Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 19 січня 2021 року

Волю Галичині!

 • 10:24 11.02.2004
  0 0
  До Слобожанин'а:

  Вельмишановний пане Слабожанине, хотів-бим почути вашу думку (в контексті останнього вашого посту), що ви скажете не про Alex'а, після прочитання його постів, а про, скажімо висловлювання д-ра Цегельського (міністр зовнішніх зносин ЗУНР), Петрушевича (президент ЗУНР), Петлюри, Скоропадського на дану тематику (звичайно, ознайомившись попередньо з нею) та врахувавши, що ці висловлювання були чинними вже після поразки України (не ЗУНР'у, а всієї України). Ситуація ж принципово не змінилась - змівся лише час та кількісні характеристики. Хоча ні, брешу, на Західній Україні погіршились якісні. Зато на так званій "великій" Україні - вони абсолютно не змінились.
  Але одне прохання - давайте-но не будемо оперувати надуманими речами, а попередньо ознайомимось з фактами, га?

  P.S. Alex'е - НУ СКІЛЬКИ ТЕБЕ ПРОСИТИ - ДАВАЙ ЗАНЕСЕМО ДО БІБЛЬОТЕКИ ФАКТИЧНІ МАТЕРІЯЛИ, а то певні люди дуже люблять демагогувати
   
 • 14:14 11.02.2004
  0 0
  До Вуйка:

  Щоби оперувати не надуманими речами , а фактами, треба хоча би іноді звертатися до статистики, ане тільки до чужих висловлюваннь. Бо на кожну цитату можна знайти анти-цитату.
  Так от щодо погіршення ситуації на Західній Україні: Вам очевидно невідомо, що українськими за своєю людністю міста Західної України стали лише після приєднання до СССР(як це для нас і неприємно звучить, але завдяки сталінсько-гітлерівському розподілу Польщі. і це-реальність). В 1930 році у Львові українці складали 16%. Міста Галичини мали переважно польско-єврейське населення. Можливо для вас і дивно, але Коломия, Стрий мали понад 90% єврейського населення( як , до речі, і буковинська Вижниця). Української мови не було чутно майже у Львові до 1939 року. Згадайте тільки боротьбу українців за введення всього навсього української кафедри у Львівському університеті. В 1945 році закінчився добровільно-примусовий обмін населенням між Польщею і СССР. З Польщі переїхало біля 500.000 українців, а з СССР-до Польщі -близько 2.000.000 поляків. От тоді Львів тільки і заговорив українською.
  Щодо сучасної ситуації у Львові. Львів"яне постійно скаржаться на засилля російської музики у Львові. Як я не приїзжаю до Львова , то там все більше російської мови на вулицях. Але подивіться перепис 1989 та 2002 . Росіян у вас стало меньше на 100.000, а російської мови-все більше! Да тому , що ви , галичане, є страшними конформістами, тому на Великій Україні ви першими переходите на російську, да і у себе у Львові крутите російську музику , бо за неї платять!. В той же час Харків і Київ поступово все більше поступово переходять на українську. Тому ви і біситеся, бо раніше ви мали хоч мовну перевагу, а якщо надніпрянські міста стануть україномовними, то чим ви будете краще? Що у вас залишиться окрім вашої жовчі та польськозбудованої архітектури?
   
 • 17:10 11.02.2004
  0 0
  Слобажанин: а чого ви з Слобожаншини дискутуете проблеми Ґаличини? то Ваші проблеми? Розсмішили ви нас, Киів і Харків стають більш украіномовними , ви хочете сказати що хоча б принаймні 5 % населення в цих містаx говорить між собою в побуті а не на роботі украінською? Ні і ніколи не будуть. А чому Львів русифікуетьстя? Та тому що людська психолоґія така що не хочеться дуже відрізнятися від сусіда. Бо куда не поїдь по Україні ,з ким не заговори в інших містах або по інтернету , яке радіо/телебачення не послухай/подивися всюди російська мова. А те що Львів   
  ще и досі залишаеться найбільш україномовним містом   світу то свідчить про багато: що більшість людей не скорилася і не перейшла на російську під різними тисками ,економічними вигодами , примусовою русифікацєю як це зробили мешканці Полтави, Черкас,Чернігова, Кіровограда та інших колись(50 років тому) практично повністю україномовниx міст. Не знаю чи був Харків переважно україномовним , але знаю що був столицею України і напевно значна частина населення до війни принаймні спілкувалася украінською. Відчуваете різницю? Тепер ви бачите порівняння на чию користь? Xто русифікувався а xто ні? Звичайно для тоґо е багато причин , але якщо люди були б більш національно свідомі в незахідній Україні то можливо в 1919-20 році перемогли б украінці на чолі з Петлюрою яким просто бракувало масовоі підтримки населення.а не московські більшовики. Але очевидно, що тоді як і тепер комусь бракувало національноі свідомості і патріотичності. Не хочу звинувачувати людей теж в цьому бо перед тим було 250 років російського панування з забороною украінськоі мови ,забороною називатися украінцями і насадженням комплексу меншовартості.Хоча Галичина теж протягом сторіч була окупована спочатку поляками потім Росією і так само була заборонена українська мова. Але факт е фактом , так само як е фактом те що акції УПА проти московських окупантів тривали на Західній Україні до середини 50х(!) років, тобто 15 років після встановлення "радянськоі" влади на Західній Україні.
  І до речі бажання отримати автономію або і незалежність для Галичини е природним бажанням свідомиХ людей які не змирилися з тим як на іх очах влада яку вибрали(проголосували) мешканці Східної і Південної Украіни руйнуе країну економічно, що призводить до руйнування свідомості-> русифкікації тощо. Не треба тільки казати що Західна Україна підтримала Кучму а перед тим Кравчука. Був би зараз Симоненко була би вже Україна частиною Росії або війна була б.Якщо ви подивитесь на склад парламенту то майже всі мажоритарники парламенту які дають перевагу антидемократичній, антиукраїнській більшості попролізали з східно і центрально украінських округів.
  Так що прохання до вас Слобожанин з антигалицьким відтінком в дискусії на тему "Волю Ґаличині" не приймати участь.Я би особисто радив всім вас ігнорувати на ціи гілці форума.
  Слава Україні!
   
 • 17:15 11.02.2004
  0 0
  вибачаюся за помилки в написанні деякиx слів, я просто ще не до кінця розібрався як працюе цей трансліт
   
 • 18:03 11.02.2004
  0 0
  До Українця:
  Ви помиляєтеся, я обговорюю не Галичину, а Україну. Поки що Галичина є частиною України, в якій я живу. Якщо Галичина захоче йти геть, то будь ласка. Нехай здійснюється мрія Затуліна та Рогозіна. Я же живу і житиму в Україні. З тими , хто хоче бути УКРАЇНЦЯМИ.
  В мене є альтернативна пропозиція: ті хто не вважають себе українцями може можуть піти з УКРАЇНСЬКОГО форуму на сайті УКРАЇНСЬКОГО центру?
  Насправді проблема яку ви окреслювали щодо русифікації справді існує. То ж потрібно думати як її вирішити. Як дерусифіковувати Україну, яка за багато десятиріч під Росією перейняла значною мірою і російську мову і російські звички. Натомість якась частина зрадників хоче мов пацюки втекти з корабля , який має велику тріщину. Так пацюків не треба стримувати. Хочуть тікати-нехай тікають! Нехай тікають зі своєю ідейкою незалежної Галичини куди завгодно. А я-українець, а не галичанин. Я залишаюся в Україні ія боротимуся за "українізацію" України. І боротимуся разом з такими же українцями, нехай вони родом з Харкова, Львова чи Чернівців.
  Щодо 5%, то ви мабуть давно не були ані в Харкові, ані в Києві.
  В Києві українською розмовляє в побуті добра половина населення. Нехай це не така українська як на Галичині, але це українська. і населення там українське за світоглядом. В Харкові ситуація значно гірше, але і тут помітні хоч невеликі , але зрушення останнім часом.
  Побільше уваги до своєї країни та свого народу!
   
 • 18:53 11.02.2004
  0 0
  "Якщо Галичина захоче йти геть, то будь ласка....Я же живу і житиму в Україні. З тими , хто хоче бути УКРАЇНЦЯМИ." - то чим треба думати щоб таке сказати? Слобожанин - ти повний "йолоп", тобі східняки більше українці ніж галичани, які все життя боролися за незалежність України...твої слова це тільки ля-ля
   
 • 19:20 11.02.2004
  0 0
  До галичанина: В данному випадку мова йде про галичан, ЯКІ БОРЮТЬСЯ ПРОТИ УКРАЇНИ. Це галичане, які хочуть відірвати від моєї країни один з її шматків. Є такі сепаратисти і в Закарпатті, і в Криму, і в Донецьку і в Харкові. Це люди, які насправді ненавидять Україну та українське.Пояснення в них буває різне. Хтось воліє до Русі-матушкі, зтось мріє про "підкарпатську Русь", хтось про "незалежну Галичину". Ці люди -неукраїнці. Вони можуть досконали володіти мовою, але вони-вороги України. І не треба їх поєднувати з патріотами, що боролися за незалежність Укракїни. борці за незалежність були з різних регіонів. Чорновіл-з Черкащини, Стус-з Вінничини, Горині- зі Львова, Дзюба -з Донеччини. Були героїчні періоди у Галичини, були такі періоди у Надніпрянщини. Але українські патріоти в різні часи боролися ЗА УКРАЇНУ. Ті же, хто пропагує НЕЗАЛЕЖНУ ГАЛИЧИНУ-борються ПРОТИ УКРАЇНИ. Так от я не збираюся з ними боротися. Бо якщо хочуть незалежності-нехай уходять. Переконають більшість населення свого регіону-нехай уходять з землею. А я залишаюся. Мені нема куди уходити з України. Це моя земля. І вона називається не просто Слобожанщина і не просто Надніпрянщина. Вона називається -УКРАЇНА.
   
 • 04:50 12.02.2004
  0 0
  "Всьо,всьо ,всьо,уже никто никуда не идёт!!!"
                              
   
 • 15:03 12.02.2004
  0 0
  Чесно кажучи,не хтів вставляти свої 5 копійок до обговорення,що почалося,бо така дискусія вже точилася в цій же темі,тільки на кілька сторінок раніше.............
  Але все ж таки.............
  Пане,Слобожанин,знімаю перед вами капелюха.....
  Ви,справжній патріот України ...
  І ігнорувати цей факт,як на мене немає сенсу....
  Але.................
  З історичного ексурсу....
  Про мову(хоча й говорено й переговорено вже) у Галичині(і у Львові зокрема).............
  Польща проводила політику змішування,задля легшої й швидшої асиміляції,тому у Львові на 1939 рік польського населення було(на секундочку) приблизно 3/4.......
  Скажіть....чому поляки мали розмовляти українською
  І чому жиди мали розмовляти українською,у польському Львові
  А чому українці,в українському Донецьку,руками і ногами відбиваються від української мови    
  Якщо ви заглянете до підручників європейських(а не совкових,і,так званих,українських(а насправді постсовкових))істориків,то побачите,що на територіях Польщі,куди були переселені галичани,було українськомовного населення більше,аніж у Східній Галичині...
  Поляки хотіли мову знищити,а вийшло тільки переселити.......
  І коли радянська влада пішла на обмін українців на поляків,то українська мова й повернулася......
  А от із не Західної(вибачте за погано підібраний термін)України може й виселяли(ну самих свідомих так точно),але ж на їхнє місце росіян,не заселяли у такій гігантській кількості,щоб усі поголовно перейшли на російську......
  Шановний,Слобожанин,справа не в мові.............
  Тисячі раз про те тут вже говорено............
  Мова,один із факторів,але аж ніяк не основний....
  Я теж себе вважаю українцем,але галицьким українцем
  І мені не все одно,що в цій,так званій Українській державі, виробляють з моєю Галичиною.....
  Просто,саме в такій Україні відбулася трансформація понять.......
  На питання,"звідки ти?",я раніше відповідав:"З України,з Галичини",а тепер,після того,як я усвідомив,яке місце у цій Україні відводиться моєму краю.........
  Відповідаю навпаки:"З Галичини,З України"
  БО місце це,певно знаходиться,як у совковій кумедії "десь коло виходку"(вибачайте за переклад).......
  Всі пропозиції,що йдуть з 5-ти мільйонного краю відкидають,за невідповідністю з державними принципами та пріоритетами(я не вигадую,я чув таку "веселу" відповідь десь у трьох міністерських кабінетах).....
  Я вже задавав це запитання,але задам його ще раз(тепер вам особисто).....
  Що дає Україна Галичині,і галичанам?
  Чим Київ краще за Москву чи Варшаву
  Тим,що він український .........
  Ну це ж,трішки несерйозно,бо ж за останні 13 років нас вже навчили(саме незахідняки(знову вибачте)),що однією свідомістю не живуть.......
  До того ж,не маю хоч якогось бажання,як ви висловились,"українізувати"......
  Бо насильно нічого не доведеш.......
  Є таке поняття,як честь,про яке українці забули....
  Прибалти добре памятають,що таке Росія,і відносяться,не як до "матушки",а виключно,як до фінпартнера.....
  А у нас,я прошу пробачення,і до туалету,без дозволу Москви,не ходять.......................      
   
 • 16:10 12.02.2004
  0 0
  До Брудного Янгола:
  Принаймні з Вами розмова з підвищених тонів перейшла до більш виваженого формату
  Я не даремно згадував про те що Львів заговорив українською лише після виселення поляків. До цього моменту,ви праві, поляки проводили свідоме заселення регіону. Ви тільки помиляєтеся, якщо думаєте, що ті 16% українського населення у Львові розмовляли повсякдень українською.
  Львів розмовляв польською(і поляки, і євреї, і українці). Тож і галичане були в аналогічній ситуації. І вона змінилася лише післі репатріації.
  Є другий приклад:Чехія. Там міста за часів Австро-Угорщини були суціль німецькомовні(не німецькі, а німецькомовні.)Лише на початку ХІХ сторіччя кілька свідомих пражан домовилися розмовляти всюди чеською.Потім їх ставало все більше і більше. Потім Весна народів 1848, потім Незалежна Чехословаччина 1918. Але проблема остаточна була вирішена лише в 1945 році, коли було виселено до Німеччини понад 3.000.000 німців. Погодьтеся, для п"ятьнадцятимільйонної Чехословаччини вражаюча цифра. Так от Сталін допоміг чехам їхньому націотворенні.
  Так от повертаємося до проблеми Надніпрянщини. Ситуація під Російською імперією була як під кожною імперією. Українці в містах переходили на панівну мову. Але переважна більшість населення України складалася тоді з українців. Так от за часів СССР одним з ричагів приборкання України було ПЕРЕСЕЛЕННЯ до України значних мас російського населення. Якщо за переписом 1926 року росіян було всьго 9,2% населення, то незабаром внаслідок їхнього переселення до промислових центрів Придніпров"я та Донбасу їх стало понад 20%.(а в великих містах і поготів!)
  І на відміну від поляків зі Львова росіян від нас ніхто не забирав.
  Якщо Ви більше знатимите про історію Надніпрянщини(трагічну значною мірою), то може Ви і не будете так зверхньо до неї ставитися?
   
 • 00:51 13.02.2004
  0 0
  Я чув таку приказку,що галичани можуть недати Україні померти але підняти її на ноги - ні,бо вони для цього заслабі..А от східняки і українці з центральних областей можуть підняти Україну на ноги але заслабі,коли йде мова про тривале національне виживання у умовах репресій.
   
 • 13:14 18.02.2004
  0 0
  Пане,Слобожанин
  Якщо по ходу перечитати всі повідомлення у цій темі,то можна відчути,що зверхнього ставлення до наддніпрянців з боку галичан немає(ну...практично у всіх )...
  Просто,галицькому характеру притаманна така риса,як "може я й нічого не вмію й не такий гарний,але ображати себе не дам"...
  З приводу трагічності історії...невже в нас був мед і цукор
  З приводу Чехії,я вже постував(здається у мовній темі)...
  А от з приводу росіян у Донбасі...20%,чесно кажучи мало берете...якщо я не помиляюсь-на 2002 рік їх(себто росіян) було десь коло 35...
  Знову ж таки закликаю до конструктивної розмови...
  Давайте покинемо мовне питання...
  Хто як хоче,так і квоче...
  Державне дерево має три основні гілки,що дають її громадянам плоди-економічна,політична,культурна...
  Розберемо ці три пункти(оскільки тема галицька,ясно,що з погляду галичанина)...
  економічна...
  Галичині перепадає менше за деякі інші області...Чому?Ми гірші?...
  В Галичині не розвивають те,що може приносити гроші,бо то розходиться з державними пріоритетами...
  політична...
  Галичина робить ставку на західних партнерів,але ми вступаємо до ЄЕП,себто державні пріоритети у політиці є по-перше - східними...
  культурна...
  Мова...краще помовчу
  Історія...
  Зробіть експеримент...відкрийте книжку з історії України...
  Західна Україна завжди всюди у кінці розділів...
  (Невже історію творили тільки на Наддніпрянщині)
  Київські намісники мало того,що не підтримують фінансово,а ще й закривають у Львові осередки сучасної галицької культури,за непотрібністю...
  При чому такі ж самі російські культурні осередки ,до прикладу,у Запоріжжі,навіть надають статусу державнонеобхідних...
  Література...
  Взагалі болюча тема...
  Українськомовна книжка непросто не підтримується,а ще й придушується...
  А оскільки західноукраїнські письменники пишуть в основному українською,то вони просто можуть переходити на прибиральників(там хоч квартири дають)...
  Виходить,що й у культурі інші пріоритети...
  Скажіть,на фіга нам така Україна ...
  Поміняти ми нічого в цій державі не можемо...бо нас мало(4,4 млн.)...а в цій державі меншість звикли ігнорувати...
  Вихід???
  Змиритися???

  Все це вже писалося у цій темі неодноразово,пане...
  Прочитайте аргументацію(й поменше звертайте увагу на емоції),і просто спробуйте прийняти,або спростувати її...
  Знову ж таки, чекаю побільше конструктивізму   
 • 13:16 18.02.2004
  0 0
  До Сенеки...
  Гарна спроба до примирення...
   
 • 17:18 18.02.2004
  0 0
  До Брудного Янгола:
  Спростувати те ще Ви написали неважко. Інша справа для чого спростовувати? В суперечках ніколи не буває переможців. Кожен залишається на своїй думці, які б аргументи би не надавалися іншою стороною. Отже , якщо хтось хоче від нас (України) відокремитися, то я вважаю, що їх не треба стримувати. Працювати над Україною потрібно тим , хто відчуває себе УКРАЇНЦЕМ , хто хоче жити в Україні і хто хоче творити Україну.

  Щодо вашого посту:

  "Якщо по ходу перечитати всі повідомлення у цій темі,то можна відчути,що зверхнього ставлення до наддніпрянців з боку галичан немає(ну...практично у всіх )..."

  Це неправда.На жаль, неправда.Зверхнє ставлення до українців є і на цій гілці і убагатьох львів'ян(підкреслюю, саме львів'ян), бо у більшості галичан дійсно не має зверхності до надніпрянців). Тут і мова не подобається(все окрім львської говірки вважається суржиком). І наша культура не подобається. І релігія.Одним словом все , що не Львів-то "Казахстан".

  "А от з приводу росіян у Донбасі...20%,чесно кажучи мало берете...якщо я не помиляюсь-на 2002 рік їх(себто росіян) було десь коло 35... "

  20%-це я писав про всю Україну. На Донбасі росіян понад 40% нині.

  "Галичині перепадає менше за деякі інші області...Чому?Ми гірші?... "

  Меньше, аніж за деякі інші, і більше аніж за деякі інші. Чи може Львівська область отримує меньше аніж Сумська чи Житомирська чи Хмельницька? Більше того, за минулий рік здається лише чотири регіони були донорами бюджети(тобто принесли більше аніж отримували)-Зокрема Дніпропетровська та м. Києв, решта була реціпієнтами(отримували з бюджета більше аніж давали)-і серед них всі три галицьких області.
  То ж не гірші, але і не кращі. Український бюджет формують інші області.

  "В Галичині не розвивають те,що може приносити гроші,бо то розходиться з державними пріоритетами... "

  Може ви не в курсі, але СССР, де держава вирішувала в якій області що будувати вже не існує. В Україні давно вже войвничий капіталізм. Де що розвивати вирішують купка бізнесюків. Вирішив концерн "Славутич"і взяв інвестував у відсталу львівську броварню гроші(а міг би в кримську , правда?)

  "Галичина робить ставку на західних партнерів,але ми вступаємо до ЄЕП,себто державні пріоритети у політиці є по-перше - східними"

  Геть не помітно в Галичині ставка на партнерство з західним бізнесом. Пригадуєте скандал з Грандотелем? Після такого кидалова щось не видно черги з західних інвесторів до галичан. Західний інвестор іде зараз до Києва. А на Галичині більше має своїх бізнесових інтересів Суркіс та молодший Кравчук(тобто есдеки) Чому, питається ви не заохочуєте західних інвесторів? Чи вам потрібно, щоби вам за ручку їх привели? Ну так після скандалів зі цвинтарем орлят, скільки ви будете чекати потужних польськіх інвестицій? Реальність така, що поки що вся Україна малоприваблива для інвесторів, але якщо якійсь регіон був би такий вже просунутий, то вони б туди дійшли. В цьому плані гаалицькі бізнесмени виявилися не чесніше за решту.

  "Мова...краще помовчу"

  Уж дійсно краще помовчати. Інакше не пояснити чому у Львові все більше російскої. Можна звичайно сказати, що це її завозять "східняки", але ж то казки для приїзжих. Центр Львова стає російскомовним від російскомовних льв'ян. І львів'яне слухають і крутять "Шансон"в маршрутках і в кафе.Найгірше, що це вже тенденція навіть у Івано-Франківську та Тернополі. Натомість на Надніпрянщині поступово(дууууже повільно, але все ж таки) збільшується україномовність.

  "Історія...
  Зробіть експеримент...відкрийте книжку з історії України...
  Західна Україна завжди всюди у кінці розділів...
  (Невже історію творили тільки на Наддніпрянщині) "

  Ви надзвичайно несправедливі. В підручниках галицька історія вип'ячена як ніякого іншого регіону. Дійсно є в кожному розділі. А ось чи є в кожному розділі історія Криму чи історія Слобожанщини? Підручникам справді потрібна кореляція, а то виходить що історія України робилася тільки у Києві і Львові. Побільше варто писати і про Закарпаття і про Харків.

  "Київські намісники мало того,що не підтримують фінансово,а ще й закривають у Львові осередки сучасної галицької культури,за непотрібністю... "

  Це просто смішно. Хто вам заважає підтримувати "осередки галицької культури"? Розвивайте їх. Чи проблема , що ви хочете робите то за чужі гроші? От в Харкові є літературний музей. Кошти він отримує невеличкі. Але навколо нього згуртувалися є українські літератори і художники і музиканти і актори. Проводяться акції, фести. Для того не потрібна державна підтримка. Потрібне лише бажання та завзяття.

  "При чому такі ж самі російські культурні осередки ,до прикладу,у Запоріжжі,навіть надають статусу державнонеобхідних..."

  Не знаю, що ви маєте на увазі конкретно по Запоріжжю, але ситуація на півдні з україномовним культурним середовищем дійсно вкрай жахлива. Але таке середовище не насаджується згори. Якщо є рух знизу, то він проб'ється. От в Кривому Розі(недалеко від Запоріжжя) виходить цікавий літературний журнал "Кур'єр кривбасу" Так в ньому друкуються письменники з усієї України. (Сам Кривий Ріг(700тисяч населення) хоч і є містом повністю промисловим, значною мірою є україномовним!)

  "Література...
  Взагалі болюча тема... "

  Болюча. Але українська література твориться в різних регіонах. В Харкові, до речі, нині ціла плеяда мододих авторів і кілька літугуповань.

  "Українськомовна книжка непросто не підтримується,а ще й придушується... "

  Це правда. Так само правда, що завинили цьому всі фракції у Верховній Раді. Інша правда, що у Львові здебільше купують російську книжку. Але у Львові хоч є україномовні книгарні. А в Тернополі всі ятки в центрі торгують російскою книжкою. Закjни бізнесу знаєте? Торгують тому? що купують саме російскомовну книжку(дивно, невже в Тернополі хтось виламує руки читачам, щоби вони купували російську книжку замість української?). Львову слід подякувавувати хоч за Форум видавців(раз на рік львіяне купують здебільше українське), а позатим-весь рік-здебільше російске.

  "А оскільки західноукраїнські письменники пишуть в основному українською,то вони просто можуть переходити на прибиральників(там хоч квартири дають)... "

  Ті хто пише щось цікаве(Винничук), то і живуть з книжок. Деякі (Андрухович)-з грантів. А якщо хтось пише нецікаво, то у вільний від роботи час може заробляти чим завгодно. На Заході так само дуже мало письменників , які живуть з гонорарів.

  "Скажіть,на фіга нам така Україна ...
  Поміняти ми нічого в цій державі не можемо...бо нас мало(4,4 млн.)...а в цій державі меншість звикли ігнорувати...
  Вихід???
  Змиритися??? "

  От тут у нас основна різниця у підході. Я буду намагатися і намагаюся щось міняти в ЦІЙ державі. Ви можете відокремлюватися від України. Робіть краще!   
 • 05:20 19.02.2004
  0 0
  Пане Слобожанин!
  Те,що Ви сказали про львівську броварню - це удар нижче пояса.Цього Вам львів"яни не пробачать.Пиво - це святе!

  І на рахунок потужних "польських інвестицій",то Ви помиляєтесь.Польща сама бідна ,як церковеа миш.Все,що там хоть щось вартує, належить американцям та німцям.То про які польські інвестиції Ви говорите.

  А про решту - приблизно так воно і виглядає.Але всюди ,а не тільки на Галичині.
  На рахунок економіки - це нормально,що інвестиції ідуть у промислові регіони і центр.А потім,коли там буде тісно - підуть і по провінціях.

  Не розумію чого Ви накинулись один на одного.Ви ж маєте одинакові погляди і вінцем цих поглядів є - національна держава.А хто зробив більше чи менше для її утвердження це не основне.Основне,щоб ми її витворили.
   

Волю Галичині!

Наші Друзі: Новини Львова