Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: субота, 19 жовтня 2019 року

Література :: Біографії

Ігор Акимушкін

Переглядів: 3771
Додано: Додав: misologus  12
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Акимушкін Ігор Іванович (1 травня 1929, Москва — 1 січня 1993, Москва) — письменник, вчений-біолог, автор науково-популярних книг про життя тварин.

 

Ігоря Акимушкіна можна без перебільшення назвати гідним продовжувачем традицій не тільки таких відомих письменників-натуралістів, як М.М. Пришвін, Г.М. Скребицкий, В.В. Біанкі, Б. Гржимек, Д. Даррелл, а й такого серйозного вченого, який написав знамениту книгу «Життя тварин» – А. Брема.

У творчості Акимушкіна дивним чином поєднуються наукові дослідження з захоплюючим художнім оповіданням, велика любов до тварин з інтересом ученого-дослідника, знання психології та інтересів дітей з безпосередньою цікавістю дитини.

Ігор Іванович Акимушкін народився в Москві, в сім'ї інженера. Закінчив в 1952 р. біолого-грунтовий факультет Московського державного університету, захистив кандидатську дисертацію.

Його перші книжки для дітей з'явилися в 1961 р.: «Сліди небачених звірів» і «Стежкою легенд: Розповіді про єдинорога і василіска». Їх жива мова, захоплюючий, повний таємниць і загадок сюжет, інтерес до природи та науки викликали серед дітей та підлітків великий успіх. Для малюків Ігор Іванович написав цілий ряд книжок, використовуючи прийоми, які характерні для казок і подорожей. Це: «Жила-була білка», «Жив-був бобер», «Жив-був їжачок», «Тварини-будівельники», «Хто без крил літає?», «Різні звірі», «Чим кролик на зайця не схожий» та ін. У них юний читач разом з автором подорожує по лісу, уздовж берегів річки, знайомиться з сімейкою їжачків, будує разом з бобрами греблю, запасає з білками горішки на зиму, вивчає звички звірів і разом з тим він пізнає нову для себе науку – зоологію.

Для підлітків Акимушкін написав книги вже більш складного жанру – енциклопедичні: «Тварини річкові і морські», «Цікава біологія», «Зниклий світ», «Трагедія диких тварин» та ін. Незважаючи на здавалося б серйозний науковий матеріал, всі вони тим не менш читаються легко і з цікавістю, вчать мислити та робити відкриття.

«Світ тварин» – це найвідоміша праця Ігоря Івановича Акимушкіна, що витримала кілька перевидань. У них узагальнено величезний науковий матеріал, використана більш сучасна схема класифікації тваринного світу, багато різноманітних фактів з життя тварин, птахів, риб, комах і плазунів, прекрасні ілюстрації, фотографії, кумедні історії та перекази, випадки з життя та нотатки спостерігача-натураліста.

 

Подано в перекладі: lib.aldebaran.ru

Наші Друзі: Новини Львова