Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року

Волю Галичині!

 • 18:01 01.04.2004
  0 0
  Дорогі панове!
  Ми тут махаємо руками і кричимо про від"єднання Галичини, а чи хтось задавася питанням чи не почнеться в Галичині (ЗУНР) той самий безпрєдєл який зараз існує на Україні? А чи буде все так я ми того хочемо, бо незалежність може датися нашою кров"ю. Ось ми постріляємо, повоюємо(бо я впевнений, що нам просто так піти не дадуть), а потім до влади прийде якийсь баняк номер 2 і покладе на нас з вами великий мозолястий х....й. Ми будемо ще 10 років стогнати, мітингувати і потім до нас дійде, що від"єднюватися вже нема від кого. Хіба зробимо винуватими волиняків і буковинців. Подивіться на німців. Така нація не може бути бідною. Бо у них є ПОРЯДОК. А у нас його ніколи не буде. Бо ми є в основному бидло. А навіть якщо є 10-20 відсотків нормальних вихованих патріотів то їх вже давно затоптали і департували. Не може в нормальної нації бути таких проблем як у нас. Не треба надіятися на мариво від"єднання. не допоможе. А от коли я побачу, що у Львові всі культурні чемні і виховані тоді і будемо від"єднюватися.
  Дуже гірко таке писати але це те, що ми сьогодні маємо.
   
 • 18:05 01.04.2004
  0 0
  Чом ви говорите, же галичани не є окремим народом? До середини 19 столітє гуцул (бойко, лемко) навіть ся не здогадував, же люди за Збручем є його "братами-українцями". А ту прийшов українофіл-народовець із "Просвіти" тай "просвітив" того гуцула (бойка, лемка). Та й навіть зараз над Збручем з галицького боку кажуть, же люди з-за Збруча - то москалі (єнший нарід в більш загальному розумінні).
  Знаєте, кедь українці читают твори Франка, Хоткевича, Стефаника, чи єнших галицьких письменників, то їм тре багатосторінкового словника "незрозумілих слів". А кедь ті твори бере в руки галичанин, то тіко ся сміє, чом ті слова занесені в тії словники - вони ж цілком для него є зрозумілими. Лем сильна українізація зробила з Галичини кольонію україни і мовно. Українізація Галичини - то накинення рабства ментального.
  Мова - то душа народу. Галичині тре свою мову відродити, як ся намагают відродити свою мову Ірландія, Шотлятляндія, Вельс...
  Тую галицьку мову памітают в ріжних частинах Галичини. Памітают ї селяни. І чим ближе до Карпат, то тим краще ї памітают.
  Довести окремішність галичан (рутенців, русинів) буде нелегко (тре провести відповідні дослідження), але можливо. Основне бажанє. От українці довели, же йвни не є москалями, хоч більшість москалів і до сих пір гадає, же українці - то лем спольщена частина москалів. Так же і українці гадают, же галичани - то спольщена частина українців.
  По довгих літах бездержавности Галичина ся відродит. У нас ситуація не найгірша. Ірляндія і по 900 літ неволи ся відроджує...
  Нам, галичанам, тре лем захтіти свого відродження.
  Моє поважання, Boryslaw Javir
   
 • 18:19 01.04.2004
  0 0
  Пане Маркіяне, я вважаю, же зміни в Галичині, в житі поспільства, господарстві тощо мают ся почєти раптово. Тому культуру, політику, взаємини ми будемо творити не лем з чистого листа, але і не із здобутків сучасної україни. Тре буде зробити певне обмеження на "некультурщину". Будь-яка демократія спочєтку потребує розумної диктатури та міцної опіки (Шарль де Голь у Франції, Франко в Еспанії...). Кедь люди під майже невідчутним контролем, але все-таки контролем ся навчат жити чесно, кільтурно, то і коли той контроль трішки згасне, люди не втратять своїх навичок...
  Але то тре буде файної голови (файних голів) до правління Галичином...
  Моє поважанє, Boryslaw Javir
   
 • 18:32 01.04.2004
  0 0
  Є анекдот до теми.
  Зловили фашисти москаля,поляка,українця і гуцула.
  Поляка питають:"Ти хто?".Він відповідає:"Поляк!". "Розстріляти"-каже німець,бо поляки проти рейху виступають.Українця питає:"Тихто?" "Українець!"- каже наш. "Відпустити!"говорить німак - "бо вони нас підтримують".Тоді до гуцула питає,"а ти хто?". Гуцул каже:"Гуцул!". Німець ж каже:"Розстріляти,бо незнаю що то таке". Тоді гуцул його благає"Але, пане коменданте,гуцул це ж той самий українець ,тільки дикий!!!"

  ТИ згадуєш гуцулів,бойків,лемків.... Але,тоді це окремі народи. А такого народу ,як галичани немає. Галичани-це певна кількість українців,жидів,німців,москалів,поляків,гуцулів,бойків,лемків,вірмен та ще деякох народів,які проживали і проживають на території декількох українських областей і польських воєводств.
   
 • 18:40 01.04.2004
  0 0
  Борислаав Явір пише:"По довгих літах бездержавности Галичина ся відродит".

  Але коли Галичина мала свою державність? ЗУНР була українською республікою,а Галицько-Волинське князівство - продовженням Київського. І людей на Київській Русі і у Галицько-волинському князівстві та і тих,що створили ЗУНР називали русинами чи русичами. Хоча вже під час ЗУНРу русини самі себе називали українцями і державу таку ж створили.
   
 • 09:59 02.04.2004
  0 0
  Народу галичан немає ))) А народ українці є, може він без домішок малороської, галицької, російської, татарської, жидівської і чорт зна ще чиєї крові? Давайте аргумент існування українського народу в контексті Донецька і Ко, Крима, тобто в рамках території України.
  В рамках україни можна виділити 2 групи - малороси і галичани, по історичній назві провінцій. Ми говоримо "галицький народ" розуміємо український в рамках Галичини. Питання - чи поза Галичиною - то народ, чи лише національна меншина?


  "Але коли Галичина мала свою державність? ЗУНР була українською республікою"      
  Держава на основі галичини також буде українською державою, пропоную надалі вживати в контексті цього питання слова "галичанин" і "малорос", бо окупація Галичини аж ніяк не є підставою забирати у нас назву Україна .
  А щодо того що Гал.-Волинське князівство стало наступником Русі , то і був інший наступник - Московія - можливо навіть більш успішний. І не розумію як це оправдує окупацію Галичини малоросами.
   
 • 17:48 02.04.2004
  0 0
  Тоді все ок. Бо попередній пост Борислава Явора говорив про те,що галичани це не етнічні українці,а такий собі зовсім відмінний етнос.
   
 • 19:34 02.04.2004
  0 0
  Та тільки подивіться куди веде посилання з першого посту !!! На http://ru.for-ua.com - це ж один з найяскравіших АНТИУкраїнських сайтів!!! Мені достатньо було почитати лише декілька статей що б відчути неймовірну огиду до їх журналістів, до адмінів, до модераторів, до всіх хто сидить в форумі !!! Хто небудь з вас читав там форум ??? Більшої нісенітниці я ще ніколи не чув !!! Що не тема то цькування та приниження гідності українців і всієї країни! Що б зрозуміти масштабність антиукраїнської політики сайту мало почути слова, написані мною - це потрібно побачити. АЛЕ! Я б вам нікому не радив ходити на цей ресурс ! Ніколи! НІКОЛИ! Ні-Ко-Ли!!! Немає чого піднімати їм рейтинг! Дехто може думає, що відповідаючи на їх знущання він чогось доб'ється? Це абсурд! Там сидять повні бовдури! Або ж навпаки люди які добре знають що роблять! Інколи, навіть мені спадає на думку що існують якісь спеціальні служби ( з Росії чи свої ) які поливають брудом в інтернеті все українське що б заставити людей мислити по їхньому! В любому випадку якщо ніхто не буде їм відповідати, а також взагалі відвідувати їх сайт ( читати новини, форум ... ) то цей ресурс вимре сам собою, бо люди сидять лише там де є протиріччя, а для них полити брудом "хохла" то два дні потім можно нічого не їсти. Він НЕ МАЄ ПРАВА ІСНУВАТИ! Він НЕ МАЄ ПРАВА носити ім'я FOR-UA !!! Бо він ліпше зветься ANTI-UA !!!

  Це було по перше! Тепер щодо теми статті! Це слабка позиція, позиція невдахи ( моя хата з краю, нічого не знаю ). Яке вбісу відокремлення Галичини? У вас ( верніше у автора теми ) взагалі глузд є? Що ви собі думаєте? Ви думаєте що на Великій Україні живуть одні москалі і хохли? Чим ви кращі від інших? Чим ви "націоналістичніші" від інших? Де? Де я питаю що б Галичина тягнула Україну? Жоден регіон не має права називатися "Центром совісті" країни! Бо Україна, це і Захід і Схід, Наддніпрянщина, Південь, Північ ... То ж давайте будемо толерантними один до одного! Ми всі українці і всі повинні прагнути до розбудови спільної Нашої України!

  Тепер щодо мови! В кожної нації є свої регіональні діалекти! Такі є у Французів ( Брьотанці ), Італійців ( Сицилійці ), Німців, Поляків, Румун ... То ж те, що Бойки чи Лемки мають свою діалектну мову не говорить про те, що вони не є українцями. Тезу про їх "автонтичність" активно роздмухують ( я б сказав навіть підпалюють ) росіяни і омосковині хохли. Але особливо підтримує "відродження" Русинів Московська влада, здавалося б їй то яка різниця. А різниця в тому, що "Поділяй та володарюй!", ось в чому різниця. І всі свідомі українці повинні це розуміти.

  І на останок. Ще один аргумент. У євреїв є декілька своїх мов: іврит, ідіш, староарамейська але це ж не тсає для них приводом для розбрату!

  Українці єднаймося!
   
 • 19:45 02.04.2004
  0 0
  "Чим ви кращі від інших?"

  Та тим і кращі, що у нас на тебе не витріщаться, ніби ти з Альфа Центраври прилетів, коли спитаєшся, котра година, а у них-так. Па-УкрАінскі, паньмаш.....

  "Чим ви "націоналістичніші" від інших?"

  Тим, що по можливості прасуєм москальську сволоту.Принайнмі я.

  І взагалі--звідки отакий менторський тон в стилі "да хто ви ващє такіє"?

  Нахтігаль.
   
 • 22:20 02.04.2004
  0 0
  2 Нахтігаль - часи змінюються, повір мені! Принаймні на півдні ситуація змінюється, звичайно не такими темпами як хотілося б але все ж таки ... Сходу і Півдню треба допомогати а не ... Та яке взагалі "допомогати"?? Якесь недоречне слово!!! Адже допомогати треба ЛЮДИНІ а не регіону! Я дуже часто буваю на Західній україні ( коли іжджу відпочивати ) і зустрічав таке ж нерозуміння в деяких місцях прямо як в Криму. Наприклад, коли я був в Трускавці деякі лікарі розмовляли виключно російською! Та мало того, вони не приїхали туди а все життя прожили на Заході!

  Інший мій любимий приклад! Суркіс і Медведчук балотувалися не в Криму, не в Донбасі, на в Києві а на Закарпатті і набирали там по 90% голосів. Про що це говорить?

  ЦЕ говорить про те, що допомогати потрібно ЛЮДЯМ а не регіонам, а люди скрізь живуть

  Звичайно хотілося б подякувати багатьом патріотам з Заходу за все, що вони роблять! Їх внесок в українську ідею величезний! Але не основний, не домінуючий! Тому потрібно нам всім РАЗОМ працювати на благо вітчизни.

  І не треба рахувати хто більш націоналістичний а хто менш! Цей шляг нікуди не веде, ми всі його вже бачили і я впевнений нам по ньому йти не треба!

   
 • 00:07 03.04.2004
  0 0
  Вітаю, панове. Я тут сьогодні заскочив до москаликів на www.pravda.ru, вони там теж за Расею плачуть і нас ділять. Я там трохи пописав по російську(правила такі, маю гріх). І що я зауважив. Там москалики якісь цікаві зібралися. З ходу мене не замочили. Я аж здивувався. Проводиться розробка
   
 • 01:49 03.04.2004
  0 0
  "Ви думаєте що на Великій Україні живуть одні москалі і хохли?"
  Ні на великій україні живуть Великі Українці, або українці, росіяни, євреї і т.д., або москалі і малороси, або хохли(як для росіян).
  Ми нічого не думаємо, ми констатуємо факти - на Східній Україні живуть інші люди - з іншими пріорітетами щодо державної політики, державного устрою, зовнішньої політики, економічної, націоналної політик. В одному котлі ми(галичани) не маємо можливості обирати владу, відстоювати свої інтереси та навіть не в змозі отримати необхідне для людського існування, я вже не кажу про збереження національних інтересів.

  Останнім часом в дискусіях мені дорікають, а що ж ви галичани за Кучму, або Кравчука голосували, а тепер проти них; або та яка ви Європа голодранці, якщо у вас навіть води немає; або - та хто ваші політики - рагулі, що не можуть нічого добитися, хто вони проти донецьких.
  Про Кучму, Кравчука
  Не голосував, мав бажання за комуністів але бачив що то безперспективно не пройдуть. А шкода, нехай би довели країну як болгарію, об те старе партійне кодло повиздихувало, але розумів старше покоління - є сім'я, робота, діти, якісь примарні перспективи, надія - і між комуністами і Кучмою доводиться вибирати "чорну стабільність" сходу. Хто думає, що Галичина може обрати такого покидька, нехай перший кине в мене каменюку То Схід подарував нам Кравчука і Кучму - і зараз іронізує - самі ж голосували, він нам дає на вибір. Зараз зявився месія, обєктивно краще Кучми, але як йшлося в першому пості - він нам нічого не винен, у нас немає права його щось просити, єдине право має на те Схід - У НАС ПРОСТО НЕМАЄ ВИБОРУ. І коли на вибори депутатів мені принесли буклет НУ з Куйбідою на мера і якимось рагульом похилого віку, який трохи був в якісь нац. спілки, а трохи був майстром чогось там - я зрозумів - їм насрати кого ми вибиримо, чи Білозір чи Миколу Задупенка - у нас немає вибору - то ж не для нас, то заради України. А в Галичині я б просто сказав - за старого пердуна голосувати не буду і освіти у нього нормальної немає, проголосую за інших - і ніц від того не зміниться!!! Ющ завагався - до джупи, оберемо іншого - загрози комунізму у нас на щася немає.

  Щодо води
  Йдеться про Львів - безперечно такий закид вартий кієвлянина, справді - немите бидло, яке ще останньої моделі Мерседеса не бачило - що вони собі думають. Проблема в тому, що Київ немає морального права бути столицею - це нова Москва - викачує і перерозподіляє, абсолютно пофіг депутату скільки заробить регіон внаслідок його законів, йому там завжди буде світло, тепло, чисто і простий народ навколо нього не дуже буде звертати увагу на його мерс і краватку за тисячу баків, столиці завжди вистачить, а то бидло що приїздить за візами, у бізнесових справах на поклін з регіонів, нехай бачить що кієв гідний спадкоємець кієвської русі - дань вміє збирати на своїх бояр і древлян новосечених готовий придушити. І дарма, що управляє ним мафія яка прийшла з диких бідних регіонів, а він 1000 років немає гідної еліти, головне там КРУТО!
  Я неи проти кієва, кієвлян, пале схаменіться - такий перерозподіл - не дає жити регіонам і розвиватися.  "Ми всі українці і всі повинні прагнути до розбудови спільної Нашої України!"
  "Українці єднаймося!"
  Це говорить і Кучма Ці слова пустий звук, дискутуйте без цього лайна, ми наразі єдині.
  А давайте візьмемо американців, або навіть німців і скажемо їм від сьогодні на виборах по дефолту 30% бюлетенів будуть за комуністів, а ще 20% за мафію російську, а ви давайте розбудовуйте і прагніть, обирайте еліту. Нам ж наплювати, що якось комунізм їм до лямпочки, не на поряджку денному, ми ж того не розуміємо. Та ще їм податкову і наші масмедіа, а їх закриємо, щоб простіше було будувати. Потім подивимся і у них президенти і уряди до нашого рівня доростуть.


  Тепер шодо мови!
  Наплювати - я наголошував не раз, що мовне питання є не основним, хоча і важливим. Я хочу оглядати телебачення, вчитися, спілкуватися в державних установах, мати документи на рідній мові, мені насрати на староарамейців і брьотанців, ацтеків і народи Атлантиди. Маю я на це право? Чому в столиці мене слабо розуміють і "просят павтаріть" , а в Криму витаращуються як на брьотонця. До чого ваші аргументи, невже брьотонці мають у власності канал "Франція", який транслюється на париж, або брьотонці володіють 80% масмедіа, книгодрукування, французького інтернету, чи може Рим на Сицилії(слабий я в Географії) і звідти Сицілійська мафія мавританського походження управляє тою державою.
   
 • 05:51 03.04.2004
  0 0
  А хто знає в чиїй власності перебувають львівські радіо? "Львівська хвиля" або "Радіо люкс" для прикладу. Одне з них примусили продати Медведчуку@Ко бритоголові. Просто прийшли до власників і запропонували "лагідно" продати. А оскільки "кольтом 45 калібру і лагідним словом можна добитись більше ніж просто лагідним словом" радіо було продане.
   
 • 14:41 03.04.2004
  0 0
  На Сході, Півдні, Півночі і за межами України живуть одні й ті ж українці! Вони УКРАЇНЦІ! І вже годі переливати з пустого в порожнє!

  Якщо кожен буде думати про себе то скоро так дійде, що кожен захоче відокремити свою власну вулицю чи будинок бо він "Справжній Український"!!!

  Що заважає вам у Львові не вибирати Суркісів і Медведчуків? Що заважає вам ставити при владі у мерію і місцеві Ради своїх людей? Що заважає вам обмежувати владу Кучми-Медведчука у вас? Що заважає вам влаштовувати 100 000 акції протесту? Що ...? То ж не треба мені казати про вашу "унікальність"! А краще заробляйте гроші і створюйте свої національні еліти.

  Припустимо. Лише припустимо, що Галичина від'єдналася? Що ви маєте? Сергій Медведчук буде вашим Президентом, у Львові так само "нєпанімать", потім ще й поляки прийдуть, скажуть Галичани то ж ви "неосвідчені ляхи" і вже Галицькі українці будуть "Дзенькувать".

  То ж замість "революціонізму" потрібно бути прагматиком. Потрібно реально оцінювати ситуацію. Для мене взагалі нонсенс як патріоти України можуть серйозно дивитись на сепаратизм. Чи взагалі ви себе вже не вважаєте українцем? Скільки синів України вмирали за нашу незалежність? Для чого була злука ЗУНР і УНР? Що б зараз, під дудку Москви хтось розпалював ненавість галичан до інших українців?

  Особисто я не розумію Вашої політики.
   
 • 14:54 03.04.2004
  0 0
  WildNetу

  Українцем є той, хто себе ним вважає, а не всі, кого вважає українцями Дикий Нет. Перспективи змальовані Вами дуже сірі, однак необгрунтовані. Видається, що Диким аргументи не притаманні. Основний з них - буде не так, яко схочем Ви, загнетеся, не вижевете, та й що зрештою ви без нас варті. "Чи взагалі ви себе вже не вважаєте українцем?" ВЖЕ А якщо, вельмишановний, я себе ним і не вважав? Некоректно сформульована думка
   

Волю Галичині!

Наші Друзі: Новини Львова