Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 19 вересня 2019 року

Література :: Біографії

Роберт Геррік

Переглядів: 2661
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Роберт Геррік або Херрік (англ. Robert Herrick; хрещений 24 серпня 1591 — 15 жовтня 1674) — англійський поет, представник групи т. зв. «поетів-кавалерів», прихильників короля Карла I, (на відміну від «поетів-метафізиків»), учень і друг Бена Джонсона.

 

Народився в діловій частині міста Лондона, в сім'ї ювеліра Ніколаса Герріка, який покінчив життя самогубством, коли Роберту, його четвертому синові, було близько року. Навчався у свого дядька, королівського ювеліра, Вільяма Герріка. При досягненні повноліття, отримавши спадщину в 400 фунтів, Геррік поступає вчитися в Кембридж. У 1617 році стає бакалавром, а в 1620 отримує ступінь магістра.

Після закінчення навчання Геррік живе в Лондоні, ведучи святкове життя, і користуючись славою анакреонтичного лірика і майстра епіграм. У нього були високі покровителі: Ендіміон Портер, посол і придворний Карла I, Мілдмей Фейн, граф Вестморленд, і граф Філіп Пемброк. У 1623 р. прийняв сан священика. У 1627 році Геррік як священик брав участь у невдалій експедиції герцога Бекінгема до острова Ре у Франції, а в 1629 році отримав в дар від короля невеликий прихід Дін Прайор, церква св. Георга Великомученика, в Букфастлей (Buckfastleigh), в Дартмур, Девоншир, де служив вікарієм з 1629 по 1674. Під час Громадянської війни Геррік прославляв Карла I, його перемоги, так що після поразки і полону короля в 1647 р. (в т. зв. «Кромвельский період») він як рояліст, був тимчасово вигнаний зі свого приходу і повернувся до Лондона.

Більша частина віршів Герріка опублікована у 1648 році в поетичній збірці «Hesperides» – «Геспериди, або Твори світські і духовні» в якому представлена пасторальна, анакреонтична, релігійна лірика. Світ любові, відтворений в поезії Герріка, – це щасливий і безтурботний світ, не схожий на світ Джона Донна або Бена Джонсона. У світському розділі книги представлені 1130 різних віршів, що свідчить про надзвичайну різнобічність автора. Тут можна знайти і чаклунські заклинання, і оди в смаку Горація, і пісні про природу, і застільні пісні, і вишукані дрібнички на адресу уявної дами серця, а також віршовані казки і епіграми.

Після виходу цієї книги Геррік відійшов від поетичної творчості. У 1660 р. після Реставрації королівської влади Геррік був відновлений в правах і повернувся в свій прихід в Девонширі, де і жив до кінця своїх днів.

 

Подано в перекладі: ru.wikipedia.org

Наші Друзі: Новини Львова