Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 17 вересня 2019 року

Література :: Біографії

Олександр Соколовський

Переглядів: 2380
Додано: Додав: bojko82  139
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

 

Письменник родом із м. Конотопу (Чернігівщина). Народився в родині дрібного урядовця. Ще будучи учнем Чернігівської гімназії, прилучився до партії соціалістів-революціонерів. Керував робітничими й учнівськими гуртками на Чернігівщині, входив до складу бойової групи. 1914 р. вступив до Київського університету. Через рік був засуджений на 6 років каторги за розповсюдження прокламацій проти Першої Світової війни. У 1915 — 17 рр. перебував на засланні. Після Лютневої революції його було звільнено із саратовськоїкаторжної тюрми. Соколовський повернувся в Україну, де взяв участь у революційній діяльності. 1918заарештований німцями в Чернігові, потрапив до концтабору, з якого втік.

Після закінчення Громадянської війни працював у Спілці кооператорів, в Укрбанку, був секретарем Київської філії товариства політкаторжан і зсильнопоселенців, пізніше працював науковим співробітником Музею революції в Києві.

Як колишній есер, арештовувався органами ЧК-ДПУ в 1920 році в Чернігові і в 1924 році в Києві. Останній раз був заарештований 29 жовтня 1937року. Йому було висунуто звинувачення в тому, що нібито 1932 року він увійшов до складу антирадянської есерівської організації, а 1936 року був перевербований в антирадянську українську націоналістичну організацію і очолив терористичну групу, яка ставила за мету насильницьке повалення Радянської влади в Україні. Соколовського було засуджено до страти виїзною сесією Військової колегії Верховного Суду СРСР 22 серпня 1938 року і того ж дня розстріляний.

Військовою колегією Верховного Суду СРСР 18 липня 1957 року цей вирок було скасовано і справу припинено за відсутністю складу злочину.

Наші Друзі: Новини Львова