Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: неділя, 24 січня 2021 року

Література :: Біографії

Валентина Журавльова

Переглядів: 4449
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 1 Відгуки 0
Тексти Автора

Журавльова Валентина Миколаївна (рос. Валентина Николаевна Журавлева; 17 липня 1933, Баку, Азербайджан — 12 квітня 2004) — російська радянська письменниця-фантаст, один з лідерів радянської фантастики 60-х років.

 

Народилася в м. Баку (СРСР, Азербайджан), в 1956-му закінчила фармацевтичний факультет Азербайджанського медичного інституту. Кандидат хімічних наук. Член Спілки письменників з 1963 року.

Дружина іншого відомого фантаста Генріха Альтова (Альтшуллера), разом з яким написала кілька творів і була помічником у його роботі над створенням теорії сильного мислення (ТРВЗ-ТРТС-РТВ-ТРТЛ). З 1990 р. після кривавих подій у Баку, разом з чоловіком жила в Петрозаводську (Карелія), а після його смерті в 1998 р. займалася систематизацією матеріалів і документів особистого архіву Г. С. Альтшуллера.

Писати фантастику почала ще в інституті, а перша публікація відбулася в 1958 році – оповідання «Крізь час». Дебют письменниці виявився таким яскравим і потужним, що відразу ж вивів її на перші позиції вітчизняної НФ. Протягом трьох-чотирьох років розповіді Журавльової, основна тема яких стосувалася космічних першопрохідців («Зоряна рапсодія», «Буря», «Астронавт», «Орлятко» та ін.), відрізнялися тонким психологізмом і романтичним настроєм. Потім письменниця на деякий час замовкла. Другий етап творчості, що припадає на кінець 60-х і початок 80-х рр., відрізнявся деякою «приземленістю», більшим реалізмом і внутрішньої психологією героїв («Прийде такий день», «Якийсь Морган Робертсон», та ін.) Тоді ж вона написала серію розповідей про дослідницю-психолога Кірі Сафран, що розслідує заплутані детективні справи («Сніжний міст над прірвою», «Пригода», «Ми підемо повз – і далі»).

На початку 60-х з оповідань Журавльової було поставлено три радіоспектаклі («Через неможливе – вперед», 1961; «Блакитна планета», 1962) і телевиставу «Астронавт», показаний по центральному телебаченні 6 червня 1964 року.

Крім фантастики написала два гумористичних оповідання («Фокусники», 1959; «Зоряний лист», 1961) і кілька статей по темах техніки, телебачення і винахідництва. В. Журавльова є також автором книги «Винаходи, замовлені мрією» (1964), в якій розвиває ідеї Г. Альтова про ТРВЗ і в деякій мірі систематизує науково-фантастичні ідеї.

 

Переклад: lib.aldebaran.ru

Наші Друзі: Новини Львова