Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 04 квітня 2020 року

Література :: Біографії

Пулман Філіп

Переглядів: 1286
Додано: Додав: student06012  3
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Філіп Пулман народився 19 жовтня 1946 року в Норіджі, Норфолк, Великобританія в сім'ї пілота Королівських ВВС Альфреда Отрама та Одрі Евелін Отрам в дівоцтві Мерріфілд. Сім'я часто переїжджала, і в дитинстві Філіпу Пулману довелося багато подорожувати по світу. Частину свого дитинства він, зокрема, провів у Південній Родезії, де він деякий час навчався в школі. У 1953 році, коли Пулману було сім років, його батько загинув у авіакатастрофі. Мати Пулмана знову вийшла заміж та сім'я переїхала до Австралії, а з 11 років проживав у Північному Уельсі, у свого діда, який був священником.

Закінчивши школу Філіп Пулман навчався в Оксфорді, в Ексетер-коледжі, де вивчав англійську філологію. Пізніше він повернувся до Оксфорду де 12 років працював учителем у різних школах, а потім викладав у Вестмінстер-коледжі — вів курси з вікторіанського роману та фольклору. З часом Пулман залишив викладацьку роботу і повністю присвятив себе літературі.

Першим опублікованим твором Пулмана була The Haunted Storm, яка отримала New English Library's Young Writer's Award у 1972. Та, незважаючи на нагороду, Пулман відмовляється обговорювати цей твір. У 1978 році з'явилася «Galatea», роман у стилі «дорослого» фентезі. Проте саме шкільні п'єси, які Пулман писав будучи викладачем, надихнули його на написання першої дитячої книги, «Count Karlstein», у 1982. У 1986 році вийшов перший роман тетралогії про Саллі Локхарт «Рубін у тумані», друга дитяча книга Пулмана. Вікторіанські мотиви книги відбивають інтерес автора до цього періоду в історії Великобританії. Після публікації «Рубіну у тумані» Пулман покинув викладання.

У 1993 році Філіп Пулман розпочав писати трилогію «Темні матерії».

У 1995 році перша книга серії «Північне сяйво» була опублікована. Книга отримала одну з найпрестижніших британських нагород у дитячій літературі Carnegie Medal, та щорічну премію газети Guardian — Guardian Children's Fiction Award. Друга книга трилогії «Чарівний ніж» опублікована у 1997 році. У 2000 вийшла третя, завершальна, книга трилогії «Янтарний телескоп». Книга отримала премію Вайтбреда як найкраща книга 2001 року, і стала першою дитячою книгою, що виборола цю престижну нагороду.

У 2004 році Пулман став командором Ордена Британської імперії.

На даний час Пулман працює над книгою The Book of Dust, сиквелом до трилогії «Темні матерії».

23 листопада 2007 року Пулман став почесним професором Бангорського університету.

Наші Друзі: Новини Львова