Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 14 серпня 2020 року

Література :: Біографії

Тіціан Табідзе

Переглядів: 2870
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Тіціан Юстинович Табідзе (груз. ტიციან ტაბიძე; 21 березня (2 квітня) 1895, село Чквіші, Кутаїська губернія, Російська імперія — 16 грудня 1937) — грузинський і радянський поет.

 

 

 

 

 

Біографія

Народився в сім'ї сільського священика. Друкувався з 1912 року. Закінчив у 1917 році філологічний факультет МГУ. У Москві зблизився з російськими символістами. Один з організаторів грузинської символістської групи «Блакитні роги» (1915), редагував орган цієї групи «Барикади». Кожного прибулого в Тбілісі поетичного гостя першими зустрічали, як правило Тіціан Табідзе і Паоло Яшвілі. Табідзе в цьому відношенні продовжував традицію прославленого поета Олександра Чавчавадзе. За волею випадку жив саме там, де колись стояв будинок Олександра Чавчавадзе.

У вересні 1924 року вони зустріли Сергія Єсеніна. У 1931 році Грузію відвідав Борис Пастернак, де і відбулася історична зустріч двох поетів, що стали близькими друзями. Творчість Тиціана в перекладах Пастернака, Заболоцького, Ахматової увійшла в російську літературу. На початку 1937 року в Москві та Ленінграді відбулися творчі вечори Тиціана Табідзе; в тому ж році він був репресований. Реабілітований посмертно.

 

Творчість

  • «Ріон-порт» (поема, 1928)
  • «Батьківщина» (вірш)
  • «Тбіліська ніч» (вірш)
  • «Окрокана» (вірш)
Наші Друзі: Новини Львова