Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 25 вересня 2020 року

Література :: Біографії

Джин Шарп

Переглядів: 3915
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Джин Шарп (англ. Gene Sharp; 21 січня 1928) — професор політології відомий як автор робіт про ненасильницьке протистояння: його називали як «Макіавеллі ненасильства» так і «Карл фон Клаузевіцем ненасильницької війни».

 

 

 

 

 

Джин Шарп є засновником Інституту Альберта Ейнштейна, непідприємницької організації, що вивчає та сприяє використанню ненасильницького протистояння у конфліктах по всьому світу.

 

Вплив Шарпа

Вчення Шарпа здійснили вплив на опозиційні організації та розвиток конфліктів по всьому світі. Найсвіжішими та найпомітнішими подіями, в яких його праці зіграли роль, була серія «кольорових революцій» Східної Європи. Підручник Шарпа «Від диктатури до демократії» слугував базисом для дій ряду молодіжних організацій у цих подіях: сербського «Отпору» (члени якого також проходили тренування у Інституті Альберта Ейнштейна), грузинської «Кмари», української «Пори» і «Спротиву», киргизької «КельКель» та білоруського «Зубру».

У своєму інтерв'ю 2004 року на «Радіо Нідерланди» (нід. Radio Nederland), активіст «Пори» Олег Куриленко заявив:

«Біблією «Пори» є книга Джина Шарпа, що також використовувалась «Отпором», що називається «Від диктатури до демократії». Активісти Пори переклали її власноруч. Ми написали пану Шарпу та в Інститут Альберта Ейнгштейна у Сполучених Штатах, і він був дуже прихильним щодо нашої ініціативи, а згодом Інститут надав кошти для друку понад 12000 копій цієї книжки»

Праці Шарпа щодо «цивільної оборони» (англ. Civilian-Based Defense) використовувалися урядами Литви, Латвії та Естонії під час їхнього відокремлення від Радянського Союзу у 1991 році.

Веб-сайт Інституту Альберта Ейнштейна містить чисельні роботи Шарпа англійською та понад 60 перекладів на 40 мов світу.

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова