Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 16 січня 2021 року

Література :: Біографії

Юсеф Шарбель

Переглядів: 3066
Додано: Додав: Юля Крижевич  19
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Св. Шарбель (див. фото святого Шарбеля), після народження (8 травня 1828 року), при хрещенні отримав ім'я на честь Святого Йосипа. Прізвище хлопчика була Маклуф.
Майбутній чернець, а пізніше відлюдник, і надалі святий, народився в селянській не багатій родині, в містечку під назвою Бекаа-Кафра, що знаходиться в горах північного Лівану.

Батька юного Юсефа забрали на війну, служити батьківщині, коли хлопчикові було всього три роки. З тих пір, майбутній святий Шарбель виховувався дядьком.
Потрібно також зазначити, що мати хлопчика була дуже побожною людиною, як і його дядько вихователь.
Дядькові майбутнього монаха відлюдника сподобалося, що його підопічний з великою любов'ю і інтересом читав з ним релігійні книги, і дядько проводив з хлопчиком багато свого часу.

Коли Юсефу виповнилося 26 років, він вступив до монастиря в Аннайе, імені св. Марона.
У семінарії, майбутній святий був учнем Ниматтулли Кассаба Аль-Хардини, майбутнього святого, канонізірованого в 2004 році.
У 31 рік був висвячений у священний сан, а з 47 років вів життя відлюдника.
Помер відлюдник 24 грудня 1898 року, у віці 70 років.

Вибір молодим Юсефом чернечого імені стало  Шарбель, що означає приблизно, Цар, Бог.
Ще в часи свого життя  ченцем, Шарбель вже мав репутацію святого. Він виліковує важко хворих, дізнавався про смерть людини на відстані, міг керувати отруйними зміями, відводив напасті від селян, закликав молитвами дощ.

Через деякий час після похорону, над труною люди почали помічати світіння. І розкривши труну Святого Шарбеля побачили, що тіло залишилося гнучко і не тленно, а труну весь заповнений чудової рідиною, міро. Надалі, тіло святого ще два рази переміщали в інші труни, і кожен раз історія з міро повторювалася.

Після своєї смерті, святий Шарбель зцілив тисячі, десятки тисяч людей по всьому світу, в тому числі і в Росії. Продовжує допомагати людям святий і зараз. В монастир у Аннайе щодня приходять листи з усього світу з проханнями про зцілення і з подяками про диво. Дуже багатьох святий Шарбель привів до віри в Христа, давши привід задуматися над життям і не віруючим людям.

Наші Друзі: Новини Львова