Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: середа, 21 жовтня 2020 року

Література :: Біографії

Террі Пратчетт

Переглядів: 3070
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Сер Теренс Девід Джон Пратчетт (англ. Sir Terence David John Pratchett; 28 квітня 1948, Беконсфілд, Великобританія) — один з найпопулярніших британських письменників, автор гумористичних романів у жанрі фентезі.

 

 

 

 

 

Біографія

Народився в Беконсфілді. 1959 року вступив до вищої технічної школи Вайкомб. Перше оповідання "The Hades Business" опублікував у шкільному журналі в 1961 році, а в 1963 це ж оповідання з'явилося в журналі Science Fantasy. В 1965 році він вирішив закінчити освіту і, порадившись з батьками, покинув навчання і зайнявся журналістикою в місцевій газеті «Bucks Free Press». В 1971 році опублікував перший роман «Люди Килиму» ("The Carpet People"). Справжній успіх прийшов до Пратчетта в 1983 році після публікації гумористичного фентезі-роману «Колір магії» ("The Colour of Magic"), з якого почався цикл бестселерів «Плоский світ» (Discworld), що налічує зараз більше 40 книг. Романи з цієї серії з задоволенням читають як діти, так і дорослі. Кожна нова книга з серії «Плоский світ» в перші тижні продажу розкуповується в кількості 500 тисяч екземплярів — і це тільки в Англії. За деякими оцінками, його книги становлять близько 1% від усіх книг, які продано у Великобританії. Террі Пратчетт гастролює по світу і в кожному турі підписує понад 6,5 тисяч книг. Він регулярно відвідує Австралію і Нову Зеландію, Південну Африку і США.

1998 року за внесок у літературу він став офіцером Ордену Британської імперії, а 2008 року отримав звання лицаря Британії.

 

Твори

Плоский світ

Цикл «Плоский світ» (тепер є вже 40 романів, 4 оповідання, 3 довідника й одна куховарська книга — талановита сатира з яскравими героями і тонким гумором.

Інші роботи

Крім цієї серії, Пратчетт ще створив:

  1. Науково-фантастичну серію про Джона Максвела
  2. Гумористичну книгу «Кіт без дурнів» (англ. The Unadulterated Cat, 1989)
  3. Трилогію для дітей и підлітків «Номи» (англ. The Bromeliad), що складається з книг «Викрадачі» (англ. Truckers, 1989), «Землекопи» (англ. Diggers, 1990) и «Крила» (англ. Wings, 1990).
  4. Пратчетт особисто брав участь у розробці комп'ютерних ігор по «Плоскому світу»
  5. Роман Пратчетта «Надзвичайний Моріс і його дресировані гризуни» (англ. The Amazing Maurice and His Educated Rodents, 2001) було визнано кращим дитячим романом 2001 року.

Спільні праці

«Добрі знамення» (англ. Good Omens, 1990), твір, написаний разом з Нейлом Ґейменом (англ. Neil Gaiman), став досить популярним. Разом з Яном Стюартом і Джеком Коеном Пратчетт написав «Науку Плоского Світу» (1999), «Науку Плоскго Світу II: Шар» (2002) и «Науку Плоского Світу III: Погляди Дарвіна» (2005).

 

Джерело: Вікіпедія

Наші Друзі: Новини Львова