Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 21 січня 2021 року

Література :: Біографії

Лідія Обухова

Переглядів: 3110
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Лідія Олексіївна Обухова (17 серпня 1922 — 26 квітня 1991) — російська письменниця.

 

 

 

 

 

 

Народилася в Кутаїсі. У 1940 році закінчила середню школу № 10 міста Вітебська. Всю Велику Вітчизняну війну провела у фашистському концтаборі (як дочка прикордонника). Після закінчення війни закінчила Літературний інститут ім. А. М. Горького (1951). Публікується з 1945 року. Член СП СРСР (1956). Нагороджена орденом «Знак Почёта»(рос.).

Працювала в жанрах історичної новели, дитячої та документальної прози, фантастики. Написала кілька книг про Юрія Гагаріна («Спочатку була Земля», «Зоряний син Землі», «Улюбленець століття», «Як хлопчик став космонавтом»), серію новел про життя стародавніх слов'ян, роман про Лермонтова «Обранець».

Помітним явищем у радянській фантастиці 1960-х років стала повість Обухової «Ліліт» (1966) - перший твір письменниці в жанрі фантастики. У повісті, яка містить явні відсилання до апокрифічного біблійного міфу, описаний контакт інопланетних прибульців з первісними людьми Землі, побачений очима останніх. Ряд інших фантастичних оповідань і повістей Обухової, що відносяться в основному до гумористичної фантастики - «Пташенята археоптерикса», «Діалог з місячною людиною», «Дочка Ноя», «Яблуко цього року» - увійшли до збірки «Діалог з місячною людиною» (1977) .

Наші Друзі: Новини Львова