Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 18 травня 2021 року

Література :: Біографії

Борис Комар

Переглядів: 12858
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 1 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Борис Панасович Комар (5 червня 1928) — український дитячий письменник і перекладач.

 

 

 

 

 

 

Народився в с. Хвощівка Хорольського району Полтавської обл. Хлопчик рано осиротів, втративши матір, і до 1941 року навчався в місцевій семирічній школі. У ній за завданням літературного гуртка збирав народніе пісні, загадки, прислів'я та приказки.

Учасник Великої вітчизняної війни, нагороджений медалями та Почесною Грамотою, а також Грамотою Президії Верховної Ради України. Після закінчення Хорольської середньої школи в 1946 році вступив до Харківського державного університету ім. М. Горького, а через рік переїхав до Києва і продовжив навчання на філологічному факультеті Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. Працював у редакціях журналів «Ранок», «Дніпро», «Зміна», у видавництвах «Молодь», «Дніпро», «Радянський письменник». Лауреат Республіканської літературної премії ім. Лесі Українки 1984 року за збірки «Бджолиний мед», «Мандрівний вулкан». Був відповідальним секретарем Спілки письменників України по роботі з молодими авторами.

Дружив з багатьма відомими українськими письменниками, особливо з Павлом Загребельним, який, до речі, познайомив Бориса з його майбутньою дружиною. Сам перекладає з російської та білоруської мов, і його твори були перекладені на російську, білоруську, казахську та латиську мову.

Перше оповідання «Найкращий подарунок» опублікував в альманасі для дітей «Ранок» у 1951 році, а через 5 років вийшла і його перша книга «Незвичайне полювання». Борис Комар - автор повістей та оповідань для дітей: «Босонога ватага» (1958), «Векша» (1960), «Ключі» (1962), «В листопадову ніч» (1963), «Як Горобець переміг Наталочку» (1964), «Весела дорога» (1966), «Поворотний круг» (1969), «Уперте теля» (1970), «Диваки»(1974), «Бджолиний мед» (1976), «Білка».

Крім того, на рахунку Б. Комара фантастична повість «Мандрівний вулкан» (1980), в якій розповідається про незвичайні пригоди молодого планериста Віктора Соколюка, який волею випадку потрапив у таємничу підводну споруду, що є вулканом-будинком, який пересувається в глибинах океану.

Наші Друзі: Новини Львова