Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: вівторок, 23 липня 2019 року

Література :: Біографії

Олександр Іванченко

Переглядів: 4073
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Іванченко Олександр Семенович (19 травня 1936 — 25 серпня 2003) — письменник, журналіст, моряк, дослідник писемності та історії Стародавньої (дохристиянської) Русі.

 

Олександр Іванченко народився 19 травня 1936 р. в Україні, с. Мисайлівка Київської області в багатодітній селянській родині. За своєю першою професією він геолог. Сходив пішки і об'їздив на різних видах транспорту, в тому числі і на собачих і оленячих упряжках, найсуворіші області та райони російської Крайньої Півночі: Якутія, Колима, Чукотка, Камчатка, острови Льодовитого океану.

Довго працював журналістом центральних газет і журналів. Потім «морякував» кілька років. Здійснив чотири кругосвітні плавання, побував у багатьох країнах.

Але чим би не займався Олександр Семенович, він ніколи не зраджував своєму головному покликанню – літературній творчості. Публікувати свої вірші і маленькі дитячі оповідання почав у 12-ть років. А перша його книжка побачила світ, коли її автору ледь виповнилося двадцять років. Потім вони виходили досить часто. У своїй більшості це літературно-художні та публіцистичні книги, написані за матеріалами, зібраними автором у його мандрах. Це роман-дослідження «Шляхами великого росіянина» (про Н.Н.Міклухо-Маклая), «Повісті студеного півдня», «Золотий материк», «Золото для БАМу», «Там, за обрієм», «Земля п'яти сонць», книги для дітей та юнацтва.

Останні десятиріччя свого життя Іванченко присвятив вивченню та осмисленню історії та писемності Стародавньої (дохристиянської) Русі, лексикології писемності найдавніших мов, які головним чином давно вийшли з ужитку, але у яких отримали своє відображення ранні етапи розвитку цивілізації світу та проливається світло на зародження цивілізацій нинішніх. З цього дослідження були опубліковані тільки уривки, так як автор планував продовжити роботу над цією темою. Однак раптова смерть не дозволила здійснити цей намір.

Похований Олександр Семенович в Москві, де прожив більшу частину свого життя, на кладовищі «Ракіткі».

 

Переклад: lib.rus.ec

Наші Друзі: Новини Львова