Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 23 липня 2019 року

Література :: Біографії

Томас Мур

Переглядів: 3798
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Томас Мур (англ. Thomas Moore;  28 травня 1779 — 25 лютого 1852) — англійський поет, з ірландським корінням. Був автором цілої низки сатир, спрямованих проти англійської реакційної політики.

 

 

 

 

 

Томас Мур народився 28 травня 1779 в Дубліні. Батько його був небагатим винним торгівцем, який одружився вже під старість. Том був їхньою першою дитиною. Він рано почав писати вірші. Коли Тому виповнилося чотирнадцять років, його перший вірш було опубліковано в журналі. У 1798 році парламент дозволив католикам вчитися в Дублінському університеті, і молодий Мур вступив до нього. Його старання були помічені професорами. Закінчивши в 1899 році курс зі ступенем бакалавра, Мур відправився до Лондона вивчати юриспруденцію. Там в 1801 році він видав свою першу збірку віршів, які дихали здоров'ям і любов'ю, чим нагадували перші твори Альфреда де Мюссе.

У 1803 році Мур отримав посаду контролера морських призів на Бермудських островах, але виконувати цю посаду доручив іншій людині, яка ввела його в серйозні грошові труднощі. Перебування на Бермудах надихнуло поета, він привіз звідти два томи віршів, надрукованих у 1806 році, що представляють ряд од і послань. Після цих творів Мур вирішив спробувати себе в сатирі. І якщо в серйозній сатирі йому не щастило, то в легкій і дотепній він був оригінальний і талановитий до такої міри, що став вважатися найкращим поетом в цьому жанрі.

У 1806 році вийшли "Ірландські мелодії", що прославили поета на століття. Це була збірка віршів до старовинних ірландських мелодій. І скільки пристрасті, скільки натхнення, гармонії та витонченості вони містили! У 1801 році Мур одружився на Єлизаветі Дік, яку щиро любив. Вона була гарна на вроду і до заміжжя збиралася стати актрисою. На жаль, більше відомостей про особисте життя поета не має.

У 1817 році з'явився саме закінчений твір Мура "Делла Рук", східна повість, повна краси, багатства фантазії, правильними і яскраво написаними картинами. Точність етнографічних і побутових деталей вражала читача. Тільки терпляча, копітка робота по збору матеріалу, яку провів Мур, могла дати такі результати. Але поет не зупинився на цьому. Незабаром після виходу в світ східної повісті він відвідав Париж. Результатом поїздки була написана ним сатира "Листи сімейства Брехали з Парижа", яка мала величезний успіх і ще більше прославила ім'я Мура. У 1819 році Мур знову поїхав до Парижа, звідти вирушив до Італії, де відвідав Байрона, який жив у той час у Венеції, потім, повернувшись до Парижа, пробув там до 1822 року. Приїхавши до Англії, став працювати в газеті "Таймс", куди відправляв сатиричні статті. Мур писав і прозові твори: роман "Епікурець", "Історія Ірландії" та біографії Шерідана і Байрона. До цього часу Мур жив вже забезпеченим життям. Пенсія, яку виклопотали йому друзі, і літературні праці приносили хороший дохід, і Мур міг жити спокійно, не насилуючи талант у пошуках заробітку. У 1841-42 роках він видав повне зібрання творів у 10-ти томах. Але поступово з роками сили стали залишати поета, а розумові здібності слабшати. Мур помер 26 лютого 1852 року.

Наші Друзі: Новини Львова