Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: понеділок, 22 квітня 2019 року

Література :: Біографії

Ярослав Паладій

Переглядів: 5252
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Ярослав Паладій (21 квітня 1910 — 19 січня 1997) — український скульптор та художник.

 

 

 

 

 

 

 

На жаль, в Україні ім’я великого скульптора та художника відоме небагатьом. Він народився 21 квітня 1910 р. в с.Кострижівка Заставнівського району на Буковині. В 1938 р. Ярослав закінчив академію мистецтв у Бухаресті. Трохи пізніше митець дістав посаду вчителя малювання та каліграфії, на якій перебував до встановлення Радянської влади на Буковині. Невдовзі Ярослав Паладій, як і інші представники інтелігенції краю, був змушений залишити рідну землю. Доля закинула його у Німеччину, а пізніше, в 1949 р., у Сполучені Штати Америки. У Штатах Ярослав стає членом Об’єднання українських митців Америки. Нарешті його твори отримали заслужене визнання.

Особливе місце серед робіт митця посідає “Абетка з історії України”, яку сам художник вважав одним із найкращих своїх витворів. Ярослав пропрацював над “Абеткою” три роки, продумуючи кожну літеру. І кожна з них є певним символом української культури та історії. Наприклад, до букви “З” автор обрав образ запорожців. Тим самим він зображує вічний дух українських козаків, які вірою і правдою служили своєму народові.

Самі літери були зроблені з молодого дуба – улюбленого дерева автора. У такий спосіб Ярослав Паладій хотів подати кожну літеру, щоб вона нагадувала образ рідної України.

Унікальністю “Абетки” є ще і віршовані підписи, які здійснив поет Леонід Полтава. Витвір митця був виданий у 1973 р. у Нью-

Йорку і знайшов схвальні відгуки серед української діаспори.

Ярослава Паладія не стало 19 січня 1997 р. Похований він у США, в штаті Нью-Джерсі.

Наші Друзі: Новини Львова