Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: п'ятниця, 07 серпня 2020 року

Література :: Біографії

Франсіс Карсак

Переглядів: 3535
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Франсіс Карсак (фр. Francis Carsac, справжнє ім'я – Франсуа Борд, фр. Francois Bordes; 30 грудня 1919, Бордо, Франція — 30 квітня 1981, Тусон, США) — французький вчений, геолог і археолог.

 

 

 

 

 

Народився в Бордо. Навчався в університеті Тулузи. Однак, навчання довелося перервати через початок Другої світової війни. Він вступив до лав Французького Опору, діяв в Тулузі і Бельвю, брав участь у визволенні Бордо. Після закінчення війни, Борд довчився і став професором палеоантропології в університеті м. Бордо. Також був провідним співробітником Національного дослідницького центру Франції. Паралельно з викладанням, займався письменницькою діяльністю.

Перу Карсака належать більше двохсот робіт по геології і античній історії. Перший роман «Прибульці нізвідки» опублікував у 1954 році. Це був перший французький науково-фантастичний роман, що вийшов у престижній серії «Рейон фантастік» (до Карсака в цій серії публікувалися тільки твори англомовних авторів). За «Прибульцями» пішли «Робінзони космосу» (1955), «Втеча Землі» (1960), «Цей світ наш» (1962), «Гори Долі» (1964) і «Леви Ельдорадо» (1967). Карсак писав науково-фантастичні твори до кінця своїх днів. Його останній роман називається «Моя батьківщина - космос» (1980).

Франсіс Карсак - не просто людина, на книгах якого виросло кілька поколінь шанувальників фантастики, але - найяскравіший з представників унікальної школи «твердої» французької наукової фантастики - фантастики, витриманих в кращих, класичних традиціях ще творів Жюля Верна.

Це - красива і нескінченно добра фантастика. Фантастика, по чистоті і щирості своєї здатна зрівнятися, мабуть, для українського читача лише з ранніми творами братів Стругацьких і Кіра Буличова.

Це - романи, в яких неймовірні та захоплюючі космічні пригоди стають обрамленням для серйозної гуманістичної думки. Людина в космосі здатна творити дива мужності і героїзму - однак, за Карсаком, людиною він залишається лише в тій мірі, в якій здатний не тільки боротися і перемагати, але - довіряти і любити ...

Помер в 1981 р. у м. Тусон (Арізона, США), де провів останній період свого життя.

Наші Друзі: Новини Львова