Київ, Львів: Берлін: Лондон: Торонто: Чикаго: Сідней: :: четвер, 18 липня 2019 року

Література :: Біографії

Олександр Ємченко

Переглядів: 4002
Додано: Додав: 小説  1652
Hi 0 Рекомендую 0 Відгуки 0
Тексти Автора

Ємченко Олександр Петрович (1 серпня 1945 — 31 жовтня 2002) — український письменник, представник «четвертої хвилі» української фантастики.

 

Народився в селі Новокам'янка (Куйбишевський район Запорізької області). Закінчив середню школу, через рік вступив в Бердянський педагогічний інститут (відділ журналістики загальнонаукового факультету), а ще через два роки факультет перевели до Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, який Олександр Ємченко закінчив заочно в 1969 році. Працював літпрацівником, завідувачем відділом обласної газети «Комсомолець Запоріжжя», референтом Бюро міжнародного молодіжного туризму «Спутник», завідувачем відділом журналу «Наука і суспільство», редактором редакції науково-художньої літератури видавництва «Веселка».

Його перу належить збірник етюдів на основі міфологічних, історичних і наукових знань про вісім (окрім Землі) планет Сонячної системи «Пирамида Солнца» (Піраміда Сонця, 1991), куди були вкраплені декілька науково-фантастичних оповідань. Цей збірник став першим томом задуманого автором серіалу на космологічну тематику, до якого увійшли також книга про астрологію і хіромантію «Магия небесных тел» (Магія небесних тіл) та науково-популярне дослідження «Жизнь во сне» (Життя у сні).

У середині 1990-х у журналі «Наука – Фантастика» вів астрологічну колонку. Є автором документальних книг «Все флаги – в гости к нам» (Усі прапори - у гості до нас), «Киев: скрижали бессмертия» (Київ: скріжалі безсмертя), науково-популярної трилогії «Биографы голубой планеты» (Біографі голубої планети, 1984-91) про великих мандрівників минулого, а також книги «Знак бронтозавра, или Почти за Гиннессом» (Знак бронтозавра, або Майже за Гінесом, 1994), що розповідає про тваринний світ полів, лісів та водойм України в розрізі їх видатних здібностей.

 

Джерело: ex.ua

Наші Друзі: Новини Львова