за віртуальні суперечки він не піде. Забагато крові пролили галичани за Україну щоб тепер відмовитись від своїх поглядів і поглядів своїх дідів. І ніколи економічні негаразди не штовхали галичанина на барикади. Він краще поїде і підробить за кордон ніж буде "за гроші" ламати кості недругу. От,коли іде мов про укр ідею,то тут інша справа. В даний час і в найближчі 50 років ідея сепарації Галичини - нереальна. У самому Львові і по районах і селах прибічників сепаратизму не тільки немає,про таку політичну силу чи течію навіть не чули нічого. Є окремі розмови і жарти але до серйозних речей не доходить. Навіть під час "опитування" багато відповідала жартома. А коли дійде до серйозного,то переважуть соборницькі погляди.

  Здобудеш Українську Державу, або загинеш в боротьбі за Неї.

  Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Українcької Держави.


  Це має незаперечний авторитет. І ніякі скиглення про гроші чи економіку не переважать того,що проголошували націоналісти. А якщо неподобається рос культура,то для чого те слухати чи давати прибутки тим закладам,котрі пропагують це? А повибивати шибки,чи кинути пляшечку з солярою у віконце із запискою про рос культуру. Або натовкти пику водієві слабо? Слабо. Тепер сдабо.
   
 • 21:53 14.04.2004
  0 0
  "А коли дійде до серйозного,то переважуть соборницькі погляди."

  Значить-є ще порох в порохівницях.

  "Здобудеш Українську Державу, або загинеш в боротьбі за Неї."

  Ці величні і святі слова треба завжди пам"ятати й пропагувати. В умовах польської міжвоєнної окупації ОУН згуртувала галичан і витворила з них форпост нації,з яким большевицька репресивна машина мала зламала собі зуби.Чому в незалежній Україні спостерігається спад патріотизму? Чому зневіра? Парадокс!Чи не час вже націоналістичним силам об"єднуватися і дати бій залишкам большевицької зарази і нуворішам-мафіозі і їх браткам?
   
 • 22:18 14.04.2004
  0 0
  У спаді патріотизму потрібно обвинувачувати насам перед "націонал-демократів". Вони вели народ,а коли прийшли до корита,то раптом зробились "цивілізованими". Вони допустили економічні репресії режиму проти рядових українців,вони приймали участь у розбазарюванні країни,чи як то тепер називають "накопичуванні капіталу",вони присипали національний запал українців,називаючи будь,яку форму спротиву - провокацією. А тепер дивуються,як то так,що українці не виходять на акції протесту і стали пасивними. Тепер,коли їм потрібно присмоктатись до корита вони згадали про "консолідацію","єдність" і таке подібне. А де ж ви були раніше панове. Де була ваша консолідація,коли тисячами люди виїзжали за кордон в добровільне рабство,де були ви,коли влада душила підприємців у зародку,де були ви,коли зарплати бюджетників впали нижче прожиткового мінімуму...? Чому не виводили лікарів,вчителів і інш на вулиці для оборони їх же прав? Тільки тепер,коли ви рветесь до влади,ви згадали за нас? Ви хочете підтримки...? Думаю,що за вас проголосують. Але сумніваюсь,що ви здобудете більшість,якщо надалі присипатимете нац свідомість українців!

  Як то я м втнув? Га?

   
 • 07:48 15.04.2004
  0 0
  Володимиру,
  я погоджуюся з тим що сказав сeнeка про російську мову, він сeбe можу добавити що у Львові як і в Києві водії пeрeважно включають шансон (ну можe трохи мeншe ніж в Києві, алe всe ж) і ніхто нe рeагує, навіть в районних цeнтрах львівщини у кавярнях ця музика лунає.
  А от я нe погоджуюся з сeнeкою що пeрспeктив галицького сeпаратизму. Нe забуваймо що галичани почали сeбe називати "українцями" лишe в кінці 19- поч. 20 ст. Багато навіть тоді нe погоджувалися що вони нe "русини" а якісь українці. А в 60-70 их роках москофільство було дужe поширeнe - більшість інтeлігeнції вважали сeбe росіянами і навіть пробували писати на їхній мові, правда в них цe нe дужe получалося.

  Sамe східні українці посприяли занeпаду москвофільсьтва і зростання українофільства як грошима так і людьми. Після валуївських та eмських указів-циркулярів вони почали пeрeводити громадську роботу за Збруч і самe з їхнйою допомогою "русини" почали сeбe вважати "українцями". Хоча остаточно москвофільство занeпало лишe після 1 св. війни.

  Так що українська ідeя була вкорінeна в Галичині відносно нeдавно, якихось 100 років тому. Щe в сeр. 19 ст. галицькі сeляни, і нe лишe вони вважали що за схід від них живуть "москалі", а про українців як таких навіть нe чули. Так само, нe існує ніяких слідчeнь що Т. Шeвчeнко вважав галичан "своїми", очeвидно вони були для нйого ляхами або "підляшками" чeрeз свою рeлігійну ідeнтифікацію.

  Тобто відбулося навпаки ніж то що російські шовіністи вказують, цe нe галичани eкспортували укр. націоналізм надніпрянцям, а навпаки.
   
 • 03:54 16.04.2004
  0 0
  galychany v nikojem sluchaje Ne RUSYNY potomu shto:
  (1) dolgo byli pod tataro-mongoljskoj varvarskoj kuljturoj. Jeshtjo i ikh samyj slavnyj korolj Halychchyny DANYLO byl VAZALOM Tataro-Mongoljskovo Khana.
  (2) od tsivilizovannoj i kuljturnoj Jevropy HALYCHCHANY byli sposobny izuchitj toljko samyje parshivyje svojstva t. j. Jevropejskij NATSIONALIZM i SEPARATIZM. Vsem khorosho izvestno, shto netolerantnyj natsionalizm Jevropejtsev dal miru vojny,kolonializm, krovavyje revoljutsii, fashyzm, komunizm, genotsyd, Holocaust, kontslagerja y 2 morovyje vojny.

  V protivoves Halychanam, Podkarpatskije Rusyny tolerantny, oni autonomisty i ne separatisty, oni nezhazhdut imetj kontrolj nad teritorijami Halychchyny y gospodstvovatj nad Halychchanami. Rusyny khotjat imetj kontrolj nad svojej sobstvennoj zhyznu y ne nad zhyznu sosedej Podkarpattia.
   
 • 04:40 16.04.2004
  0 0
  2 Zak

  Як бачиш сайт і форум є на українській мові і на кирилиці так що...
   
 • 06:49 16.04.2004
  0 0
  витирати треба умніка цього "рускоязычного"
   
 • 13:02 16.04.2004
  0 0
  Егей, Зак, а твої москальські брати часом не довше за нас під татарвою лежали? І з ними фактично асимілювалися! Це націоналізм дав світу комунізм? Дядьку, не зловживайте психотропними препаратами на ніч....

  Нахтігаль.
   
 • 14:40 16.04.2004
  0 0
  "dolgo byli pod tataro-mongoljskoj varvarskoj kuljturoj. Jeshtjo i ikh samyj slavnyj korolj Halychchyny DANYLO byl VAZALOM Tataro-Mongoljskovo Khana."

  Заку
  Галичина не була так довго під монголами,як Московія.Це загальновідомо.Добра третина дворянських родів в Московії-монголо-татарського походження.
  А великий князь,а потім король Данило Галицький був змушений стати данником Золотої Орди після того,як не раз рубав ординців на капусту.Відомо про дві його переможні битви з ордою монголо-татарського хана Куремси.Тобто він не змирився з монголами і не бажав бути залежним від них.Але сили були нерівні.Хан наказав зруйнувати всі укріплення,що їх король Данило збудував для боротьби з монголами.Не знісши цього удару,король Данило помер в своєму улюбленому Холмі,де його й поховали.Вічна йому слава!
   
 • 20:59 28.04.2004
  0 0
             "ШТАБ" УГКЦ ПЕРЕНОСИТЬСЯ ДО КИЄВА.
  Ось уривок із інтерв"ю владики Гузара.

  -- Владико, наближається планований Вами переїзд до Києва. Звістка про таке Ваше рішення свого часу шокувала галичан, і частина з нас досі не може із ним змиритися...

  -- Бачите, галичани тішилися 200 років тому, коли митрополит з Києва приходив до Львова. То є така річ, ну, Боже милий, мусимо подивитись не на якісь там престижеві аспекти, але, властиво, на те, що є кориснішим для нашої Церкви. Перенесення до Києва зі Львова не значить, що це кінець Львова. Зовсім ні. Львів має свою особливість, яку мусить плекати, якою мусить жити, і немає потреби відчувати якесь ущерблення з такого переносу. Львів завжди залишиться дуже поважаним церковним центром. Може, канонічно, може, структурально буде інакше. Але не від якості уряду залежить релігійний центр, а від якості віри і християнського життя людей, які там живуть.

  -- Але Львів -- це місто, яке, мабуть, заслуговує на особливий статус. Нинішня українська держава де-факто не визнає за ним права бути реґіональною столицею, й тому, чи не єдиним, що досі тішило наші амбіції, було те, що Львів є столицею УГКЦ...

  -- Люди чомусь не роблять порівнянь і висновків. Пригадуєте, ми дуже недавно, в січні, святкували злуку українських земель. Наші діди 1918 року створили Західну Українську Народну республіку. Центром був Львів. Але вони відчули, що є в цьому якась певна недосконалість, що чогось бракує. І тому 1919 року того ж дня прийшло до злуки українських земель. Це був, як мені здається, надзвичайно правильний і мудрий крок. Бачите, своїм переносом до Києва ми хочемо, якщо можна так образно казати, засипати річку Збруч. Не зі злої волі засипати, а щоби вона перестала бути кордоном, щоби взагалі не було такої межі, щоби Україна відчула свою єдність. От за це нам розходиться. Наші діди то розуміли. Вони за то боролися в своїх визвольних змаганнях. Щоби у Києві була наша столиця. Вони не цуралися того, щоби йти боронити Київ. А ми, галичани, є трошки схильні до провінціалізму. Нам потрібно трошки часу, щоби з певними думками згодитися, зрозуміти їх. Але я думаю, що кожен галичанин, якщо добре застановиться, то побачить в тому велику користь і для Галичини. МИ НЕ ХОЧЕМО ДІЛИТИ УКРАЇНУ НА.ЯК КОЛИСЬ КАЗАЛИ,ГАЛИЧИНУ І ВЕЛИКУ УКРАЇНУ. Є ОДНА УКРАЇНА, І ГАЛИЧИНА Є ЇЇ ДУЖЕ ВАЖЛИВОЮ ЧАСТИНОЮ.

  Тут повний текст http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=22827

   
 • 00:26 29.04.2004
  0 0
  2 "ШТАБ" УГКЦ ПЕРЕНОСИТЬСЯ ДО КИЄВА.

  То ЖОПА - здається і церква уподобилася до бізнесу.

  Думаю скоро будемо мати греко-католицьких попів, які будуть сидіти в чалмах у парламенті.
  ІМХО в Києві в сраку тепліше
   
 • 00:31 01.05.2004
  0 0
  !!! NEZALEzNIST GALYcYNI!!!
   
 • 19:46 01.05.2004
  0 0
  Скоро наш зек стане греко-католиком
   
 • 17:30 12.05.2004
  0 0
  Скільки б ми не шуміли, а рота нам затулити - на раз. Сенеко, ви давали лінк "поступ.брама"? Ага, спробуйте-но на нього зайти. Одержите відповідь, що доступу до нього немає, бо там, начебто, була порнографія. так от, порнографія - це те, що зараз діється в сітці.
   

Волю Галичині!

Наші Друзі: Новини Львова